کاهش وزن سریع

 

کاهش وزن سریع امروزه یکی از بزرگ ترین دغدغه های زنان و آقایان میباشد و باید یه این نکته توجه داشته باشید که کاهش وزن سریع همیشه سالم ترین و آسان ترین راه ها نیست. در ادامه با روش های خانگی که موجب کاهش وزن سریع میشوند آشنا میشوید.

روش های خانگی برای کاهش وزن سریع

آهسته غذا بخورید

افرادی که آهسته غذا می خورند کالری کمتری نیز مصرف می کنند و معمولا از اضافه وزن و چاقی رنج نمی برند. سرعت غذا خوردن خود را کم کنید، به معده ی خود اجازه دهید تا هضم را انجام داده و در مدت وعده ی غذایی احساس سیری کند که به شما کمک می کند تا فقط به مقداری که بدن نیاز دارید مصرف کنید. یک تحقیق نشان می دهد که افزایش تعداد دفعات جویدن  قبل از بلع مقدار غذای مصرفی را کاهش داده و به کنترل وزن  بسیار کمک می کند.

غذاهای تهیه شده از دانه های سفید را حذف کنید

هر چیزی که از دانه های سفید ساخته شود باعث افزایش وزن شما خواهد شد چراکه بخش زیادی از آن از کربوهیدرات ساخته شده که سریعا هضم می شوند و قند بالایی دارند و همچنین احساس رضایت و سیری را در شما ایجاد نمی کنند. این کالری های پوچ مخالف چیزهایی هستند که باید مصرف کنید تا به کاهش وزن سریع خود برسید.

 

fastweightloss

 

ترک سیگار

سیگار کشیدن شما را از حس سلامتی و رفتن به باشگاه دور می کنند. باید تمرینات و دویدن را برای مدت طولانی تری انجام دهید، ترک سیگار باعث می شود تا از برداشتن قدم مثبت در جهت کاهش وزن سریع اطمینان حاصل کنید

 

 وعده های غذایی کوچک تر در فاصله های منظم

غذا خوردن در مقدار های کم در فاصله های منظم می تواند ایده ی خوبی برای کاهش وزن سریع و طبیعی باشد. با خوردن مقادیر کوچکتر مقدار انرژی محدود تری را ذخیره می کنید که معادل مقداری است که بدن شما نیاز دارد. خوردن غذا در فنجان ها یا ظروف کوچک می تواند در خوردن غذای کمتر در هر وعده کمک کند. همچنین خوردن شام زودهنگام به لاغر شدن کمک می کند.

 

آب زیاد بنوشید

ما همه تشنه می شویم اما نوشیدنی های ورزشی، آبمیوه های قندی یا الکل ما را به اندازه ی همین مقدار غذا سیر نمی کنند. این نوع از نوشیدنی ها را حذف کرده و آب را جایگزین کنید. آب هیچ کالری یا کربوهیدراتی ندارد. سرعت سوخت و ساز بدن را بالا می برد و ادرار را افزایش می دهد (که در واقع به شما کمک می کند وزن آبی بیشتر را کم کنید).

 

fastweightloss

 

فست فود را حذف کنید

اگر به کاهش وزن سریع فکر می کنید، غذاهای فست فودی را حذف کنید! فست فود راه حل سریعی برای مواقعی است که عجله داریم اما در واقعیت آنها غذاهایی ناسالم برای بدن ما هستند که شامل مقدار زیادی سدیم، کربوهیدرات، و چربی می باشند.
در برنامه ریزی غذایی خود از گزینه های  سالم تری استفاده کنید. همچنین ما تمایل به سریع خوردن فست فود ها داریم، زیرا طرز فکر ما اینگونه است که باید در بین کارها غذایی بخوریم که همین امر شانس پرخوری را افزایش می دهد.

 مصرف سبزیجات را افزایش دهید

سبزیجات بر خلاف دانه های سفید از کربوهیدارت پیچیده تشکیل شده اند و به این معنی است که زمان  بیشتری برای هضم می خواهند و احساس سیری و رضایت را برای مدت طولانی تری فراهم می کنند.

یک تحقیق اخیرا بیان می کند که تیلاکوئید یافت شده در اسفناج می تواند از میل شدید و گرسنگی جلوگیری کند که می تواند به کاهش وزن سریع کمک کند. به علاوه از آنجایی که سبزیجات از درصد بالایی آب تشکیل شده اند، باعث افزایش ادرار و خروج وزن آبی اضافی و در نهایت لاغر شدن می شوند.

قارچ مصرف کنید

قارچ ها اغلب به عنوان جایگزین گوشت در نظر گرفته می شوند، زیرا آنها می توانند نقش مشابهی را در رژیم غذایی شما داشته باشند، اما جایگزین کم کالری و کم چربی هستند. مطالعات نشان داده است که افرادی که گوشت را با قارچ، حتی یک بار در هفته جایگزین می کنند، کاهش قابل توجه وزن را در مدت کوتاهی نشان می دهند.

 

fastweightloss

 

 تمرینات هوازی

فقط یک بار در روز ورزش نکنید؛ شما می خواهید متابولیسم خود را در طول کل بیداری خود در بالاترین میزان نگه دارید، بنابراین تمرینات خود را به دوره های کوچکتر تقسیم کنید. به این ترتیب، بدن شما به طور مداوم به سوختن کالری  ادامه می دهد و این کار برای مدت بیشتری طول می کشد و سریعتر به لاغر کردن شکم منجر میشود.

 قبل از تمرین قهوه بخورید

در حالی که برخی از مربیان  ممکن است این را به عنوان بهترین گزینه توصیه نکنند، اما اگر شما در حال تلاش برای کاهش وزن سریع هستید، کافئین انرژی اضافی را به شما می دهد و باعث می شود که شما طولانی تر تمرین کنید و در هر تمرین مقدار کالری بیشتری بسوزانید.

خواب کافی داشته باشید

بدن شما به مقدار مشخصی از خواب نیاز دارد و هنگامی که مقدار مطلوب را به دست نیاورد، سعی خواهد کرد که این کمبود را با چیزهای دیگر مانند اشتیاق به غذا راضی کند. علاوه بر این، احتمال دارد که در طول روز فعالیت داشته باشید، و به احتمال زیاد میل به ورزش خواهید داشت، و کمتر مستعد خوردن غذاهایی با قند بالا هستید که باعث فشار اضافی می شود.

fastweightloss

 

 یوگا و ورزش

با ورزش در بخش های مختلف بدن، سوخت و ساز بدن شما بهبود می یابد. به عنوان مثال : شنا، دراز و نشست، و لانژ را هر روز جایگزین هم کنید، به طوری که بدن شما احساس نمی کند که این یک روال معمول است. اگر شما از روال اجتناب کنید، احتمال کمتری وجود دارد که در برخی مناطق بدن چرب ذخیره شود. در عوض، سعی کنید یوگا را انجام دهید. این ورزش همچنین به کاهش وزن سریع کمک می کند.

 مصرف سبوس جو دوسر

سبوس یکی از بزرگترین مواد غذایی حاوی فیبر است که نه تنها احساس سیری را ایجاد می کند، بلکه سرعت  سیستم گوارش شما را نیز افزایش می دهد و به طور موثر ضایعات را از بین می برد. بنابراین با این روش وزن شما کاهش می یابد و از پر خوری غیر ضروری جلوگیری می کنید. سبوس همچنین چربی را جذب می کند، در نتیجه باعث کاهش کلسترول کلی و افزایش متابولیسم بدن می شود.

شکر را با عسل جایگزین کنید

اضافه کردن قند به آب میوه، قهوه، چای مصرف کالری را افزایش می دهد. به جای شکر، بهتر است که  عسل جایگزین شود. عسل حاوی فروکتوز و گلوکز تقریبا مساوی است و مقدار زیادی کالری به بدن اضافه نمی کند.

 

fastweightloss

 

از غذاهای نمک دار اجتناب کنید

غذاهای پر سدیم ممکن است دقیقا همان چیزی باشد که در زمان رژیم آرزوی آن را دارید. با این حال، نمک باعث می شود بدن شما آب را نگه دارد و فشار خون شما را افزایش می دهد، احساس خستگی می کنید و احتمالا بیشتری وجود دارد که روی صندلی بنشینید و میان وعده ی بیشتری بخورید.

 روغن زیتون مصرف کنید

بعضی از افراد هنگامی که می شنوند روغن زیتون می تواند به لاغر شدن کمک کند حرف شما را رد می کنند، اما انواع چربی موجود در روغن زیتون، به ویژه اسید اولئیک، سبب احساس سیری در بدن شما می شوند و باعث کاهش پرخوری می شود.
علاوه بر این، چربی های امگا 3 مفید در روغن زیتون به افزایش انرژی و از بین بردن کلسترول خطرناک کمک می کند که می تواند افزایش وزن را تشدید می کند.

ماست مصرف کنید

میکرو فلور روده سالم که در انواع سالم ماست گنجانده شده کمک می کند تا جذب مواد مغذی خود را بهینه کنید، میزان چربی مصرفی را کاهش دهید و هضم غذا را سریع تر کنید. همچنین به شما کمک می کند تا بدون افزایش کالری مصرفی احساس سیری داشته باشید.

 

fastweightloss

 

 غذاهای مغذی

افرادی که مایل به کاهش وزن سریع هستند می توانند مواد غذایی با چگالی و انرژی کم، از جمله میوه ها، سبزیجات، ماهی، دانه ها، لوبیا و گوشت بدون چربی را انتخاب کنند. گنجاندن مواد غذایی غنی از ویتامین C مانند لیمو (انگور فرنگی هندی) نیز به کاهش وزن سریع کمک می کنند. برای مقدارکافی پروتئین، سویا و جوانه ها می تواند در رژیم غذایی شما وجود داشته باشند.

 مصرف عسل و لیمو

مصرف عسل با لیمو نیز برای کاهش وزن سریع توصیه می شود. عسل با لیمو و آب گرم راه خوبی برای شروع روز است. عسل نقش مهمی در کاهش وزن سریع و مداوای طبیعی دارد.

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + ده =