Planting a new hair

کاشت مو روش جدید

کاشت مو روش جدید

 

کاشت مو روش جدید:  کاشت مو دارای روش های متنوع و متفاوتی میباشد که هر کدام از این روش ها دارای مزایا و معایبی میباشد که در ادامه در این خصوص راهنمایی خواهید شد. افرادی که دچار ریزش مو میشوند و در نهایت برای درمان به کاشت مو روش جدید روی میاورند در ابتدا باید حتما به این نکته توجه داشته باشند که اولین اقدام برای درمان ریزش مو را باید مراجعه به پزشک متخصص و جویا شدن علت ریزش مو، قرار دهند چرا که بعضی از عواملی که موجب ریزش مو میشوند، ریشه ژنتیکی ندارند و نیاز به کاشت مو نمیباشد.

 

Planting a new hair

 

عواملی که موجب ریزش مو میشود:

 

مصرف بیش از حد ویتامین آ:

مصرف بیش از حد مکمل ها یا داروهای حاوی ویتامین آ می تواند محرک ریزش مو باشد.این امر یک دلیل قابل بازگشت ریزش مو است، و به محض دفع ویتامین آ اضافه، مو به رشد طبیعی بازمی گردد.

 

 تاثیر وراثت در ریزش مو:

الگوی ریزش مو در زنان، به نام آندروژنیک آلوپسیا، همان نسخه ی زنانه ی الگوی ریزش مو مردان است ، اگر از خانواده ای هستید که زنان در سن خاصی شروع به از دست دادن مو نمودند، احتمالاً بیشتر در معرض هستید. زنان، برخلاف مردان دچار عقب رفتگی خط مو نمی شوند، در عوض فرقشان بازتر و موها شان به وضوح نازکتر می شود .درست مانند مردان، زنان نیز ممکن است از مینوکسیدیل جهت کمک به رشد مو و مراقبت از موها بهره ببرند.

فشارهای احساسی:

فشار احساسی کمتر از فشار جسمی باعث ریزش مو می شود، اما ممکن است به عنوان مثال، هنگام طلاق، از دست دادن عزیزان یا هنگام نگهداری از والدین بیمار و سن دار پیش بیاید ؛ با این وجود، اکثرا فشار احساسی باعث ریزش مو نمی شود، بلکه مشکلی که وجود دارد را ،تشدید می کند. در چنین شرایطی، ریزش مو به دلیل فشار احساسی، ریزش بالاخره کاهش می یابد ؛ با وجود اینکه دقیقا نمی دانیم که کاهش استرس به موهای تان کمک می کنند یا خیر، اما بد هم نیست.قطعا می تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد.

Planting a new hair

کم کاری تیروئید:

این غده ی کوچک درون گردن، هورمون هایی ترشح می کند که برای سوخت و ساز، رشد و نمو ضروری است، هنگامی که هورمون کافی تولید نمی کند باعث ریزش مو می شود ؛ پزشک می تواند طی آزمایشاتی دلیل کم کاری این غده را کشف کند. داروهای مصنوعی تیروئید مشکل را برطرف می کنند ؛ هنگامی که سطح تیروئیدتان به حالت طبیعی بازگشت، ریزش موی تان نیز خود به خود کاهش می یابد.

 

سندروم تخمدان پلی کیستیک :

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) ،یک عدم تعادل دیگر در هورمون های جنسی زنانه و مردانه است. میزان بالای آندروژن ممکن است باعث کیست تخمدان، افزایش وزن ، ریسک بالای دیابت، تغییرات در دوره ی قاعدگی، ناباروری و کم پشتی مو شود.از آنجایی که هورمون های مردانه در PCOS بیش از حد نمو پیدا می کنند، ممکن است زنان موهای خشن در صورت و بدن را تجربه کنند. درمان PCOS می تواند عدم تعادل هورمون ها را درمان نموده و یا به بازگشت این تغییرات کمک کند ؛ درمان ها شامل رژیم غذایی، ورزش، قرص های ضد بارداری و هم چنین درمان های خاص برای کاهش ریسک ناباروری یا دیابت است.

 

Planting a new hair

هزینه کاشت مو:

یکی از سئوالاتی که بسیاری از مراجعین و علاقه مندان به کاشت مو روش جدید این روزها می پرسند این است که هزینه کاشت مو چقدر است؟ قیمت کاشت مو همانطور که بارها گفته شده است، ثابت نیست و بستگی به عوامل مختلفی دارد از جمله تجربه و تخصص پزشک کاشت مو و همکاران وی، هزینه های خود کلینیک، روش ها و تکنیک های مورد استفاده جهت کاشت مو، تجهیزات و امکانات مورد استفاده، تعداد گرفت های استخراج شده جهت اهدا و میزان بزرگ و کوچک بودن ناحیه کم پشت و یا طاسی که عمل کاشت موی طبیعی بر روی آن صورت می گیرد.

سابقا از روش هایی مانند کاشت مو FIT و FUT در بسیاری از کشورهای جهان انجام می شد که عمدتا استخراج موها با دست و توسط تکنیسین ها صورت می گرفت و به این دلیل روش های نسبتا ارزانی بودند اما معایب این تکنیک ها طبیعتا آنقدر بود که موجب شد این تکنیک ها به مرور زمان از رده خارج شدند و امروزه با استفاده از روش کاشت مو Sut و نتایج ماندگار آن و از طرف دیگر مزایای فراوان این تکنیک جدید کاشت مو در مقایسه با تکنیک های قدیمی، همه موجب افزایش محبوبیت و استفاده از این روش در جهان شده است.

از این رو با وجود اینکه هزینه و قیمت روش Sut کمی بیشتر است اما ماندگاری آن و مزایای آن همه موجب می شوند که این روش تبدیل به بهترین روش کاشت مو شده و هزینه ای که برای عمل کاشت مو با این تکنیک می پردازید، به درستی ارزش آنرا دارد.

به یاد داشته باشید که کاشت مو در ایران نسبت به کشورهای دیگر هم از لحاظ هزینه و هم به دلیل نتایج آن بسیار به صرفه تر و بهتر است.

Planting a new hair

 

کاشت مو به روش ترکیبی:

تفاوت روش های کاشت مو در نحوه برداشت موها از ناحیه دهنده می باشد. در کاشت مو به روش ترکیبی همانطور که از اسم این روش مشخص است از دو روش FUT و FIT کمک گرفته می شود و ناحیه بدون موی سر که دچار ریزش مو شده است را پوشش می دهد. در این روش می توان تا ۵۰۰۰ گرافت مو ( حدود ۱۲۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ تار مو ) را حتی در یک جلسه برداشت کرد و در ناحیه مورد نیاز کاشت. پس اولین مزیت این روش برداشت بسیار بالای تعداد گرافت در یک جلسه می باشد.

 

کاندید مناسب برای کاشت به روش ترکیبی

  1. زمانی که برای درمان الگوی طاسی پیشرفته به بیش از ۴۰۰۰ گرافت نیاز باشد، به بیمار توصیه می‌شود که از کاشت مو به روش ترکیبی استفاده کنند چراکه گرافت‌های به دست آمده از آن، از گرافت‌هایی که هرکدام از روش‌های FIT یا FUT به تنهایی به جراح کاشت مو می‌دهند، بیشتر است.
  2. در مورد انجام دادن هیچ‌کدام از روش‌های FIT و FUT هیچ مشکلی نداشته باشد، مثلاً از تراشیدن سر ناراضی نباشد.
  3. حداقل بانک موی پشت سر را داشته باشد تا هم بتوان ۲ سانتیمتر از پشت سر را برداشت وهم مقداری باقی بماند که بتوان با FIT آن را برداشت کرد به عبارتی بانک موی پشت سر حداقل ۷ تا ۱۰ سانتیمتر باشد.
  4. بیماران سالخورده‌ای که نمی‌توانند به مدت یک ساعت بی‌وقفه روی شکمشان دراز بکشند، بیماران آسمی یا بسیار چاق.
  5. روش ترکیبی روش مناسبی می‌باشد، به شرط آنکه کاندید آن به‌خوبی انتخاب شود مثلاً برای بیماری که فقط شقیقه‌ها خالی است روش ترکیبی بی‌معنی می‌باشد زیرا هرکدام از دو روش FIT یا FUT به تنهایی همان کار را انجام می‌دهد. یا بیماری که ارتفاع بانک موی پشت سر حدود ۵ سانتی‌متر می‌باشد روش ترکیبی فقط بانک موی پشت سر بیمار را خراب می‌کند و شانس انجام دو FUT با فاصله یک سال را که مناسب‌ترین انتخاب برای این بیماراست را از بیمار می‌گیرد.

 

Planting a new hair

 

مزایا کاشت مو روش جدید:

افزایش ۳۰درصدی در حجم تراکم مو بیمار بعد از کاشت مو  به روش ترکیبی را میتوان یکی از مزیت های این نوع کاشت مو روش جدید نام برد. کاشت مو با تراکم بالا و حجم عالی رضایت بیمار و آسوده خاطر بودن پزشک را به همراه دارد که این نوع کاشت ترکیبی این امر را اجرایی کرده است.

 

 

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن