پروتز سینه و شیردهی

پروتز سینه و شیردهی

پروتز سینه و شیردهی یکی از عوامل مهمی است که بانوان قبل از جراحی پروتز سینه و آنهایی که قصد باردار شدن را دارند به آن توجه میکنند,داشتن سینه های کوچک معمولا برای بانوان عاملی مورد اذیت است و موجب کاهش اعتماد به نفس آن ها می شود و از طرفی نگرانی در مورد پروتز سینه و شیر دهی باعث شده است  بسیاری از بانوان که قصد باردار شدن را دارند ، اگر شما نیز دارای سینه هایی با حجم کمی هستیدو می خواهید با پروتز زیبایی خود را افزایش دهید و از طرفی قصد بارداری را دارید بهتر است این مقاله را که در رابطه با پروتز سینه و شیردهی است را با دقت بخوانید . بهتر است با جراح خود دررابطه با  پروتز و شیردهی صحبت کنید تابعد ها برای شما و فرزندتان مشکلی ایجاد نشود . معمولا نوع برش بر روی سینه با شیردهی نوزاد ارتباط مستقیمی را داشته، نوع برش باید به صورتی انجام شود که باعث مسدود شدن مجاری شیر دهی نشود.

در مجموع می توان گفت بسیاری از افراد با وجود پروتز سینه و شیردهی مناسبی را بعد از بارداری داشته اند و تغذیه نوزاد با شیر مادر مشکلی برای فرزند به وجود نیاورده است . با این حال گفتنی است اگر در یک سال اخیر قصد بارداری را دارید بهتر است جراحی پروتز سینه بعد از شیردهی  را به سال آینده موکول کرده و نگران پروتز سینه و شیردهی نباشید..

 

بهترین نوع برش برای پروتز سینه و شیردهی

 

احتمالا همه شما میدانید که در جراحی پروتز سینه می توان برش های مختلفی را برای قرار دادن پروتزدر داخل سینه فرد انجام داد. به طور کلی می توان گفت هرچه برش ایجاد شده دور تر از هاله سینه باشد و به عبارتی برش در زیر بافت سینه ایجاد شود امکان دارد شیردهی به صورت کامل محدود شود . در نتیجه بانوانی که قصد بارداری و شیردهی را دارند می بایست با جراح خود به اندازه کافی مشورت کنند  ..

بهترین نوع برش برای پروتز سینه و شیردهی

عوارض پروتز سینه و شیردهی

 

همان طور که گفته شد اگر برش در پروتز سینه بر دور هاله سینه ایجاد شود امکان بسیته شدن مجاری های شیردهی وجود دارد و ممکن است نتوانید به طور مناسبی به فرزند خود شیر دهید ولی این نوع برش خیلی کم مورد استفاده قرار میگیرد و اکثر جراحان پلاستیک ماهر و توانا در زیر عضله و یا روی عضله سینه برش ها را ایجاد و پروتز را قرار میدهند تا بانوان عزیز مشکلی با شیر دهی نداشته باشند.
یکی دیگر از سوالاتی که معمولا در عوارض پروتز سینه بر روی شیر دهی ممکن است پیش آید این است که آیا این امکان وجود دارد تا مواد پروتزی به داخل شیر مادر نفوذ کنند و وارد بدن نوزاد شود. پاسخ خیر است . تحقیقات نشان داده است که در شیر بانوانی که جراحی پروتز سینه انجام داده اند ، هیچ ماده مضری وجود ندارد و تفاوتی بین شیر مادران با پروتز سینه و مادران دیگر وجود ندارد.

 

 

رابطه ی پروتز سينه و حاملگي

جراحی پروتز سینه برای  بهتر شدن شکل و سایز سینه قابل انجام است . زنان به علل مختلفی نظیر کوچک بودن سایز سینه اقدام به انجام عمل جراحی پروتز سینه می کنند .برخی زنان باردار برای برگرداندن سایز سینه خود به شکل اولیه و یا برای اصلاح عدم تقارن سینه ها قصد انجام جراحی پروتز سینه را دارند .

پروتز سینه در چه مواردی استفاده می شود ؟

برای حجم دادن به سینه
برای اصلاح  تفاوت اندازه سینه ها
اصلاح نمودن کاهش سایز سینه که به دلیل بارداری  ، شیردهی و یا کاهش سایز شدید ایجاد شده است .
برای اصلاح نمودن ناهنجاری های مادر زادی سینه که در آن یک و یا دو سینه رشد خوبی را نداشته است
بازسازی سینه به دنبال جراحی هایی همچون جراحی سینه یا تروما

رابطه ی پروتز سینه و حاملگی

 

در صورتی که جراحی کارگذاشتن پروتز سینه از راه برش زیر پستان و یا زیر بغل انجام شود مسئله ای در بارداری ئ شیردهی ما ایجاد نمیشود  به  و فقط در مواردی که برش جراحی دور هاله پستان باشد ممکن است مشکلاتی برای شیردهی به وجود آید . در رابطه با امکان  پروتز سینه و حاملگی  نباید گفت که امکان آن وجود دارد  . تنها موضوعی که سبب نگران بسیاری از بیماران می شود این است که بارداری موجب افزایش و تورم بافت شیر ساز پستان خواهد شد . با اینکه پس از اتمام دوران شیر دهی این حالت  از بین میرود ولی کشیدگی وپوست امکان دارد که باقی بماند و باعث شود پروتز پایین تر از حد معمولی  خود قرار گیرد و افتاده شود .

 

 پروتز سينه بعد از شيردهي

در صورت انجام پروتز سینه میتوانید به کودکتان شیر بدهید . هرچند این امکان با نوع جراحی شما در ارتباط است، اما اکثر روش‌های جراحی با شیردهی مشکلی ندارد و سازگار است  و برش‌های ایجادشده زیر خط پایین سینه یا در زیر بغل، معمولاً مشکلی ایجاد نمی‌کند. اما گاهی برش هلالی اطراف دور نوک سینه، ممکن است برای شیردهی مشکلاتی را به وجود آورد . تا زمانی که شیردهی را شروع نکنید مشخص نمی‌شود که سطح میزانی شیر تولیدی شما به چه میزان تحت تأثیر جراحی پروتز سینه قرار میگیرد. اگر پس از جراحی و گذشت زمان، هنوز نوک سینه‌های شما به لمس حساسیت دارند و حسی ندارد، شانس زیادی برای تولید شیر کودک خود دارید . اگر شما تنها قادر به تولید بخشی از شیر مورد نیاز کودک هستید، امکان دارد  نوزادتان به شیر خشک به عنوان مکمل شیردهی نیاز پیدا کند.

به دکتر کودک خود در رابطه با جراحی پروتز سینه اطلاع داده، زیرا او لازم است نظارت دقیقی بر وزن کودک داشته باشد تا مطمئن شود که نوزاد غذای مورد نیاز خود را درافت میکند. شما می‌توانید با دوشیدن و پمپ کردن شیر مادر آشنا شوید و بعد از هر وعده شیردهی، از یک شیردوش برای تحریک تولید شیرتان بهره ببرید. در هر زمانی از زندگی اگر به فکر پروتز کردن سینه‌های خود هستید، بهتر است پروتز سينه بعد از شيردهي را تا پس از آخرین زایمان و وقتی آخرین کودکتان دوره شیردهی ش تمام شد به تاخیر انداخته، زیرا غیر از مشکلات شیردهی احتمالی، سینه‌های شما می‌تواند با بارداری دوباره و شیردهی تغییر زیادی بکند و فرم دلخواهد ی که میخواهید را از دست بدهد.

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن