نحوه ی کاشت مو

نحوه ی کاشت مو

 

نحوه کاشت مو: ریزش مو در حدود ۵۰ الی ۷۰ تار مو در روز امری است که به صورت طبیعی صورت  می گیرید، اما در مردان و در زنان زمانی که سخن از ریزش مو به میان می آید به معنای ریزش مو بیش از این تعداد ذکر شده، کم پشتی، ضعیف شدن و عقب رفتن خط مو می باشد. ریزش مو در مردان و زنان دلایل بسیاری به همراه دارد اما مهمترین دلیل آن مربوط به مسائل ژنتیک می باشد و دلیل دیگر نوع موی مردانه که آلوپسی آندروژنیک نامیده می شود، می باشد.

 

How to plant hair

 

نحوه کاشت مو به روش های متفاوت:

کاشت مو در بیمارستان در تحت شرایط اتاق عمل، با اعمال بیهوشی موضعی و با کمک آرامبخش ها انجام می شود. تکمیل فرآیند برداشت هزاران ریشه مو و در صورت لزوم استخراج آنها درحدود ۲ الی ۷ ساعت طول خواهد کشید. در جریان کاشت مو میتوانید تلوزیون تماشا کنید، چای و یا نوشابه بنوشید و حتی با تیم کاشت مو صحبت کنید. کاشت مو دارای روش های متفاوتی میباشد که رد ادامه به آنها میپردازیم.

 

نحوه کاشت مو به روش FUE

در روش کاشت موی FUE (واحد فولیکولی) ریشه موهای ماندگار از پشت گردن که تراکم مویی بیشتر دارد با کمک میکروموتور بزرگ گردیده و برداشت می شود. در این نحوه کاشت مو بخیه زده نمی شود و درنتیجه جای بخیه باقی نمی ماند. بخش اهدا کننده مو اکثرا منطقه گردن می باشد اما در موارد نادر از دیگر مناطق مانند موهای سینه نیز استفاده می شود. منطقه اهدا کننده ظرف ده روز کاملا بهبود می یابد. در قسمت دریافت کننده نیز با سوزن های مخصوص سوراخ های کوچکی ایجاد می شود و موهای جداشده به واحد فولیکولی در این سوراخ ها جای داده می شود. زاویه موهای کاشته شده هم زاویه با موهای طبیعی خواهند بود. در کاشت مو استفاده از واحد فولیکولی باعث می شود که موهای کاشته شده بیمار طبیعی به نظر برسد. موهای کاشته شده ظرف ۲ الی ۳ هفته خواهند ریخت و طی دو الی سه ماه مجددا به صورت ماندگار رشد خواهند کرد. برای رسیدن به نتیجه نهائی در حدود ۸ الی ۱۲ ماه باید صبور باشید.

 

مزایای نحوه کاشت مو به روش FUE

بعد  از کاشت مو در قسمت اهداء کننده اثر یک خط مستقیم مشاهده نخواهد گردید، در قسمت اهداء کننده دوره بهبودی کوتاه تر می باشد. احتمال ایجاد اثر زخم نامطلوبی به نام اسکارهایپرتروفیک کاهش می یابد. پس از کاشت مو موجب محدودیت حرکتی نمی شود و راحتتر می باشد. اگر پوست سر شاداب می باشد این روش گزینه مناسبی خواهد بود. اگر محدوده بیشتری به بخش اهداء کننده تخصیص داده شود نیز خطر بزرگ شدن اثر آن وجود نخواهد داشت. به غیر از سر از مناطق دیگر بدن (منطقه سرشانه و سینه) نیز می توان ریشه مو دریافت کرد. به ویژه هنگامی که به تعداد محدودی تار مو نیاز باشد این روش ترجیح داده می شود.

 

 

نحوه کاشت مو به روش FIT

در نحوه کاشت مو، برداشت فولیکول‌های مو به صورت گروهی و دانه‌ای از پشت سر شخص ، با هولدرهای دستی برداشته می‌شوند  که این روش نیازی به جراحی ندارد و  تعداد خیلی زیادی از فولیکول های مو را نمی‌توان در یک جلسه به جلوی سر انتقال داد.

در روش FIT یک جلسه بین ۱۰۰۰ الی ۱۵۰۰ گرفت را بیشتر برداشت می توان کرد همچنین لازم به ذکر است بخاطر عدم حضور پزشک در بیشتر موارد با این تکنیک ، و استفاده از تکنسین های تجربی در این زمینه انجام این روش توسط این افراد عوارضی را در بردارد که عبارت اند از:

بجا ماندن حفرهای موی كاشته شده  و بجا ماندن اسكار از  هولدرهای دستی و در قسمت برداشت مو آسیب جدی به بانك موی شخص وارد می نماید ، در روش FIT نیاز به جلسات مكرر می باشد و بیشتر بانك موی شخص را در این جلسات برداشت می كنند، متأسفانه بیشتر آنها به علت تجربه ناكافی، در زمینه برداشت و  طولانی شدن زمان کاشت پیاز و ریشه مو به علت عدم رسیدن خون از بین میرود که در این صورت علاوه بر از دست رفتن بانک موی شخص موهای برداشت شده نیز توان رشد خود را از دست خواهد داد و نهایتا پس از گذشت ۶ الی ۸ ماه موهای کاشته شده همانند موی عروسک رشد می نماید لذا از شما عزیزانی که قصد انجام کاشت موی خود را دارید ، قبل از انجام آن به مراکزی مراجعه نمایید که سابقه ی طولانیی را در این زمینه داشته باشند ، و از آخرین تکنولوژی و دستگاه های روز دنیا و داشتن تیم کاشت و متخصصین مجرب بهره مند باشند.

How to plant hair

 

اقدامات قبل از کاشت مو

  • برای ۱۰ روز قبل (و بعد از) پیوند از مصرف عوامل زیر خودداری شود. مشروبات الکلی، داروهای مسکن و ضددرد مثل قرص آسپیرین، بروفن، ایندومتاسین، قرص ویتامین E، داروهای ضدانعقاد خون مثل وارفارین و هپارین، سیر خوراکی و سیگار.
  • در صورتی که داروی خاصی را به طور مرتب مصرف می‌کنید یا بیماری مهمی دارید حتما در جلسه مشورت ابتدایی، این موضوع را به پزشک اطلاع دهید چراکه در این موارد لازم است یک برگه مبنی بر بلامانع بودن انجام عمل جراحی کاشت موی طبیعی با توجه به نوع بیماری و دارویی که برای آن مصرف می‌شود از سوی پزشک معالج‌تان به کلینیک کاشت مو ارایه دهید. توجه داشته باشید که مصرف برخی داروها با انجام کاشت مو تداخل داشته و لازم است قبل از پیوند مو استفاده از آن دارو را قطع کنید. بنابراین اگر طبق صلاحدید دکتر معالجتان نتوان استفاده از آن دارو را قطع کرد به این معنی است که کاشت موی طبیعی برای شما امکان‌پذیر نیست تا زمانی که بیماری‌تان خوب شده و نیازی به مصرف دارو نداشته باشید. تمامی سوالات و مشکلات احتمالی خود را که فکر می‌کنید با کاشت موی فعلی شما ارتباط دارند قبل از انجام کار با دکتر مطرح کنید تا با اطمینان خاطروآرامش کار را شروع کرده و بعدا مشکلی برای شما پیش نیاید.
  • قبل از مراجعه سر خود را با شامپو به طور کامل چند بار بشویید. بهتر است وعده غذای قبل از پیوند مو مختصر ولی مقوی بوده و از نوشیدن مایعات زیاد و چای، قبل از کاشت مو خودداری کنید. قبل از انجام کار تمامی زیورآلات (انگشتر، گردنبند، النگو، گوشواره و…) و ساعت خود را دربیاورید. به‌دلیل اثر داروهای بی‌حسی و استرس عمل، رانندگی بلافاصله پس از کاشت مو به صلاح بیمار نیست.

 

 

 

مراقبت های بعد از کاشت مو

  •  کمپرس یخ روی پانسمان موجود در منطقه کاشت در قسمت جلوی سر، ساعتی یکبار، هر نوبت ۲۰ دقیقه، بلافاصله پس از اتمام کاشت مو تا وقت خوابیدن در روز اول مفید بوده و توصیه می‌شود.
  • برای دو هفته محل برداشت مو در پشت‌سر را به‌طور مرتب در طول روز و شب گرم و مرطوب نگه دارید. کمپرس با حوله گرم و خیس یا اسفنج مرطوب و گرم برای این منظور مفید است. گرم و مرطوب نگه داشتن موضع برداشت مو کمک شایانی به بهبود سریع‌تر زخم‌ها کرده و اسکار(جوشگاه) محل برداشت نیز کمتر مشخص خواهد شد.
  • در دو هفته اول پس از کاشت مو بهتر است که فرد از خم کردن سر خود در جهت رو به جلو خودداری کند زیرا با این کار به پوست پشت‌سر کشش بیشتری وارد شده و بنابراین امکان برجای گذاری جوشگاه (اسکار) محل برداشت مو در پشت سر افزایش می‌یابد.
  •  بهتر است که پس از کاشت مو مابقی روز را در منزل استراحت کرده و در چند شب اول هنگام استراحت دو بالش نرم طوری زیر سرقرار داده شود که فرد به حالت نیمه نشسته بخوابد. برای یک هفته از انجام اعمالی که ممکن است باعث خو‌ن‌ریزی در محل کاشت مو شوند اکیدا خودداری شود، مثل کارهای سنگین که نیاز به زور زدن و فشارآوردن زیاد دارد، حرکات سریع و سرفه‌های شدید و خم شدن زیاد در حالت ایستاده مانند بستن بندکفش یا برداشتن اجسام از روی زمین.

How to plant hair

 

هزینه ی کاشت مو

هزینه های کاشت موبرحسب تعداد گرفت ها تعیین می شود ودرهرشخص متفاوت است وخودفرد تعیین می کندچه تعدادگرفت نیاز دارد هرچه تعداد گرفت ها بیشتر باشد هزینه بیشتر می شود .امادرکل هزینه های درمان پیوند واحد فولیکولارنسبت به استخراج کمتر است اگرچه اخیرا بدلیل شهرت روش اف یو ایی بسیاری ازکلینیک های کاشت مو هزینه های درمان را کاهش داده اند بنابراین هزینه های درمان دراین روشها خیلی متفاوت نیست .برای درمان ریزش وترمیم مو حتما باید با پزشک صحبت کنید.

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن