Cheap hair transplant

کاشت مو ارزان

کاشت مو ارزان

کاشت مو ارزان یکی از رایج ترین عبارتی است که اکثر افرادی که متقاضی کاشت مو هستند، آن را جستجو می کنند. کاشت مو در ایران دارای سه مرحله برداشت مو، نگهداری مو و پیوند مو تشکیل شده است.

دقت کنید کاشت مو ارزان در کل وجود ندارد چرا که پروسه ای که باید طی شود برای کاشت و پیوند مو، پروسه ای پیچیده با بهترین و اتوماتیک تریم دستگاه ها انجام می شوند و البته به علت حرفه ای بودن پزشک معالع، به لیست هزینه این جراحی اضافه می شود.

اگر کمی دقیق تر به این موضوع بپردازیم متوجه خواهیم شد که قطعا هیچ پزشک و یا کلینیکی از هزینه ها و سود فعالیتی که انجام می دهد گذشت نمی کند و در نهایت از کیفیت کار و یا تیمی که قرار است کاشت مو را انجام دهند کم می کنند و نتیجه آن چیزی جز کاشت موی بی کیفیت نیست.

 

 

 

Cheap hair transplant

 

 

 

فقط در صورتی که کاشت مو به وسیله ی روش های قدیمی و سنتی انجام شود، شما میتوانید کاشت مو ارزان را تجربه کنید و البته به این خاطر که از دستگاه، ابزار و وسایل خاصی استفاده نمی شود معمولا بی کیفیت نیز هستند.

این نکته را از یاد نبرید که شما در طول عمرتان یک الی نهایتا دو بار می توانید کاشت مو انجام دهید و همین یک یا دوبار شانس زیبایی را دارید و متاسفانه مخاطرات ناشی از آن قابل جبران نیست.

 

کاندید مناسب برای کاشت مو ارزان در زنان چه کسانی هستند؟

یکی از بهترین کاندیدای کاشت مو ارزان، خانم هایی هستند که به علت ریزش مو، موهای بسیار کم پشتی دارند و تنها راه حل موجود کاشت مو می باشد. البته این نکته را فراموش نکنید که ریزش مو میتواند ولایل متفاوتی داشته باشد که قبل از هر اقدامی در خصوص کاشت مو بهتر است با پزشک معالج مشورت کرده و در صورت صلاح دید ایشان، برای کاشت مو ارزان اقدام کنید.
زنان با الگوی ریزش موی مردانه: عقب نشینی خط رویش مو، نازک شدن مو و ناحیه اهدا که به واسطه آلوپسی آندروژنتیک تحت تأثیر قرار نگرفته است.

 

 

 

Cheap hair transplant

 

 

بالابودن خط رویش به صورت مادرزادی: این موضوع سبب می شود چهره آنها کمتر زنانه به نظر برسد، بنابراین پیوند مو گزینه مناسبی برای این افراد می باشد.

  • زنانی که به علت زخم، سوختگی، تصادف و سوختگی در اثر مواد شیمیایی موهای خود را از دست داده اند.
  • زنانی که به علت آلوپسی موهای خود را از دست داده اند.
  •  زنانی که جراحی زیبایی و یا هر نوع جراحی دیگری داشته و نگران ریزش مو در ناحیه جراحی می باشند.

 

انواع علل ریزش مو در زنان:

 اختلالات غده تیروئید:

در هر دو حالت کم کاری تیروئید یا پرکاری غده تیروئید ریزش مو اتفاق می افتد.

 

Cheap hair transplant

 

 

تلوژن افلوویم:

این یک اصطلاح برای بیان ریزش مو به صورت موقت و ناگهانی است که در اثر استرس یا جراحی اتفاق می افتد و به طور عمومی تا دو ماه بعد از بیماری ادامه دارد (این اصطلاح همچنین برای بیان ریزش ناگهانی مو که در نتیجه یکی از علت های ذکر شده اتفاق می افتد مانند تغییرات هورمونی بعد از زایمان نیز صدق می کند.)

 

یائسگی:

حدودا ۵۰ درصد بانوان با نزدیک شدن به سن ۵۰ سالگی با مشکل کم پشت شدن یا ریزش مو مواجه می‌شوند. چرا که هورمون‌ ها تا به این سن به رشد مو کمک می‌ کردند، اما ریزش مو با عبور از ۵۰ سالگی و کاهش استروژن شروع می‌ شود.

 

 

 

Cheap hair transplant

 

 

ریزش مو در دوران بارداری:

ریزش موی مرتبط با بارداری معمولاً پس از زایمان رخ می‌ دهد، چراکه تعداد زیادی از تارهای مو که باید طبق چرخه طبیعی ریزش مو می‌ ریخت، در طی این نه ماه روی پوست سر باقی می‌ ماند.

با این توصیف ریزش موی پس از زایمان آن‌قدر شدید نیست که به ایجاد لکه طاسی یا ریزش دائمی مو منجر شود. این نوع ریزش مو حدود ۳ تا ۴ ماه پس از زایمان شروع می‌ شود. ریزش غیرطبیعی مو در دوران بارداری به کمبود ویتامین‌ ها و مواد معدنی نیز مربوط می‌ شود.

 

کمبود آهن:

فقر آهن در صورت داشتن یا نداشتن آن می تواند منجر به ریزش مو شود. ولی بهتر است قبل از اینکه خودسرانه از قرص هایهن مکمل استفاده آ کنید با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید و در صورت تشخیص نیاز توسط پزشک از مکمل ها استفاده کنید. زیرا آهن بیش از اندازه در بدن نیز منجر به بروز بعضی مشکلات می شود.

 

 

 

Cheap hair transplant

 

 

 

رژیم غذایی و سوء تغذیه:

یکی از پی‌ آمدهای مستقیم نداشتن تغذیه مناسب ریزش مو است. بدن برای تامین مواد ضروری اندام‌های حیاتی مانند قلب و مغز از ذخیره مواد مغذی استفاده می‌کند و سهم موها با توجه به کمبود موجود کاهش می‌ یابد. کمبود آهن، پروتئین، ویتامین D و کلسیم به ریزش مو می‌ انجامد.

 

 

Cheap hair transplant

 

 

درمان ریزش مو:

ويتامين هاي گروه B:

يکي از راه هاي درمان ريزش مو مصرف مواد مغذي حاوي ويتامين B زياد است که در گروه ويتامين هاي B ، ويتامين B6 و بيوتين اهميت خاصي دارند. بيوتين ويتاميني است که در بسياري از محصولات آرايشي به عنوان مکمل بهبود دهنده وضعيت مو اضافه مي شود، زيرا عارضه مشخص کمبود بيوتين، ريزش مو است.

 

پروتئين:

اساس و پايه نياز بافت هاي بدن مانند مو، ناخن ، پوست و … پرتئین مي باشد و در موادي مانند انواع گوشت مرغ ، ماهي و گوشت قرمز ، تخم مرغ ، لبنيات و حبوبات به ميزان فراوان وجود دارد.

در مواد نشاسته اي مثل نان ، برنج ، ماکاروني و سبزي ها نيز به مقدار کمي وجود دارد. اسيدهاي آمينه اجزاي تشکيل دهنده پروتئين ها هستند که در مواد ذکر شده در بالا وجود دارند.

 

 

 

Cheap hair transplant

 

 

 

منابع غني از B6 :

جگر، موز ، دانه آفتابگردان، ماهي ، مرغ، جوانه گندم ، آلوي خشک ، گوشت ، غلات سبوس دار ، مخمر و زرده تخم مرغ و منابع غني بيوتين : جگر و گوشت مرغ، جوانه گندم، سبوس گندم، تخم مرغ و بادام زميني است .
آنتي اکسيدان ها شامل ويتامين E ، ويتامين C ، بتاکاروتن پيش ساز ويتامين A که در سيب زميني شيرين، هويج ، اسفناج پخته، کدو حلوايي ، طالبي ، زرد آلو ، کلم بروکلي ، گريپ فروت قرمز وجود دارد ، روي و سلنيوم مي باشد.

 

 

 

Cheap hair transplant

 

 

 

 

رژيم هاي غذايي نامناسب توام با سيگار کشيدن و آلودگي هوا باعث فعال شدن راديکال هاي آزاد و به خطر افتادن سلامت فرد مي شود. آنتي اکسيدان ها مولکول هايي هستند که مي توانند اثر راديکال هاي آزاد را خنثي کنند.

همچنين باعث ساخته شدن موي جديد و استحکام آن مي شوند.طبق نظر کارشناسان تغذيه مي توان گفت ويتامين ها به خصوص ويتامين هاي گروه B مانند بیوتین، اسيد فوليک، پانتوتنيک اسيد و برخي املاح مانند روي، آهن، گوگرد، سيليس و مس اثرات مثبت زيادي بر روي مو دارند. آزمايش ها حاکي از آن است که مصرف بيوتين به صورت مکمل باعث تقويت و بهبود پوست به خصوص فوليکول هاي مو مي شود.

 

درمان ریزش مو با روش جراحی:

مزوتراپی:

 روشی است که در آن میکروتزریق‌ های متعدد انجام می‌شود. ماده مفید مستقیماً زیر پوست تزریق می‌ شود. مزیت اصلی مزوتراپی این است که دارو مستقیماً در ناحیه مورد نظر وارد می‌شود، بدون این که وارد دیگر بخش‌های بدن شود و از مقدار آن کاسته شود.

مزوتراپی کاردبردهای متعددی دارد که از آن جمله می‌ توان به درمان ریزش مو، رفع سلولیت، از بین بردن غبغب، لاغری موضعی و درخشان کردن پوست اشاره کرد. مزوتراپی عملی بدون درد است که حدود ۳۰ دقیقه زمان می‌ برد و هیچ گونه اثر جانبی ندارد.

 

 

 

Cheap hair transplant

 

 

پی آر پی:

پی آر پی (درمان با پلاسمای سرشار از پلاکت) با تحریک پوست، فولیکول‌ های مو و پوست سر سطح طاسی یا کم پشتی غیرفعال را بار دیگر پرپشت می‌ کند. متخصص ابتدا مقدار اندکی از خون بیمار را می‌ گیرد و آن را برای آماده سازی و جدا شدن پلاکت‌ ها در سانتریفیوژ قرار می‌ دهد. در انتها پلاسمای سرشار از پلاکت در نقاط معین تزریق می‌ شود.

Cheap hair transplant

 

مراحل کاشت مو:

در طول روش کاشت مو، میزان اندکی مو معمولا از پشت سر جدا می شود، و تحت بزرگنمایی میکروسکوپ، گرافت هایی ایجاد می شود که این گروه بندی های طبیعی را بدون تغییر حفظ می کنند. بعد از آن گرافت ها در برش های نازک و ریز ناحیه ریزش مو، در توزیعی که شباهت بسیاری به رشد موی طبیعی فرد است، قرار داده می شوند.

این روش به چهار مرحله اصلی تقسیم می شود: برداشت مو از ناحیه اهدا کننده، اولین مرحله روش کاشت مو برداشت نوار اهدا کننده از محل دریافت کننده به شکلی است که کمترین آسیب به موهای اهدا کننده وارد شود و کمترین جای زخم در ناحیه اهدا کننده بعد از بخیه زدن بافت ایجاد شود.

برای تبدیل بافت اهدا کننده در زیر میکروسکوپ به بخش های ریزی که تنها یک تا دو تار مو پهنا دارند، به مهارت و کارایی بسیاری نیاز دارد، در زمانی که این کار به درستی انجام شود، هیچ آسیب یا برش عرضی اتفاق نمی افتد، قرار دادن گرافت ها آخرین مرحله از کاشت مو می باشد که به مهارت فنی، تبحر، تجربه و نیز تمرکز نیاز دارد که گرافت ها با کمترین آسیب در جایگاه خود قرار داده شوند.

 

قیمت کاشت مو ارزان

 

 

 

چه موهایی برای کاشت مو استفاده می شوند؟

در عمل کاشت مو با توجه به نوع روش کاشت، موهای فردی که پیوند انجام می دهد، از پشت سر یا ناحیه ای از بدن برداشته می شود و سپس با به کارگیری میکروسکوپ و لوپ های مخصوص، فولیکول های آن به صورت یک به یک جدا می شوند و با همان دقت و ریزه کاری و ظرافتی که جدا شده اند.

در منطقه گیرنده با ایجاد برش هایی به اندازه یک میلی متر پیوند زده می شوند. بدن به پیوند این موها واکنشی نشان نمی دهد، در اصل برتری پیوند موی طبیعی نیز همین است.

با در نظر گرفتن اینکه عضو پیوندی از بدن خود شخص تهیه می شود، احتیاج به نگهداری و مراقبت های درمانی بسیار زیاد و خاص ندارد. چنانچه در انتخاب دکتر خود دقت نمایید و دکتری با تجربه و متخصص باشد، به قدری با ظرافت و دقت می تواند موها را جدا کرده و بردارد که تنها خط باریکی به جای بماند.

نکته قابل توجه و بسیار مهم که اکثراً بعد از مدتی بسیار نگران شده و حتی اعتراض هم می کنند، این است که بعد از گذشت ۴ الی ۶ ماه، موها شروع به ریزش می کنند و پس از آن، مجدداً موها رشد می کنند، بنابراین در یاد داشته باشید که ریزش بعد از کاشت کاملاً طبیعی می باشد.

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن