Eyebrow transplantation

کاشت ابرو

کاشت ابرو

کاشت ابرو روشی بی‌ خطر می  باشد که برای کسانی که موی ابروی خود را از دست داده‌اند یا اثر زخمی در ناحیه ابرو دارند بهترین درمان باشد.

زیبایی افراد به عوامل زیادی بستگی دارد که کاشت مو و ابرو یکی از مهم ترین آن ها می باشد.

 

 

 

Eyebrow transplantation

 

نحوه کاشت ابرو:

کاشت ابرو مانند کاشت مو انجام می شود با این تفاوت که در کاشت ابرو به دلیل این که شرایط حساس تر بوده نیاز به دقت و ظرافت و تخصص بالایی می باشد.

به طور کلی اگر بخواهیم کاشت ابرو را تعریف کنیم باید گفت که کاشت ابرو یا همان پیوند ابرو  به فرآیندی گفته می شود که طی آن ابتدا موها را از کناره های گوش یا همان بغل گوش (به دلیل اینکه موهای کناره گوش نرم تر و شبیه به موهای ابرو می باشد) برداشت می کنند و در امتداد ابرو های فرد کاشت می کنند.

همانطور که گفته شد اصول و قواعد کاشت ابرو همانند کاشت مو می باشد یعنی پس از چند روز موهای ابروی کاشته شده ریزش پیدا می کنند و حدود ۳ ماه موهای جدید ابرو جوانه زده و در نهایت در طول ۹ ماه پس از کاشت ابرو موهای ابرو کامل در آمده و تکمیل می شود.

 

 

بهترین کاندید کاشت ابرو:

بیمارانی که به خاطر سوختگی، صدمات ناشی از حوادث، یا کندن بیش از حد موی ابرو در هنگام آرایش ابروها یا اشتباه در تغییر شکل آن‌ ها، ابروهایشان دچار آسیب‌های فیزیکی شده است.

اختلالات خود ایمنی مثل ریزش موی سکه‌ای یا لوپوس.

بیمارانی که از برخی اختلالات جسمانی مثل بیماری‌های تیروئید رنج می‌برند.

كساني كه قبلاً تاتو یا برو كرده‌اند ولی از فرم آن خسته شده‌اند.

اختلالات وسواس روانی که باعث تمایل به کندن ابروها و مژه‌های خود می‌شوند.

خط شکستگی در ابرو وجود داشته باشد.

بیمارانی که به طور مادرزادی-ارثی موی ابرویشان رشد نمی‌کند.

قسمتی از ابرو به‌طور کامل ریزش کرده و به‌مدت ١ سال رویش مجدد نداشته است. برای مثال در افرادی که در اثر بیماری‌های پوستی و یا خالکوبی دچار ریزش دائمی ابرو می‌گردند.

 

Eyebrow transplantation

 

 

مراحل کاشت ابرو:

هنگام جراحی کاشت ابرو طبیعی به روش FUE، ابتدا ناحیه اهدا کننده مو را آماده می کنند که همانطور که پیشتر اشاره شد، معمولا برای پیوند ابرو، از پشت گوش ها استفاده می شود.

در اولین قدم برای عمل، موها به دقت توسط پزشک متخصص از ناحیه اهدا کننده برداشته شده و هر دفعه یک فولیکول به ابروها جهت کاشت، انتقال داده می شود.

در طول این عمل که تحت بی هوشی موضعی انجام می شود، بیماربه راحتی به خواب رفته و هیچ دردی را احساس نمی کند.

تا این جا به خلاصه ای از مراحل کاشت موی ابرو پرداختیم. البته هنوز هم مطالب بیشتری جهت آگاهی شما در مورد روش های جراحی ترمیم ابرو وجود دارند که موجب می شود .

این نکته مهم را هم به یاد داشته باشید که جراحی کاشت کاشت ابرو و مژه عمل پیچیده و چندان سختی نیست. بطور خلاصه می توان گفت که عمل کاشت ابرو برداشت فولیکول های مو از یک ناحیه اهدا کننده و سپس کاشت و پیوند زدن آن ها در ناحیه ابرو است و تیم پزشک کاشت مو هم اینکار را بر اساس طرحی که بیمار از قبل انتخاب کرده، برای او انجام می دهد و هر موی پیوند زده شده در یک زمان و با زاویه مناسب در محل جدید قرار داده می شود.

موها هم دقیقا شبیه شیوه رشد موی ابرو، کاشت می شوند تا ابرو ظاهری کاملا طبیعی پیدا کند. در این عمل جراحی کاشت ابرو، هر فولیکول مو با سوزن های مخصوص پیوند کاشت می شوند تا میکروگرافت های بدست آمده از ناحیه اهدا شده به درستی در ناحیه ابروی شما ثابت بمانند.

نکته دیگر هم این است که در هنگام برداشت مو از ناحیه اهدا کننده، موها باید به واحدهای فولیکول جدا از هم تقسیم و از طرفه دیگر هر گونه چربی یا پوست اضافی توسط پزشک جراح جدا می شوند.

زمانی که درمان شما در کلینیک کاشت ابرو، انجام شد، موی کاشت شده به صورت طبیعی رشد کرده و همچنان می توانید زیر ابرو هایتان را بردارید، به ابروهایتان شکل داده و حتی آن ها را با خیال راحت کوتاه کنید، زیرا ابروهای کاشته شده جدید دقیقا مانند ابروهای طبیعی شما هستند و پس از عمل زیبایی این را احساس خواهید کرد و مسلما از داشتن ابروهای زیبا شادمان خواهید شد.

از طرف دیگر انجام کارهایی مانند جدا کردن، براق کردن و حتی بندکشی ابرو های پیوند زده شده تاثیرخاصی بر وضعیت فولیکول نداشته، موهای ابرو دوباره رشد کرده و از این لحاظ هیچ مشکلی پیش نمی آید.

 

 

جراحی کاشت ابرو

 

 

مراقبت بعد از کاشت ابرو

بعد از کاشت ابرو، اکثر بیماران مشکل خاصی نخواهند داشت  و می توانند بعد از اتمام فرآیند کاشت ابرو به راحتی رانندگی کنند و به خانه بروند.

در روزهای اول، سطح ابروها پر از پوسته های ریز و درشت می شود و پوسته های خشک شده شروع به ریزش می کنند. بیمار هم باید این پوسته ها را به آرامی از سطح ابروهایش پاک کند.

پاک کردن ابروها بهتر است از همان روز اول جراحی کاشت ابرو صورت گیرد و به مدت یک هفته روزی سه بار انجام شود. بعد از اینکه سطح ابروها به خوبی پاک شدند، می توان از کرم آنتی بیوتیک برای تمیز کردن ابروها و جلوگیری از عفونت استفاده کرد.

مقداری کبودی در اطراف ابروها بوجود خواهد آمد ولی در طول یک هفته یا اندکی بیشتر، از حجم کبودی کاسته می شود. بعد از ۱۰ روز یا بیشتر تمام پوسته های ابروها می ریزند.

۳ الی ۴ ماه بعد از کاشت ابرو، موهای ابرو در دوره استراحت قرار می گیرند و هیچ نشانه ای از رشد مو در بخش ابروها دیده نمی شود. لازم به ذکر است که در این زمان بیمار باید صبور باشد و طبیعی است که بیمار کمی احساس ناامیدی کند زیرا هیچ نشانه ای از تغییر در سطح ابروهایش دیده نمی شود؛ اگرچه بعد از گذراندن این دوره، ابروها شروع به رشد می کند.

به محض اینکه ابروها شروع به رشد کنند، سریع پر می شوند و کل ابروها را در بر می گیرند. این ابروها به اصلاح نیاز دارند چون سرعت رشد آن ها درست مثل موهای سر است. موهای جدید ابرو هم می توانند وکس و یا رنگ بشوند.

بعد از یک مدت، رشد موهای ابرو درست مثل ابروهای طبیعی کاهش می یابد زیرا این موها خودشان را با موهای جدید وفق می دهند و عملکرد آن ها تا حدی شبیه به موهای طبیعی خود ابرو می شود.

 

Eyebrow transplantation

 

معایب کاشت ابرو:

  • از آنجا که فولیکول های مورد نیاز کاشت ابرواز موهای پشت گوش فرد برداشت می شوند ، این موها پس از پیوند در ابرو و شروع به رشد کردن ، به مانند موهای سر رشد زیادی خواهند داشت که برای طبیعی جلوه دادن آن ها نیاز به اصلاح و کوتاهی مرتب و مداومی خواهد بود .
  • هزینه بالای انجام اینعمل زیبایی در مقایسه با روش های تاتوی ابرو.

 

هزینه کاشت ابرو:

كاشت ابرو امری تخصصی و نیاز به مهارت و ظرافت و تكنیک كاشت مناسب دارد و بیمار باید در تعین پزشک معالج خود دقت لازم را داشته باشد، كه سابقه و تجربه آن مركز درخشان بوده و نمونه های انجام شده مورد پسند  قرار گیرد،همچنین هرچه سابقه پزشك معالج و تجربه ایشان در كاشت ابرو بیشتر باشد طبیعتاً هزینه انجام آن نیز بیشتر خواهد بود.

 

 

 

Eyebrow transplantation

 

 

 

سوالات متداول کاشت ابرو:

 شکل ابرو پیش از جراحی کاشت ابرو چگونه تعیین می‌شود؟

اکثر بیماران عکسی از چهره‌ی شخص مشهوری که می‌ خواهند ابروی آن‌ ها را داشته باشند با خود به مطب پزشک می‌برند، یا آنکه عکس‌ هایی از دوران جوانی‌ شان به پزشک نشان می‌ دهند تا حالت قبلی ابروها را نشان دهند.

با این حال، علاوه بر توجه به هر آن چه که بیمار در اختیار پزشک قرار می‌ دهد، جراح تناسب و هماهنگی مدل و شکل ابرو با ویژگی‌ های صورت بیمار را قطعاً در نظر می‌ گیرد. در روز جراحی، شکل ابروها در جای خود روی صورت بیمار کشیده می‌ شود و بیمار تایید می‌ کند که آیا آن را دوست دارد یا خیر.

 

 

آیا در ناحیه‌ی اهداکننده که گرافت‌ ها از آن برداشته شده، کچلی به وجود می‌ آید؟

نه، این طور نیست. جراح هر تار مو را در موقع برداشت به گونه‌ای انتخاب می‌ کند که در تراکم موها و شکل آن در ناحیه‌ی اهداکننده تفاوتی ایجاد نشود.

در ضمن، در روش FUT سنتی، جراح محل برداشت و کاشت تارهای مو را به گونه‌ ای طراحی و انتخاب می‌کند که هیچ جای زخم آشکاری به جا نماند.

 

 

 

Eyebrow transplantation

 

 

 

آیا عمل جراحی کاشت ابرو دردناک است؟

این روش دردناک نیست چرا که جراح از داروی بی‌ حسی استفاده می‌کند. با این حال، هنگامی که اثر دارو کمتر شود، ممکن است احساس سوزش اندکی داشته باشید اما این سوزش هم با مصرف دارو قابل کنترل است.

 

 

خطرات احتمالی مربوط به پیوند ابرو چیست؟

این روش حداقل ریسک را دارد، اما در موارد نادری ممکن است موهای پیوند شده در جهت مخالف با آنچه مد نظر بوده رشد کنند. در صورتی که این اتفاق بیافتد، می‌ توان تارهای مو را به گونه‌ ای تغییر داد تا در همان جهت دلخواه رشد کنند.

با این حال، در بدترین حالت، می‌ توان تار موی ابرو را با موچین اصلاح کرد. بروز تورم بعد از عمل هم احتمال بسیار زیادی دارد، اما بعد از چند روز از بین خواهد رفت.

 

 

 

Eyebrow transplantation

 

 

 

نتیجه و تاثیر حاصل از کاشت ابرو چه مدت باقی می‌ ماند؟

موهایی که در نهایت رشد می‌ کنند دائمی هستند. درست مثل تمام موهای طبیعی بدنتان رشد خواهند کرد. با این حال، تارهای مویی که در ناحیه‌ی ابرو پیوند شده از اندازه‌ی مشخص ابرو بلندتر نخواهد شد چون تارهای موی کاشته شده ویژگی‌ ها و مشخصه‌ های موهای اطراف خود را می‌ گیرند.

برای نگه داشتن طول و شکل مناسب و دلخواه ابرو احتمالاً باید مثل ابروی طبیعی آن را اصلاح کنید.

 

 

جراحی کاشت ابرو چه مدت طول خواهد کشید؟

به طور کلی، این عمل جراحی می‌تواند ۵-۴ ساعت و گاهی اوقات در بعضی کلینیک‌ ها تا ۶ ساعت به طول بیانجامد. نیمی از کل این مدت زمان صرف برداشتن گرافت‌ های مو می شود و نیمی دیگر آن صرف کاشت آن‌ ها خواهد شد.

 

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن