Slimmingmassage

ماساژ لاغری

ماساژ لاغری روشی برای تمدید و به دست آوردن آرامش اعصاب میباشد و امروزه بسياری از مردم به انجام آن تمايل و علاقه دارند. جالب است بدانید که ماساژ لاغری يكی از روش‌های لاغر شدن به حساب می‌آید که می‌توانید در کنار دیگر روش‌های لاغری از آن بهره‌مند شوید. بسياری از كلينيک‌های ماساژ لاغری، می‌توانند افراد علاقمند به لاغری را خوش اندام کنند و از اضافه وزن آن‌ها به روشی موثر و عالی جلوگيری كنند.

اگه شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که فکر میکنند ماشاژ درمانی، معجزه ای میباشد پس این مطلب را به دقت مطالعه کنید. در مبحث تاثیرموثر ماساژ لاغری بر روی لاغر شدن، انقباض هایی می تواند در بدن رخ دهد که بنا به گفته کارشناسان باعث شده است که بیماری ها در بدن افراد رخ دهد . پس توجه داشته باشیم که همانگونه که ماساژ باعث از بین رفتن بعضی از بیماری ها میشود می تواند در کاهش وزن نیز به ما کمک کند .

البته این نکته را فراموش نکنید که تاثیر ماساژ لاغری بر روی لاغری در واقع نقش کاتالیزور را بازی می‌کند البته این کاتالیزور در کنار انجام ورزش صحیح و رعایت برنامه غذایی نیز می تواند مدت زمان لاغری را کوتاه تر کند . اگر شما هم دوست دارید به تناسب اندام دلخواه خود برسید باید از همه موارد در کنار هم و با برنامه ریزی دقیق استفاده کنید تا به نتایج بهتر برسید . شما می توانید برای رسیدن به تناسب اندام دلخواهتان از مجموع روش ها به صورت منظم و دقیق استفاده کنید تا بتوانید به تناسب اندام بصورت ماندگار و ثابت برسید.

 گاهی شما حتی نمی‌توانيد با انجام تمرينات شديد ورزشی يا رژيم غذايی، وزن خود را کم کنید. اما می‌توانيد با ماساژ لاغری، متابوليسم بدن تحريک شده و بسیار سریع‌تر لاغر میشويد. ماساژور می‌تواند با تحريک جريان خون، سلولئيت‌ها را از بين ببرد و خوش اندامی را برای بدن شما به ارمغان بياورد.

در ادامه در شش گام ماساژ لاغری را به شما معرفی میکنیم که با انجام دادن مرتب ماساژلاغری میتوانید به اندامی زیبا برسید.

 

Slimmingmassage

 

گام اول

ماساژ لاغری حتما بايد در محيط آرام و به دور از هياهو انجام شود، به این خاطر که شخص ماساژ گيرنده بتواند به بهترين نتايج ممكن دست يابد.
ماساژ گيرنده بايد بر روی تشكی تميز که با ملحفه تمیزی کاور شده است، دراز بكشد تا ماساژ لاغری با مطلوب ترین شرايط انجام شود. داروهای گياهی و موسيقی‌های بی‌كلام آرامش بخش، آرامش محيط ماساژ را نیز افزايش خواهد داد.

گام دوم

در گام دوم ماساژ لاغری شخص به پشت دراز میکشد و ماساژور حركات ماساژ لاغری را روی پهلوهای او انجام میدهد.  ماساژور كف هر دو دست خود را به روغن ماساژ آغشته میکند و پهلوهای شخص را به نرمی ماساژ می‌دهد. اين كار بايد به مدت ۳ الی ۵ دقيقه ادامه داشته باشد، که بهترين تاثير را برجای بگذارد. ماساژور بايد همزمان سر انگشتان دست راست و چپ را به بالای ناف برساند و اين قسمت از بدن را به بهترين شكل ممكن ماساژ دهد. به خاطر داشته باشید که اين حركت آرامش بخش بايد به مدت ۵ دقيقه ادامه داشته باشد، تا شخص بتواند تمدید آرامش و اعصاب را تجربه كند.

 

گام سوم

در این مرحله ماساژ لاغری شخص  مورد نظر بايد به پهلو دراز بكشد تا ران‌های او ماساژ داده شوند. ماساژور كف هر دو دست خود را به روغن يا ژل لاغری آغشته میکند و از پايين زانو به بالای ران حركت می‌دهد تا سلولئيت ران‌ها درهم شکسته و چربی‌ها آزاد شوند.
در اين مرحله ماساژ لاغری، جريان خون در ران‌های شخص سریع تر شده و سلول‌های چربی تفكيک و تجزيه می‌شوند. ماساژور بايد اين مرحله را به مدت ۳ تا ۵ دقيقه ادامه دهد تا تاثيرگذاری بيشتری داشته باشد. ماساژ لاغری همچنین می‌تواند با كمك اين روش سموم بدن را به سطح پوست هدايت كرده و آن‌ها را از بدن شخص دفع كند.

 

Slimmingmassage

 

گام چهارم

در این مرحله بازو های شخص ماساژ داده میشوند. گاهی بازوهای شخص به خصوص در خانم‌ها به محل تراكم و انباشت چربی ها تبديل می‌شوند، كه در اين مرحله ی ماساژ لاغری، بازوها به عنوان هدف در نظر گرفته شده و بايد سلول‌های چربی اين ناحيه از بين بروند. ماساژور از عضله بازو به طرف آرنج حركات دورانی را انجام می‌دهد که سلول‌های چربی اين ناحيه آزاد شوند. اين حركت باید به مدت ۳ تا ۵ دقيقه اجرا شود.

 

گام پنجم

در گام پنجم ماساژ لاغری،  شخص به پشت دراز میکشد و ماساژور عضلات ران را تا انتهای آن ماساژ لاغری می‌دهد. ماساژور سر انگشتان خود را در ابتدا به روغن يا ژل لاغری آغشته كرده و عضلات ران تا زانو را ماساژ می‌دهد. در حركت بعدی؛ كف یک دست خود را روی دست ديگر قرار داده و با حركات دورانی، عضلات ران را فرم می‌دهد. همين حركت آرامش بخش نه تنها جريان خون را سریعتر می‌كند، بلكه سلول‌‌های چربی اين ناحيه از بدن را آزاد کرده و روند لاغری آغاز می‌شود.

گام ششم

ماساژ لاغری به قدری آرامش بخش است كه شخص ممكن است به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقيقه به خواب برود. اگر شخص به خواب كوتاهی رفته باشد، بايد در اين مرحله از خواب بلند شده و دوش آب گرم بگيرد.

به خاطر داشته باشید که برای نتیجه بخش بودن فرآیند ماساژ لاغری، بايد به مدت ۳ الی ۴ بار در هر هفته این مراحل انجام شوند. تنها در این صورت است که به اندامی زیبا و آرامشی دوست داشتنی دست خواهید یافت.

 

Slimmingmassage

 

روی چه اعضایی از بدن  ماساژ لاغری، بیشتر به کار گرفته می‌شود؟

باید بدانید که برای افزایش تاثیر ماساژ لاغری بر روی لاغری باید بیشتر بر روی پوست،‌  عضلات، تاندون‌ها، رباط‌ها، مفاصل و دیگر بافت‌های همبند همانند  عروق لنفاوی و احشای داخل شکمی و همچنین  بافت‌های چربی زیرجلدی مانند  کنار ران‌ها و شکم و بازوها ماساژ صورت می گیرد . البته فراموش نکنید که  در صورتی که ماساژ دردناک نباشد و باعث بالا رفتن  جریان خون در بدن خواهد شد در نهایت موجب کم شدن استرس و بالا رفتن آرامش شخص می شود .

هدف استفاده از روغن ماساژ لاغری چیست؟

قطعا یک ماساژ بدون روغن نیز می تواند انجام شود، اما ماساژ سختی خواهد بود. روغن ماساژ لاغری برای کاهش اصطحکاک بین دست و پوست مورد نیاز میباشد. پس روغن ماساژ بر کیفیت ماساژ لاغری می افزاید و استفاده از آن را به امری مهم و ضروری بدل می کند. درواقع استفاده از روغن در روند ماساز لاغری به غیر راحتی در هنگام ماساژ، موجب بهبودی جراحت، درخشندگی ، نرمی و جوانسازی پوست می شود. ویژگی های یک روغن ماساژ لاغری مناسب برای انجام اقدامات ماساژ لاغری باید دارای ویژگی هایی به مانند: غلظت کم، مرطوب کنندگی، قابلیت جذب شدن به پوست، چسبناک نباشد و همچنین دارای عطر و بوی ماندگار و خوشایند باشد.

 

Slimmingmassage

 

انواع روغن ماساژ لاغری

 

روغن نارگیل

روغن نارگیل برای بسیاری از افراد مطلوب است و ماساژ لاغری عالی ارئه می دهد. روغن نارگیل معمولا در هوای سرد نگهداری می شود. اما، می توان آن را نیز گرم و روی پوست استفاده کرد. بی رنگ است، بسیار سبک و باعث درخشان شدن پوست می شود. این روغن ماساژ لاغری در مناطق استوایی و ساحلی بسیار محبوب است. روغن نارگیل برای افراد مبتلا به آکنه بسیار مفید است که باعث بسته شدن منافذ پوست می شود.

روغن یاسمن

روغن یاسمن یا جاسمین از گیاه گل یاسمن گفته می شود. این روغن به طور کلی دارای بو عطر قوی و اثرات شفا بخش است. فواید این روغن ماساژ عباراتند از:

درمان اسپاسم

این روغن کمک به کاهش سرفه، گرفتگی معده و اسپاسم عضلات در سایر قسمت های بدن می کند.

مشکلات قاعدگی و مشکلات زناشویی را کاهش می دهد

 روغن یاسمن ممکن است به کاهش درد در طی قاعدگی کمک کند و  در تنظیم چرخه قاعدگی نیز  موثر باشد. همچنین ممکن است در حین زایمان سودمند باشد زیرا گزارش شده است که انقباضات را تقویت کرده و جریان شیر دهی را افزایش می دهد.

به عنوان ضد عفونی کننده کار می کند

بنزالدهید، بنزوئیک اسید و بنزیل بنزوات در این اسانس دارای خواص ضد ویروسی و میکروبی هستند. ممکن است  برای جلوگیری از عفونت در هنگام زخم استفاده شود.

پوست را جوان می کند

 این روغن می تواند در درمان خشکی پوست، اگزما و درماتیت کمک کند. با این حال، آن را نباید برای زخم باز استفاده کرد، زیرا ممکن است باعث تحریک پوست یا واکنش آلرژیک شود.

آرامش ذهن

روغن یاسمن می تواند موجب افزایش اعتماد به نفس، خوش بینی شود. این کمک می کند تا ترس، گناه و استرس  از بین برود. رایحه ی روغن  موجب آرامش و روحیه افراد می شود.


روغن انگور

اگر چه روغن انگور کمی گرانتر از روغن های دیگر میباشد، روغن انگور باعث می شود روغن ماساژ خوبی ایجاد شود. بسیار رقیق و سبک است و پوست را روشن و براق می کند. روغن انگور نیز بسیار مغذی است، زیرا حاوی مقدار زیادی اسید لینولئیک است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =