Rhinoplasty

تأثیر بینی در زیبایی صورت

تأثیر بینی در زیبایی صورت

تأثیر بینی در زیبایی صورت این است که بینی مرکز صورت است و زیبایی و نقص های آن جلب توجه بسیار زیادی می کند.بینی با سایر اعضای صورت ارتباط  و هماهنگی زیادی دارد.

 

 

تاثیر بینی در صورت

 

تاثیر بینی در زیبایی صورت:

زمانی که بینی زیباتر می شود،تاثیر چشمگیری در زیبایی کل صورت ایجاد می کند. گاهی متاسفانه بعد از بهتر شدن بینی توجه و حساسیت بیمار و اطرافیان به نازیبایی های دیگر بیشتر می شود و بعضی بیماران به خطا آنها را متاثر از عمل جراحی بینی می دانند.

اما لازم به ذکر است که همه ی بینی ها ظرفیت یکسانی برای زیبا سازی ندارند.بعضی از بینی ها را می توان خیلی خیلی زیبا و موزون کنیم و بعضی از آن ها را کمتر می توان دست زد.

*قبل از عمل جراحی زیبایی بینی به بیماران و متقاضیان جراحی توصیه می شود که به درجه بهبودی و بهتر شدن بینی فکر کنند نه به یک بینی خیلی ایده آل فکرکنند و به این صورت از نتیجه عمل زیبایی بینی راضی خواهند بود و از آن لذت خواهند برد.

 

 

 

زیبایی بینی در صورت

 عدم تقارن و کجی بینی:

کجی بینی معمولا از انحراف تیغه میانی بینی است. این گونه بیماران غالبا مشکل تنفسی از راه بینی دارند.و همچنین وظیفه جراح این است که مشکل تنفسی و انحراف بینی بیمار را حل کند. اما عدم تقارن دو نیمه بینی همراه با عدم تقارن دو نیمه صورت کم و بیش در همه افراد وجود دارد.

در اصل در هیچ فردی دو نیمه صورت کاملا قرینه نیست.قرینه سازی کامل صورت نه مطلوب است و نه مقدور است.

تقارن کامل در صورت هیچکس وجود ندارد عدم تقارن مختصر در صورت و بخصوص در حرکات صورت مانند: صحبت کردن، لبخند، خنده ، عشوه نشانه هایی از بانمکی و جذابیت را در بردارد.

*تقارن کامل بیانگر تعادلی با وقار خشک و بی نشاط است و اختصاص به بناهای تاریخی دارد.

حالت های عدم تقارن بینی جزیی از ویژگی های فردی شما محسوب می شود و همان طور که گفته شد نشانه هایی از بانمکی و جذابیت فرد در حرکات غیرقرینه نهفته است.

 

 

بینی زیبا در صورت

 

 

ارتباط زیبایی چانه و بینی:

درباره مسئله مهم تأثیر بینی در زیبایی صورت زیبایی و هماهنگی این دو عضو در ارتباط بسار نزدیکی با همدیگر هستند،مخصوصا در نیم رخ صورت بسار به چشم می آید. چانه زیبا به صورت طبیعی پیش آمده و تقریبا هم تراز با لب پایینی است.

در چانه هایی که رشد طبیعی نکرده و عقب هستند دهان بیرون زده و جلوتر به نظر میاید و حرکات لب طبیعی نیست. چانه زیبا ، یکی از عوامل مهم زیبایی صورت و فراتر از زیبایی باعث تعادل و توازن و با نمکی صورت میباشد.

در چهره های ایرانی چانه عقب و رشد نیافته زیاد دیده می‌شود. در نهایت صورتی که چانه زیبایی ندارد در کنار بینی زیبا ، زیبایی صورت را به علت عدم تناسب دچار مشکل وعدم اعتماد به نفس می کند.

**در یک تحقیق جالب در مورد تأثیر بینی در زیبایی صورت نشان داده شده است که در یک صورت نرمال یک انسان عادی سهم ظاهر فکین ، دهان و الگوی لبخند ۳۰ درصد،سهم چشمان ۳۵ درصد،سهم بینی در زیبایی صورت ۱۰ درصد و ۲۵ درصد باقی مانده مربوط به فرم کلی صورت است.

فردی  که دارای تناسب کلی مناسبی در چشمان، فکین ، صورت و … می باشد ولی بینی وی اندکی پهن است ولی با این وجود این فرد باز هم ۹۰ درصد زیبایی خود را دارا بوده و تنها با انجام یک عمل زیبایی بر روی بینی به نتایج بسیار زیبایی دست خواهد یافت.

 

 

 

عمل زیبایی بینی

 

 

 

*البته باید توجه داشت که تمامی ارقام و آمار گفته شده در این مقاله مربوط به افرادی است که چهره آن ها نسبتا نرمال است.

بسیاری از افراد تصور می کنند بینی زیبا حتما باید کوچک باشد.و این طرز فکر کاملا اشتباه است.زیبایی در هارموني و هماهنگي اجزاي صورت است نه بزرگي يا كوچكي آن‌ ها.و همین طور بینی هم همین گونه مورد ارزیابی قرار می گیرد.

اگر بين اجزاي مختلف صورت هماهنگي وجود داشته باشد؛ همين هماهنگي وتناسب است كه باعث مي‌شود چهره زيبا باشد.

اگر به چهره‌ هايي كه در تمام دنيا به‌عنوان چهره‌ هاي زيبا شناخته مي‌شوند دقت كنيد متوجه مي‌شويد اجزاي چهره آن‌ ها باهم بيشترين تناسب را دارد و اين ربطي به بزرگي يا كوچكي بيني يا ساير اجزای صورت ندارد؛ در واقع اگر يك بيني خيلي بزرگ ياخیلی كوچك باشد ممكن است تناسب کلی صورت را را به هم بريزد.

براي تامين تناسب و زيبايي درصورت جراح بايد آناليز دقيقي از اجزاي صورت انجام داده و مثلا اگر قرار است روي بيني كار شود تناسب بيني را با ساير اجزاي چهره بررسي كند.

گاهي براي تامين اين تناسب لازم است بيني نه تنها كوچك نشود بلكه حتي بزرگ‌ تر شده و چيزي به آن اضافه شود؛ اين‌ها معمولا بيني‌ هايي هستند كه دچار كمبود بافت بوده و بايد قسمت‌ هاي داراي نقص تقويت و درست شوند.

در برخي افراد فرورفتگي‌ هايي در قسمت‌ هاي مختلف نوك بيني يا بخش‌ هاي ديگر بيني وجود دارد كه باعث مي‌ شود وقتي نور به بيني مي‌تابد،بینی حالتی ناخوشایند و نامتناسب پیدا کند.

در این طور موارد چیزی به بینی اضافه می شود تا فرورفتگی ها و گودی ها روی بینی اصلاح و پر شود به دلیل اینکه این بینی ها معمولا دچار کمبود بافت بوده و باید قسمت های دارای نقص و ایراد تقویت شوند.

 

 

The effect of nose on the beauty of the face

 

 

 

انواع تاثیر بینی در زیبایی صورت:

جراحی بینی می تواند از چهار طریق چهره فرد را تغییر دهد:

 

توازن چهره:

بینی در مرکز صورت قرار دارد. اگر بینی بسیار بزرگ و نامتقارنی داشته باشید در بین سایر اعضای چهره بسیار جلب توجه خواهد کرد. بعد از عمل، بینی با بقیه اعضای صورت هماهنگی پیدا می کند.

به علاوه اگر بینی تان نامتقارن است، با انجام جراحی بینی می توانید تعادل آن را بازگردانید. بعد از عمل بینی، صورت به علت توازن و هماهنگی به وجود آمده، به طرز شگفت آوری تغییر می کند.

تغییر اندازه:

در صورتی که به نسبت چهره تان، بینی بسیار بزرگ یا بسیار کوچکی دارید، جراحی بینی می تواند اندازه بینی را تغییر دهد و از این طریق به تغییر و بهبود چهره تان کمک کند.

رفع مشکلات تنفسی:

برای افرادی که از مشکلات تنفسی رنج می برند؛ رینوپلاستی می تواند علاوه بر تغییر ظاهر بینی و چهره فرد؛ باعث رفع مشکلات تنفسی و بهبود سلامت فرد نیز بشود.

از آن جایی که سلامت افراد در چهره هایشان مشخص است، جراحی بینی که هم به منظور زیبایی و هم حل مشکلات تنفسی انجام می شود، در چهره فرد نمود پیدا کرده و می تواند نشان دهنده سلامت وی باشد.

 

 

 

 

عمل زیبایی بینی

 

 

 

 

افزایش اعتماد به نفس:

شاید برایتان سوال باشد که چرا جراحی بینی باعث افزایش اعتماد به نفس می شود؟ پس از انجام جراحی بینی، چهره فرد نه تنها از نظر زیبایی بلکه به دلیل داشتن اعتماد به نفس بیشتر، تغییر می کند.

این افراد پس از جراحی، بیشتر لبخند می زنند؛ زیرا از ظاهر چهره خود راضی هستند که این از نظر اطرافیانشان دور نخواهد ماند. البته نگران قضاوت دیگران نباشید که چهره جدیدتان را مدیون جراحی زیبایی می دانند؛ بلکه به تغییرات مثبت چهره و  اعتماد به نفس بعد از عمل بینی فکر کنید.

چرا تغییرات بینی می تواند تحولات بزرگی را در پی داشته باشد؟

ممکن است برای بسیاری از افراد سوال باشد که چرا تغییرات بینی بعد از عمل تاثیر به سزایی بر دیگر اعضای صورت و حتی زیبایی کلی چهره دارد. تصور کنید که بینی عضو مرکزی چهره انسان است که از گونه ها، پیشانی، و فک جلوتر قرار می گیرد و به صورت بُعد و معنا می بخشد. از کنار، بینی به نیم رخ انسان شکل و ساختار می دهد و به اعضای دیگر تناسب می بخشد.

با داشتن چنین جایگاه مهمی در چهره، بینی می تواند باعث تناسب یا عدم نتاسب اعضای صورت با یکدیگر شود. بزرگی یا کوچکی، کجی یا صافی، قوز داشتن یا نداشتن بینی می تواند کل چهره فرد را تحت تاثیر قرار دهد. با تغییر بینی از طریق جراحی، هماهنگی و تناسب به چهره فرد باز می گردد و می توان به دیده شدن دیگر اعضای صورت نیز کمک کرد.

 

 

عمل جراحی بینی

 

 

 

چگونه می توان از مشکل دار بودن بینی مطمئن شد؟

گاهی اوقات خود شخص به راحتی می تواند مشکل دار بودن بینی خود را تشخیص دهد. هر بار با نگاه کردن در آینه، آرزو می کند که کاش بینی زیباتری داشت. اما ممکن است در برخی مواقع تشخیص مشکل دار بودن بینی دشوار باشد. فرد، ظاهر بینی خود را دوست ندارد اما دقیقا نمی داند مشکل بینی وی چیست.

خوشبختانه جراحان بینی از اینکه چه چیزی می تواند چهره هر شخص را جذاب تر کند و یا چگونگی تغییرات ایده آل بینی، آگاهی و اطلاع کافی دارند. پزشکان باید درباره صورت های مختلف، تفاوت انواع چهره ها، تناسب صورت و … مطالعات بسیاری داشته باشند.

بعد از عمل ، بینی شما باید تناسب خوبی با چهره داشته باشد و نمی توان از یک فرم بینی برای همه بیماران استفاده کرد. مثلا بینی های عروسکی تنها برای برخی صورت های ریز مناسب است. یک جراح خوب در اولین جلسه ی مشاوره قادر است با بررسی کامل صورت و بینی بیمار تشخیص دهد کدام بینی برای صورت بیمار مناسب تر است.

آیا نوع بینی بر الگوی عمل جراحی زیبایی بینی تأثیری دارد؟

تاثیر نوع بینی بر الگوی عمل جراحی زیبایی بینی به این گونه است که بعضی بینی ها که به بینی گوشتی معروف اند كه مشخصه آن ها بینی پهن با پوست ضخیم وبافت غضروفی ناچیز است.

روش اصلاح این گونه بینی ها با روش جراحی بینی های استخوانی متفاوت است. درجراحی بینی گوشتی استفاده از روش های تقویت اسكلت بینی برای افزایش حمایت بافت های نرم بینی ضروری است و حتی جراحی این نوع بینی ها با استفاده از تکنیک های جدید با نتایج مطلوب همراه است.

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن