Hair Clinic Planting

کاشت مو کلینیک

کاشت مو کلینیک

 

انتخاب بهترین کاشت مو کلینیک یکی از مهمترین اقدامات و البته دشوار ترین در راستای انجام جراحی کاشت مو میباشد.

زمانی که صحبت از انتخاب کلینیک کاشت مو میشود، یکی از راهنمایی‌ها این است که از مراکز معتبر کاشت مو غرب بازدید کنید، حتی اگر مجبور باشید لیست مراکز معتبر کاشت مو را از منطقه یا حتی کشور تهیه کنید چراکه با بازدید از چند کلینیک شما به بهترین نحو متوجه خواهید شد که عملکرد آن‌ها چگونه میباشد، کارکنان تا چه حد صمیمی و کمک کننده و کار بلد هستند، چه امکاناتی دارد، مانند دسترسی آسان و مناطق اطراف، مانند یک هتل، در صورتی که نیاز داشته باشید.

در ادامه اینکه کاشت موکلینیک را با یک مشاوره‌ی خوب انتخاب کنید نیز ایده ی خوبی میباشد. کاشت مو کلینیک در طی مشاوره‌، ریزش موی فعلی بیمار را بررسی می‌کند، در مورد گزینه‌های مختلف درمان صحبت میشود و به طور مستقیم با بیمار همکاری می‌شود تا بهترین درمان مناسب بیمار انتخاب شود.

 کاشت مو کلینیک همچنین ریزش موی آینده را بررسی میکند تا انتظارات واقعی شما را نسبت به آنچه که موهای شما در سال‌های آینده به نظر خواهد رسید، نشان دهد. اکثر کلینیک‌ها هیچ مشاوره‌ای ندارند و رزرو چند جلسه مشاوره‌ می‌تواند به شما کمک کند تا احساسی نسبت به هر کاشت مو کلینیک پیدا کنید.

بسیار مهم است که نگاهی به کارهایی که قبلا در کاشت مو کلینیک انجام شده، بیندازید. اکثر وب سایت‌ها دارای یک بخش نتایج هستند که نتایج انواع کاشت مو و سایر روش‌های ترمیم مو را به شما نشان می‌دهد. این به شما این امکان را خواهد داد که چه نوع نتایجی را می‌توانید از کلینیک انتخاب شده، انتظار داشته باشید. اگر نتوانید مطالعات موردی کلینیک خود را به صورت آنلاین پیدا کنید، همواره می‌توانید در طول مشاوره خود درخواست کنید.

یکی دیگر از مهمترین ویژگی یک کاشت مو کلینیک خوب داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی می باشد. در همه کلینیک های معتبر ایران معمولا این مجوز در وب سایت رسمی قابل مشاهده می باشد. همچنین اصل یا تصویر این مجوز در کلینیک نیز باید در معرض دید همه مراجعین قرار گرفته باشد.

نصب این مجوز در کاشت مو کلینیک به مراجعین محترم اطمینان خاطر می دهد که فعالیت های این کلینیک تحت نظارت وزارت بهداشت می باشد. همچنین مسئول فنی کلینیک پوست و مو دارای مجوز باید پزشک متخصص پوست و مو باشد. نام مسئول فنی باید در وب سایت انجمن متخصصین پوست ایران درج شده باشد.

 

Hair Clinic Planting

 

کاشت مو کجا خوبه؟

افراد هنگام مراجعه به یک متخصص پوست و مو برای دریافت خدمات مورد نیازشان باید به موارد زیر توجه داشته باشند:

  • وجود کلمه متخصص قبل از عنوان پوست، مو و زیبایی.
  • وجود عنوان “دارای بورد تخصصی”
  • آرم انجمن متخصصین پوست و شماره عضویت در سرنسخه و مهر پزشک.
  • ذکر عنوان” دانشنامه تخصصی پوست” در پروانه مطب پزشک که باید در معرض دید بیماران نصب شود.
  • ذکر کلمه متخصص و بورد تخصصی در سرنسخه و مهر پزشک.

با توجه به این که واژه متخصص زیبایی نادرست است و تخصص مستقلی به نام زیبایی وجود ندارد این سوال مطرح می شود که برای دریافت خدمات پزشکی مرتبط با زیبایی باید به چه کسانی مراجعه کرد؟

 گروهی از پزشکان از واژه «متخصص زیبایی» استفاده می کنند؛ می گوید: در حیطه پزشکی عملکرد گروهی از متخصصان، مرتبط با موضوع زیبایی است که این متخصصین عبارتند از:

فوق تخصص جراحی ترمیمی (جراحان پلاستیک)

متخصصین پوست، مو و زیبایی

فوق تخصص جراحی ترمیمی پلک

متخصصین گوش،حلق و بینی و جراحان سر و گردن

 جراحان فک و صورت

 بنابراین پزشکانی که در هر یک از این پنج رشته دارای مدرک (تخصص) باشند، متخصص زیبایی در حیطه کاری خودشان محسوب می شوند.

 

 

Hair Clinic Planting

 

معایب  انواع روش های کاشت مو

کاشت مو به خودی خود، دارای یک سری مشکلات ومحدودیت هایی میباشد که قبل از جراحی باید به آن ها توجه کرد .مهم ترین آن ها محدود بودن تعدادجلسه های قابل انجام کاشت مو در هر فرد است. علت این محدودیت، آن است که تعداد موهای قابل برداشت ازمنطقه دهنده مو بیشتر از حد مشخصی نیست (حدود ۸ تا ۱۰ هزار تار مو).

امکان ایجاد عفونت در صورتی که از لوازم استریل ومناسب استفاده نشود، وجود دارد.به جا ماندن حفره های موی کاشته شده و اسکار ناشی از دستگاه های اتوماتیک در قسمت برداشت مو، آسیب جدی به بانک موی شخص وارد می کند.

در کاشت مو، یک گرافت از طریق ایجاد یک شکاف بسیار ظریف وارد پوست می شود. این سوراخ (با این که بسیارکوچک است) به هرحال فضایی را اشغال می کند. اگر منطقه مد نظر کاملاً طاس باشد، هیچ مشکلی به وجود نخواهدآمد ولی اگربخواهیم پیوند مو را درلابه لای موهای موجود (به خصوص اگر این موها ضخیم و باکیفیت باشند) انجام دهیم، لازم است فضای کافی بین موها وجود داشته باشد تا بتوان آن شکاف را ایجاد کرد.

تا زمانی که بیشتراز ۵۰ درصد از تراکم موها کاسته نشده است، به دلیل ناکافی بودن فضای خالی ازمو در بین موهای موجود بیمار، نمی توان در میان آن ها شکاف ایجاد کرد و اگر هم به زور این کار را انجام دهیم اولاً ممکن است به ریشه موهای اطراف آسیب وارد شود و حتی اگرآسیبی به ریشه موهای اطراف وارد نشود، این ریشه ها مزاحم ریشه موی کاشته شده هستند و همچنین هنگام درآمدن موی کاشته شده به احتمال زیاد کیست مویی و جوش های چرکی بدفرم ایجاد می شود.

 

Hair Clinic Planting

کاندید مناسب کاشت مو

۲۲ سالگی پایین‌ترین سن در نظر گرفته شده برای انجام کاشت مو است. اگر فرد جوانتر از ۲۲ سال باشد، الگوی ریزش مو او هنوز مشخص نشده است. پیش بینی این که بعد از سن ۲۲ سال در آینده چه اتفاقی می‌افتد دشوار است. همچنین، در فردی که ۲۲ ساله است اما در حال حاضر دچار ریزش مو به صورت پیشرفته است، مشخص می‌شود که فرد در نهایت تمام یا تقریباً تمام موهای خود را از دست خواهد داد. در این وضعیت، روش‌های دیگری علاوه بر پیوند مو ممکن است گزینه‌ی بهتری باشد. اگر ریزش مو تثبیت شود، پیوند مو می‌تواند یکی از روش‌های مورد استفاده باشد. هیچ محدودیتی برای پیوند مو تا زمانی که شخص سلامت نسبتاً خوبی داشته باشد وجود ندارد.

عمل جراحی پیوند موی موفق شامل شناسایی الگوی ریزش موی بیمار و انتقال مو به مناطق دچار ریزش و کم پشت می‌شود به طوری که این عمل باعث ایجاد موی طبیعی می‌شود. در حالی که در کودکان و نوجوانان ممکن است ریزش موی دائمی وجود داشته باشد، الگوهای ریزش مو آنها ممکن است به دلیل این که هنوز در حال رشد هستند، به طور کامل توسعه نیافته باشد و در نتیجه به دست آوردن نتایج بهینه پس از کاشت مو، دشوار است. به همین دلیل، جراحی  فقط به عنوان یک درمان بالقوه برای افراد ۱۸ سال و بالاتر توصیه می‌شود.

موقعیت جسمانی یکی دیگر از عوامل مهم میباشد که برای انجام کاشت مو فرد باید کاملا از لحاظ جسمی سالم باشد. اگر به بیماری خاصی مبتلا باشد حتما باید پزشک خود را مطلع کند. کسانی که دارای بیماری دیابت و فشار خون بالا هستند و می‌خواهند کاشت مو انجام دهند باید بیماری آن ها پیش از کاشت مو کنترل شود.

سابقه خانوادگی ریزش مو: اگر الگوی ریزش مو (مرد یا زن) ایجاد یا متمایز شده باشد، یا مشابه آن چه که در بستگان شما (یعنی الگوی ریزش موی ارثی است) مشاهده شده است، باشد، باید برای مشاوره به پزشک مراجعه نمایید. الگوی ریزش مو نیز برای پزشک مفید است تا بتواند نوع طاسی را که ممکن است در آینده به وجود آید، مشخص کند. بنابراین هنگامی که یک الگوی ریزش مو با سابقه خانوادگی مشاده کردید، پس زمان خوبی برای ارائه یک برنامه درمانی فرا رسیده است.

 

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن