Natural hair extensions

کاشت مو طبیعی

کاشت مو طبیعی

کاشت مو طبیعی : کاشت مو به صورت یک عمل سرپایی و بدون بیهوشی همراه با بی حسی موضعی بوده و شخص متقاضی کاشت مو عالی در حین عمل هیچ گونه دردی از موهایی که روی سرش کاشته می شود را حس نخواهد کرد.

پس از تمام شدن یک جلسه کاشت مو ( که حدودا ۳-۵ ساعت طول می کشد ) به مدت یک روز پانسمان مناسبی روی سر گذاشته می شود .

بیمار فردای بعد از عمل جهت تعویض پانسمان و ویزیت جراح و شستشوی سر مراجعه می کند. در روز دوم بعد از کاشت مو طبیعی می تواند به حمام برود. اما دلمه هایی در محل کاشت مو طبیعی ایجاد شده که نباید دستکاری شود و این دلمه ها تا روز پانزدهم از بین می روند.

موهای کاشته شده به مدت ۲ هفته رشد می کنند که این اتفاق نشان دهنده گرفتن پیوندهاست. اما درصد زیادی از موها از هفته سوم شروع به ریزش  کرده ولی ریشه موها زنده باقی می ماند و موهای جدید از ماه دوم به بعد ظاهر می شوند که در ابتدا این موها نازک و کرکی شکل هستند و به مرور ضخیم می شوند.

در اغلب افراد همراه با ریزش موهای کاشته شده تعدادی از موهای قبلی بیمار در اطراف محل کاشت نیز وارد فاز استراحت شده و ریزش پیدا می کنند و محل کاشت برای مدتی (شاید تا حدود ۴ ماه) کم پشت تر از سابق دیده می شود، این حالت موقتی است و با بیرون آمدن موها از حالت استراحت و رشد موهای کاشته شده تراکم مورد انتظار ایجاد می شود.

موهای کاشته شده در ۶ ماه اول نازک، کرکی و کم تراکم ظاهر می شوند و از ماه ششم به بعد موها پر پشت تر شده و تا ۱۲ ماه کامل می شوند.

و در این دوره تفاوت چهره قبل و بعد از  کاشت مو بسیار قابل توجه است. کاشت مو هیچگونه عارضه ای نداشته و با توجه به مراقبت های بسیار ساده ای که طی همان ۲ هفته اول نیاز به رعایت بوده، مورد دیگری ندارد و شخص از موهای طبیعی ویکدستی برخوردار خواهد شد.

 

 

 

Natural hair extensions

 

 

مراحل انجام عمل کاشت مو:

۱-منطقه برداشت مو (بانک مو)

منطقه خاصی از پشت و طرفین سر را اصطلاحاً بانک مو می گویند. موهای این مناطق دارای گیرنده هورمون مردانه (تستوسترون) نبوده و لذا تحت تأثیر اثرات ریزش موی این هورمون قرار نمی گیرند، بنابراین حتی در افرادی که دارای ژن طاسی مردانه هستند، این نواحی دچار ریزش مو نشده و یا اینکه خیلی کم دچار ریزش مو می گردند و معمولاً تا سنین بالا باقی می مانند.

به همین دلیل بهترین منبع (بانک مو) برای برداشت، موهای پشت و طرفین سر هر شخص می باشد و این چیزی است که در طول سال ها شناسائی شده و در انجام کاشت موی طبیعی بکار میرود. نکته مهّم این است که این موها حتی در صورت انتقال به نواحی دیگرِ سر خاصیت عدم ریزش خود را حفظ کرده و نمی ریزند.

بسته به مشخصاتِ پوست و موی فرد در این نواحی و روش انجام شده برای برداشت مو FUT و یا FIT سه الی چهار مرتبه می توان از این بانک مو، برداشت نموده بدون اینکه مشکلی برای فرد به وجود آید. با برداشت مو از این ناحیه به روش FUT یک خط اسکار (جوشگاه) باریک در محل به وجود آمده که در زیر خواب موهای پشت سر مخفی میشود؛ و در صورتیکه فرد موهای سرش را از ته بتراشد و یا تیغ بزند، این خط باریک دیده خواهد شد.

در روش FIT با استفاده ازمیکرو پانج بسیار ظریف فولیکول های مو به صورت تک به تک برداشته میشوند که محل برداشت به صورت اسکارهای دایره ای بسیار کوچک درآمده که همانند روش FUT در زیر خواب موهای پشت سر مخفی می شوند، ولی اگر فرد موهایش را از ته (نمره کمتر از ۴) بتراشد تا حدودی مشخص خواهند بود.

 

 

عمل کاشت مو

 

 

 

۲-مناطق کاشت مو

جلوی سر، منطقه بالای سر و منطقه پشت سر نواحی از پوست سر هستند که درگیر روند طاسی مردانه شده و می توان در آنها کاشت مو انجام داد.

منطقه جلوی سر که شامل سه قسمت است:
خط رویش جلوی سر، ناحیۀ پشت خط رویش سر و کف سر و منطقه شقیقه ها.

منطقه پشت سر
منطقه ورتکس ناحیه ای است ما بین بالای سر و بانک مو که موهای آن دارای خوابهای متفاوتی هستند.

 

 

 

هزینه کاشت مو

 

 

 

نحوه شست و شو بعد از کاشت مو طبیعی:

 • شامپو و آب نیمه گرم را در آب پاش مخلوط کنید.
 • از آب کف بدست آمده روی ناحیه کاشت ریخته و ۵ دقیقه صبر کنید.
 • آب پاش را از شامپو خالی كنيد ،و با آب ولرم پر کنید و از فاصله ۳۰ سانتی متری بروی سر بپاشید تا زمانی كه آثاری از کف باقی نماند. (به هیچ عنوان روی محل کاشت مو طبیعی دست نکشید)
 • ناحیه بخیه پشت سر را نیز می توان به آرامی با استفاده از انگشتان با شامپو بچه شستشو دهید.
 • این عمل را حداقل دو مرتبه در روز تکرار کنید.
 • برای خشک کردن سر از سشوار با باد سرد با فاصله ۲۰ سانتی متری استفاده کنید و یا اینکه اجازه دهید خود به خود خشک شود. (از به کار بردن حوله بپرهیزید).
 • از روز سوم تا روز پنجم از شامپو بچه استفاده کنید. در روز ششم از شامپو سبوفان ،و از روز هفتم تا روز نهم دوباره  از شامپو بچه استفاده کنید.
 • از روز دهم به بعد فقط از شامپو سبوفان استفاده کنید، و دیگر نیازی به استفاده از اسپری نمی باشد. با استفاده از دوش حمام و دست کشیدن آرام روی نواحی پیوند شستشو را انجام دهید.
 • از هر گونه دستکاری نواحی پیوند اعم از کشیدن ناخن و یا اجسام نوک تیز جدا پرهیز نمایید.

 

 

 

 

Natural hair extensions

 

 

 

 

حتما تا یک ماه پس از عمل کاشت مو طبیعی از انجام فعالیت های زیر خودداری کنید:

 • بلند کردن اشیا سنگین
 • ورزش هایی مانند فوتبال، شنا و…(پیاده روی مانعی ندارد)
 • حضور در مکان هایی که امکان بروز ضربه به سر وجود دارد.
 • مسافرت در صورتی که امکان شستشوی سر حداقل دو بار در روز وجود داشته باشد.
 • رژیم غذایی خاصی مورد نظر نیست اما استفاده از میوه و سبزیجات تازه حاوی ویتامین c کمک شایانی به بهبود می نماید.

 

 

 

 

Natural hair extensions

 

 

 

 

توصیه های لازم بعد از کاشت مو طبیعی:

 • از ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از عمل از کمپرس گرم روی پیشانی و اطراف چشم استفاده نموده و این عمل را می توانید در روزهای بعد هم تکرار کنید ،و همچنین روی محل بخیه پشت سرهم قابل استفاده است.
 • شستشو را می توانید در منزل انجام داده ،و یا در صورت تمایل به کلینیک مراجعه کنید.
 • تا سه روز پس از عمل کاشت مو، بایستی به صورت نیمه نشسته بخوابید(سر بالاتر از بدن باشد).
 • تا ۲۴ ساعت پس از عمل ۱۰- ۱۵ مرتبه از کمپرس یخ روی پیشانی و اطراف چشم استفاده نمایید.
 • ۲۴ ساعت پس از پیوند جهت باز کردن پانسمان و با هماهنگی قبلی به کلینیک مورد نظرمراجعه کرده و در صورت تمایل کلاه نخی قابل شستشو به همراه داشته باشید.
 • تا دو روز پس از عمل از مسکن ها استفاده نمایید . حتی اگر احساس درد نداشتید.(در صورت تمایل می توانید از شیاف دیکلوفناک نیز استفاده کنید)
 • جهت جلوگیری از وارد شدن ضربه به سر احتیاط لازم را به عمل آورید، این نکته بسیار ضروری میباشد.
 • از یک هفته تا یک ماه پس از عمل کشیدن سیگار، قلیان و مصرف مشروبات الکلی جدا خودداری فرمایید.
 • شستشوی سر از دو روز پس از پیوند آغاز می شود، و این عمل باید دو بار در روز صورت گیرد.
 • از روز بیستم بعد از عمل کاشت مو طبیعی ، تعداد ده جلسه لیزر پوست سر به بیماران توصیه می شود که در کلینیک مورد نظرانجام خواهد شد. مدت زمان هر جلسه لیزر درمانی ۲۰ دقیقه و تعداد جلسات حدودا ۱۰ جلسه می باشد  انجام تزریق PRP نیز به فاصله یک تا سه ماه بعد از کاشت مو طبیعی به روش طبیعی توصیه می شود که توسط پزشک و انجام خواهد شد.

 

 

Natural hair extensions

 

 

 

 

انواع ریزش مو:

کم کاری غده تیروئید:

میلیون ها نفر که بیشتر آن ها را زنان تشکیل می دهند از بیماری های تیروئید رنج می برند. هنگامی که بدن شما خیلی کم هورمون تیروئید را ترشح کند، دچار کم کاری غده تیروئید هستید.

تیروئید هورمونی است که مسوول متابولیسم بدن، ضربان قلب و حالت های روحی انسان است. اگر بدن تیروئید زیادی تولید کند، پرکاری غده تیروئید دارید.

هورمون تیروئید مسوول همه چیز در بدن از مصرف اکسیژن بدن گرفته تا رشد مو، پوست و ناخن ها است. وقتی این هورمون به اندازه کافی و درست در بدن ترشح نشود شما شاهد تغییراتی در بدن خود خواهید بود.

کم کاری غده تیروئید باعث افزایش وزن، خستگی، یبوست، افسردگی و اخلال در تمرکز می شود. مو، ناخن و پوست نیز مواردی هستند که در نتیجه این بیماری آسیب می بینند. این مساله بیشتر در خانم های بالای ۵۰ سال بسیار رایج است.

پر کاری غده تیروئید نیز باعث کاهش وزن، تپش قلب نامنظم، عصبی بودن، پرخاشگری، اسهال، پوست مرطوب، ضعف عضلانی و تغییر حالت چشم می شود. در نتیجه این بیماری چون متابولیسم بدن زیاد می شود، ممکن است موهای خود را نیز از دست بدهید.

برای بیماری های تیروئید حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا داروهای مناسب با دوز کافی را برای شما تجویز کند.

 

 

 

Natural hair extensions

 

 

 

 

کمبود آهنک

خانم هایی که پریود های سخت دارند یا غذاهای آهن‌ دار مصرف نمی کنند ممکن است در خطر کمبود آهن قرار داشته باشند. کمبود آهن منجر به کم شدن سول های قرمز خونی می شود. گلبول های قرمز خون مسوول حمل اکسیژن و هموگولوبین هستند و انرژی لازم را به انسان می رسانند.

 کمبود آهن باعث خستگی مفرط، ضعف و رنگ پریدگی می شود. این بیماری ممکن است با سردرد، اختلال در تمرکز، دست و پای سرد و ریزش مو نیز همراه باشد.

غذاهایی که حاوی آهن هستند همچون گوشت گوساله، ماهی، سبزیجات سبز، حبوبات و غلات زیادی مصرف کنید. این غذاها را به همراه غذاهایی که ویتامین c دارند مصرف کنید تا آهن آن ها به خوبی جذب شوند.

خانم ها به ۱۸ میلی گرم آهن در طول روز نیاز دارند و پس از یائسگی نیز به ۸ میلی گرم آهن در طول روز نیاز دارند. اگر قصد دارید از مکمل های آهن استفاده کنید حتما پیش از مصرف با پزشک خود هماهنگ کنید. برای جلوگیری از ریزش مو می توانید از قرص های آهن استفاده کنید.

 

 

 

Natural hair extensions

 

 

 

کیست تخمدان:

خیلی از خانم ها از عارضه کیست تخمدان رنج می برند. این بیماری می تواند از ۱۱ سالگی آغاز شود و باعث عدم تعادل هورمونی می شود. PCOS اصولا منجر به ناباروری نیز می شود.

 PCOS می تواند باعث رشد موهای صورت، پریودهای نامنظم، اکنه و کیست تخمدان شود. اگر به ریزش موی سر دچار شده اید، ممکن است متوجه شوید رشد موهای دیگر قسمت های بدنتان افزایش یافته است. اینها نشانه های کیست تخمدان هستند.

بیشتر بیماری های PCOS با قرص های ضدبارداری قابل درمان هستند. این داروها حاوی ضد استروئیدهای قوی هستند که مانع از ترشح تستوسترون می شود.

اگر نمی توانید از قرص های ضدباراداری استفاده کنید، ممکن است پزشک، داروهایی همچون اسپیرونولاکتون برایتان تجویز کند که مانع از ترشح هورمون های مردانه می شوند. کاهش وزن نیز می تواند در کاهش تاثیرات هورمون های مردانه موثر باشد.

 

 

 

 

Natural hair extensions

 

 

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن