Buttock prosthesis

پروتز باسن

پروتز باسن

پروتز باسن همانند سایر روش‌های زیبایی و جراحی های زیبایی دیگر ، با تکنیک های گوناگونی انجام می‌شود و عوارض خاص خود را دارد و این پرسش برای متقاضیان پیش می‌آید که کدام روش پروتز باسن و فرم دهی به آن مناسب تر است.

این روزها، خیلی از خانم ها به دنبال بزرگ کردن و تغییر فرم باسن خود می باشند.

 اگر نمی توانید با ورزش و استفاده از رژیم غذایی باسن خود را فرم دهید و بزرگ کنید می توانید با استفاده از جراحی پروتز باسن مشکل بزرگی و فرم دهی باسن را رفع نمایید.

 

 

 

عمل پروتز باسن

 

 

 

جراحی پروتز باسن چیست؟

 با جراحی پروتز باسن می توان مشکل چربی های کم باسن را رفع نمود. با استفاده از پروتز باسن میتوان ظاهر جذاب تری در این ناحیه بدن ایجاد کرد و اندام فرد فرم زیباتری پیدا می کند.

داشتن باسنی زیبا برای اکثر خانم ها بسیار مهم می باشد. انگیزه جراحی زیبایی پروتز باسن در افراد مختلف متفاوت می باشد.

 پروتز باسن راه حلی مناسب برای افرادی می باشد که می خواهند اندامی زیبا داشته باشند و باسن خود را حجیم تر نمایند و یا با استفاده از لیفت باسن آن را بالا بکشند.

 پروتز باسن، در روش های مختلفی ارائه می گردد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

بیمار باید درک مناسبی نسبت به عمل جراحی زیبایی که می خواهد انجام دهد داشته باشد، تا بتواند به راحتی در انتخاب روش ها و عمل جراحی خود تصمیم درستی بگیرند.

پروتز باسن در چه سنی انجام می شود؟

در اغلب موارد پروتز باسن در سنین زیر ۳۰ سال انجام نمی شود چرا که افراد در این رده سنی جوان هستند و باسن آنها در بهترین حالت خود قرار دارد به استثنای دخترانی که در این سن هستند اما به دلیل افت شدید وزن دچار افتادگی باسن شده باشند.

 

 

عمل زیبایی پروتز باسن

 

 

بهترین کاندیداها برای عمل جراحی پروتز باسن:

عمل جراحی پروتز باسن را می‌توان به منظور سفت شدن و اصلاح شکل طبیعی باسن در افرادی که از شکل و حجم ناحیه باسن خود راضی نیستند، انجام داد.

راه بزرگ شدن باسن با جراحی همچنین برای افزودن حجم و شکل گرد باسن در افرادی که باسن صاف یا کوچک دارند، انجام می‌شود.

کاندیداهای مناسب برای جراحی بزرگ کردن باسن، خانم‌ها و آقایانی هستند که می‌خواهند برجستگی باسن خود را بیشتر کنند و شکل آن را بهبود ببخشند.

نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید آن است که این عمل به مانند عمل لیپوساکشن برای حل مشکل بیمارانی که اضافه وزن دارند مناسب نیست.

در واقع فقط بیمارانی که وزن ایده‌آل و در محدوده وزن سالم دارند می‌توانند برای فرم دادن به مناطقی از باسن خود که اصلاح آن از طریق ورزش و رژیم غذایی ممکن نیست، این عمل جراحی را انجام دهند.

برای مثال این عمل برای فرم‌دهی و اصلاح شکل ناحیه پایین کمر و بالای باسن‌ها انجام می‌شود.

 

روش های بزرگ کردن باسن:

پروتز باسن:

پروتز های باسن در اندازه های متفاوت و اشکال مختلف می باشند و هر کدام از آنها برای افراد مختلف با شرایط متفاوت استفاده می گردد.

جنس این نوع پروتز ها از جنس سیلیکون می باشد و نسبت به پروتز های سینه از استحکام بالاتری برخوردار می باشند.

محل قرار گرفتن پروتز های باسن باید به طوری باشد که به اعصاب و نواحی استخوان ناحیه باسن صدمه ای وارد نگردد و دور از آن ها قرار گیرد. پروتز ها را در سه قسمت از ناحیه باسن می توان قرار داد.

 زیر فاشیا و یا لابه لای عضلات باسن و یا زیر عضلات باسن. شکاف ها معمولا در ناحیه فرو رفتگی باسن ایجاد می گردند به همین دلیل جای شکاف ها معلوم نمی باشند.

با جای گیری مناسب پروتز، ناحیه باسن گرد و سفت تر می شود. معمولا مدت زمان جراحی پروتز باسن ۲ ساعت به طول می انجامد و تحت بی هوشی عمومی انجام می گیرد.

 

 

جراح پروتز باسن

 

 

 

تزریق چربی:

می توان چربی را با استفاده از جراحی لیپوساکشن و یا لیپوماتیک از نواحی دیگر بدن استخراج نمود، معمولا چربی ها را از ناحیه شکم و پهلو و ران ها استخراج می کنند و بعد از اعمال تغییراتی در آن، به ناحیه باسن جهت بزرگ کردن باسن تزریق می نمایند زیرا چربی های این ناحیه مناسب تر می باشند.

یکی از مزیت های تزریق چربی این می باشد که احتمال پس زدن در آن مانند پروتز باسن وجود ندارد و عوارض احتمالی کمتری نسبت به پروتز باسن دارد و کم خطر تر است.

این روش بزرگ کردن باسن بسیار راحت می باشد. معمولا فرد بعد از دو روز از جراحی می تواند به فعالیت های روزمره خود برسد و فعالیت های فیزیکی را بعد از دو هفته انجام دهد.

از معایب این روش این است که احتمال جذب چربی در آن به علت فشار وزن بدن در هنگام نشستن بالا می باشد و امکان نیاز به تزریق مجدد می باشد.

 

 

 

 

بهترین جراح پروتز باسن

 

 

 

 

لیفت باسن:

اگر فرد دارای باسن با حجم مناسبی می باشد، اما باسن ها شل شده اند و افتاده و هدف فرد این است که میخواهد دارای اندامی زیبانری باشد، می تواند با استفاده از بالا کشیدن پوست ناحیه باسن و یا همان لیفتینگ باسن به هدفتان دست یابید.

 با استفاده از لیفت باسن قوام بافت زیر جلدی باسن که نگهدارنده پوست و چربی زیر پوست می باشند بهبود می یابد.

و با برداشتن پوست اضافه و چربی می توان مشکل از بین رفتن قوام به وجود آمده را تا حدی برطرف نمود.

اگر جراحی لیفت پائین تنه به طور کامل انجام گیرد، ناحیه باسن و ران و شکم و دور لگن به طور کامل درمان می شوند.

در جراحی لیفت باسن برشی در دورتادور ناحیه باسن زده می شود و تمام پایین تنه را می کشند و این عمل باعث از بین رفتن شلی و افتادگی پائین تنه می شود.

 

 

 

جراح زیبایی پروتز باسن

 

 

چه افرادی کاندیدای مناسب جراحی پروتز باسن می باشند؟

بیمار باید اطلاعات کافی از انجام پروتز باسن را داشته باشد و انتظارات واقع بینانه ای ازعمل جراحی پروتز باسن داشته باشد.

خانم هایی که از ظاهر باسن خود ناراضی می باشند. کاندیدای خوبی برای جراحی پروتز باسن می باشند. اما دلایل افراد با یکدیگر تفاوت می باشد. در ادامه می پردازیم به دلایلی که فرد می خواهد اقدام به پروتز باسن نماید.

دلایل استفاده از پروتز باسن:

 • دستیابی به اندامی متناسب و متوارن تر
 • جهت بالا بردن اعتماد به تفس
 • جهت رفع خجالت به علت مشکل ظاهری باسن
 • بهبود ویژگی های ظاهری و ایجاد باسنی زیباتر و جذاب تر

در هر صورت بیمار باید اطلاعات کافی نسبت به جراحی که می خواهد انجام دهد داشته باشد. حتما دلایل خود جهت  پروتز باسن را به پزشک تان اطلاع دهید.

و مشاوره لازم را از دکتر دریافت نمایید. و در آخر با دیدی باز و دانشی بالاتر نسبت به جراحی زیبایی که می خواهید انجام دهید اقدام نمایید.

 

 

انواع پروتز باسن

 

 

 

 

نحوه انجام عمل جراحی پروتز باسن:

جراحی پروتز باسن به صورت سرپایی طی ۲ الی ۳ ساعت تحت بی هوشی عمومی انجام می گیرد.  بیمار در طول عمل در حالت خواب می باشد. بیمار باید بر روی شکم خود رو به پشت در حالت خوابیده باشد و دکتر جراحی را بر روی باسن بیمار انجام می دهد.

زمانی که بیمار بی هوش می باشد. پزشک شکاف های لازم را بر روی ناحیه باسن انجام می دهد.

حتما محل برش را قبل از انجام جراحی پروتز باسن با پزشک خود در هنگام جلسات مشاوره، هماهنگ نمایید.

معمولا جراحان وقتی که بیمار در حالت ایستاده می باشد، باسن او را به سه قسمت افقی تقسیم می نمایند  اصولا پروتز را در  قسمت پایین چین باسن قرار نمی دهند، زیرا آن ناحیه محل نشستن بیمار می باشد و زمانی که فرد می نشیند، فشار زیادی در آن ناحیه بر اثر وزن بیمار ایجاد می شود، اصولا پروتز ها را در قسمت میانی باسن قرار می دهند .

 در بالای باسن، در خط باسن برشی به اندازه ۵ تا ۸ سانتی متر ایجاد می کنند. محل برش ۴ سانتی متر بالاتر از مقعد می باشد. به دلیل اینکه در این ناحیه احتمال عفونت و پارگی پروتز کاهش می یابد.

با ایجاد شکاف ها، حفره ای بزرگ در ناحیه باسن ایجاد می شود و پروتز را بالا و یا زیر ماهیچه سرینی بزرگ در ناحیه باسن قرار می دهند.

معمولا به دلیل اینکه از جا به جایی در پروتزها در هنگام نشستن جلوگیری شود، پروتز ها را بالای نشیمن گاه باسن قرار می دهند.  پزشک باید مراقب باشد که هر دو سمت باسن متقارن باشند.

در آخر ناحیه برش زده را بخیه می زنند و زمانی که بیمار از حالت بیهوشی خارج شد تحت نظارت قرار می گیرد.

معمولا ۱ تا ۲ ساعت بعد از عمل بیمار تحت نظارت قرار می گیرد و بعد از آن مرخص می گردد.

 

اقدامات لازم قبل از پروتز باسن:

 • حتما تمامی سوالات را قبل از جراحی از پزشک تان بپرسید.
 • قبل از عمل رژیم غذایی سالمی داشته باشید و سعی کنید ورزش کنید.
 • از کشیدن سیگار و مصرف الکل حداقل دو هفته قبل از عمل خودداری نمایید.
 • ۸ ساعت قبل از انجام عمل چیزی نخورید و نیاشامید.
 • در روز جراحی لباس های گشاد و راحت بپوشید.
 • از مصرف داروهای ضد انعقاد خون از دو هفته قبل از عمل خود داری نمایید.
 • حتما از داروهایی که مصرف می کنید و بیماری هایی که دارید پزشکتان را مطلع نمایید.
 • در بعضی مواقع می توانید نوع بی هوشی را خودتان انتخاب نمایید که از بی هوشی عمومی برای شما استفاده شود یا موضعی.
 • مدت زمانی که در بیمارستان باید بمانید به نوع جراحی بستگی دارد.

 

 

 

مراقبت های پروتز باسن

 

 

 

 

مراقبت های بعد از پروتز باسن

عمل جراحی پروتز باسن به مراقبت هایی نیاز دارد تا نتیجه خوبی را از نتیجه جراحی داشته باشید و بهبودی بیمار سریع تر انجام گیرد.

 • در جراحی پروتز باسن باید بسیار مراقب باشید که پروتز ها جا به جا نشوند و یا پارگی در آن ها ایجاد نگردد.
  •  روز بعد از جراحی را به طور کامل استراحت نمایید.
  •  حداقل به مدت ۲ هفته نباید بر ناحیه جراحی شده فشار وارد نمایید و سعی کنید بر روی شکم بخوابید و یا از یک بالشت نرم بر زیر باسن استفاده نمایید.
  •  از گن فشاری مخصوص بعد از جراحی، به مدت ۳ هفته شبانه روز باید حتما استفاده نمایید. و بعد از آن به مدت ۳ هفته بعد فقط در طول روز استفاده نمایید. البته طرز استفاده دقیق آن را پزشک متخصص تعیین می نماید.
  •  مصرف آنتی بیوتیک طبق دستور پزشک.
  •  هفته اول بعد از جراحی، فعالیت فیزیکی نداشته باشید.
  •  از هفته دوم می توانید کارها و فعالیت های روزمره خود را انجام دهید.
  •  حدود دو ماه از ورزش هایی که به باسن فشار وارد می کنند خودداری نمایید.
  •  تا ۳ هفته بعد از عمل جراحی پروتز باسن زیاد در معرض آفتاب قرار نگیرید.
  •  دوره نقاهت جراحی ۴ تا ۶ هفته به طول می انجامد و دوره ترمیم آن حدود دو ماه طول می کشد.
  •  می توانید بعد از دو روز از جراحی استحمام نمایید.
  •  استفاده از چسب مخصوص میکروپور تا سه ماه بعد از جراحی، روی برش های جراحی به منطور پیشگیری از کشیده شدن پوست و بهبود سریع تر جای زخم.
  •  حتما باید از زخم های جراحی مراقبت های لازم را به عمل آورید تا از ایجاد عفونت و پارگی و جابه جایی و چرخش پروتز  و اقتادگی پروتز  و عوارض های جانبی آن جلوگیری نمایید.

 

 

هزینه پروتز باسن:

هزینه جراحی پروتز باسن بسته به روش انتخابی جراحی می باشد.  فرد باید در رابطه با روش مناسب بزرگ کردن باسن با دکتر صحبت نماید و بهترین روش تناسب خودش را انتخاب نماید.

هزینه آن به صورتی نمی باشد که فقط افراد مشهور بتوانند عمل جراحی پروتز باسن را انجام دهند و همه افراد می توانند جراحی پروتز باسن را انجام دهند، البته هزینه ها در افراد با توجه به خدماتی که برای بیمار ارائه می شوند، متفاوت می باشد.

 

 

هزینه پروتز باسن

 

 

 

 

روند بهبود زخم  پس از کاشت باسن:

بهبود زخم حدود یک سال به طول می انجامد. شاید بلافاصله پس از عمل زخم از نظر ظاهری مشکلی نداشته باشد اما پس از گذشت ۲ ماه زخم قرمز رنگ شده ویا حتی به رنگ ارغوانی متمایل می شود.

از نظر سطح نیز ، زخم حالتی برجسته تر از سطح پوست به خود می گیرد. البته بدترین شکل زخم مربوط به ۳ تا ۵ ماه پس ازجراحی پروتز باسن خواهد بود.

بهتر است خبر خوبی به شما بدهیم چرا که پس از این مرحله ، زخم به مرور کمرنگ شده و از برجشتگی آن کاسته می شود تا زمانی که همسطح پوست گردد.

بعد از گذشت یک سال می توانید مشاهده کنید که از زخم تنها خط ظریفی به چا مانده است و دیگر خبری از آن علائم ناخوشایند نیست.

 

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن