Natural hair extensions

کاشت موی طبیعی

کاشت موی طبیعی

 

کاشت موی طبیعی درحال حاضرتنها و بهترین راه درمان وترمیم موهای ازدست رفته  با استفاده از پیوند مو طبیعی است که درنواحی مختلف ازجمله(سر – ابرو – ریش – سبیل – مژه – نواحی اسکار) قابل انجام است.

 

Natural hair extensions

 

 

 

چه موهایی برای کاشت مو استفاده می شوند؟

در عمل کاشت مو با توجه به نوع روش کاشت، موهای فردی که پیوند انجام می دهد، از پشت سر یا ناحیه ای از بدن برداشته می شود و سپس با به کارگیری میکروسکوپ و لوپ های مخصوص، فولیکول های آن به صورت یک به یک جدا می شوند و با همان دقت و ریزه کاری و ظرافتی که جدا شده اند در منطقه گیرنده با ایجاد برش هایی به اندازه یک میلی متر پیوند زده می شوند.

بدن به پیوند این موها واکنشی نشان نمی دهد، در اصل برتری پیوند موی طبیعی نیز همین است. با در نظر گرفتن اینکه عضو پیوندی از بدن خود شخص تهیه می شود، احتیاج به نگهداری و مراقبت های درمانی بسیار زیاد و خاص ندارد.

چنانچه در انتخاب دکتر خود دقت نمایید و دکتری با تجربه و متخصص باشد، به قدری با ظرافت و دقت می تواند موها را جدا کرده و بردارد که تنها خط باریکی به جای بماند.

نکته قابل توجه و بسیار مهم که اکثراً بعد از مدتی بسیار نگران شده و حتی اعتراض هم می کنند، این است که بعد از گذشت ۴ الی ۶ ماه، موها شروع به ریزش می کنند و پس از آن، مجدداً موها رشد می کنند، بنابراین در یاد داشته باشید که ریزش بعد از کاشت کاملاً طبیعی می باشد.

 

روش های کاشت موی طبیعی:

کاشت موی طبیعی به روش SUT:

یکی از بهترین و موثر ترین روش کاشت موی طبیعی، استفاده از این روش می باشد و همچنین قابل ذکر میباشد که کاشت موی طبیعی SUT، روشی بدون جراحی می باشد و نیازی به پانسمان و بخیه نمی باشد.

کاشت موی طبیعی به این روش توسط دستگاهی تمام اتوماتیک صورت می گیرد.  در این روش، درهر یک جلسه می تواننند ۱۴۰۰۰ تار مو را کاشت کنند که این میزان تقریبا ۳برابر روش های قدیمی است.

طبیعی بودن خط رویش در این روش یکی از مهم تریم مزایا آن می باشد و همچنین مو تراکم بسیار بالایی دارد و فولیکول های مو اصلا از بین نمی روند و آسیبی به آن ها نمی رسد چرا که تمامی عملیات برداشت و فریز کردن در طی یک فرآیند انجام گرفته و فولیکول های مو سالم می مانند.

 

 

 

Natural hair extensions

 

 

 

کاشت موی طبیعی به روش FUT:

این روش در اتاق عمل صورت می گیرد وعملی بر اساس قسمت‌ های فولیکولی می باشد. درکاشت موی طبیعی به روش FUT، در ابتدا برشی تقریبا ۲ سانتی متری از نزدیکی گوش سمت راست تا نزدیکی گوش سمت چپ.

به شکل نواری از پوست سر توسط جراح برداشته می شود. نوار برداشته شده تکه تکه شده و فولیکول های مو از آن جدا می شوند و در محل مورد نظر کاشت و پیوند زده می شوند.در این روش احتمال دارد که دوره ی نقاهت زمان بیشتری به طول انجامد و  آثار زخم در قسمت برداشته شدن لایه پوست باقی بماند.

 

 

 

 

Natural hair extensions

 

 

 

کاشت موی طبیعی به روش BHT:

این روش نسبت به سایر روش ها کمی متفاوت تر می باشد. در این روش به جای برداشت مو از موی سرد فرد و کاشت در محل طاس، از موهای بدن مانند سینه، کمر، ران، ناحیه شرمگاهی و یا هرجای بدن که بتوان از آن جا مو برداشت کرد و سپس به روش پانچ مو را برداشت می‌ کنند و در قسمت مورد نیاز موی برداشت شده را کاشت و پیوند می‌ کنند.

این روش به این دلیل انجام می شود که شخص بیمار بانک موی کافی در سرخود نداشته باشد و البته با توجه به این نکته که موی سایر نقاط بدن با موی سر متفاوت می باشد.

پزشک معالج فقط از این روش استفاده نمیکند و در واقع روشی ترکیبی را انتخاب میکند.استفاده کردن از این روش در صورتی مناسب می باشد که، بیمار بانک موی متوسطی در سر خود داشته باشد و پزشک از فولیکول آن ها برای قسمت های طاس استفاده کند .

برای پر کردن مابین آن ها از مو های سایر قسمت های بدن استفاده کند، به همین خاطر بهتر است نام این روش را، روش مکملی نیز نامید. پزشک برای استفاده از این روش مکملی، شرایطی مانند وضعیت ریشه، جنس و حالت قرار گرفتن موهای بدن را کنترل می کند پس صرفا پر پشت بودن مو های بدن دلیل خوبی برای استفاده از این روش نمی باشد.

 

 

Natural hair extensions

 

 

کاشت موی طبیعی FIT:

در واژه به معنی جداسازی بخش های فولیکولی میگویند به عبارت دیگر به معنای برداشت و انتقال مو از سایر نقاط بدن و پیوند آن به نقاط دیگر بدن همان شخص مثل سر، ریش، ابرو و … ، لازم به ذکر است که این روش نیازی به عمل جراحی ندارد و توسط سوزن های نازکی از موی سر فرد برمیدارن و موی برداشته شده را در ناحیه ی بدون مو کاشت می کند.

پانسمان در این روش کاشت موی طبیعی بسیار سطحی صورت میگیرد و  حداکثر یک روز می ماند. این پانسمان کمک می کند تا کیفیت موی کاشته شده بالا برود.

 

 

Natural hair extensions

 

 

 

سوالات رایج در مورد کاشت موی طبیعی:

چه مدت طول می کشد تا موهای جدید رشد کنند؟

انتظار می رود بین ۴ الی ۱۲ ماه بعد از عمل کاشت متقاضیان شاهد رویش موها باشند.

 

دوران نقاهت بعد از جراحی کاشت موی طبیعی به چه مدت است؟

با توجه به روش کاشت مو دوران نقاهت متفاوت است.

 

 آیا امکان ریزش موهای کاشته شده وجود دارد؟

بله، اگر علت ریزش مو در فرد ریشه یابی و درمان نشوند قطعا بعد از مدتی احتمال ریزش موهای کاشته نیز وجود دارد، همان طور که این فاکتورها باعث ریزش موهای طبیعی و اولیه فرد شده اند می توانند موجب ریزش موهای جدید نیز گردند.

 

 

 

Natural hair extensions

 

 

 

چه مدت بعد از امجام جراحی می توان به حالت اولیه بازگشت؟

یکی از مهم ترین موارد بعد از جراحی کاشت موی طبیعی آگاهی از مدت زمانی می باشد که نیاز به استراحت است. در روش SUT نیازی به استراحت طولانی نیست و فردی که کاشت موی طبیعی را انجام داده است،  یک روز پس از  کاشت موی طبیعی می تواند به محل کار یا محل تحصیل خود برگردد.

 

 

 

بهترین سن کاشت موی طبیعی:

کاشت موی طبیعی همانند سایر جراحی ها سن خاص خود را دارد و معمولا به سنین زیر ۲۳ سال، انجام این عمل توصیه نمی شود و اغلب صورت نمی گیرد.

مورد دیگری در زمینه سن داوطلبان کاشت مو این است که چگونه بر روی طرح موهای کاشته شده تاثیر می گذارد. ممکن است افرادی که سن بالایی داشته باشند.

پس از عمل همچنان در نواحی دیگر سر دچار ریزش باشند هر چند که این مسئله معمولا کمتر پیش می آید اما به هر حال متخصصین کاشت موی طبیعی باید این مسئله حیاتی را هنگام طراحی فرم موهایی که قرار است کاشته شوند را در نظر بگیرند.

 

 

Natural hair extensions

 

 

عوارض کاشت موی طبیعی:

اگر قصد استفاده از روش های کاشت مو مانند FUT و FIT و.. را دارید،  برخی از عوارض کاشت موی طبیعی موقتی هستند مانند ، تورم ، سردرد ، سوزش و .. برخی نیز ممکن است بصورت دائمی باشند مانند بجا ماندن خط باریک اسکار در روش کاشت موی طبیعی FUT .

معمولا کاشت مو به روش SUT یک روش تضمین شده و درصد موفقیت آن نزدیک به صد در صد است البته این نکته را فراموش نکنید که نداشتن عوارض و رسیدن به نتیجه ای مطلوب ودلخواه، به حرفه ای بودن پزشک معالج شما نیز بستگی دارد.

به هرحال آگاهی از تمام جوانب بسیار حائز اهمیت می باشد و مشورت با پزشک معالج آگاهی شما را تا حد زیادی بالا خواهد برد و در تصمیم گیری کمکتان می کند.

 

 

Natural hair extensions

 

 

 

تاثیر میزان شلی پوست سر بر پیوند و کاشت مو:

میزان شلی پوست مشخص می کند تا چه میزان از پوست پشت سر می توان برداشت تا با حداقل کشش بتوان بخیه زد و احتمال جای بخیه کاهش یابد.

البته این موضوع تنها در روش کاشت موFUT حائز اهمیت است و در مورد بیمارانی که پوست سرشان به اندازه کافی شل نیست می توان مشکل را با استفاده از جراحی کاشت موی طبیعی به روش FIT حل نمود.

 

 

Natural hair extensions

 

مراحل کاشت موی طبیعی:

در طول روش کاشت مو، میزان اندکی مو معمولا از پشت سر جدا می شود، و تحت بزرگنمایی میکروسکوپ، گرافت هایی ایجاد می شود که این گروه بندی های طبیعی را بدون تغییر حفظ می کنند.

بعد از آن گرافت ها در برش های نازک و ریز ناحیه ریزش مو، در توزیعی که شباهت بسیاری به رشد موی طبیعی فرد است، قرار داده می شوند. این روش به چهار مرحله اصلی تقسیم می شود:

برداشت مو از ناحیه اهدا کننده، اولین مرحله روش کاشت مو برداشت نوار اهدا کننده از محل دریافت کننده به شکلی است که کمترین آسیب به موهای اهدا کننده وارد شود و کمترین جای زخم در ناحیه اهدا کننده بعد از بخیه زدن بافت ایجاد شود.

برای تبدیل بافت اهدا کننده در زیر میکروسکوپ به بخش های ریزی که تنها یک تا دو تار مو پهنا دارند، به مهارت و کارایی بسیاری نیاز دارد، در زمانی که این کار به درستی انجام شود، هیچ آسیب یا برش عرضی اتفاق نمی افتد، قرار دادن گرافت ها آخرین مرحله از کاشت مو می باشد که به مهارت فنی، تبحر، تجربه و نیز تمرکز نیاز دارد که گرافت ها با کمترین آسیب در جایگاه خود قرار داده شوند.

 

Natural hair extensions

 

 

 

هزینه کاشت موی طبیعی:

در خصوص نحقیق در مورد هزینه کاشت موی طبیعی باید به این نکته توجه داشته باشید که نباید فقط به دنبال کلینیک هایی باشید که کاشت موی طبیعی را با کمترین هزینه انجام می دهند بلکه باید نگران کیفیت جراحی باشید .

در واقع به دنبال کلینیکی باشید که از کیفیت بالایی برخورداردن. ممکن است برای یک کاشت موی طبیعی، تعداد زیادی از پرسنل کلینیک شامل تکنیسین ها و پرستاران، گاهی حتی بیش از ۱۰ نفر مشغول کار بر روی سر فرد بیمار شوند تا به بهترین نحو ممکن، عمل کاشت موی طبیعی صورت بگیرد.

همچنین تجهیزات و دستگاه های بکار رفته در جراحی کاشت موی طبیعی و هزینه های جانبی آن ها را هم به این لیست هزینه ی جراحی اضافه کنید.

 

 

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن