Quick hair planting

کاشت مو سریع

کاشت مو سریع

 

کاشت مو سریع به تکنیکی از جراحی گفته میشود که در آن ریشه مو به صورت تک تک از ناحیه اهداکننده (قسمتی از سر ، که مو و رشد مناسبی دارد )  به ناحیه در حال ریزش یا خالی از مو منتقل  می‌کنند. از روش کاشت مو سریع بیشتر برای درمان ریزش موی آقایان استفاده می‌شود و در طی این فرایند ریشه‌های مو که به صورت ژنتیکی در مقابل ریزش مقاوم هستند به ناحیه طاس برده می‌شوند البته از این روش برای کاشت و بازسازی ابرو، ترمیم مژه و ریش در آقایان نیز استفاده میشود.

خوشبختانه امروزه در پیشرفته‌ترین روش‌های کاشت مو سریع، پیاز مو را دست نخورده انتقال می‌دهند. و لازم به ذکر است که در هر پیاز مو، ۱الی ۴ رشته مو رشد میکند.

نتیجه کاشت مو سریع، طبیعی تر دیده شدن موهای کاشته شده و افزایش اعتماد به نفس بیمار میباشد.

 

Quick hair planting

 

روش کاشت مو سریع اتوماتیک در مقابل روش قدیمی FUE

دستگاه الکترو پنوماتیک  ابزاری است که در روش FUE از آن استفاده میکردند. با استفاده از این دستگاه، استخراج گرافت توسط ابزاری به نام میکرو پانچ با قطر حداکثر ۰٫۸-۱٫۴۰ میلی‌متر صورت میگیرد و مجدد کاشت مو در محل مورد نظر به بهترین نحو انجام میشد.

روش قدیمی FUE، روشی وابسته به متخصص میباشد چرا که استفاده از ابزار هایی با قطر کمتر از یک میلی متر برای استخراج واحد های فولیکول مو به صورت تک به تک، مستلزم مهارت زیادی میباشد. البته احتمال خطر قطع عرضی ریشه موها، حتی با وجود پزشک متخصص کم نمیشود و در صورتی که عرض فولیکول ها قطع شود، آسیب دیدگی پیاز مو قطعی است و در نتیجه پس از کاشت، رشد نخواند کرد.

خطر قطع شدن مو در صورتی که زاویه نفوذ به فولیکول مو کاملا در راستای محور نباشد، افزایش پیدا میکند و طبق نظریه ی پزشکان با استفاده از این روش بیش از ۱۵ الی ۲۰ درصد از فولیکول ها از دست خواهند رفت و پذیرش این موضوع قطعا برای بیمارانی که تا به حال موهای زیادی را از دست داده اند، بسیار دشوار است.

در مرحله بعد که گرفتن گرافت ها میباشند، پزشک متخصص معمولا با استفاده از موچین گرافت ها را از منطقه ی اهدا کننده میگیرد و این کار نیز به نوبه ی خود به پیاز مو آسیب میرساند و احتمال جا ماندن پیاز مو در پوست نیز است.

Quick hair planting

 

بهترین کاندید برای کاشت مو سریع

یکی از مهم ترین عواملی که به کاشت مو سریع کمک میکند، در واقع بهترین کاندید بودن این کاشت میباشد چرا که در صورت دارا بودن تمام شرایط، کاشت مویی با کیفیت و طبیعی تر خواهید داشت.

بهترین کاندید کاشت مو:

افرادی که دارای مشکلات قلبی ، فشار خون بالا هستند و شرایط عمل را ندارند

افراد دچار عوامل ارثی و مبتلا به بیماری های خاص همچون لوپوس ، انعقاد خون ، فشار خون بالا و…

کسانی که مواجه با تغییرات فیزیکی :سوختگی، تصادف، جای زخم، بارداری …بودند .

افراد تحت تاثیر اشعه های پرتو و یا شیمی درمانی اند .

کسانی که سن مناسب برای کاشت مو ندارند و یا فرد از بانک موی مناسب پیوند مو برخوردار نیست .

افرادی که به علت نداشتن مراقبت و نگهداری درست بانک و تراکم مو بالایی ندارند .

 

Quick hair planting

 

تفاوت های کاشت مو سریع در خانم ها و آقایان

یکی از مهمترین تفاوت های کاشت مو سریع در خانم ها و آقایان، باقی ماندن جای زخم در اثر برداشته شدن در پشت سر میباشد که به علت روش انتخابی کاشت مو باقی خواهد ماند.
زنان با به جای ماندن این زخم مشکلی ندارند اما مردان به علت کوتاه بودن و گاها کم پشت بودن موها، تا حدودی دچار مشکل میشوند چرا که احتمال دیده شدن زخم زیاد میباشد.

مورد بعدی استفاده از موهای بدن برای پیوند میباشد که این مورد برای زنان  تا حدودی امکان پذیر نیست چراکه موهایی که مردان برای پیوند میتوانند از سایر نقاط بدنشان استفاده کنند، در زنان موجود نیست.

یکی دیگر از تفاوت های کاشت سریع مو در خانم ها و آقایان، دسترسی ناحیه دهنده مو میباشد که در سر زنان بیشتر است چراکه زنانی که الگوی ریزش موی مردانه ندارند، ناحیه دهنده موی بزرگ‌تری دارند به این خاطر که در این حالت موهای بالا و فرق سر مستعد ریزش نیستند و می‌توانند برای پیوند مو مورد استفاده قرار گیرند در صورتی که مردانی که دچار الگوی ریزش مو هستند فقط میتوانند از پشت و کناره‌های سر برای برداشت مو استفاده کنند.

 

Quick hair planting

 

معایب روش های کاشت مو سریع

 

معایب کاشت مو به روش FIT

 • هزینه‌ی بیشتر
 • از آنجایی که برداشتن فولیکول‌های مو با وسیله‌ای به نام پانچ انجام می‌شود، احتمال آسیب‌دیدن بخش زنده‌ی ریشه‌ی مو زیاد است.
 • تعداد فولیکول‌های برداشتی در هر جلسه محدود است به همین دلیل جلسات متعددی برای کاشت مو نیاز است.
 • طولانی بودن روند کار احتمال آسیب دیدن گرافت‌ها و خشک‌شدن آنها را افزایش می‌دهد.
 • زمانی که قرار است تعداد زیادی فولیکول مو از ناحیه‌ی پشت سر (بانک مو) برداشته شود، لازم است که موها کاملا کوتاه شوند.
 • تخریب بانک مو.

به نظر می‌رسد بزرگ‌ترین ایراد روش FIT تخریب بانک موست. به‌عقیده‌ی برخی پزشکان متخصص کاشت مو سعادت آباد ، فردی که یک‌بار به روش FIT کاشت مو انجام بدهد، برای کاشت موی دفعات دوم و سوم به مشکل بر‌می‌خورد زیرا بانک مو تا حد زیادی استفاده و تخریب شده و برای دفعات بعدی تعداد موی کمتری می‌توان از آن برداشت کرد.

افرادی که تمایلی به انجام عمل جراحی برای کاشت مو سریع ندارند، اشخاصی که طاسی سر گسترده ندارند و نیز کسانی که تراکم موها‌یشان در ناحیه‌ی پیوند اندک است، با این روش راحت‌تر به خواسته‌شان می‌رسند.

معایب کاشت مو به روش FUT

بزرگ‌ترین ایراد کاشت مو به روش FUT ایجاد برشی بزرگ در ناحیه پشت سر است که احتمال باقی ماندن جای زخم یا جوش‌گاه در آن وجود دارد. از سوی دیگر کم‌شدن حجم بانک مو به‌نحوی که در مراحل بعدی برای پیوند مجدد مو بیش از یک یا حداکثر دو بار دیگر نمی‌توان از بانک موی فرد برای ایجاد تراکم استفاده کرد و خونریزی، تورم سر و صورت و درد در محل برش از دیگر معایب کاشت مو به روش FUT است. یکی دیگر از معایب اساسی کاشت مو به روش FUT محدودیت انجام کاشت مو در کسانی است که پوست سرشان قابلیت کشیده‌شدن را ندارد یا در مراحل اولیه‌ی ریزش مو قرار دارند.

Quick hair planting

توصیه‌های بعد از کاشت مو سریع

 • برای برداشت پانسمان ابتدا آن را با آبپاش خیس کرده پس از چند دقیقه با کمک فرد دیگری به آرامی آن را بردارید.
 • داروهای تجویز شده را باید به موقع استفاده کرد.
 • از کلاه گیس وکلاه حتی الامکان استفاده نشود یا حداقل سه هفته بعد استفاده شود.
 • از وارد شدن هر گونه فشار و ضربه به ناحیه کاشت جلوگیری شود.
 • در روش استفاده از جراحی، بخیه‌ها تا ۱۰ روز بعد کشیده می‌شود.
 • محل کاشت باید همه روزه با کف شامپو بچه ملایم و بدون فشار دست، شسته شود و تا یک ماه زیر دوش نایستید و از کاسه برای ریختن آب استفاده شود.
 • از فعالیت‌های ورزشی، نرمش، خم شدن و بلندکردن جسم سنگین بپرهیزید.دو ماه بعد از عمل، نرمش مانعی ندارد ولی شنا تا پایان ماه سوم ممنوع است.
 • بهتر است ۲۴ ساعت بعد از عمل در منزل استراحت شود ولی سعی کنید کمتر از حالت خوابیده استفاده کنید تا دچار ورم در سر و صورت نشوید. برای رفع ورم هنگام خواب سر، بالاتر قرار بگیرد.
 • سر را ماساژ دهید و از خوردن نمک اجتناب کنید.
 • به مدت دو شب بعد از عمل برای خوابیدن از دو بالشت استفاده کنید یا روی مبل به حالت نیمه نشسته و طاق باز بخوابید.
 • تا ۳ هفته بعد از عمل از مصرف الکل بپرهیزید.

Quick hair planting

 

هزینه کاشت مو سریع

مهم‌ترین عامل مؤثر بر هزینه کاشت مو، میزان کچلی یا سطح ریزش مو در سر شما می‌باشد. مسلماً هر چقدر سطح محل کاشت مو بزرگ‌تر باشد، هزینه آن هم بیشتر خواهد بود.

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن