کاشت مو قیمت

کاشت مو قیمت

 

کاشت مو قیمت به یک تعریف کلی برداشت مو از ناحیه های پرپشت سر که معمولا از ناحیه پشت گوش و پشت سر با روش های FIT ، FUT ، FUG  … و کاشت آن در ناحیه های کم پشت و دچار کچلی و طاسی شده را می گویند. و با تعاریف دیگر یک نوع جراحی می باشد که در آن مو را در نواحی کم موی سر و یا خالی ( بدون مو ) قرار می دهند.
لازمه این عمل زیبایی چند گزینه مهم است که میتوان گفت
قسمتی از سر که به عنوان اهدا کننده میباشد ،باید دارای موهای بسیار سالم نسبت به موهای ضعیف باشد. چرا که بسته به نوع کاشت با تشخیص پزشک، از این موها برای انتقال استفاده میشود. که یا خود تار مو یا فولیکول همان مو و یا گرافهای آن منتقل میشود.

cost of hair transplant

 

مشاوره کاشت مو:

متقاضی در جلسه اول که به عنوان مشاوره کاشت مو شرکت خواهد کرد، دارای موهایی کم پشت با طول غیر هم اندازه و نامتناسب میباشد. کم مویی فرد بسیار مشخص میباشد و نقاط هدف برای کاشت مو به راحتی تشخیص داده می شوند. در این مرحله،  بهترین روش کاشت مو با توجه به نظر پزشک معالج  برای فرد تشخیص داده می شود و فرد برای عمل آماده می شود. در این جلسه، انتظارات بیمار از عمل کاشت مو بررسی خواهد شد و مراحل کاشت مو و نتایج عمل کاشت موی طبیعی برای وی شرح داده می شود. همچنین درباره اقدامات لازم قبل از عمل پیوند مو و مراقبت های بعد از عمل به بیمار توضیح داده می شود و در نهایت با تشریح مراحل رشد مو برای بیمار، امکان داده می شود تا با اطلاعات کافی و دید مناسب، برای عمل کاشت آماده شود.

شستشوی مو بعد از کاشت چگونه انجام می گیرد ؟

فردای کاشت مو معمولا از افراد خواسته می شود تا برای برداشت و تعویض پانسمان، مجددا به کلینیک مراجعه کنند که در همان روز، یکبار شستشوی مو توسط پرسنل انجام و نحوه صحیح شستن موهای کاشته شده و تعویض پانسمان آموزش داده می شود.

پس از آن لازم است خود شخص روزی یک بار موهای خود را با استفاده از شامپوهای ملایم مثل شامپو بچه شستشو دهد. شستشوی موهای کاشته شده در روزهای اول بعد از کاشت مو باید با دقت و ملایمت انجام شود تا از خارج شدن گرفت ها جلوگیری به عمل آید. البته خارج شدن چند فولیکول مو هنگام شستشو طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

در یک یا دو هفته اول، از ریختن آب بصورت مستقیم بروی سر هنگام شستشو جلوگیری کنید(زیر دوش نروید) ، بلکه برای شستن موهای کاشته شده، آب را از پشت سر از فاصله نزدیک بروی بریزید تا کف شامپو شسته شود. از هفته دوم پس از کاشت مو می توانید خیلی آرام فشار دست برای شستسوی مو های کاشته شده را بیشتر کنید و از دوش آب استفاده کنید. توجه داشته باشید که عدم شستشوی صحیح و کامل مو می تواند مشکلاتی در آینده برای شما ایجاد کند. بنابراین هنگام شستن موهای کاشته شده، وسواس و ترس زیاد نسبت به خارج شدن موهای کاشته شده نداشته و از طرفی نیز از وارد کردن فشار و سایش خیلی زیاد پرهیز کنید.

مدت زمان رشد مو بعد از کاشت چقدر است ؟

موهای کاشته شده معولا بلافاصله بعد از کاشت مو قابل رشد، شروع به رشد می کنند و ظرف یک هفته چند میلیمتر بلند می شوند ولی پس از ده روز تا ۲ هفته وارد فاز استراحت شده و شروع به ریختن می کنند که طبیعی است و نیازی به نگرانی نیست. در واقع ریشه موها زیر پوست سر محفوظ است و جای نگرانی ندارد.پس از ۲ – ۳ ماه موها مجددا رشد می کنند و از زیر پوست نمایان می شود.البته امکان تفاوت واکنش بدن هر فرد زیاد میباشد و مقداری زمان رویش موهای کاشته و همچنین موهایی که فرد از قبل داشته دیرتر یا زودتر اتفاق بیوفتد. به طور کلی ، مدت زمان لازم برای رشد موهای کاشته بین حداقل ۹ ماه تا یک سال می باشد و نتایج اصلی فقط بعد از گذشت این مدت نمایان می شوند.البته همانطور که گفته شد در طول این مدت چندین بار ممکن است موهای کاشته شده و موهای قبلی شخص روییده و دوباره بریزند تا در نهایت نتایج دائمی خود را نشان دهد.بنابراین برای مشاهده نتیجه اصلی کاشت مو باید مقداری صبور بود.

cost of hair transplant

 

بعد از کاشت مو چه داروهایی باید مصرف شود ؟

برای یک هفته بعد از عمل از استفاده از داروهای مسکن، غیر از مسکن های تجویز شده اجتناب کنید. از داروهایی مانند آسپرین، قرص ویتامین E، قرص امگا۳ و همچنین مشروبات الکلی در این دوره استفاده نکنید.

آنتی بیوتیک های تجویز شده را تا پایان دوره ای که توسط پزشک مشخص شده اند را مصرف کنید، اما نیازی به تکرار دوره نیست.

استفاده از ماینوکسیدیل برای افزایش سرعت رشد موهای کاشته شده و حفظ موهای قبلی فرد، مفید است و در صورت صلاحدید پزشک می توان از هفته دوم از این دارو استفاده کرد. استفاده از قرص فیناستراید بستگی به شرایط بیمار دارد که باید با نظر پزشک صورت گیرد.

کاشت مو قبل و بعد:

 • مرحله ی عمل و کاشت مو در حدود ۴ تا ۸ ساعت زمان می برد.اگرچه می توان بعد از عمل و فردای روز عمل به کارهای عادی خود بازگشت ولی اگر امکان استراحت وجود دارد حدود ۳ تا ۵ روز پس از عمل را استراحت کنید تا شرایط بهتری داشته باشید.
 • به دلیل تزریق شدن دارو های آرام بخش و مسکن نیاز است تا روز عمل کسی را با خود به عنوان همراه، در کنار خود داشته باشید تا هنگام ترخیص شما را تا منزل همراهی کند.
 •  در روزهای اول پس از عمل به دلیل وجود خون خشک شده در مکان هایی که مو پیوند داده شده سعی کنید موی خود را به کسی نشان ندهید زیرا باعث حس بد در اطرافیان خواهد شد و امکان اینکه آن ها با قضاوت نا به جا شما را نا امید از این عمل کنند وجود دارد.
 •  روز های اول بعد از کاشت هنگامی که می خوابید و سرتان را روی بالش قرار می دهید مراقب باشید تا با تماس سر با بالش فولیکول های مو نریزند.اگر ریزش موی شما به صورت غیر طبیعی بود فورا به پزشک خود اطلاع دهید.
 •        سعی کنید سرتان عرق نکند زیرا این اتفاق ممکن است باعث عفونت در محل پیوند شود.
 • در روز های اول پس از عمل کاشت مو از شستن مو های خود اجتناب کنید.
 • استفاده از کلاه و یا روسری باعث آسیب به فولیکول ها و همچنین کند شدن روند بهبودی خواهد شد.
 • در روز های اولیه بعد از عمل تا جای ممکن در معرض تابش مستقیم خورشید نباشید چراکه این کار باعث آسیب رساندن به گرافت های مو و همچنین طولانی شدن روند بهبود خواهد شد.
 • پس از این که پزشک شما شستن مو را مجاز اعلام کرد برای جلوگیری از عفونت حاص شده از عرق کردن به آرامی موهای خود را با آب و صابون ملایم شست و شو دهید.
 • نگرانی را از خود دور کنید.در اولین روز های پس از عمل وجود زخم روی سر امری عادی است و این اتفاق سبب می شود فکرتان به این سمت برود که شاید این زخمها تا همیشه روی سر باقی بماند.اما در اکثر افرادی که عمل کردند این طور نبوده  و از بین خواهد رفت.
 • قضاوت سریع و عجولانه نسبت به عمل خود نداشته باشید . ترمیم مو عملی است که در طولانی مدت جواب خود را نشان می دهد.
 • توجه داشته باشید که در ادامه روند کاشت، مراقبت از آن برای رسیدن به نتیجه نهایی بسیار مهم است. مهمترین روز برای کاشت مو قابل رشد، اولین روز پس از کاشت مو است. در چند روز اول بعد از کاشت مو طبیعی در حال سازگاری با محل جدید شان هستند. بنابراین باید کاملا محل جدید تمیز نگه داشته شود. ۵ روز که از کاشت گذشت باید کل سرتان را با شامپو شستشو دهید.

 

cost of hair transplant

 

کاشت مو قیمت

کاشت مو قیمت به عوامل زیادی از جمله مهارت پزشک متخصص و روش انتخابی و … بستگی دارد که شما میتوانید با مراجعه به کلینیک مورد نظر، از پزشک خود در این خصوص راهنمایی لازم را کسب کنید.

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن