slimmingdiet

ورزش لاغری

 

ورزش لاغری برای سوزاندن چربی‌های‌تان و همچنین خلق  روحیه‌ای عالی با استفاده از انجام ورزش لاغری همیشه مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.

مسلماً بهترین راه برای از دست دادن چربی های اضافه بدن به خصوص شکم،  ورزش لاغری است  و اگر در مورد کم کردن وزنتان واقعاً جدی هستید, برای این کار می توانید یک ساعت ورزش در طول روز و یا ۳روز در هفته را انتخاب کنید.

ورزش لاغری شکم طناب زدن

ورزش لاغری طناب‌زدن یک تمرین چربی سوزعالی است و مهم‌ترین کاربرد این تمرین برای کاهش وزن میباشد. ۳۰ دقیقه طناب زدن در یک فرد با جثه متوسط، حدود ۳۰۰ کالری مصرف می‌كند بنابراین برای کاهش نیم کیلوگرم وزن در هفته، می‌توانید همراه کاهش ۴۰۰ کالری از رژیم غذایی، روزانه ۳۰ دقیقه هم طناب بزنید.
انجام تمرین‌های ورزشی شامل حركت‌ها و پرش‌های عمودی مثل پریدن از روی طناب، برای کاهش احساس گرسنگی بسیار مفید است. این کم شدن اشتها باعث می‌شود فرد دیرتر احساس گرسنگی كند و تمایل به خوردن در او کمتر و کمتر شده و در نهایت منجر به کاهش وزن می شود.

یکی از مهم ترین نكته‌‌ای که حائز اهمیت میباشد، انتخاب طول مناسب برای طناب است. طناب را وسط کف پا نگه‌دارید؛ اگر دسته‌های آن تا زیر بغل شما برسد، اندازه‌اش مناسب است. هنگام طناب زدن این نكته‌ها را هم حتما رعایت کنید:

  • آرنج‌‌ها را نزدیک بدنتان نگه دارید و شانه‌ها را شل کنید.
  • سر و پشت‌تان را هنگام پریدن مستقیم نگه دارید.
  • اندکی زانو‌ها را خم کنید‌ و از مچ‌‌های‌ خود برای تاب دادن طناب با قوسی ملایم در بالای سرتان استفاده کنید.
  • پشت‌تان را به جلو خم نکنید. طناب را با حرکت مچ‌های خود بچرخانید، نه با حرکت بازوهایتان.
  • سر و گردن خود را مستقیم و رو به جلو نگه دارید و سعی کنید چشم‌هایتان به یک نقطه در مقابلتان متمرکز شود.
  • با بینی نفس بکشید، نه با دهان.
  • دسته‌‌های انتهای طناب را با آرامی اما محکم در دست بگیرید.
  • بیش از حد بالا نپرید،‌ زیرا ممکن است روی زانوها و قوزک‌‌ پاهایتان فشار بیاید.
  • به خاطر داشته باشید طناب زدن می‌تواند به سرعت ضربان قلب را بالا ببرد، قبل از وارد کردن طناب زدن به برنامه ورزشی خود، با پزشک مشورت کنید.
  • روی سنگ و موزاییک طناب نزنید چراکه به پاها و مفاصل فشار زیادی وارد می‌کند. بهترین سطوح برای طناب‌زدن روی تشک ورزشی یا زمین چوبی و در صورت عدم دسترسی به این سطوح حتی در منزل روی موکت اس

slimmingdiet

 

 

ورزش لاغری کرانچ

هیچ چیز بهتر از کرانچ چربی شکم را آب نمی کند پس بهتر است بدانید که هیچ چیز مثل حرکت کرانچ باعث لاغری شکم نمیشود. این ورزش لاغری بالاترین رتبه را در میان ورزش های چربی سوز دارد.

روی تخت دراز بکشید و زانوهایتان را خم کنید و کف پاهایتان را روی زمین قرار دهید.

دست هایتان را بلند کنید و بعد آن ها را پشت سر بگذارید.

همچنین می توانید آن ها را روی سینه تان نیز قرار دهید.

نفس عمیقی بکشید.

وقتی بالاتنه را از روی زمین بلند می کنید, باید نفس خود را بیرون دهید. دوباره وقتی به پایین خم می شوید, نفس بکشید و سپس نفس خود را بیرون دهید.

اگر شما مبتدی هستید در هر ست ۱۰ بار انجام دهید. هر روز باید دوتا سه ست کرانچ بروید.

ورزش لاغری شکم تخته رول

ورزش لاغری تخته رول ماهیچه های اطراف شکم, ران و عقب حرکت می دهد.

روی حصیر یا زمین به وسیله زانوها و آرنج هایتان رو به پایین تکیه دهید. گردن را با ستون فقرات تراز کنید.

به جلو نگاه کنید.

سپس زانو را بلند کنید و پاهای خود را رو به بالا نگه دارید.

زانوهایتان را منقبض کنید و به طور معمول نفس بکشید.

برای چند ثانیه در این موقعیت بمانید.

روی پادری و یا کف زمین دراز بکشید. به سمت راست و پای راست دراز بکشید.

آرنج باید عمود بر شانه شما باشد و پای چپ شما باید بالاتر از پای راست باشد و مطمئن شوید که با هم هستند.

زانوهای خود را صاف نگه دارید. مفصل ران نباید با زمین تماس پیدا کند. این حالت را حدود ۳۰ ثانیه تا ۲ دقیقه نگه دارید.

با طرف دیگر هم، این کار را تکرار کنید.

slimmingdiet

 

ورزش لاغری پیاده روی

تمرینات هوازی یکی از بهترین و موثرترین روش ها برای سوزاندن کالری و از دست دادن چربی بدن است.

راه رفتن یکی از اولین تمرین های هوازی است که باید برای سوزاندن چربی های شکم انجام دهید.

اگر یک رژیم غذایی سالم دارید، با یک سرعت ثابت برای حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه ۵ روز در هر هفته یا بیشتر این کار را انجام دهید، تا شاهد تغییر وزن خود باشید.

slimmingdiet

 

فواید ورزش لاغری پیاده روی

 

تنظیم فشارخون

آزمایشی روی افراد مبتلا به فشار خون بالا انجام دادند، جایی که ۸۳ شرکت کننده هر روز به مدت ۱۲ هفته ۱۰،۰۰۰ قدم را پیاده طی می کردند. در پایان ۱۲ هفته، آن ها افت قابل توجهی در فشار خون و افزایش بنیه داشتند حتی اگر قادر به تکمیل کردن ۱۰۰۰۰ قدم در روز باشید، باید هر روز ۶۰ دقیقه راه بروید تا میزان  فشار خون را چک کنید.

مبارزه با سرطان

متاسفانه سرطان جان بیش از یک میلیون نفر را تا به حال گرفته است. زندگی بی تحرک یکی از مهمترین علل سرطان است و این جا است که پیاده روی روزانه می تواند به شما کمک کند.

 راه رفتن می تواند به کاهش وزن کمک کند در نتیجه خطر ابتلا به سرطان را نیز کاهش می دهد. راه رفتن برای افراد تحت درمان سرطان با کاهش اثرات شیمی درمانی مفید بوده است . همچنین می تواند خطر سرطان پستان را کاهش دهد.

بهبود گردش خون با ورزش لاغری

راه رفتن می تواند هوش را افزایش دهد و همچنین به تغذیه مغز با مقادیر مورد نیاز اکسیژن و گلوکز کمک می کند که در بهبود عملکرد آن کمک می کند. هم چنین سطح کلسترول بد را کاهش می دهد ، که شریان ها را مسدود و خطر سکته را کاهش می دهد . بنابراین پیاده روی می تواند به بهبود گردش خون مغز و عملکردهای سلولی کمک شایانی کند.

 

slimmingdiet

 

 استحکام استخوان

استخوان ها با افزایش سن و سال ضعیف تر می شوند. اما خبر خوب این است که می توانید با راه رفتن به طور مرتب استخوان ها را تقویت کنید. این ورزش لاغری ، از دست رفتن تراکم استخوان جلوگیری می کند در نتیجه خطر پوکی استخوان، شکستگی و آسیب را نیز کاهش می دهد .

از آنجا که استخوان ها چارچوب ما را تعیین می کنند، استخوان های قوی تر و سالم تر به بهبود بنیه، استقامت و تعادل کمک می کنند. هم چنین ورزش لاغری پیاده روی می تواند از ورم مفاصل جلوگیری کرده و درد را کاهش دهد.

بهبود هضم و گوارش

هضم نادرست می تواند منجر به ناراحتی معده و روده، نفخ، یبوست، اسهال و حتی سرطان روده شود پس بسیار مهم است که سیستم گوارشی خود را سالم نگه دارید. علاوه بر حفظ عادات غذایی خوب و آب آشامیدنی، باید برای بهبود هضم نیز از ورزش لاغری پیاده روی استفاده کنید. پیاده روی بعد از غذا عالی است. به کاهش وزن کمک می کند و همچنین از سیستم گوارشی حمایت می کند .

افزایش ظرفیت ریه

ورزش لاغری پیاده روی می تواند باعث افزایش ظرفیت ریه شود. وقتی پیاده روی می کنید، نسبت به زمانی که ساکن هستید اکسیژن بیشتری تنفس می کنید.

این تبادل اکسیژن و دی اکسید کربن در حجم بزرگ تر می تواند به افزایش ظرفیت ریه ها کمک کند در نتیجه بنیه و عملکرد ورزش را افزایش می دهد . بهترین قسمت این است که شما حتی نیازی به دویدن ندارید. یک پیاده روی متوسط ۶۰ دقیقه ای می تواند این کار را انجام دهد.

 

faceslimming

ورزش لاغری صورت

کشش لب‌ها

کشش لب‌ ها یکی از مؤثرترین تمرینات یوگا برای عضلات صورت میباشد که اگر به طور مرتب و منظم انجام شود، می‌ تواند به بالا کشیده شدن عضلات صورت کمک بسیاری کند. این تمرین می تواند اثرات پیری و افزایش سن را در صورت شما از بین ببرد، و در عوض ظاهری جوان ‌تر با گونه هایی برجسته و همچنین فکی خوش فرم برای شما به ارمغان آورد. برای انجام این تمرین باید در حالی که سرتان در حالت عادی قرار گرفته است بنشینید یا بایستید. حال لب پایین را تا جایی که می‌ توانید بالا کشیده و فک پایین خود را بیرون دهید. شما باید در قسمت چانه و فک‌ ها احساس کشش کنید. این حالت را ۱۰ الی۱۵ ثانیه حفظ کنید و سپس آزاد کنید. این تمرین را ۱۰ مرتبه و هر بار به مدت ۱۰ ثانیه انجام دهید.

 

تمرین فوت کردن

یکی از روش های موثر برای ورزش لاغری صورت با ورزش ، تمرین فوت کردن میباشد. این تمرین با به کارگیری همه ی عضلات صورت و گردن به حل مشکل شما کمک میکند و موجب کاهش غبغب و گونه‌ های تپل می شود. همچنین این تمرین روی عضلات گونه ها، فک ها و گردن تأثیر چشمگیری می‌ گذارد و به آن ها فرم می دهد. تمرین فوت کردن مانند یک لیفت طبیعی صورت عمل کرده و به شما کمک می کند تا صورت خوش فرم تری داشته باشید. برای انجام این حرکت روی یک صندلی نشسته و ستون فقرات خود را صاف نگه دارید، سر خود را تا جایی که می توانید به سمت عقب خم کرده و به سقف نگاه کنید؛ لب های خود را کشیده و فوت کنید. این تمرین را ۱۰ مرتبه و هر بار به مدت ۱۰ ثانیه انجام دهید.

 

 

صورت ماهی

تمرین صورت ماهی که به آن صورت ماهی خندان هم گفته می شود یک تمرین ساده و بسیار مؤثر برای گونه هاست که فرد می تواند در هر حالتی، حتی در زمان تماشا کردن تلویزیون یا گوش دادن به موزیک هم آن را انجام دهد. این تمرین به حجیم شدن عضلات گونه کمک کرده و چربی‌های صورت را به سرعت از بین می برد. برای انجام این تمرین، گونه ها و لب های خود را بمکید و تلاش ‌کنید لبخند بزنید، این حالت را به مدت ۵ ثانیه حفظ کنید. شما باید در قسمت گونه ها و فک های خود احساس سوزش کنید. این تمرین را ۱۰ مرتبه و هر بار به مدت ۵ ثانیه تکرار کنید.

 

faceslimming

 

کشش عضلات صورت

یک تکنیک مهم دیگر برای ورزش لاغری صورت ، کشش عضلات صورت با کمک دست است. چانه خود را به سمت پایین بیاورید و تلاش کنید که قفسه سینه را با چانه لمس کنید. سپس پوست خود را با دست بکشید به طوری که پوست شما در زیر استخوان‌ های گونه شما جمع شوند. زمانی که در این حالت هستید حرف آ را تلفظ کنید. تا مدتی در این حالت بمانید؛ این حرکت را سه مرتبه در روز تکرار کنید.

 

بستن محکم چشم ها

ورزش محکم بستن چشم ها، یک تکنیک ساده دیگر برای بکارگیری عضلات صورت و فرم دادن به آن ها است. فقط باید چشمان خود را به کمک عضلات گونه محکم ببندید. شما باید در هنگام انجام این حرکت در عضلات صورت خود احساس انقباض کنید. این حالت را به مدت ۱۰ ثانیه حفظ کرده و سپس عضلات صورت را آزاد کنید. این حرکت را باید حداقل ۵ مرتبه در روز انجام دهید.

 

 

همیشه لبخند بزنید

لبخند زدن بهترین ورزش طبیعی برای لاغر کردن گونه ها است. این یک تمرین بسیار راحت و عالی برای فرم دهی به صورت می باشد. لبخند به لحاظ تکنیکی چربی گونه های شما را کاهش می دهد. لبخند باعث کشش عضلات گونه ها می شود؛ این کشیدگی عضلات باعث کاهش چربی گونه ها شده و و به آن ها فرم زیبایی می دهد..

 

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن