slimmingdiet

ورزش لاغری

 

ورزش لاغری برای سوزاندن چربی‌های‌تان و همچنین خلق  روحیه‌ای عالی با استفاده از انجام ورزش لاغری همیشه مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.

مسلماً بهترین راه برای از دست دادن چربی های اضافه بدن به خصوص شکم،  ورزش لاغری است  و اگر در مورد کم کردن وزنتان واقعاً جدی هستید, برای این کار می توانید یک ساعت ورزش در طول روز و یا 3روز در هفته را انتخاب کنید.

ورزش لاغری شکم طناب زدن

ورزش لاغری طناب‌زدن یک تمرین چربی سوزعالی است و مهم‌ترین کاربرد این تمرین برای کاهش وزن میباشد. 30 دقیقه طناب زدن در یک فرد با جثه متوسط، حدود 300 کالری مصرف می‌كند بنابراین برای کاهش نیم کیلوگرم وزن در هفته، می‌توانید همراه کاهش 400 کالری از رژیم غذایی، روزانه 30 دقیقه هم طناب بزنید.
انجام تمرین‌های ورزشی شامل حركت‌ها و پرش‌های عمودی مثل پریدن از روی طناب، برای کاهش احساس گرسنگی بسیار مفید است. این کم شدن اشتها باعث می‌شود فرد دیرتر احساس گرسنگی كند و تمایل به خوردن در او کمتر و کمتر شده و در نهایت منجر به کاهش وزن می شود.

یکی از مهم ترین نكته‌‌ای که حائز اهمیت میباشد، انتخاب طول مناسب برای طناب است. طناب را وسط کف پا نگه‌دارید؛ اگر دسته‌های آن تا زیر بغل شما برسد، اندازه‌اش مناسب است. هنگام طناب زدن این نكته‌ها را هم حتما رعایت کنید:

  • آرنج‌‌ها را نزدیک بدنتان نگه دارید و شانه‌ها را شل کنید.
  • سر و پشت‌تان را هنگام پریدن مستقیم نگه دارید.
  • اندکی زانو‌ها را خم کنید‌ و از مچ‌‌های‌ خود برای تاب دادن طناب با قوسی ملایم در بالای سرتان استفاده کنید.
  • پشت‌تان را به جلو خم نکنید. طناب را با حرکت مچ‌های خود بچرخانید، نه با حرکت بازوهایتان.
  • سر و گردن خود را مستقیم و رو به جلو نگه دارید و سعی کنید چشم‌هایتان به یک نقطه در مقابلتان متمرکز شود.
  • با بینی نفس بکشید، نه با دهان.
  • دسته‌‌های انتهای طناب را با آرامی اما محکم در دست بگیرید.
  • بیش از حد بالا نپرید،‌ زیرا ممکن است روی زانوها و قوزک‌‌ پاهایتان فشار بیاید.
  • به خاطر داشته باشید طناب زدن می‌تواند به سرعت ضربان قلب را بالا ببرد، قبل از وارد کردن طناب زدن به برنامه ورزشی خود، با پزشک مشورت کنید.
  • روی سنگ و موزاییک طناب نزنید چراکه به پاها و مفاصل فشار زیادی وارد می‌کند. بهترین سطوح برای طناب‌زدن روی تشک ورزشی یا زمین چوبی و در صورت عدم دسترسی به این سطوح حتی در منزل روی موکت اس

slimmingdiet

 

 

ورزش لاغری کرانچ

هیچ چیز بهتر از کرانچ چربی شکم را آب نمی کند پس بهتر است بدانید که هیچ چیز مثل حرکت کرانچ باعث لاغری شکم نمیشود. این ورزش لاغری بالاترین رتبه را در میان ورزش های چربی سوز دارد.

روی تخت دراز بکشید و زانوهایتان را خم کنید و کف پاهایتان را روی زمین قرار دهید.

دست هایتان را بلند کنید و بعد آن ها را پشت سر بگذارید.

همچنین می توانید آن ها را روی سینه تان نیز قرار دهید.

نفس عمیقی بکشید.

وقتی بالاتنه را از روی زمین بلند می کنید, باید نفس خود را بیرون دهید. دوباره وقتی به پایین خم می شوید, نفس بکشید و سپس نفس خود را بیرون دهید.

اگر شما مبتدی هستید در هر ست 10 بار انجام دهید. هر روز باید دوتا سه ست کرانچ بروید.

ورزش لاغری شکم تخته رول

ورزش لاغری تخته رول ماهیچه های اطراف شکم, ران و عقب حرکت می دهد.

روی حصیر یا زمین به وسیله زانوها و آرنج هایتان رو به پایین تکیه دهید. گردن را با ستون فقرات تراز کنید.

به جلو نگاه کنید.

سپس زانو را بلند کنید و پاهای خود را رو به بالا نگه دارید.

زانوهایتان را منقبض کنید و به طور معمول نفس بکشید.

برای چند ثانیه در این موقعیت بمانید.

روی پادری و یا کف زمین دراز بکشید. به سمت راست و پای راست دراز بکشید.

آرنج باید عمود بر شانه شما باشد و پای چپ شما باید بالاتر از پای راست باشد و مطمئن شوید که با هم هستند.

زانوهای خود را صاف نگه دارید. مفصل ران نباید با زمین تماس پیدا کند. این حالت را حدود 30 ثانیه تا 2 دقیقه نگه دارید.

با طرف دیگر هم، این کار را تکرار کنید.

slimmingdiet

 

ورزش لاغری پیاده روی

تمرینات هوازی یکی از بهترین و موثرترین روش ها برای سوزاندن کالری و از دست دادن چربی بدن است.

راه رفتن یکی از اولین تمرین های هوازی است که باید برای سوزاندن چربی های شکم انجام دهید.

اگر یک رژیم غذایی سالم دارید، با یک سرعت ثابت برای حدود 30 تا 45 دقیقه 5 روز در هر هفته یا بیشتر این کار را انجام دهید، تا شاهد تغییر وزن خود باشید.

slimmingdiet

 

فواید ورزش لاغری پیاده روی

 

تنظیم فشارخون

آزمایشی روی افراد مبتلا به فشار خون بالا انجام دادند، جایی که 83 شرکت کننده هر روز به مدت 12 هفته 10،000 قدم را پیاده طی می کردند. در پایان 12 هفته، آن ها افت قابل توجهی در فشار خون و افزایش بنیه داشتند حتی اگر قادر به تکمیل کردن 10000 قدم در روز باشید، باید هر روز 60 دقیقه راه بروید تا میزان  فشار خون را چک کنید.

مبارزه با سرطان

متاسفانه سرطان جان بیش از یک میلیون نفر را تا به حال گرفته است. زندگی بی تحرک یکی از مهمترین علل سرطان است و این جا است که پیاده روی روزانه می تواند به شما کمک کند.

 راه رفتن می تواند به کاهش وزن کمک کند در نتیجه خطر ابتلا به سرطان را نیز کاهش می دهد. راه رفتن برای افراد تحت درمان سرطان با کاهش اثرات شیمی درمانی مفید بوده است . همچنین می تواند خطر سرطان پستان را کاهش دهد.

بهبود گردش خون با ورزش لاغری

راه رفتن می تواند هوش را افزایش دهد و همچنین به تغذیه مغز با مقادیر مورد نیاز اکسیژن و گلوکز کمک می کند که در بهبود عملکرد آن کمک می کند. هم چنین سطح کلسترول بد را کاهش می دهد ، که شریان ها را مسدود و خطر سکته را کاهش می دهد . بنابراین پیاده روی می تواند به بهبود گردش خون مغز و عملکردهای سلولی کمک شایانی کند.

 

slimmingdiet

 

 استحکام استخوان

استخوان ها با افزایش سن و سال ضعیف تر می شوند. اما خبر خوب این است که می توانید با راه رفتن به طور مرتب استخوان ها را تقویت کنید. این ورزش لاغری ، از دست رفتن تراکم استخوان جلوگیری می کند در نتیجه خطر پوکی استخوان، شکستگی و آسیب را نیز کاهش می دهد .

از آنجا که استخوان ها چارچوب ما را تعیین می کنند، استخوان های قوی تر و سالم تر به بهبود بنیه، استقامت و تعادل کمک می کنند. هم چنین ورزش لاغری پیاده روی می تواند از ورم مفاصل جلوگیری کرده و درد را کاهش دهد.

بهبود هضم و گوارش

هضم نادرست می تواند منجر به ناراحتی معده و روده، نفخ، یبوست، اسهال و حتی سرطان روده شود پس بسیار مهم است که سیستم گوارشی خود را سالم نگه دارید. علاوه بر حفظ عادات غذایی خوب و آب آشامیدنی، باید برای بهبود هضم نیز از ورزش لاغری پیاده روی استفاده کنید. پیاده روی بعد از غذا عالی است. به کاهش وزن کمک می کند و همچنین از سیستم گوارشی حمایت می کند .

افزایش ظرفیت ریه

ورزش لاغری پیاده روی می تواند باعث افزایش ظرفیت ریه شود. وقتی پیاده روی می کنید، نسبت به زمانی که ساکن هستید اکسیژن بیشتری تنفس می کنید.

این تبادل اکسیژن و دی اکسید کربن در حجم بزرگ تر می تواند به افزایش ظرفیت ریه ها کمک کند در نتیجه بنیه و عملکرد ورزش را افزایش می دهد . بهترین قسمت این است که شما حتی نیازی به دویدن ندارید. یک پیاده روی متوسط 60 دقیقه ای می تواند این کار را انجام دهد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 9 =