کاشت مو در ایران

کاشت مو در ایران

کاشت مو در ایران: یکی از بهترین و موثر ترین روش های کاشت مو در ایران، روش SUT می باشد.در این روش درمان مشکل ریزش مو در بانوان و آقایان به صورت چشم گیری کم می شود و یکی از مهم ترین ویژگی های این نوع کاشت مو در ایران، باقی نماندن جای زخم بر روی سر و همچنین مورد تائید سازمان غذا و داروی آمریکا می باشد.

خط رویش طبیعی و تراکم بالا یکی دیگر از ویژگی های چشم گیر کاشت مو به روش SUT می باشد. به علت نتایج طبیعی که به جای می گذارد.

این روش در اکثر کلینیک های کاشت مو در ایران مورد استقبال قرار گرفته است. مراحل این نوع کاشت مو در ایران از برداشت تا کاشت فولیکول‌ های مو توسط دستگاه های اتوماتیک با نظارت پزشک انجام می شود.

 

 

کاشت مو

 

 

 

در روش کاشت موی طبیعی SUT پیاز مو به وسیله پانچ لیزری برداشت و کاشت می‌ شود، نه به صورت دستی. برداشت پیاز مو از محل اهدا کننده که معمولا پشت سر می‌ باشد، جدا و سپس فریز می‌ گردد و در نهایت به نواحی کم مو و طاس منتقل و پیوند زده می شود.

فریز شدن فولیکول‌ های مو، تا زمان کاشت از تخریب آن‌ ها جلوگیری می کند. با توجه به وجود پانچ لیزری و سیستم فریز درصد در این روش، بسیار کمی از ریشه موها حین برداشت و کاشت از بین می‌ روند و این نکته حائز اهمیت است که آمار نشان داده است که  کمتر از ۱% فولیکول در این روش هدر می رود.

کاشت مو به روش FIT:

کاشت مو به روش های مختلفی انجام پذیر می باشد. یکی از این روش ها، کاشت مو به روش FIT است که در سال ۲۰۰۲ در ایالت متحده آمریکا رایج شد.

در این روش جراحی انجام نمی شود و کاشت به صورت سرپایی صورت می گیرد. خوشبختانه در روش FIT برداشت مو نیز به صورت پراکنده انجام می شود و به همین دلیل نیازی به بخیه زدن نیست.

نحوه کاشت موی سر به روش FIT به این صورت است که واحدهای فولیکولی که شامل ۱ الی ۴ تار مو هستند را توسط پانچ از پشت سر خارج کرده و سپس در ناحیه طاسی می گذارند.

در روش FIT خط بخیه در پشت سر ایجاد نمی شود و در محل برداشت فولیکول ها، نقطه سفیدی باقی می ماند که قابل مشاهده نیست، از این رو برای افرادی که موهای خود را خیلی کوتاه نگاه می دارند، مناسب ترین روش می باشد.

 

 

 

هزینه کاشت ابرو در ایران

 

 

 

 

کاشت مو به روش FUT:

کاشت موی طبیعی به روش FUT شباهت بسیاری به روش FIT دارد، در روش FUT پزشک و متخصص کاشت مو، برای کاشت موی طبیعی از تجهیزات و دستگاه های بسیار پیشرفته استفاده می کند.

مدت زمانی که برای کاشت مو از طریق روش FUT تخمین زده شده، ۵ ساعت است که در تمامی این مدت، بیمار هوشیار می باشد و در تمامی مراحل کار را مشاهده کرده و یا حتی می تواند در مورد میزان تراکم اظهار نظر کند.

از مزایای کاشت مو به روش FUT نسبت به FIT کوتاه نکردن موهای کامل سر می باشد، تنها یک نوار باریک به عرض یک تا دو سانتیمتر و با طول ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر، مو از پشت سر بیمار برداشته می شود.

سپس پزشک کاشت مو با استفاده از میکروسکوپ های اختصاصی، گرافت ها را پس از تقسیم نوار پوستی، تعیین می کند. هر کدام از این گرافت ها که حاوی ریشه مو هستند، به صورت مجزا از پوست خارج شده و در قسمت مورد نظر کاشته می شوند.

 

 

 

Planting Hair in Iran

 

 

نکاتی درباره ی کاشت مو در ایران:

یکی از رایج ترین سوالی که بیماران در خصوص کاشت مو در ایران می پرسند استفاده از بیهوشی است. در پاسخ به این سوال باید گفت که متقاضی بیهوش نمی شود.

بلکه پزشک معالج از بی حسی موضعی استفاده می کند. یکی دیگر از ویژگی های مثبت این روش، برنداشتن لایه های پوستی و جراحی می باشد.

دوران نقاهت کوتاه، جای پانچ، زخم و خونریزی نیز بسیار کم مشاهده می شود. برخلاغ سایر روش های کاشت مو در ایران، سرعت انتقال فولیکول‌ های مو از محل اهدا کننده به محل دریافت کننده بیشتر است و در هر جلسه کاشت مو در ایران حداقل ۱۰۰۰۰ فولیکول جا به‌ جا  به همین خاطر معمولا فرایند کاشت در یک جلسه به اتمام می رسد. لازم ب ذکر است که کاشت و برداشت در همه ی نقاط بدن با استفاده از این روش، امکان پذیر می باشد.

 

 

Planting Hair in Iran

 

 

چه موهایی در سر برای کاشت مو استفاده می شود؟

در کاشت مو با توجه به نوع روش پیوند، موهای خود شخص از پشت سر یا ناحیه ای از بدن برداشته می شود و سپس با استفاده از میکروسکوپ و لوپ های مخصوص، فولیکول های آن به صورت تک تک جدا می شوند و با همان ظرافتی که جدا شده اند در ناحیه گیرنده با ایجاد برش هایی در حد یک میلی متر پیوند زده می شود.

بدن نیز به این موها واکنشی نشان نمی دهد و در واقع حسن پیوند موی طبیعی همین است. با توجه به این که عضو پیوندی از بدن خود فرد تهیه می شود، احتیاج به نگهداری و مراقبت های درمانی ندارد.

اگر پزشک کاملا باتجربه باشد آنقدر ظریف این موها را برمی دارد که تنها یک خط بسیار باریک می ماند.البته توجه داشته باشید وقتی موها کاشته می شوند بعد از ۴ تا ۶ ماه می ریزند و بعد از آن مجددا موها رشد خواهند کرد، به همین دلیل نباید نگران شوید چون ریزش بعد از کاشت طبیعی است.

 

 

مراقبت های لازم قبل از کاشت مو:

 • اگر سیگاری هستید، دوهفته قبل از انجام عمل کاشت مو باید آن را کنار بگذارید.
 • اگر قرص و یا کپسول ویتامین E مصرف می کنید، پزشک خود را مطلع کنید و سه هفته قبل از عمل مصرف آن را قطع نمایید.
 • در صورت داشتن هرگونه بیماری به ویژه بیماری هایی مانند دیابت، بیماری های قلبی و صرع آن را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • در صورتی که هر نوع دارویی مانند آسپرین یا داروهای حاوی آسپرین مصرف می کنید، قبل از عمل حتما با پزشک خود در میان بگذارید.
 • یک روز قبل از عمل استحمام کنید و برای شستن موهایتان از نرم کننده استفاده نمایید.
 • به هیچ وجه یک روز قبل از عمل از داروهایی مانند ناپروکسن و ایبوپروفن استفاده نکنید
 • چنانچه طبق نظر دکتر معالج خود قرار است با روش FUT کاشت مو انجام دهید، حداقل سه هفته اصلاح نکنید. در دیگر روش ها مطابق با دستور پزشک خود عمل کنید.

 

 

Planting Hair in Iran

 

 

 

مراقبت های بعد از کاشت مو:

 • تا چند روز پس از کاشت مو از مصرف داروهایی که سبب اختلال در روند انعقاد خون می شوند، اجتناب نمایید. این داروها شامل: آسپرین، بروفن، ایندومتاسین، دیکلوفناک، مفنامیک اسید، سلکوکسیب، پیروكسیكام، ویتامینE و مولتی ویتامین ها می باشند.
 • استفاده از آنتی بیوتیک برای برخی از بیماران پس از عمل کاشت مو به دلیل کاهش احتمال عفونت ها توسط پزشک متخصص تجویز می شود.
 • از ۴۸ تا ۷۲ ساعت پس از کاشت مو به دلیل اینکه سر پانسمان است از شستن موها و دوش گرفتن جدا باید خودداری نمایید.
 • به مدت ۵ روز پس از کاشت مو بیمار می بایست از انجام فعالیت های ورزشی و همچنین انجام کارهای سنگین اجتناب نماید.
 • بیمار باید به مدت ۱۰ روز پس از کاشت مو از شنا کردن خودداری نماید.
 • کشیدن نخ بخیه ۱۰ روز بعد از کاشت مو انجام می شود.
 • استفاده از ویتامین C جهت تسریع ترمیم مو پس از کاشت مو تنها داروی مکمل و تقویت کننده ای است که می توانید مصرف نمایید.
 • به مدت ۲ تا ۴ هفته بعد از کاشت مو، موهای کاشته شده شروع به ریزش می کنند و بعد از دو تا سه هفته مجددا شروع به رشد خواهند کرد که این رشد مجدد معمولا با ایجاد خارش و جوش های گذرا همراه است.
 • بهترین نتیجه معمولا پس از ۶ تا ۸ ماه و گاهی یکسال بعد مشهود خواهد بود.
 • بعضی از بیماران جهت ایجاد تراکم بیشتر نیازمند دو جلسه کاشت مو خواهند بود كه بهترین فاصله زمانی بین پیوندها ۶ ماه تا یک سال است.

 

 

روش ع=های مختلف کاشت مو در ایران

 

 

 

هزینه بهترین روش کاشت مو در ایران:

هزینه کاشت مو درایران به فاکتور های زیادی بستگی دارد که عبارت اند از:

 • شناسایی الگوی ریزش مو
 • تعداد گرفت های مورد نیاز
 • روش انتخابی جهت انجام کاشت مو

هزینه کاشت موی طبیعی همان طور که توضیح داده شد، به روشی که انتخاب می کنید بستگی دارد.معمولا هزینه کاشت مو در ایران بر اساس تعداد گرفت‌ها محاسبه می‌ شود.

گرافت (پیوند) تعدادی از تارهای مو می باشد که کاملا طبیعی بوده و این واحد‌های فولیکولی مو در جراحی کاشت مو به روش استخراج واحد فولیکولی (FUE) به صورت تک به تک با استفاده از وسایل مخصوص مستقیما از بخش های دیگری از پوست سر جدا می‌ شود.

اما در جراحی کاشت باریکه مو (FUT) باریکه‌ ای از بافت حاوی مو جدا می‌ شود و سپس واحدهای فولیکولی یک به یک از بافت یا باریکه اهدا کننده گرفته می‌ شود. روش FUE معمولاً گران‌ تر است، چون استخراج گرفت‌ ها به دلیل ماهیت دقیق و دشوار عمل زمان‌ برتر است.

 

 

Planting Hair in Iran

 

 

چه فصلی برای کاشت مو در ایران مناسب است؟

از نظر عملی هیچ فاکتوری که تحت تاثیر انتخاب بهترین فصل برای کاشت مو  باشد وجود ندارد در واقع فصلی برای انجام کاشت مو وجود ندارد که فقط در آن فصل کاشت مو انجام شود و برعکس.

عمل کاشت مو در ایران در هر فصلی که انجام گیرد نتایج یکسانی خواهد داشت تنها تفاوت آن در این است  برای مثال که اگر در فصل بهار عمل کاشت مو در ایران را انجام دهید، نتایج آن را در فصل پاییز یا زمستان مشاهده می کنید یا اگر در فصل پاییز کاشت مو را انجام دهید نتایج آن در بهار و تابستان به شما نشان داده خواهد شد.

 

 

 

Planting Hair in Iran

 

 

 

رایج ترین سوالات متقاضیان

آيا کاشت مو عارضه مهمي براي من خواهد داشت؟

خير

 

چند گرافت در هر جلسه کاشته مي شود؟

تا ۵۰۰۰ گرافت در هر جلسه کاشته مي شود که هر گرافت شامل ۱ تا چندين تار مو مي باشد.

 

آيا بعد از کاشت مو اطرافيان متوجه کاشت مو مي شوند؟

پس از کامل شدن رشد موي شما هيچ کس متوجه پيوند موي شما نخواهد شد.

 

آيا ريزش هاي سکه اي با پيوند مو درمان مي شوند؟

خير. بهترين درمان براي اين نوع ريزش استفاده از دارو مي باشد و کاشت مو در اين مورد بي فايده است.

 

هزينه كاشت مو در كلينيك  چقدر است؟

با توجه به كيفيت انجام كاشت مو و VIP بودن كلينيك هزينه های هر فردي به فرد ديگر متغيير است و بستگي به وسعت طاسي و بانك مو نیز دارد.

 

بعد از کاشت مو موهاي کي شروع به رشد مي کنند؟

۴ الي ۶ ماه بعد از پيوند فوليکول هاي مو شروع به رشد مي کنند. که ابتدا نازک بوده و از ۴ الي ۶ ماه بعد شما متوجه تغييرات در ناحيه طاسي خواهيد شد.

 

 

Planting Hair in Iran

 

 

 

آيا کاشت مو براي خانم ها هم امکانپذير مي باشد؟

بلي، ولي در مواردي که پزشک متخصص پوست و مو بررسي کامل نموده باشد و تشخيص دهد که فرد، موردي مناسب براي انجام کاشت مو مي باشد.

 

اگر موها را از پشت سر من برداريد جايش خالي نمي شود؟

خير، به هيچ وجه محل برداشت مو مشخص نمي شود.

 

 

 

Planting Hair in Iran

 

 

 

در صورتي که بخواهيم از خارج کشور به منظور جراحي پيوند مو به ايران بياييم حداقل چه مدت در ايران باشيم کافي است و چه اقداماتي بايد انجام دهيم؟

در صورتي که آزمايشات لازم قبل از عمل را در کشور محل اقامت خود انجام دهيد حدودا سه روز اقامت در ايران براي پيوند و کنترل بعد از آن کافي است.البته در بسياري از موارد، بيماران مقيم خارج از کشور، بلافاصله بعد از انجام پيوند مي توانند به کشور خود مراجعه داشته باشند.

آيا ريزش موي سر توسط دارودرماني و يا داروهاي گياهي درمان مي شود؟

تنها راه قطعي علاج کم پشتي موي سر، کاشت مو در ایران مي باشد. درمان هاي داروئي موقتي است و طول دوره ريزش موي سر را طولاني مي کنند ولي مطلقاً باعث جلوگيري از ريزش مو به طور دائم نمي شوند.

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن