Professional hair extensions

کاشت مو حرفه ای

کاشت مو حرفه ای

 

کاشت مو حرفه ای: یکی از مهم ترین فاکتورها برای داشتن کاشت مو حرفه ای، انتخاب متخصصی حره ای میباشد. توجه داشته باشید که یک جراح کاشت مو حرفه ای باید مدرک تخصص پوست  یا جراحی پلاستیک را کسب کرده باشد. در صورتی که پزشکی در یکی از این دو زمینه تخصص نداشته باشد، این سوال باید پرسیده شود که چرا پیوند مو را انتخاب کرده است.

مزایای مراجعه به یک متخصص پوست این است که آنها به این خاطر که دوره­ های آموزشی درخصوص درمان پزشکی و جراحی­ بیماری­ های پوست، مو و ناخن را گذرانده اند ومهارت و توانایی تشخیص صحیح علت ریزش موها را دارند و قادرند تمام گزینه­ های درمانی را مقایسه و بهترین مورد را انتخاب کنند.

انتشار مقالات پزشکی نشان­دهنده اشتراک ­گذاری ایده­ها و تجربیات پزشک و کمک به ارتقاء مراقبت و درمان بیماران می­باشد و برای داشتن کاشت مو  و همچنین مهارت متخصصی که انتخاب کرده اید، بهترین گزینه خواهد بود.

 

Professional hair extensions

 

مقایسه روش های کاشت مو حرفه ای:

 

تفاوت کاشت مو حرفه ای به روش  SUT با کاشت مو به روش های FUT و کاشت مو حرفه ای به روش FIT

دوران نقاهت بعد از انجام کاشت مو به روش FUT و کاشت مو حرفه ای به روش FIT از اصلی ترن مشکلات بشمار می آید چراکه باعث میشود که بیمار حتی در محل کار و حضور در جوامع مختلف دچار مشکل شود در حالیکه در کاشت مو به روش SUT عاملی به نام دوران نقاهت به هیچ عنوان وجود ندارد به این معنی که فرد بعد از کاشت مو به روش SUT فردای آن روز می تواند به زندگی عادی خود بازگردد.

به روز بودن و پیشرفت تکنولوژی همیشه دقت در ظرافت کار را ثابت کرده است در کاشت مو حرفه ای به روش FIT و  کاشت مو حرفه ای به روش FUT برداشت تمامی بافت های زیر فلپ حتی غالبا غیر لازم برای برداشت مو و کاشت مو حرفه ای می باشد را نیز برداشت می کنند که بعد از مدتی شاهد بجا ماندن خط اسکار در پشت سر بیمار خواهیم بود.

از دیگر مزایای منحصر به فرد در کاشت مو حرفه ای به روش SUT خط رویش بسیار طبیعی است که برخلاف کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT که جلوی موها به شکل عروسکی و یک دست است در کاشت مو حرفه ای به روش SUT این موها و خط نا منظم است که باعث می شود طبیعی دیده شود.

مورد بعدی رعایت اصول بهداشت است که خیلی حایز اهمیت می باشد. یکی از این فاکتور ها که کاشت مو حرفه ای به روش SUT را با کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT متمایز ساخته تعبیه محفظه ای داخل دستگاه است که تمام گرافت ها که توسط دستگاه برداشته شده در آن محفظه نگهداری شده، بدون دخالت دست.

مهمترین نکته در کاشت مو حرفه ای، تراکم مو هست، که متاسفانه در کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT خیلی خیلی پایین است ولیکن در کاشت مو به روش SUT تراکم فوق العاده بالای آن باعث تعجب می شود.

یکی از افتخارات کاشت مو به روش SUT ، بدون درد و خونریزی بودن این روش منحصر به فرد است.

در کاشت مو حرفه ای به روش SUT تمامی مراحل کاشت مو در یک جلسه بطور کامل انجام می شود ولی در کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش FIT حداقل نیاز به چند جلسه متوالی یا متناوب است.

یکی دیگر از ویژگی های کاشت مو خوب به روش SUT این موضوع است که تمامی مراحل برداشت گرافت ها از ناحیه دهنده و کاشت به ناحیه گیرنده با دستگاه های تمام اتوماتیک زیر نظر متخصصین پوست و مو انجام می شود این مساله در حالی است که در کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT مراحل برداشت مو و کاشت مو توسط انسان انجام شده و تمامی مراحل آن توسط تکنسین ها انجام می شود.

 

Professional hair extensions

 

مراقبت های لازم، قبل از کاشت مو حرفه ای

قبل از عمل به منظور چک آپ نیاز به آزمایش خون می باشد تا وضعیت سلامتی بیمار مشخص شود.

۱۰روز قبل از عمل کاشت مو حرفه ای استفاده از موارد زیر ممنوع است:

دارو های مسکن مانند آسپیرین و بروفن و… (استومینوفن مانعی ندارد)، قرص ویتامینE ، دارو های جلوگیری کننده از انعقاد خون مانند وارفارین، سیگار، مشروبات الکلی و سیر.

اگر از دارویی استفاده می کنید و یا بیماری خاصی دارید آن را با پزشک خود مطرح کنید به این دلیل که پزشک باید برگه ای به منظور اینکه عمل برای شما بلامانع است صادر کند. توجه به این موضوع که بعضا داروهایی هستند که با روند کاشت مو حرفه ای تداخل دارند و می بایست قبل از عمل کاشت مو از مصرف آن ها بپرهیزید.

سعی کنید تمامی سوالات و مشکلات خود را قبل از شروع عمل کاشت مو حرفه ای به دکتر خود اعلام کنید تا نسبت به این عمل دید کافی داشته و با اطمینان خاطر عمل را سروع کنید.

یک روز قبل از جراحی، موی خود را به طور کامل با شامپو (چند بار) بشویید و از خوردن غذا های سنگین اجتناب کنید. سعی کنید وعده مقوی استفاده کرده باشید و همچنین از نوشیدن مایعات به صورت زیاد جلوگیری کنید. این نکته را فراموش نکنید که به هنگام عمل تمامی وسایل تزیینی، ساعت و زیورآلات خود را از بدن جدا کنید.

اگر موهای شما سفید یا جو گندمی می باشد، روز قبل از عمل مو های خود را با رنگ مو مشکی یا قهوه ای سوخته، رنگ کنید.

قبل از کاشت مو و شروع عمل تمام موی سر با نمره دو کوتاه می شود چراکه باعث افزایش کیفت عمل نیز می شود و شست و شو را بعد از انجام عمل راحت تر خواهد کرد. (در روشFUT  می توان مو را کوتاه نکرد)

از پیراهن های یقه دار مانند تی شرت ها در روز عمل استفاده نکنید و به جای آن پیراهن های دکمه دار بپوشید تا در هنگام پوشیدن لباس هیچگونه برخوردی با موهای شما نداشته باشد.

 

Professional hair extensions

 

نقش تار مو در کاشت مو حرفه ای

تولید مو در مراحلی صورت می گیرد که شامل سه فاز رشد، فاز توقف رشد و فاز استراحت مو میباشد و لازم به ذکر است که این فازها در افراد مختلف مدت متفاوتی دارد. در واقع سلولهای ریشه ای مسئولیت تولید مو را بر عهده دارند. شکل تارهای مو بر شکل و بافت تک تک موها تاثیر می گذارد.

ساختار تار مو شامل پاپیل، ماتریکس است.

در روشهای نوین کاشت مو حرفه ای از جمله FUE تارهای مو مبنای کار محسوب می شود چون این تارها واحدهای فولیکولی را تشکیل می دهند که در هنگام کاشت این واحدهای فولیکولی زیر میکروسکوپ به وسیله گیره های ظریف پزشکی برداشته می شود و در محل مورد نظر کاشت می شود. بنابراین این تارها در کاشت مو حرفه ای به روشهای نوین بسیار اهمیت دارد.

مراقبت های بعد از کاشت مو حرفه ای

استفاده از کمپرس یخ روی منطقه کاشته شده، هر ساعت یک بار به مدت ۲۰ دقیقه توصیه میشود و بسیار مفید میباشد.

به مدت دو هفته محل برداشت مو در پشت‌سر را به‌طور مرتب در طول روز و شب گرم و مرطوب نگه دارید. کمپرس با حوله گرم و خیس یا اسفنج مرطوب و گرم مفید است. چراکه گرم و مرطوب نگه داشتن موضع برداشت مو کمک بسیاری به بهبود سریع‌تر زخم‌ها کرده و اسکار محل برداشت نیز کمتر مشخص خواهد شد.

در دو هفته اول پس از کاشت مو حرفه ای بهتر است که فرد از خم کردن سر خود در جهت رو به جلو خودداری کند چراکه با این کار به پوست پشت‌سر کشش بیشتری وارد شده و بنابراین امکان برجای گذاری جوشگاه (اسکار) محل برداشت مو در پشت سر افزایش می‌یابد.

 

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن