Natural hair extensions

کاشت موی طبیعی

کاشت موی طبیعی

 

کاشت موی طبیعی درحال حاضرتنها و بهترین راه درمان وترمیم موهای ازدست رفته  با استفاده از پیوند مو طبیعی است که درنواحی مختلف ازجمله(سر – ابرو – ریش – سبیل – مژه – نواحی اسکار) قابل انجام است.

 

Natural hair extensions

 

روش های کاشت موی طبیعی:

 

کاشت موی طبیعی به روش SUT:

یکی از بهترین و موثر ترین روش کاشت موی طبیعی، استفاده از این روش میباشد و همچنین قابل ذکر میباشد که کاشت موی طبیعی SUT، روشی بدون جراحی میباشد و نیازی به پانسمان و بخیه نمی باشد.کاشت موی طبیعی به این روش توسط دستگاهی تمام اتوماتیک صورت میگیرد.  در این روش، درهر یک جلسه می تواننند 14000 تار مو را کاشت کنند که این میزان تقریبا 3برابر روش های قدیمی است. طبیعی بودن خط رویش در این روش یکی از مهم تریم مزایا آن میباشد و همچنین مو تراکم بسیار بالایی دارد و فولیکول های مو اصلا از بین نمی روند و آسیبی به آن ها نمی رسد چراکه تمامی عملیات برداشت و فریز کردن در طی یک فرآیند انجام گرفته و فولیکول های مو سالم می مانند.

Natural hair extensions

 

کاشت موی طبیعی به روش FUT:

این روش در اتاق عمل صورت میگیرد وعملی بر اساس قسمت‌های فولیکولی می باشد. درکاشت موی طبیعی به روش FUT، در ابتدا برشی تقریبا 2سانتی متری از نزدیکی گوش سمت راست تا نزدیکی گوش سمت چپ. به شکل نواری از پوست سر توسط جراح برداشته می شود. نوار برداشته شده تکه تکه شده و فولیکول های مو از آ جدا میشوند و در محل مورد نظر کاشت و پیوند زده میشوند.در این روش احتمال دارد که دوره ی نقاهت زمان بیشتری به طول انجامد و  آثار زخم در قسمت برداشته شدن لایه پوست باقی بماند.

Natural hair extensions

 

کاشت موی طبیعی به روش BHT:

این روش نسبت به سایر روش ها کمی متفاوت تر میباشد. در این روش بجای برداشت مو از موی سرد فرد و کاشت در محل طاس، از موهای بدن مانند سینه، کمر، ران، ناحیه شرمگاهی و یا هرجای بدن که بتوان از آنجا مو برداشت کرد و سپس به روش پانچ مو را برداشت می‌کنند و در قسمت مورد نیاز موی برداشت شده را کاشت و پیوند می‌کنند.

این روش به این دلیل انجام میشود که شخص بیمار بانک موی کافی در سرخود نداشته باشد و البته با توجه به این نکته که موی سایر نقاط بدن با موی سر متفاوت میباشد، پزشک معالج فقط از این روش استفاده نمیکند و در واقع روشی ترکیبی را انتخاب میکند.استفاده کردن از این روش در صورتی مناسب می باشد که، بیمار بانک موی متوسطی در سر خود داشته باشد و پزشک از فولیکول آن ها برای قسمت های طاس استفاده کند و برای پر کردن مابین آن ها از مو های سایر قسمت های بدن استفاده کند، به همین خاطر بهتر است نام این روش را، روش مکملی نیز نامید. پزشک برای استفاده از این روش مکملی، شرایطی مانند وضعیت ریشه، جنس و حالت قرار گرفتن موهای بدن را کنترل می کند پس صرفا پر پشت بودن مو های بدن دلیل خوبی برای استفاده از این روش نمیباشد.

Natural hair extensions

کاشت موی طبیعی FIT:

در واژه به معنی جداسازی بخش های فولیکولی میگویند به عبارت دیگر به معنای برداشت و انتقال مو از سایر نقاط بدن و پیوند آن به نقاط دیگر بدن همان شخص مثل سر، ریش، ابرو و … ، لازم به ذکر است که این روش نیازی به عمل جراحی ندارد و توسط سوزن های نازکی از موی سر فرد برمیدارن و موی برداشته شده را در ناحیه ی بدون مو کاشت می کند. پانسمان در این روش کاشت موی طبیعی بسیار سطحی صورت میگیرد و  حداکثر یک روز میماند. این پانسمان کمک می کند تا کیفیت موی کاشته شده بالا برود.

Natural hair extensions

 

سوالات رایج در مورد کاشت موی طبیعی:

 

  • چه مدت طول می کشد تا موهای جدید رشد کنند؟

انتظار می رود بین 4 الی 12 ماه بعد از عمل کاشت متقاضیان شاهد رویش موها باشند.

  • دوران نقاهت بعد از جراحی کاشت موی طبیعی به چه مدت است؟

با توجه به روش کاشت مو دوران نقاهت متفاوت است.

  •  آیا امکان ریزش موهای کاشته شده وجود دارد؟

بله، اگر علت ریزش مو در فرد ریشه یابی و درمان نشوند قطعا بعد از مدتی احتمال ریزش موهای کاشته نیز وجود دارد، همان طور که این فاکتورها باعث ریزش موهای طبیعی و اولیه فرد شده اند می توانند موجب ریزش موهای جدید نیز گردند.

 

Natural hair extensions

 

  • چه مدت بعد از امجام جراحی میتوان به حالت اولیه بازگشت؟

یکی از مهم ترین موارد بعد از جراحی کاشت موی طبیعی آگاهی از مدت زمانی میباشد که نیاز به استراحت است. در روش SUT نیازی به استراحت طولانی نیست و فردی که کاشت موی طبیعی را انجام داده است،  یک روز پس از  کاشت موی طبیعی میتواند به محل کار یا محل تحصیل خود برگردد.

بهترین سن کاشت موی طبیعی:

کاشت موی طبیعی همانند سایر جراحی ها سن خاص خود را دارد و معمولا به سنین زیر 23 سال، انجام این عمل توصیه نمی شود و اغلب صورت نمی گیرد. مورد دیگری در زمینه سن داوطلبان کاشت مو این است که چگونه بر روی طرح موهای کاشته شده تاثیر می گذارد. ممکن است افرادی که سن بالایی داشته باشند، پس از عمل همچنان در نواحی دیگر سر دچار ریزش باشند هر چند که این مسئله معمولا کمتر پیش می آید اما بهر حال متخصصین کاشت موی طبیعی باید این مسئله حیاتی را هنگام طراحی فرم موهایی که قرار است کاشته شوند را در نظر بگیرند.

 

Natural hair extensions

 

عوارض کاشت موی طبیعی:

اگر قصد استفاده از روش های کاشت مو مانند FUT و FIT و.. را دارید،  برخی از عوارض کاشت موی طبیعی موقتی هستند مانند ، تورم ، سردرد ، سوزش و .. برخی نیز ممکن است بصورت دائمی باشند مانند بجا ماندن خط باریک اسکار در روش کاشت موی طبیعی FUT .معمولا کاشت مو به روش SUT یک روش تضمین شده و درصد موفقیت آن نزدیک به صد در صد است البته این نکته را فراموش نکنید که نداشتن عوارض و رسیدن به نتیجه ای مطلوب ودلخواه، به حرفه ای بودن پزشک معالج شما نیز بستگی دارد.بهرحال آگاهی از تمام جوانب بسیار حائز اهمیت میباشد و مشورت با پزشک معالج آگاهی شما را تا حد زیادی بالا خواهد برد و در تصمیم گیری کمکتان میکند.

 

Natural hair extensions

 

تاثیر میزان شلی پوست سر بر پیوند و کاشت مو:

میزان شلی پوست مشخص می کند تا چه میزان از پوست پشت سر می توان برداشت تا با حداقل کشش بتوان بخیه زد و احتمال جای بخیه کاهش یابد. البته این موضوع تنها در روش کاشت موFUT حائز اهمیت است و در مورد بیمارانی که پوست سرشان به اندازه کافی شل نیست میتوان مشکل را با استفاده از جراحی کاشت موی طبیعی به روش FIT حل نمود.

Natural hair extensions

هزینه کاشت موی طبیعی:

در خصوص نحقیق در مورد هزینه کاشت موی طبیعی باید به این نکته توجه داشته باشید که نباید فقط به دنبال کلینیک هایی باشید که کاشت موی طبیعی را با کمترین هزینه انجام میدهند بلکه باید نگران کیفیت جراحی باشید و درواقع بع دنبال کلینیکی باشید که از کیفیت بالایی برخورداردن. ممکن است برای یک کاشت موی طبیعی، تعداد زیادی از پرسنل کلینیک شامل تکنیسین ها و پرستاران، گاهی حتی بیش از 10 نفر مشغول کار بر روی سر فرد بیمار شوند تا به بهترین نحو ممکن، عمل کاشت موی طبیعی صورت بگیرد. همچنین تجهیزات و دستگاه های بکار رفته در جراحی کاشت موی طبیعی و هزینه های جانبی آنها را هم به این لیست هزینه ی جراحی اضافه کنید.

 

Natural hair extensions

 

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن