متخصص کاشت ابرو در کرج

کاشت ابرو کرج

کاشت ابرو کرج

کاشت ابرو کرج نوعی جراحی زیبایی است که طی آن فولیکول های مو را از بانک موی سر برداشت و به عنوان ابرو کاشت می کنند.

عمل کاشت ابرو توسط یک جراح پلاستیک و یا متخصص پوست انجام می شود و مناسب برای افرادی است که از فقدان ابرو به دلایل مادرزادی، زخم های ناشی از حوادث یا سوختگی ها، اپیلاسیون بیش از حد، لایه برداری شیمیایی و یا افزایش سن رنج میبرند.

کاشت ابرو کرج، درمانی مناسب برای ترمیم و حجیم ساختن مو های ابرو می باشد که ماندگاری آن دائمی است و ابرو های کاشت شده به طور طبیعی رشد می کنند.

 

 

کاشت ابرو

چه كساني كانديد كاشت ابرو کرج هستند؟

در ابتدا بايد علت كاهش يا از بين رفتن ابرو بررسی شود چراكه در برخي از موارد بدون درمان علت حتي كاشت ابرو هم نمی تواند درمان دائمی باشد و امكان ريزش مو های كاشته شده ابرو در صورت عدم درمان بيماری وجود دارد.

بهترين كانديد كاشت ابرو كساني هستند كه :

 • اصلا ابرو نداشته باشند
 • قسمتي از ابرو را كاملا از دست داده باشند.
 • پوست سالم در منطقه مورد نياز كاشت داشته باشند.

بيشترين مراجعان كاشت ابرو خانم هايي هستند كه به دليل اصلاح زياد يا نامناسب يا تراشيدن ، موی ابروی خود را از دست داده اند اين افراد در بيشتر موارد و براي جبران ابرو آن را تاتو مي كنند بنابراين ما با دو حالت برخورذ  مي كنيم:

 • افرادی كه از تاتوی خود راضی بوده و مي خواهند در محل تاتو كاشت ابرو انجام دهند.
 • افرادی كه از تاتوی خود ناراضی اند و مايل اند آن را پاك كرده و سپس با طراحی ديگر كاشت ابرو انجام دهند.

 

 

 

کاندیدای کاشت ابرو در کرج

 

 

 

 

 

مراحل کاشت ابرو در کرج:

اگر با روش های کاشت موی طبیعی سر آشنا باشید، حتما می دانید که انواع روش کاشت ابرو هم تا حدودی شبیه آن است.

مرحله اول طراحی ابرو است. بهتر است طراحی با توجه به نظر بیمار و مشاوره متخصص صورت گیرد. بسیاری از بیماران حین عمل از دستگاه Wand  استفاده می کنند (دستگاهی که هرگونه درد را کاهش می دهد) اما استفاده از این دستگاه حین کاشت ابرو راحت نیست.

موهایی که قرار است اهدا شوند معمولا از پشت سر گرفته می شوند، که هم روش FUE و هم در روش نوار FUT مرسوم می باشد.

بسته به هدف بیمار از کاشت ابرو، نژاد و مدلی که می خواهد، روش عمل تعیین می شود. در حین کاشت ابرو باید به مکان رشد مو دقت کرد زیرا از این طریق می توان زاویه و میزان رشد مو را تعیین نمود.

نحوه کاشت ابرو :

اهدای مو از پوست سر انجام می‌ شود که در ادامه این موی برداشته شده در ناحیه ابروها کاشته می‌ شود و می‌ تواند در باقی مانده عمر فرد به رشد خود ادامه دهد.

به همین خاطر لازم است موی ابرو پس از پیوند معمولاً ماهی یک بار اصلاح و تمیز شود. برای ایجاد یک ظاهر طبیعی، موهای کاشته شده در ابتدا به صورت تکی و گاهی اوقات به صورت جفتی در هر بار کاشته می‌ شوند و به این ترتیب فرآیند رشد طبیعی موی ابرو برای بیمار امکان پذیر می ‌شود.

کاشت مو طبیعی ابرو یک روش بسیار ظریف است که نیازمند جایگذاری دقیق این موها در شکاف‌های ریز (نیم میلی متر) با توجه به زاویه و جهت مناسب می‌ باشد.

در این حالت می‌ توان از ابزارهای کاملاً میکروسکوپی برای کاشت ابروی طبیعی استفاده کرد تا امکان جایگذاری مو با ایجاد شکاف هایی با حداقل قطر ممکن و کمترین میزان آسیب برای موهای فعلی فرد وجود داشته باشد.

 

 

نحوه کاشت ابرو

 

 

 

قبل از کاشت ابرو در کرج چه اقداماتی باید انجام شود؟

 • در قدم اول علت ریزش موهای ابرو شما به ‌وسیله متخصص بررسی و مشخص شده و در صورت نیاز تحت درمان قرار می ‌گیرد. در غیر این صورت با وجود کاشت ابرو هم احتمال ریزش مجدد موهای آن وجود دارد و کاشت، کار بی ‌فایده ‌ای خواهد بود. پس بهتر است بعد از درمان ریزش نسبت به کاشت اقدام کنید.
 • در قدم دوم پزشک بعد از تقسیم کردن ابروهای‌تان به سه قسمت دم، بدنه و تاج ابرو کاشت را آغاز می ‌کند.
 • برای کاشت تاج ابرو ، موها با زاویه مناسب و رو به سمت بالا خوابانده می ‌شوند تا حالت عمودی پیدا نکنند
 • باید نوع موهای انتخاب ‌شده برای کاشت قطری مناسب با موهای ابرو داشته باشند یعنی نباید نازک ‌تر یا ضخیم ‌تر باشند.
 • منافذ کاشت موهای ابرو باید با قطری بسیار کم انتخاب شوند، چون در صورت بزرگ بودن قطر منافذ، خروجی ابروها حالت غیرطبیعی و ضخیم پیدا می‌ کنند.
 • محل قرار دادن موهایی که قرار است کاشته شوند، باید بسیار نزدیک به‌ هم و پرتراکم باشد تا پوست زیر موهای ابروها دیده نشود.

 

 

هزینه کاشت ابرو کرج

 

 

 

مراقبت ‌های بعد از کاشت ابرو کرج:

 • بعد از کاشت، نواحی ابرو پانسمانی نخواهند داشت ولی نواحی دهنده (بانک مو) باید به مدت ۲ روز پانسمان داشته باشند.
 • بعد از عمل باید هر ۲ تا ۳ ساعت یکبار، مایع مخصوصی که در اختیار شما قرار داده می‌ شود را روی ابروها اسپری کنید.
 • ممکن است در چند روز اول ابروها و بالای پلک‌ها دچار کبودی و تورم شوند که از عوارض طبیعی و موقت کاشت ابرو هستند.
 • در روز بعد از کاشت، در صورتی که پوسته ‌ها و لخته ‌های تشکیل شده کاملاً پاک شده باشند، می ‌توانید ابروهای خود را آرایش کنید.
 • روز سوم بعد از عمل، بعد از باز کردن پانسمان سر، باید سر خود را بشویید. تقریباً تمام موهای کاشته شده در ناحیه‌ ی ابرو بعد از مدتی می ‌ریزند که از رخداد های طبیعی کاشت ابرو هستند.
 • نگران نباشید، طی ۳ تا ۴ ماه آینده رشد ابروها از سر گرفته شده و تا ۶ ماه بعد از عمل می‌ توانید از ابروهای ضخیم و پرپشت خود لذت ببرید. نتایج کاشت حدود یک سال بعد از عمل کاملاً قابل مشاهده خواهد بود.

 

 

مراقبت های کاشت ابرو

 

 

 

عوارض کاشت ابرو کرج چیست ؟

کاشت ابرو هم مانند بسیاری از دیگر جراحی ها عوارضی را در پی دارد اما به صورت محدود که لازم نیست در مورد آن نگران باشید.

برای داشتن یک جراحی موفق کاشت ابرو باید به پزشک متخصص پوست و مو و با تجربه در این زمینه مراجعه شود و از انجام این کار نزد پزشکان عمومی و افراد غیرمتخصص جدا خودداری کنید.

این نکته را فراموش نکنید که نباید منتظر نتیجه مطلوب در مدت کوتاهی باشید. همه جراحی های زیبایی روندی را دارند که با گذر از آن می توان به بهترین نتیجه ممکن دست یافت.

در عمل کاشت ابرو گرافت های مورد نیاز از قسمت بانک موی شما به روش های FUT، FIT و SUT که توسط متخصص مشخص می شود، برداشته می شوند.

به دلیل حساسیت قسمت بالای چشم و در ناحیه ابرو ممکن است هنگام تزریق ماده بی حسی کمی احساس درد داشته باشید.

سپس یک خط رویش مناسب طراحی می شود و گرافت ها با توجه به زاویه مناسب کاشته می شوند.

در این مدت برخی عوارض زودگذر و محدود ممکن است به وجود آید که نباید نگران آن ها باشید زیرا شما یک عمل جراحی روی صورت خود داشته اید و این موارد طبیعی هستند.

 

مزایای کاشت ابرو در کرج

 

 

 

برخی از عوارض کاشت ابرو در کرج عبارت اند از:

 • مقداری ورم در اطراف چشم ها مشاهده می شود که در مدت بسیار کوتاهی رفع خواهد شد.
 • در ناحیه ی ابروهای تازه کاشته شده ممکن است مقداری التهاب و کبودی مشاهده شود.
 • پس از کاشت در ناحیه ابرو مقداری خارش به وجود خواهد آمد اما اگر این خارش در طولانی مدت از بین نرود می تواند نشانه عفونت باشد و باید با پزشک خود تماس بگیرید.

 

کلینیک جراحی زیبایی ایران

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن