,

کاشت مو تکه ای

کاشت مو تکه ای

کاشت مو تکه ای امروزه پیشرفته‌ ترین راه‌حل‌ بدون نیاز به جراحی مو میباشد که توانایی اضافه کردن مو به سر یک شخص، دقیقاً به میزان تمایل یا نیاز او در اختیار پزشکان قرار داده شده است.

برای کاشت مو جلوی سر فقط یک الی دو بار نهایتا می شود از بانک مو شخص استفاده شود. کاشت تکه ای در واقع برای بازیابی تراکم کلی مویی که فرد پیش از شروع ریزش داشته، صورت می‌گیرد.

 

 

 

انواع کاشت مو تیکه ای

 

 

 

 

ریزش می تواند علت زیادی داشته باشد که عبارت اند از:

 هورمون ها:

دی هیدرو تستسترون یا DHT هورمونی ،در رابطه با تستسترون است، که مسئول راه اندازی روند کچلی است و این هورمون زمانی به وجود می آید که تستسترون نسبت به آنزیم آلفا ردوکتاز پنج واکنش نشان می دهد.

زمانی که فولیکول های مو ،در معرض DHT قرار می گیرند ، شروع به کوچک شدن می کنند مویی که از این فولیکول ها رشد می کنند، نازک و کوتاه تر است و بعد از گذشت مدتی، رشد تمامی موهایی که از این فولیکول ها به وجود آمده اند ، متوقف می شود.

مردان، معمولا زمانی متوجه ریزش موهایشان می شوند که ، بیش از نیمی از موها در یک ناحیه ی مشخص در معرض DHT قرار گرفته اند.

Planting hair fray

 

 

 

کلاه و کلاه ایمنی:

پوشیدن کلاه معمولا، اگر تنگ نباشد و موجب اصطکاک نشود، باعث ریزش مو نمی شود این تصور به این دلیل ،می تواند به وجود آمده باشد، که بیشتر مردانی که مشکل ریزش مو دارند ، کلاه بر سر می گذارند ولی حقیقت ندارد.

 

 

ژنتیک:

در اکثر موارد ،علت ریزش مو در مردان، ریزش موی آندورژنتیک یا الگوی ریزش مردانه است موی مردان به طور طبیعی ،درست بعد از رسیدن به سن بلوغ شروع به کم پشت شدن می کند.

هر چه قدر سن مرد بالاتر می رود ،این روند ادامه پیدا می کند و در حدود ۲۰%از مردان، نزدیک به سن بیست سالگی ، نشانه هایی از ریزش مو را نشان می دهند. این رقم در چهل سالگی به ۴۰%و در پنجاه سالگی به ۵۰% می رسد.

 

 

استفاده دائمی از سشوار:

استفاده از سشوار به طور نادرست، ممکن است موجب سوختن مو و افتادن آن شود به غیر از موارد خیلی شدید، موی جدیدی از فولیکول رشد می کند و جایگزین موی سوخته می شود.

 

 

 

Planting hair fray

 

 

 

 

مشکلات تیروئید:

تیروئید شما، ممکن است نسبتا کوچک باشد، ولی تیروئد، کمک رسان اصلی برای عملکرد های متابولیک بدن شما است.هیپوتیروئید ،یک مشکل رایج و روشن است که نشان می دهد تیروئید شما کم کار است ، که می تواند موجب انواع گوناگونی از مشکلات سلامتی شود. (مانند سرطان)

 

 

رژیم غذایی ضعیف:

اینکه رژیم غذایی ضعیف، می تواند باعث مشکلات سلامتی مختلف و از جمله موی ضعیف شود، اصلا پنهان نیست هم چنان تحقیقات نشان داده است که مو از پروتئین ساخته شده است ، پس اگر هیچ پروتئینی در رژیم غذاییتان نیست، این خبر بدی است. ریزش مو ،همچنین می تواند نشانه کمبود آهن یا ویتامین C باشد.

عفونت ها:

موارد خیلی زیادی از عفونت ها هستند، که به ریزش مو ربط داده شده اند ، که یکی از آن ها عفونت قارچی است. نگران نباشید، برخلاف اسمش هیچ کرمی در کار نیست، ولی قارچ هایی هستند، که نسبتا می توانند در هر جایی از بدن مانند پوست کف سر رشد کنند و باعث ریزش موی سر در قسمت هایی شوند.

 

 

Planting hair fray

 

 

اضطراب:

اضطراب می تواند باعث ریزش مو شود ،ولی این باور وجود دارد که کسی بدون وجود ژنِ الگوی ریزش مردانه ، نمی تواند به دلیل اضطراب ریزش مو داشته باشد اضطراب می تواند، موجب نوعی از ریزش مو به نام تلوژن افلوویوم شود، ولی این نوع ریزش، مانند الگوی ریزش موی مردانه برگشت ناپذیر نیست.

 

 

روش های ترمیم مو:

حتما با شنیدن ترمیم مو، فکرتان به سمت استفاده از کلاه گیس کشیده میشود اما باید بگویم که اشتباه میکنید. امروزه نتایج تکنیک های پزشکی به مراتب ظریف‌ تر، راحت‌ تر و طبیعی‌ تری هستند و زندگی را بسیار ساده‌ تر کرده‌ اند.

این درمان ترمیمی مو، شامل گذاشتن غشاء شفافِ سبک و نازکی بر روی پوست سر می‌ شود، که موی طبیعی انسان در آن تزریق خواهد شد. سپس این غشاء به پوست سر چسبانده شده و با موهای موجود روی سر در هم بافته می‌ شود، تا نتیجه‌ای طبیعی حاصل شود.

این روش درمانی، این امکان را فراهم می‌آ ورد که موی داخل غشاء، از لحاظ رنگ، تراکم و جهت، کاملاً با موهای موجود روی سر مطابقت داده شود. همچنین، از آنجا که این غشاء با استفاده از جدیدترین مواد پیوند دهنده به پوست سر چسبانده شده است، شما می‌توانید باخیال راحت، حتی در هنگام ورزش کردن نیز از آن استفاده نمایید.

 

 

 

Planting hair fray

 

 

 

 ترمیم و کاشت مو تکه ای به روش تراپوستی:

ترمیم موی تراپوستی یا THR یک متد بدون نیاز به جراحی است که از طریق ساختن گرافتی پوست‌ مانند که مثل یک لایه پوست عمل می‌کند، ریزش مو را جبران می کند.

موهای طبیعی انسان، مطابق با رنگ، بافت، تراکم و موج موهای خود بیمار، در گرافتی که دقیقاً برای محل طاسی یا کم‌ پشت‌ شده او تولید شده است، تزریق می‌ شوند.

وقتی کار به اتمام رسید، پوست سر بیمار به طرز کاملاً بهداشتی تمیز شده و تراشیده می‌ شود تا از لحاظ پوستی برای دریافت گرافت آماده باشد.

پس‌ از این که گرافت با استفاده از یک محلول نگه‌ دارنده تراپوستی منحصر به‌ فرد، مستقیماً روی پوست سر گذاشته شد، مو دوباره به شکل مناسبی به تراکم واقعی و متناسب با سن بیمار بازمی‌گردد و در واقع برای سه تا شش هفته بخشی از بدن بیمار خواهد بود.

این امر برای بیمار این امکان را فراهم می‌آورد که با امنیت کامل هر فعالیت فیزیکی را انجام دهد، در حالی‌ که نگهداری روزانه از محصولات ترمیم موی قدیمی و عواقب نامطمئن، برخی گزینه‌ های جراحی را حذف می‌کند.

این پروسه به‌ عنوان پاسخی مؤثر در برابر ریزش مو هم در مردان و هم در زنان مورد ستایش قرار گرفته است چراکه پیش‌ازاین، گزینه‌ های موجود زیبایی بدون نیاز به جراحی برای اشخاص مبتلا به کم‌ پشتی مفرط مو، یا الگوهای طاسی به موهای مصنوعی، کلاه‌ گیس‌ ها یا اکستنشن‌ های کلیپسی محدود می‌ شدند.

 

 

 

Planting hair fray

 

 

 

درمان ریزش مو مردان:

بهترین روش درمان ریزش مو کاشت تکه ای و کاشت مو جلوی سر می باشد:

دو مرحله ی مهم در کاشت مو پرپشت ،کاشت فولیکول و برداشت فولیکول مو هستند.

کاشت فولیکول مو (FUT) :این روش سنتی تر است و در آن قسمتی از پوست پشت سر ،در جایی که تعداد زیادی مو وجود دارد، برداشته می شود و موها دوباره در قسمت هایی از سر که ریزش مو دارند، قرار داده می شود.

برداشت فولیکول مو(FUE):در این روش ،فولیکول مو مستقیما از پوست کف سر برداشته می شود و روی قسمت های بدون موی سر کاشته می شود.

سیگار را ترک کنید:

اگر شما سیگاری هستید، احتمالا در مورد تمام اثرات منفی ای که سیگار کشیدن بر روی سلامتی شما دارد، شنیده اید اما آیامی دانید که سیگار کشیدن، باعث ریزش مو در قسمت بالای چروک های صورت و خاکستری شدن زودرس موها نیز می شود؟

تحقیقات نشان داده است ،که رابطه ای بین سیگار کشیدن و ریزش مو وجود دارد اگر می خواهید از طاس شدن خود جلوگیری کنید، ترک کردن سیگار ایده ی خوبی می باشد.

 

 

 Planting hair fray

 

 

 

رژیمی متعادل داشته باشید:

یک رژیم خوب، می تواند موهای شما را در بهترین حالت خود قرار دهد. فقط کافیست مطمئن شوید که رژیم شما شامل انواع سبزیجات، میوه، گندم کامل، چربی های غیر اشباع و پروتئین های کم چرب است و ورودی شیرینی به بدن خود را محدود کنید.

ویتامین ها و موادهای معدنی، به خصوصی، نیز به سلامت موی شما ارتباط دارند.سعی کنید ،این نوع از غذاها را وارد رژیم غذاییتان کنید. غذاهای غنی از آهن، مانند گوشت گاو کم چربی، لوبیا، سبزیجات برگ سبز، گندم های غنی شده با آهن، و تخم مرغ.

غذاهای سرشار از اسید چرب امگا۳، مانند سالمون، ماهی خالدار، ماهی تن، بذر کتان، زرده تخم مرغ، شاهدانه و گردو.

غذاهایی با پروتئین بالا :به طور مثال تخم مرغ، گوشت های کم چربی، غذاهای دریایی.

 

 

 

هزینه کاشت مو تیکه ای

 

 

 

اقدامات پزشک پس از کاشت مو تکه ای:

پس از کاشت مو تکه ای، پوست سر ممکن است بسیار دردناک باشد. برای کاهش این درد پس از کاشت مو تکه ای، پزشک معمولا برای چند روز داروهای ضد درد تجویز می کند.

جراح پس از کاشت مو تکه ای، به مدت حداقل یک روز باندی را روی پوست سر بیمار قرار می دهد. او همچنین ممکن است برای کاهش تورم پوست سر بیمار پس از کاشت مو تکه ای، آنتی بیوتیک ها یا دارو های ضد التهابی را برای چند روز تجویز کند.

اکثر افراد پس از کاشت مو تکه ای، قادر به بازگشت به سر کار ۲ تا ۵ روز پس از پیوند هستند.

در عرض ۲ تا ۳ هفته بعد از انجام کاشت مو تکه ای، موهای پیوند شده از بین می روند، اما چند ماه پس از آن شاهد رشد جدید موها خواهد بود. بیشتر افراد ۶۰ تا ۷۰ از درصد از رشد مویشان را پس از ۶ تا ۹ ماه مشاهده می کنند.

بعضی از جراحان مینوکسیدیل (Rogaine) را که دارویی به منظور بهبود رشد مو پس از پیوند می باشد، تجویز می کنند، اما مشخص نیست که تا چه اندازه این دارو در رشئ مو موثر باشد.

 

 

 

متخصص کاشت مو تیکه ای

 

 

 

هزینه های کاشت مو تکه ای:

قیمت کاشت مو تکه ای، به نوع کاشت، کیفیت کاشت و تعداد کاشت، مهارت جراح و … در کاشت مو تکه ای بستگی دارد. معمولا  اکثر بیمه ها بابت کاشت مو تکه ای هزینه ای پرداخت نمی کنند. معمولا هزینه هیچ کدام از عمل های زیبایی را بیمه تقبل نمی کند و کاشت مو تکه ای نیز از این امر مستثنی نیست.

مثل هر نوع جراحی دیگری، جراحی کاشت مو تکه ای نیز ممکن برخی عوارض برای بیمار داشته باشد که از جمله این عوارض کاشت مو تکه ای می توان به خونریزی، عفونت و همچنین امکان به وجود آمدن موهای زائد و رشد موهای جدید غیر طبیعی پس از کاشت مو تکه ای اشاره کرد.

در یک محدوده زمانی خاص پس از کاشت مو تکه ای، فولیکول های جدید شروع به رشد می کنند. معمولا التهاب یا عفونت فولیکول های مو را فولیکولیت می نامند که این مشکل با آنتی بیوتیک ها و انواع مختلف داروها قابل برطرف شدن می باشد.

از عوارض دیگر گاشت مو تکه ای این است که ممکن است فرد ناگهان برخی از موهای اصلی را در ناحیه ای که پیوند خورده از دست بدهد؛ اما اغلب اوقات، این اتفاق پس از کاشت مو تکه ای دائمی نخواهد بود و موها دوباره پس از کاشت مو تکه ای شروع به رشد می کنند.

حتما قبل از کاشت مو تکه ای جلسه مشاوره ای با پزشک خود داشته باشید و در مورد عوارض و مزایایی که ممکن است این کاشت مو تکه ای برای شما داشته باشد صحبت کنید و حتما از وی در مورد درصد موفقیت و خطای کاشت مو تکه ای سوال کنید تا بتوانید تصمیم درستی برای کاشت مو تکه ای و یا نوع کاشت بگیرید.

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن