Planting a new hair

کاشت مو روش جدید

کاشت مو روش جدید

کاشت مو روش جدید:  کاشت مو دارای روش های متنوع و متفاوتی میباشد که هر کدام از این روش ها دارای مزایا و معایبی می باشد که در ادامه در این خصوص راهنمایی خواهید شد.

افرادی که دچار ریزش مو می شوند و در نهایت برای درمان به کاشت مو روش جدید روی می آورند در ابتدا باید حتما به این نکته توجه داشته باشند که اولین اقدام برای درمان ریزش مو را باید مراجعه به پزشک متخصص و جویا شدن علت ریزش مو، قرار دهند چرا که بعضی از عواملی که موجب ریزش مو می شوند، ریشه ژنتیکی ندارند و نیاز به کاشت مو نمی باشد.

 

 

Planting a new hair

 

 

عواملی که موجب ریزش مو می شود:

مصرف بیش از حد ویتامین آ:

مصرف بیش از حد مکمل ها یا داروهای حاوی ویتامین آ می تواند محرک ریزش مو باشد.این امر یک دلیل قابل بازگشت ریزش مو است، و به محض دفع ویتامین آ اضافه، مو به رشد طبیعی بازمی گردد.

 

 تاثیر وراثت در ریزش مو:

الگوی ریزش مو در زنان، به نام آندروژنیک آلوپسیا، همان نسخه ی زنانه ی الگوی ریزش مو مردان است ، اگر از خانواده ای هستید که زنان در سن خاصی شروع به از دست دادن مو نمودند، احتمالاً بیشتر در معرض هستید.

زنان، برخلاف مردان دچار عقب رفتگی خط مو نمی شوند، در عوض فرقشان بازتر و موها شان به وضوح نازکتر می شود .درست مانند مردان، زنان نیز ممکن است از مینوکسیدیل جهت کمک به رشد مو و مراقبت از موها بهره ببرند.

 

 

فشارهای احساسی:

فشار احساسی کمتر از فشار جسمی باعث ریزش مو می شود، اما ممکن است به عنوان مثال، هنگام طلاق، از دست دادن عزیزان یا هنگام نگهداری از والدین بیمار و سن دار پیش بیاید ؛ با این وجود، اکثرا فشار احساسی باعث ریزش مو نمی شود، بلکه مشکلی که وجود دارد را ،تشدید می کند.

در چنین شرایطی، ریزش مو به دلیل فشار احساسی، ریزش بالاخره کاهش می یابد ؛ با وجود اینکه دقیقا نمی دانیم که کاهش استرس به موهای تان کمک می کنند یا خیر، اما بد هم نیست.قطعا می تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد.

 

 

Planting a new hair

 

 

کم کاری تیروئید:

این غده ی کوچک درون گردن، هورمون هایی ترشح می کند که برای سوخت و ساز، رشد و نمو ضروری است، هنگامی که هورمون کافی تولید نمی کند باعث ریزش مو می شود .

پزشک می تواند طی آزمایشاتی دلیل کم کاری این غده را کشف کند. داروهای مصنوعی تیروئید مشکل را برطرف می کنند ؛ هنگامی که سطح تیروئیدتان به حالت طبیعی بازگشت، ریزش موی تان نیز خود به خود کاهش می یابد.

 

سندروم تخمدان پلی کیستیک :

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) ،یک عدم تعادل دیگر در هورمون های جنسی زنانه و مردانه است. میزان بالای آندروژن ممکن است باعث کیست تخمدان، افزایش وزن ، ریسک بالای دیابت، تغییرات در دوره ی قاعدگی، ناباروری و کم پشتی مو شود.از آنجایی که هورمون های مردانه در PCOS بیش از حد نمو پیدا می کنند، ممکن است زنان موهای خشن در صورت و بدن را تجربه کنند.

درمان PCOS می تواند عدم تعادل هورمون ها را درمان نموده و یا به بازگشت این تغییرات کمک کند ؛ درمان ها شامل رژیم غذایی، ورزش، قرص های ضد بارداری و هم چنین درمان های خاص برای کاهش ریسک ناباروری یا دیابت است.

 

 

 

Planting a new hair

 

 

 

هزینه کاشت مو:

یکی از سئوالاتی که بسیاری از مراجعین و علاقه مندان به کاشت مو روش جدید این روزها می پرسند این است که هزینه کاشت مو چقدر است؟

قیمت کاشت مو همانطور که بارها گفته شده است، ثابت نیست و بستگی به عوامل مختلفی دارد از جمله تجربه و تخصص پزشک کاشت مو و همکاران وی، هزینه های خود کلینیک، روش ها و تکنیک های مورد استفاده جهت کاشت مو، تجهیزات و امکانات مورد استفاده، تعداد گرفت های استخراج شده جهت اهدا و میزان بزرگ و کوچک بودن ناحیه کم پشت و یا طاسی که عمل کاشت موی طبیعی بر روی آن صورت می گیرد.

سابقا از روش هایی مانند کاشت مو FIT و FUT در بسیاری از کشورهای جهان انجام می شد که عمدتا استخراج موها با دست و توسط تکنیسین ها صورت می گرفت و به این دلیل روش های نسبتا ارزانی بودند اما معایب این تکنیک ها طبیعتا آنقدر بود که موجب شد این تکنیک ها به مرور زمان از رده خارج شدند و امروزه با استفاده از روش کاشت مو Sut و نتایج ماندگار آن و از طرف دیگر مزایای فراوان این تکنیک جدید کاشت مو در مقایسه با تکنیک های قدیمی، همه موجب افزایش محبوبیت و استفاده از این روش در جهان شده است.

از این رو با وجود اینکه هزینه و قیمت روش Sut کمی بیشتر است اما ماندگاری آن و مزایای آن همه موجب می شوند که این روش تبدیل به بهترین روش کاشت مو شده و هزینه ای که برای عمل کاشت مو با این تکنیک می پردازید، به درستی ارزش آنرا دارد.

به یاد داشته باشید که کاشت مو در ایران نسبت به کشورهای دیگر هم از لحاظ هزینه و هم به دلیل نتایج آن بسیار به صرفه تر و بهتر است.

 

 

Planting a new hair

 

 

معرفی روش های کاشت مو:

 

کاشت مو FUT :

این روش یکی از قدیمی ترین روش های اولیه کاشت موی سر بود که در آن فرد با استفاده از مقدار زیادی دارو بیهوش می کردند.

بخش هایی از پوست پشت سر که دارای بانک موی مناسبی بود، از جا بریده شده و در نواحی جلوی سر که دچار ریزش مو و یا طاسی شده بود، پیوند زده می شد. این روش عوارض جانبی زیادی از جمله کم بودن تعداد گرفت های کاشته شده، بیهوشی، درد های پس از عمل، بجا ماندن خط بخیه کاشت مو (اسکار مو) بود.

از این رو پس از مدتی روش های جدیدتری جهت درمان ریزش مو و کاشت موی سر مورد استفاده قرار گرفت.

کاشت مو FIT :

پس از مدتی روش کاشت مو FIT توسط محققان و کارشناسان علم کاشت مو عرضه شد که از روش FUT بهتر بود و تعداد گرفت های کاشته شده و نتیجه نهایی کاشت مو بسیار بهتر بود.

اما این روش هم معایب خاص خود را داشت مانند دوران نقاهت، نیاز به استراحت بعد از عمل، خونریزی، نیاز به جلسات مکرر، تورم در برخی نواحی سر و… که همه این ها موجب شدند این تکنیک هم پس از مدتی از رونق بیافتد.

در این تکنیک کاشت مو، تارهای مو از بخش هایی از نواحی مختلف پشت سر جهت پیوند زدن به نواحی دچار ریزش، کنده و در آنجا پیوند زده می شد. در واقع این روش نوع پیشرفته و بهبود یافته تکنیک کاشت مو FUT بود.

انواع کاشت مو

کاشت مو BHT :

این روش مشابه روش های دیگر بود با این تفاوت که در این تکنیک کاشت موی سر، از نواحی دیگر بدن موها کنده و به نواحی از سر که دچار طاسی یا ریزش مو شده بودند، پیوند زده می شد. این روش هم عوارض و معایب خاص خود را داشت و بازدهی لازم و نتایج عالی را در بر نداشت.

کاشت مو SUT :

این روش کاشت موی سر، در حال حاضر بهترین روش است که برای بسیاری از مراجعه کنندگان و افرادی که دچار مشکل ریزش موهای سر شده اند، بکار گرفته می شود.

این روش دارای کمترین عوارض است و عمل جراحی آن بسیار ساده و بی دردسر صورت می گیرد. نتایج عمل ماندگار و عالی بوده و این روش امروزه در بهترین کیلینک های کاشت مو در جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

بر خلاف روش های قبلی که عمل به صورت دستی انجام می شد، در این روش از دستگاه های پیشرفته استفاده می شود.

جدیدترین و کامل ترین روشی که برای کاشت موی سر تاکنون معرفی شده است، کاشت مو به روش sut نام دارد.

در این روش تا ۱۴۰۰۰ تاری موی واقعی را می توان کاشت کرد و بدون جراحی، بدون درد، بدون خونریزی و دوران نقاهت می باشد از مزایای این روش انجام کاشت مو با دستگاه اتوماتیک می باشد و حتی رکورد کاشت ۶۰ تار مو در یک سانتی متر بنام این روش ثبت شده است.

 

 

 

 

 

 

کاشت مو به روش ترکیبی:

تفاوت روش های کاشت مو در نحوه برداشت موها از ناحیه دهنده می باشد. در کاشت مو به روش ترکیبی همانطور که از اسم این روش مشخص است از دو روش FUT و FIT کمک گرفته می شود و ناحیه بدون موی سر که دچار ریزش مو شده است را پوشش می دهد.

در این روش می توان تا ۵۰۰۰ گرافت مو ( حدود ۱۲۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ تار مو ) را حتی در یک جلسه برداشت کرد و در ناحیه مورد نیاز کاشت. پس اولین مزیت این روش برداشت بسیار بالای تعداد گرافت در یک جلسه می باشد.

 

کاندید مناسب برای کاشت به روش ترکیبی

  • زمانی که برای درمان الگوی طاسی پیشرفته به بیش از ۴۰۰۰ گرافت نیاز باشد، به بیمار توصیه می‌شود که از کاشت مو به روش ترکیبی استفاده کنند چرا که گرافت‌ های به دست آمده از آن، از گرافت‌ هایی که هرکدام از روش‌های FIT یا FUT به تنهایی به جراح کاشت مو می‌ دهند، بیشتر است.
  • در مورد انجام دادن هیچ‌ کدام از روش‌ های FIT و FUT هیچ مشکلی نداشته باشد، مثلاً از تراشیدن سر ناراضی نباشد.
  • حداقل بانک موی پشت سر را داشته باشد تا هم بتوان ۲ سانتی متر از پشت سر را برداشت وهم مقداری باقی بماند که بتوان با FIT آن را برداشت کرد به عبارتی بانک موی پشت سر حداقل ۷ تا ۱۰ سانتی متر باشد.
  • بیماران سالخورده‌ ای که نمی‌ توانند به مدت یک ساعت بی‌ وقفه روی شکمشان دراز بکشند، بیماران آسمی یا بسیار چاق.
  • روش ترکیبی روش مناسبی می‌ باشد، به شرط آن که کاندید آن به‌ خوبی انتخاب شود مثلاً برای بیماری که فقط شقیقه‌ ها خالی است روش ترکیبی بی‌ معنی می‌ باشد زیرا هرکدام از دو روش FIT یا FUT به تنهایی همان کار را انجام می‌ دهد. یا بیماری که ارتفاع بانک موی پشت سر حدود ۵ سانتی‌ متر می‌ باشد روش ترکیبی فقط بانک موی پشت سر بیمار را خراب می‌ کند و شانس انجام دو FUT با فاصله یک سال را که مناسب‌ ترین انتخاب برای این بیمار است را از بیمار می‌ گیرد.

 

 

 

Planting a new hair

 

 

 

مزایای کاشت مو روش جدید:

افزایش ۳۰درصدی در حجم تراکم مو بیمار بعد از کاشت مو  به روش ترکیبی را می توان یکی از مزیت های این نوع کاشت مو روش جدید نام برد. کاشت مو با تراکم بالا و حجم عالی رضایت بیمار و آسوده خاطر بودن پزشک را به همراه دارد که این نوع کاشت ترکیبی این امر را اجرایی کرده است.

 

 

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن