Planting the hair behind the back

کاشت مو پرپشت

کاشت مو پرپشت

 

کاشت مو پرپشت با بانک مو ضعیف

حتما بارها و بارها این سوال ذهنتان را درگیر کرده است که آیا با داشتن بانک مویی ضعیف، امکان داشتن کاشت مو پرپشت هست؟

خوشبختانه پاسخ ین سوال مثبت میباشد چراکه امروزه با استفاده از برخی تکنیک ها و دستگاه های پیشرفته، حتی اشخاصی که بانک مو ضعیفی دارند نیز میتوانند کاشت مو پرپشت داشته باشند.

 

Planting the hair behind the back

 

کاشت مو پرپشت طبیعی:

قبل از انجام هرگونه جراحی، شما به عنوان بیمار(متقاضی) باید حتما با پزشک خود مشورت کرد و نسبت به همه ی روش هایی که احتمال دارد برای داشتن کاشت مو پرپشت مناسب شما باشد، آگاخهی لازم را کسب کنید و در نهایت بهترین انتخاب و تصمیم را با توجه به آگاهی کامل و نظر متخصص بگیرید.فرایند انجام کاشت پرپشت حاصل جداسازی دقیق فولیکولها از ناحیه ای از سر است که به آن ناحیه یا منطقه اهدا کننده و یا بانک مو گفته می شود. از آنجایی که ریزش موهای سر معمولا از فرق سر و یا نواحی جلو آغاز و در نهایت در صورت شدت گرفتن منجر به طاسی می شود، معمولا موهای پشت سر و اطراف شقیقه ها بسیار کم و به ندرت دچار ریزش و طاسی در بیشتر افراد می شوند. اما در برخی موارد خاص مانند برخی بیماری ها و یا ناراحتی های خاصی ممکن است منجر به از دست دادن کل موها شود.

به همین خاطراز آنجایی که موهای پشت سر و یا اطراف گوش ها، مقاومت بیشتری در برابر انواع ریزش مو دارند، جهت اهدا به عنوان بانک مو انتخاب میشود چراکه معمولا این ناحیه دارای تار های مو به اندازه کافی جها اهدا میباشد. توجه داشته باشید که انتخاب بانک مو از ناحیه پشت سر، تکنیک جدیدی نیست و همانطور که تاریخچه کاشت مو به ما نشان می دهد، بلکه از دهه ها قبل و از زمانی که نخستین تکنیک های کاشت مو ابداع شدند، معمولا گرفت ها از پشت سر استخراج می شدند. گاهی این امکان وجود دارد که بعضی از اشخاص بقدری بانک مو ضعیفی دارند که حتی امکان جداسازی فولیکول از بخش هایی که امکانپذیر است، نمی باشد.

 

Planting the hair behind the back

 

در این حالت متاسفانه نمیتوان با استفاده از متدهای کاشت و پیوند مو، مشکل ریزش و یا از دست دادن موهای سر آنها را برطرف کرد. چرا که پزشکان در مواردی به افراد اجازه می دهند و به آنها توصیه می کنند که کاشت مو پرپشت انجام دهند که آنها شرایط مساعد و مناسب جهت این فرآیند را داشته باشند که یکی از آنها داشتن بانک موی قوی و مناسب است.

 

آیا افراد طاس هم میتوانند کاشت مو پرپشت را انجام دهند؟

اگر سه ناحیه جلوی سر، بالای سر و فرق سر همزمان طاس باشند، طاسی کامل و درجه هفت محسوب می شود. این افراد معمولا بانک موی کافی هم ندارند و پشت سرشان یک نوار نازک مو دارند و نمی توانند کاندید مناسب برای کاشت مو محسوب شوند. برای چنین افرادی استفاده از کلاه گیس توصیه می شود.

 

Planting the hair behind the back

 

استفاده از مو سایر نواحی بدن بجای پشت سر

موهای مناطق مختلف بدن دارای تفاوت های ساختاری و اساسی با یکدیگرند؛ بنابراین نمی توان از موی هر ناحیه از بدن به جای موی سر استفاده کرد و بهترین مو برای کاشت در مناطق طاس سر، موی ناحیه مشخصی از پشت و اطراف سر میباشد.

 

سوالات رایج

 

آیا می توان مو را از شخص دیگری گرفت و پیوند زد؟

به دلیل عدم تطابق خصوصیات بافتی و سیستم ایمنی ما بین انسان ها درصورت استفاده از موهای شخص دیگر این موها پس زده می شوند و به اصطلاح نمی گیرند.

 

آیا ممکن است کاشت مو باعث آسیب به بقیه موها شود؟

بله، درصورتی که تکنیک درست استفاده نشود علاوه بر به هدر رفتن موهای کاشته شده ممکن است موهای مجاور نیز دچار ریزش شوند.

 

Planting the hair behind the back

 

ایا موهای کاشته شده قابل رشد هستند و می توان آنها را رنگ یا فر کرد؟

بله، خصوصیات این موها دقیقا مثل سایر موها هستند و رفتاری که با سایر موها داریم با این موها نیز می توان داشت فقط طی ماه اول پس از کاشت مو پرپشت نباید موها را رنگ یا فر کرد. حتی ریش و سبیل کاشته شده در آقایان کاملا طبیعی و قابل اصلا و آرایش است.

 

آیا کاشت مو نیاز به ترمیم دارد و یا دائمی است؟

درمورد افرادی که تراکم موی پشت سر آنها کافی نباشد و وسعت طلبی زیاد باشد این امکان وجود دارد که پس از کاشت اولیه به روش FUT از روش FIT یا همان FUE هم می توان کاشت مو را ترمیم کرد و وسعت بیشتری را پوشش داد. در عین حال، موهای کاشته شده دوباره نمی ریزند چراکه آنها از پشت سر براشته می شوند و این موها نسبت به هورمون عامل ریزش مو (دی هیدروتستوسترون) حساس نیستند. بنابراین بقای این موها همیشگی است.

 

آیا بعد از عمل، محل برداشت موها در پشت سر خالی خواهد ماند؟

البته موهای جدیدی به جای موهای برداشته شده درنمی آید ولی تکنیک برداشت به گونه ای است که به طور معمول محل برداشتن مو در پشت سر مشخص نیست و این محل در زیر خواب موهای پشت سر مخفی خواهد شد.

 

Planting the hair behind the back

 

جهت کاشت مو چند روز استراحت و مرخصی از محل کار لازم است؟

اگر کار شما سبک باشد فردای عمل نیز می توانید سر کار حاضر شوید اما اگر کار سنگین دارید حتما هفته اول را استراحت کنید.

 

مزایا کاشت پرپشت

ترمیم مو در یک جلسه انجام می شود.

نداشتن جراحی، درد و خونریزی
موهای ترمیم شده قابلیت سشوار کشیدن، تافت زدن و یا روغن و ژل نیز دارند.
ترمیم مو زمان نسبتا کوتاهی را می طلبد.
این فرآیند در یک جلسه صورت می گیرد.
برای آقایان و خانمها قابل اجرا است.
نداشتن محدودیت سنی
مناسب برای همه سنین و کلیه افراد
سفت و محکم بودن موهای ترمیم شده
قابلیت تنظیم تراکم موها

امکان انجام ورزش های سنگین، رفتن به سونا و یا شنا کردن

 

Planting the hair behind the back

 

باورهای اشتباه در خصوص کاشت مو پشت سر

 

پس از کاشت موی طبيعی سردردهای بدی بوجود می آيد
با متدهای قديمی (که از لوازم غيرظريف استفاده می شد) گاهی سردردهايی پس از کاشت موی طبیعی بوجود می آمد ولی با تکنيک های مدرن امروزی و بهره گيری از ابزارمیکروسکوپیک و بسيار ظريف اين مسئله منتفی شده است. درحقيقت اگر فرد دچار سردردهای ميگرنی باشد با کاشت مو پشت سر ميزان سردرد وی کاهش پيدا می کند. البته در 2-1 شب اول پس ازکاشت مو پرپشت امکان وجود سردرد خفيف (مثل هر عمل ديگری) می رود که با مسکن های معمولی به سرعت برطرف شده و مشکل خاصی پيش نمی آيد.

 

کاشت موی طبيعی سرطان زا است
اين مسئله به هيچ عنوان صحت ندارد و اصولاً ماهيت انجام کار در کاشت مو پرپشت طوری است که هيچ ارتباطی با عوامل سرطان زای پوست ندارد. مهمترين عوامل دخيل در سرطان پوست عبارتند از: ژنتيک، برخی مواد معدنی مثل آرسنيک و سيليکون، اشعه آفتاب، هيدروکربن های کارسينوژن و بعضی از بيماری های ارثی.

 

بايد صبر کرد تا کاملاً طاس شوم و بعد برای کاشت مو پرپشت اقدام کنم
اين سؤالی است که اکثرمردان جوان مبتلا به طاسی خفيف ازپزشک می کنند. پاسخ به اين پرسش به فاکتورهای گوناگونی مثل سن بيمار، شدت و نوع طاسی، تاريخچه خانوادگی طاسی و بسياری عوامل ديگرداشته ولی بطورکلی بهتراست تصميم گيری را بعهده متخصص پوست خود گذاشته و اگر متخصص پوست به شما توصيه کرد که اين کار انجام داده و يا بالعکس آن را به تعويق بيندازيد حتماً گوش کرده و در صحبت های وی ترديد نکنید.

 

 

 

 

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن