کاشت مو در ایران

کاشت مو در ایران:

یکی از بهترین و موثر ترین روشهای کاشت مو در ایران، روش SUT میباشد.در این روش درمان مشکل ریزش مو در بانوان و آقایان به صورت چشمگیری کم میشود و یکی از مهمترین ویژگی های این نوع کاشت مو در ایران، باقی نماندن جای زخم بر روی سر و همچنین مورد تائید سازمان غذا و داروی آمریکا میباشد. خط رویش طبیعی و تراکم بالا یکی دیگر از ویژگی های چشمگیر کاشت مو به روش SUT می باشد. به علت نتایج طبیعی که بجای میگذارد، این روش در اکثر کلینیک های کاشت مو در ایران مورد استقبال قرار گرفته است. مراحل این نوع کاشت مو در ایران از برداشت تا کاشت فولکول‌های مو توسط دستگاهای اتوماتیک با نظارت پزشک انجام میشود. در روش کاشت موی طبیعی SUT پیاز مو به وسیله پانچ لیزری برداشت و کاشت می‌شود، نه به صورت دستی. برداشت پیاز مو از محل اهدا کننده که معمولا پشت سر می‌باشد، جدا و سپس فریز می‌گردد و در نهایت به نواحی کم مو و طاس منتقل و پیوند زده میشود. فریز شدن فولیکول‌های مو، تا زمان کاشت از تخریب آن‌ها جلوگیری میکند. با توجه به وجود پانچ لیزری و سیستم فریز درصد در این روش، بسیار کمی از ریشه موها حین برداشت و کاشت از بین می‌روند و این نکته حائز اهمیت است که آمار نشان داده است که  کمتر از 1% فولیکول در این روش هدر میرود.

Planting Hair in Iran

یکی از رایج ترین سوالی که بیماران در خصوص کاشت مو در ایران میپرسند استفاده از بیهوشی است. در پاسخ به این سوال باید گفت که متقاضی بیهوش نمیشود بلکه پزشک معالج از بی حسی موضعی استفاده میکند. یکی دیگر از ویژگی های مثبت این روش، برنداشتن لایه های پوستی و جراحی میباشد.دوران نقاهت کوتاه، جای پانچ، زخم و خونریزی نیز بسیار کم مشاهده میشود. برخلاغ سایر روش های کاشت مودر ایران، سرعت انتقال فولیکول‌های مو از محل اهدا کننده به محل دریافت کننده بیشتر است و در هر جلسه کاشت مو در ایران حداقل 10000 فولیکول جابه‌جا میشود به همین خاطر معمولا فرایند کاشت در یک جلسه به اتمام میرسد. لازم ب ذکر است که کاشت و برداشت در همه ی نقاط بدن با استفاده از این روش، امکان پذیر میباشد.

Planting Hair in Iran

توصیه های قبل و بعد از کاشت مو در ایران:

  • وعده هاي غذايي قبل از پيوند مو مختصر و مقوي باشد.
  • داشتن خواب کامل و آسوده در شب قبل از عمل پيوند.
  • ترجيحا از چند روز قبل از پيوند مو بهتر است محلول هاي تقويت کننده و محرک رشد مو از قبيل ماينوکسيديل قطع شود ولي مصرف فينسترايد ممانعتي ندارد .
  • قبل از پيوند مو بهتر است موها شسته شده باشند.
  • مصرف هيچ داروي خاصي قبل از کاشت مو در ایران توصيه نمي شود.
  • 45 ساعت قبل از کاشت مو بهتر است از مصرف مشروبات الکلي خودداري شود. همچنين از 10 روز قبل از کاشت، حتما قرص آسپيرين و ويتامين E در صورت اجازه پزشك مصرف نشود. قطع ساير داروهاي ضد انعقاد نظير پلاويگس بايد با نظر پزشك صورت پذيرد.
  • بعد از انجام کاشت مو فقط در دو تا سه هفته اول از ورزش‌های سنگین اجتناب کنید.
  • شستشوی ناحیه کاشته شده فقط تا دوهفته اول باید بسیار آرام باشد، بعد از این مدت به طور کامل دیگر مو نیازی به مراقب خاصی ندارد و مو‌ها رشد پیدا می‌کند، به طوری که حتی بعد از رشد کاملاً قابل اصلاح نیز هستند.

Planting Hair in Iran

هزینه بهترین روش کاشت مو در ایران،  روش SUT

هزینه کاشت مو درایران به فاکتور های زیادی بستگی دارد که عبارت اند از:

شناسایی الگوی ریزش مو
تعداد گرفت های مورد نیاز
روش انتخابی جهت انجام کاشت مو

هزینه کاشت مو همانطور که توضیح داده شد، به روشی که انتخاب می کنید بستگی دارد.معمولا هزینه کاشت مو در ایران بر اساس تعداد گرفت‌ها محاسبه می‌شود. گرفت (پیوند) تعدادی از تارهای مو می باشد که کاملا طبیعی بوده و این واحد‌های فولیکولی مو در جراحی کاشت مو به روش استخراج واحد فولیکولی (FUE) به صورت تک به تک با استفاده از وسایل مخصوص مستقیما از بخشهای دیگری از پوست سر جدا می‌شود. اما در جراحی کاشت باریکه مو (FUT) باریکه‌ای از بافت حاوی مو جدا می‌شود و سپس واحدهای فولیکولی یک به یک از بافت یا باریکه اهدا کننده گرفته می‌شود. روش FUE معمولاً گران‌تر است، چون استخراج گرفت‌ها به دلیل ماهیت دقیق و دشوار عمل زمان‌برتر است.

Planting Hair in Iran

چه فصلی برای کاشت مو در ایران مناسب است؟

از نظر عملی هیچ فاکتوری که تحت تاثیر انتخاب بهترین فصل برای کاشت مو  باشد وجود ندارد در واقع فصلی برای انجام کاشت مو وجود ندارد که فقط در آن فصل کاشت مو انجام شود و برعکس. عمل کاشت مو در ایران در هر فصلی که انجام گیرد نتایج یکسانی خواهد داشت تنها تفاوت آن در این است  برای مثال که اگر در فصل بهار عمل کاشت مو در ایران را انجام دهید، نتایج آن را در فصل پاییز یا زمستان مشاهده می کنید یا اگر در فصل پاییز کاشت مو را انجام دهید نتایج آن در بهار و تابستان به شما نشان داده خواهد شد.

Planting Hair in Iran

رایج ترین سوالات متقاضیان

-آيا کاشت مو عارضه مهمي براي من خواهد داشت؟

خير

-چند گرافت در هر جلسه کاشته مي شود؟

تا 5000 گرافت در هر جلسه کاشته مي شود که هر گرافت شامل 1 تا چندين تار مو ميباشد.

-آيا بعد از کاشت مو اطرافيان متوجه کاشت مو مي شوند؟

پس از کامل شدن رشد موي شما هيچ کس متوجه پيوند موي شما نخواهد شد

-آيا ريزش هاي سکه اي با پيوند مو درمان مي شوند؟

خير. بهترين درمان براي اين نوع ريزش استفاده از دارو مي باشد و کاشت مو در اين مورد بي فايده است.

-هزينه كاشت مو در كلينيك  چقدر است؟

با توجه به كيفيت انجام كاشت مو و VIP بودن كلينيك هزينه های هر فردي به فرد ديگر متغيير است و بستگي به وسعت طاسي و بانك مو نیز دارد.

-بعد از کاشت مو موهاي کي شروع به رشد مي کنند؟

4 الي 6 ماه بعد از پيوند فوليکول هاي مو شروع به رشد مي کنند. که ابتدا نازک بوده و از 4 الي 6 ماه بعد شما متوجه تغييرات در ناحيه طاسي خواهيد شد.

Planting Hair in Iran

-آيا کاشت مو براي خانم ها هم امکانپذير مي باشد؟

بلي، ولي در مواردي که پزشک متخصص پوست و مو بررسي کامل نموده باشد و تشخيص دهد که فرد، موردي مناسب براي انجام کاشت مو مي باشد.

-اگر موها را از پشت سر من برداريد جايش خالي نمي شود؟

خير، به هيچ وجه محل برداشت مو مشخص نمي شود.

-در صورتي که بخواهيم از خارج کشور به منظور جراحي پيوند مو به ايران بياييم حداقل چه مدت در ايران باشيم کافي است و چه اقداماتي بايد انجام دهيم؟

در صورتي که آزمايشات لازم قبل از عمل را در کشور محل اقامت خود انجام دهيد حدودا سه روز اقامت در ايران براي پيوند و کنترل بعد از آن کافي است.البته در بسياري از موارد، بيماران مقيم خارج از کشور، بلافاصله بعد از انجام پيوند مي توانند به کشور خود مراجعه داشته باشند.

-آيا ريزش موي سر توسط دارودرماني و يا داروهاي گياهي درمان مي شود؟

تنها راه قطعي علاج کم پشتي موي سر، کاشت مو در ایران مي باشد. درمانهاي داروئي موقتي است و طول دوره ريزش موي سر را طولاني مي کنند ولي مطلقاً باعث جلوگيري از ريزش مو بطور دائم نمي شوند.

Planting Hair in Iran

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن