کاشت مو چند ساعت طول میکشد

کاشت مو چند ساعت طول میکشد

کاشت مو چند ساعت طول میکشد: در صورتی که قصد انجام جراحی کاشت مو را دارید حتما این مقاله را با دقت بخوانید تا اطلاعات و آگاهی کافی را از صفر تا صد جراحی کسب کنید.

اولین قدم برای انجام جراحی کاشت مو، تعیین شدن درجه طاسی بیمار میباشد که توسط پزشک معالج بررسی خواهد شد. اگر سه ناحیه جلوی سر، بالای سر و فرق سر هم زمان طاس باشند.

طاسی کامل و درجه هفت محوب می شود. این افراد معمولا بانک موی کافی هم ندارند و پشت سرشان یک نوار نازک شبیه نعل اسیب مو دارند و نمی توانند کاندید مناسب برای کاشت مو محسوب شوند. برای چنین افرادی کلاه گیس توصیه می شود.

Hair transplant takes a few hours

 

کاشت مو چند ساعت طول میکشد؟

اکثر افراد این سوال را می پرسند که کاشت مو چقدر طول می کشد، برای پاسخ به این سوال باید گفت که مدت زمانی که برای کاشت مو صرف می شود متناسب با میزان طاسی بیمار و روشی که انتخاب می شود، تفاوت می باشد.

 

 

نحوه جراحی کاشت مو  و کاشت مو چند ساعت طول میکشد:

کاشت مو تهران بصورت یک عمل سرپایی و بدون بیهوشی همراه با بی حسی موضعی بوده و شخص متقاضی کاشت مو در حین عمل هیچگونه دردی حاصل از موهایی که روی سرش کاشته می‌شود را حس نمی‌کند.

پس از اتمام یک جلسه کاشت مو ( که حدود ۳-۸ ساعت طول می‌کشد ) به مدت یک روز پانسمان مناسبی روی سر گذاشته می‌ شود. بیمار فردای آن روز جهت تعویض پانسمان و ویزیت جراح و شستشوی سر مراجعه می‌ کند.

در روز دوم بعد از عمل می تواند به حمام برود. اما دلمه هایی در محل کاشت ایجاد شده که نباید دستکاری شود و این دلمه ها تا روز پانزدهم از بین می روند.

موهای کاشته شده به مدت ۲ هفته رشد می‌کنند که این اتفاق نشان دهنده گرفتن پیوندهاست. اما درصد زیادی از موها از هفته سوم شروع به ریزش کرده و لی ریشه موها زنده می‌ماند و موهای جدید از ماه دوم به بعد ظاهر می‌شوند که در ابتدا این موها نازک و کرکی شکل بوده و به مرور ضخیم می‌شوند.

در اغلب افراد همراه با ریزش موهای کاشته شده تعدادی از موهای قبلی بیمار در اطراف محل کاشت نیز وارد فاز استراحت شده و ریزش پیدا می کنند و محل کاشت برای مدتی (شاید تا حدود ۴ ماه) کم پشت تر از سابق دیده می شود، این حالت شوک نامیده شده و موقتی است.

و با بیرون آمدن موها از حالت استراحت و رشد موهای کاشته شده تراکم مورد انتظار ایجاد می‌شود. موهای کاشته شده در ۶ ماه اول نازک، کرکی و کم تراکم ظاهر و از ماه ششم به بعد موها پر پشت تر شده و تا ۱۲ ماه کامل می‌ شوند.

 

 

 

Hair transplant takes a few hours

زمان انجام کاشت مو به روش SUT

روش بعد کاشت مو به روش  sut  می باشد  که کامل ترین و جدید ترین روش کاشت مو می باشد که رتبه اول جهان را نسبت به مخاطب و کیفیت به خود اختصاص داده است ،این روش  زمان بسیار کمی را به خود اختصاص داده است به همین منظور  افراد را بیشتر به سمت خود مشتاق کرده است .
این روش  با توجه به این که سه برابر از روش های قبل  موها را برداشت و پیوند میزند ، اما زمان و ساعت کمتری را نسبت به سایر روش ها به خود اختصاص داده است زیرا  از طریق دستگاه مو ها را از نواحی بدن برداشت  می کند وفولیکول ها را جدا سازی می کند و به همین دلیل زمان کمی را صرف خود خواهد کرد .
علاوه بر این روش sut بر خلاف روش های قبلی تنها به یک جلسه زمان برای کاشت مو احتیاج دارد  و  همچنین ساعت کمی را نیز در همان جلسه به خود اختصاص داده که موجب خرسندی تمام مراجعین گشته است زیرا  وقت زیاد و جلسات مکرر سبب ، کلافگی و خستگی و همچنین اضطراب بیشتر در افراد خواهد شد   به همین خاطر  همه این روش را برای کاشت موی خود می پذیرنند .

 

مدت زمان ریکاوری پس از جراحی کاشت مو:

تا ۲۴ ساعت پس ازعمل کاشت مو نباید رانندگی کنید یا ماشین آلات کار کنید. به عنوان یک قاعده کلی، فرد باید به مدت ۵ روز از ورزش کردن یا انجام فعالیت های سنگین خودداری کند.

بیمارانی که عمل کاشت موی FUE را انجام می دهد می توانند در عرض یک تا سه روز به سر کار برگردند، در حالی که بیمارانی که کاشت مو به روش FUT را انجام  می دهند برای رفتن به سر کار باید بین ۲ تا ۶ روز منتظر بمانند.

شایان ذکر است که این دستورالعمل ها کلی هستند. هر فردی در سرعت متفاوتی بهبودی پیدا می کند و برخی از مشاغل نسبت به مشاغل دیگر به فعالیت فیزیکی بیشتری نیاز دارند. پس از گذشت یک یا دو روز پس از عمل کاشت مو ، اغلب بیماران در می یابند که دیگر به داروی مسکن نیازی ندارند.

 

 

 

 

کلینیک کاشت مو

 

 

 

 

معمولا چند جلسه کاشت مو نتیجه قابل قبولی ایجاد خواهد کرد؟

در اکثر افراد یک یا دو جلسه و در هر جلسه بسته به روش انجام شده (میکروسرجری FUT یا روش غیرجراحی FIT)  تعداد ۵ هزار تا ۱۰ هزار تار مو کاشته می شود.

 

 

آیا موهای کاشته شده را می توان بلند کرد؟ اصلا از لحاظ حجمی به صورت موهای پرپشت خواهد بود یا فقط جنبه پوشانندگی پوست سر را دارد؟

البته که می توان موهای کاشته شده را بلند کرد و حالت داد؛ هرچند که نتیجه عمل به عوامل زیادی ازجمله وسعت منطقه کم مو، تعداد گرافت های کاشته شده، رنگ، ضخامت موها و تکنیک کاشت موها بستگی دارد.

 

 

 

Hair transplant takes a few hours

 

 

 

عوارض زود و دیر هنگام کاشت مو:

درد:

بر خلاف آنچه که ممکن است خیلی افراد تصور کنند، خطر بروز درد در زمان جراحی کاشت مو بسیار ناچیز است. البته در مورد عمل کاشت مو به روش FUT یا نواری، ممکن است بیمار در طی چند روز اول بعد از عمل درد خفیفی را احساس کند و شاید هم برای تسکین درد در اولین شب بعد از عمل به داروی مسکن نیاز پیدا کند. اما روش FUE معمولاً هیچ دردی را حتی در شب اول بعد از عمل به همراه ندارد.

سکسکه:

شاید عجیب و غریب به نظر برسد، ولی سکسکه یکی از عوارض بعد از جراحی کاشت مو است که می‌تواند از چند ساعت تا چند روز بعد از عمل ادامه پیدا کند.

اگر سکسکه بیش از دو سه روز ادامه پیدا کرد، بیمار باید با پزشک خود تماس بگیرد تا دارویی جهت رفع سکسکه برای او تجویز شود كه علت آن بخاطر دوز داروی بالا در روش های سنتی و رايج است.

 

 

 

هزینه کاشت مو

 

 

 

 

خارش:

یکی از عوارض شایع بعد از عمل کاشت مو، خارش نواحی درگیر در عمل در پوست سر در روش‌های سنتی FIT وFUT است. خاراندن سر در طی چهار روز اول بعد از عمل می‌ تواند عواقب بسیار بدی داشته باشد و منجر به آسیب‌ دیدگی گرافت‌ های تازه کاشته شده شود.

خوشبختانه شدت خارش پوست سر بعد از کاشت مو معمولاً خیلی کم است و در اغلب موارد به هیچ مداخله درمانی نیاز ندارد. در واقع، مرطوب نگه داشتن ناحیه پذیرنده در پوست سر با استفاده از مرطوب‌ کننده‌ های پوستی، در اغلب موارد می‌ تواند خارش پوست را برطرف نماید.

اما در صورتی که خارش پوست سر خیلی شدید باشد و بیشتر از چهار روز ادامه پیدا کند، لازم است با پزشک خود مشورت کنید تا احتمالاً یک پماد موضعی استروئید خفیف برایتان تجویز کند.

 

 

 

Hair transplant takes a few hours

 

 

 

مزایای جراحی کاشت مو:

رفع کچلی:

ریزش موی آندروژنیک (طاسی با الگوی مردانه)، ۹۵ درصد کچلی در بین مردان را شامل می‌ شود که منجر به کچلی زودرس در افراد می‌ شود. کاشت مو راه‌ حلی برای از بین بردن کچلی در زنان و مردان است که به رشد طبیعی مو کمک می‌ کند.

ظاهری بهتر:

اکثر افرادی که با مسائل مربوط به ریزش مو مقابله می‌کنند، حس خوبی نسبت به ظاهر خود ندارند. یکی از فواید کاشت مو می‌تواند ایجاد ظاهری بهتر باشد. پس از کاشت مو فرد احساس بهتری نسبت به ظاهر خود پیدا می‌ کند و جوان‌ تر و جذاب‌ تر به نظر می‌ رسد.

 

 

 

عمل کاشت مو

 

 

 

 

راه حل دائمی:

درمان‌ های موضعی و درمان‌ های دوره‌ای به طور موقت به رشد مجدد مو‌ها کمک می‌ کنند. کاشت مو یک روش دائمی است و نتایج پایدارتری ایجاد می‌ کند.

افزایش اعتماد به نفس:

اکثر افرادی که با ریزش مو مواجه هستند از ظاهر خود راضی نیستند و اعتماد به نفس‌‌ پایینی دارند. بنابراین یکی دیگر از فواید کاشت مو می‌ تواند افزایش اعتماد به نفس فرد در روابط خصوصی و جمعی او باشد.

صرفه جویی در هزینه:

هر چند کاشت مو از خرید یک دارو از داروخانه گران‌تر است ولی داروها در زمان طولانی‌ تری منجر به نتیجه می‌شوند و باید چندین بار خریداری شوند. بنابراین در روش کاشت مو پول بیشتری ذخیره می‌ شود و نتیجه باثبات‌ تری حاصل می‌ گردد. لذا یکی دیگر از فواید کاشت مو می‌ تواند صرفه جویی در هزینه باشد.

 

 

 

Hair transplant takes a few hours

 

 

 

ظاهری طبیعی:

در سال‌ های قبل هنگامی که مردم کاشت مو انجام می‌ دادند ظاهرشان بسیار غیر طبیعی بود اما اکنون با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از تکنیک‌ های پیشرفته‌ تر، جراحان توانسته‌ اند روش کارشان را کامل‌ تر‌ کنند به گونه‌ ای که نتایج طبیعی‌ تری بعد از کاشت مو حاصل می‌ شود.

در پیوند مو، موی کاشته شده درست مانند موهای طبیعی رشد می‌ کند و نیازی به استفاده از شامپو یا مواد شیمیایی خاصی برای حفظ تراکم آن نیست.

نگهداری و مراقبت کمتر:

در حالی که روش FUSS (Follicular Unit Strip Surgery) کاملاً تهاجمی است و به مراقبت و زمان بیشتری جهت بهبودی نیاز دارد، روش‌هایی چون FUE (استخراج واحدهای فولیکولی مو) رایج‌ تر است و نگهداری و مراقبت در این روش‌ ها کمتر است. در این روش بعد از مراقبت اولیه، فرد می‌ تواند به انجام فعالیت‌ های روزمره خود باز گردد.

 

 

 

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن