لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم یکی از روش های لاغری و خلاص شدن از چاقی است، اگر چه لاغری های موضعی از سوی برخی محافل و سازمان ها تایید شده و بیمارانی هستند که تلاش می کنند تا از طریق این روش تناسب اندام خود را برگردانند.

اما هنوز هم این روش مخالفان خود را دارد. به طوری که مخالفات با تمرکز بر برخی عوارض احتمالی، آن را روشی همراه با عوارض زیاد میدانند که می تواند سیستم ایمنی بدن بیماران و همچنین سلامت بیماران را  تنحت تاثی خود قرار دهد.

در حالی که همه ی بدبینی های آن ها قابل رد شدن است و می توان با پاسخ های علمی و منطقی، عوارض گفته شده از سوی آنان را مردود دانست.

 

 

لیپوماتیک شکم و پهلو

 

 

 

دلایل چاق شدن شکم چیست و لیپوماتیک چگونه این چاقی را از بین می برد؟

بارداری‌های پیشین:

بارداری‌ های قبلی عضلات شکم را می‌کشد و باعث می‌شود که پایین شکم تاحدی برآمده شود. این انحناء عضلات دیواره شکم است که صافی یا شکل نیمرخ شکم را پس از لیپوماتیک تعیین می‌کند.

در هر حال اکثر بانوانی که بارداری را پشت سر گذاشته‌اند، در نهایت از نتیجه عمل لیپوماتیک شکم و پهلو، به تنهایی رضایت دارند و لزومی به انجام جراحی لاغری شکم نمی‌ بینند.

برجستگی سزارین:

برش فانشتیل (Pfannenstiel) نام برشی است که هنگام سزارین یا جراحی برداشتن رحم (هیسترکتومی) روی شکم ایجاد می‌ شود. یکی از عوارض این نوع برش باقی ماندن توده مداومی از چربی زیرپوستی، دقیقاً بالای برش است. لیپوماتیک این بدشکلی آزاردهنده را به خوبی ترمیم می‌کند.

محل چربی شکم:

محل چربی شکم عامل مهمی در موفقیت لیپوماتیک شکم است. چربی شکمی در دو سطح عمقی و سطحی در شکم جمع می‌شود. چربی سطحی شکم دقیقاً زیر پوست و بالای عضلات شکم قرار دارد.

اما چربی عمقی شکم داخل حفره شکم روی روده‌ها قرار دارد. حجم چربی عمقی (امعایی) برخی افراد بیشتر از چربی سطحی زیرپوستی است. چربی زیرپوستی را می‌توان به روش لیپوماتیک از بین برد.

 

هزینه لیپوماتیک شکم

 

 

اقدامات قبل از  لیپوماتیک:

 • از نوشیدن آب زیاد در شب قبل از عمل لیپوماتیک خودداری کنید .
 • هنگامی که برای جراحی لیپوماتیک مراجعه می کنید ناشتا باشید.
 • تمام آزمایش های تجویز شده را انجام داده و نتایج را در اختیار پزشک قرار دهید .
 • اگر بیماری خاصی دارید حتماً با پزشک در میان بگذارید.
 • اگر قبلاً در ناحیه مورد نظر جراحی داشتید حتماض به پزشک بگویید.
 • برای مشاهده بهتر تغییرات ، از تمام زوایای ناحیه مورد نظرعکس تهیه کنید.
 • دو هفته قبل از عمل لیپوماتیک از مصرف الکل و دخانیات پرهیز کنید.
 • روز قبل از جراحی لیپوماتیک به هیچ وجه از ویتامین  E مصرف نکنید.

نحوه انجام لیپوماتیک:

 • پزشک یک برش کوچک درناحیه مورد ایجاد می کند.
 • سپس لوله ای به نام کانولا وارد ناحیه می شود و با حرکات ارتعاشی و لرزشی بافت های چربی را از هم می شکند.
 • پس از تخریب ، چربی ها از ناحیه مورد نظر تخلیه می شود.
 • ظرافت کار در روش لیپوماتیک بسیار بالاس و در حین تخریب چربی ها آسیبی به بافت های چربی نمی زند و از چربی های تخلیه شده می توان برای حجم دهی به مناطقی چون سینه ، باسن ، صورت و گونه استفاده کرد.

 

 

جراح لیپوماتیک شکم

 

مزایای لیپوماتیک شکم و پهلو چیست؟

 •  از بین رفتن چربی شکم و پهلو
 •  تناسب اندام
 •  در طولانی مدت اثری از چربی اضافه در این نواحی نمی‌باشد.
 •  عدم برگشت به حالت اولیه
 •  دوران نقاهت کوتاه مدت
 •  عدم ماندن جای زخم در محل جراحی

 

 

اقدامات مورد نیاز پس از پیکرتراشی با لیپوماتیک:

بیماران چند ساعت پس از تکنیک لیپوماتیک از بیمارستان می توانند مرخص شوند و بعد از ۲۴ ساعت حمام کنند.

بعد از لیپوماتیک، کبودی و تورم کمی در ناحیه تحت درمان ممکن است  مشاهده  شود و تا چند هفته ورم ممکن است به درازا بکشد. اما بعد از تکنیک لیپوماتیک فرم بدن و شکم شما بسیار مورد پسند است و شکمی تخت را تجربه خواهید کرد.

اگر مراقب وزن خود باشید و همچنین زندگی سالم و سبک غذایی درستی داشته باشید، پیکرتراشی به کمک تکنیک لیپوماتیک به شما کمک خواهد کرد که برای بقیه زندگی خود تناسب اندام را حفظ کنید و مدل و فیتنس شوید.

 

 

مراقبت لیپوماتیک شکم

 

 

 

چه کسی یک کاندید مناسب برای لیپوماتیک است؟

اگر بدن دچار انباشت چربی در مناطق خاصی باشد و فرد نتواند از این چربی های منطقه ای با رژیم غذایی و ورزش خلاص شود عمل جراحی لیپوماتیک برای فرد نتایج بسیار رضایت بخشی را حاصل می کند.

همچنین خانم ها که بعد از بارداری در ناحیه شکم، با شکمی بزرگ مواجه می شوند کاندید مناسبی برای لیپوماتیک هستند.

از جمله عوارض های این روش می تواند شامل موارد زیر باشد :

طولانی شدن مدت زمان درمان:

یکی از دلایل مخالفت با لیپوماتیک شکم ، مدت زمان طولانی درمان است که این امر خستگی پزشک را در پی دارد. ضمن اینکه حذف چربی ها به دقت بالایی نیاز دارد.

و پزشکی که خسته باشد به خوبی از عهده این کار برآمده و در نتیجه لاغری با لیپوماتیک شکم با خطرات زیادی رو به رو می شود  که البته این مشکل قابل رد شدن است و می توان گفت، پزشک در صورتی که تشخیص دهد بیمار به حذف چربی ها نیاز دارد.

برای درمان، جلسات را اضافه کرده تا جلسه درمان طولانی نشود. همچنین اگر درمان تنها در یک جلسه باشد، پزشک می تواند در میانه کار استراحت کرده و کار خود را دوباره شروع کند.

 

 

 

 

کاندیدای لیپوماتیک شکم

 

 

 صدمه وارد شده به بدن بیمار در لیپوماتیک شکم:

در گذشته از دستگاه های قدیمی مانند دستگاه لیپوساکشن استفاده میشد که در آن امکان آسیب به قسمت هایی همچون عروق خونی، رگ ها، اعصاب و ماهیچه بالا بود و در نتیجه بیماران به دلیل ترس از آسیب های این دستگاه خیلی کم به دنبال این را بودند.

این در حالی است که در دستگاه لیپوماتیک شکم  تدابیر ایمنی و سلامتی بیمار بسیار بالاتر است و تلاش شده تا با تعبیه سنسور در قسمت کانولا، صدمات لاغری موضعی به حداقل ممکن برسد.

کانولا به علت داشتن سنسور تنها چربی های اضافه را حذف کرده و در نتیجه زمان برخورد با دیگر بخش های بدن متوقف می شود.

آسیب به سیستم امنیتی بدن بدلیل استفاده از امواج:

دستگاه لیپوماتیک شکم با ارتعاشات و لرزش هایی که در کانولا ایجاد می کند، موجب تخریب بافت های چربی میشود. این در حالی است که مقدار کمی امواج اولتراسون ایجاد کرده که میزان آن خفیف است و هیچ خطری برای سلامتی انسان ندارد.

 خطر آمبولی شدن بدن بیمار در لیپوماتیک شکم:

آمبولی عارضه ای است که در گذشته به علت پیشرفته نبودن دستگاه های لاغری موضعی پیش می آید. در این عارضه پس از اینکه چربی های به به مایع تبدیل شد، وارد بدن شده و رگ های خونی را مسدود می کرد.

به تبع این امر ممکن است موجب مسدود شدن رگ ها و یا نقص عضو شود و در نتیجه موجب مرگ بیمار شود. اما اینکه لیپوماتیک شکم موجب این عارضه می شود یا خیر باید گفت سلول های چربی که از این طریق ذوب می شوند، به سرعت از بدن تخلیه می شود.

البته این کار بسته به میزان مهارت پزشک دارد. زمانی که پزشک بتواند با سرعت عمل بالا چربی های مایع را به سرعت خارج کند، از ورود آنها به بدن بیمار جلوگیری خواهد کرد.

 

 

 

 

عوارض لیپوماتیک شکم

 

 

 درد و خونریزی در زمان درمان:

با توجه به میزان برشی که برای تخریب سلول های چربی توسط پزشک ایجاد می شود ، کمترین میزان خونریزی و درد اتفاق می افتد. البته بیمار نباید تا ۲ هفته قبل از انجام لیپوماتیک شکم از داروهایی مثل اسپرین و وارفارین استفاده نماید زیرا این داروها میزان خونریزی در زمان جراحی را زیاد می کند.

همچنین اگر مقدار خونریزی زیاد باشد، بیمار با مصرف داروی اپی نفرین می تواند جلوی خونریزی را بگیرد.

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو:

برای افرادی که از چاقی خود رنج می برند، لیپوماتیک گزینه بسیار مناسبی می باشد این روش بصورت موضعی عمل می کند و بدون بی هوشی می توان از نواحی مختلف بدن چربی های اضافی و تجمع شده را استخراج کرد .

لیپوماتیک شکم روش بسیار ایده آلی و ایمنی می باشد با استفاده از این روش می توانید به شکل دائمی از شر چربی های اضافی خود راحت شوید. بلافاصله می توان اثرات این روش را روی اندام خود مشاهده نمایید .

هزینه لیپوماتیک شکم:

لیپوماتیک نوعی پیکر تراشی می باشد که می تواند در یک جلسه انجام گیرد و با استفاده از این روش به اندام دلخواه خود دست پیدا کنید البته ممکن است در برخی از نواحی که اضافه وزن زیادی دارند بیشتر از یک جلسه نیاز به لیپوماتیک شکم باشد.

لازم به ذکر است با استفاده از این روش می توان حجم معینی را در هر جلسه از ناحیه مورد نظر تخلیه نمود نسبت به سایر روش ها عوارض لیپوماتیک خیلی کمتر است در واقع می توان گفت لیپوماتیک عوارض خاصی را به دنبال ندارد.

در رابطه با لیپوماتیک شکم افراد ممکن است سوالات زیادی داشته باشند که می توانند با مراجعه حضوری به پزشک سوالات خود را مطرح نمایند و از این روش اطمینان حاصل نمایند.

هزینه انجام لیپوماتیک شکم  با توجه به ناحیه مورد نظر و دستمزد پزشک تعیین می شود.

یک پزشک خوب و ماهر در جلسه مشاوره تمام اقدامات قبل از انجام لیپوماتیک و مراقبت های بعداز انجام لیپوماتیک را به خوبی به بیمار توضیح می دهد .

برای عدم بازگشت چربی ها استفاده از رژیم غذایی و انجام ورزش توصیه می شود.

 

 

قیمت لیپوماتیک شکم

 

 

لیپوماتیک غبغب:

از جمله مواردی که در زیبایی ظاهر افراد بسار تاثیر دارد ، تناسب بدن با صورت است، در برخی افراد مخصوصا افرادی که دارای اضافه وزن می باشند ، در ناحیه ی زیر چانه شان غبغب ایجاد می شود.

وجود غبغب مخصوص سن یا افراد خاصی نمی شود لذا می توان گفت زمانی که چربی ها به روی هم انباشته می شوند در ناحیه ی زیر گردن و زیر پوست ،پوست شل و افتاده خواهد شد و غبغب ایجاد می شود.

این حالت در قسمت زیر چانه موجب کاهش زیبایی افراد خواهد شد بنابراین افرادی که با این مشکل مواجه هستند به دنبال راه حلی مناسب برای رفع غبغب می باشند. چنین افرادی با استفاده از لیپوماتیک غبغب می توانند این مشکل را بر طرف سازند و ظاهری زیبا برای خود به ارمغان بیاورند .

برای بر طرف کردن غبغب می توان از روش های جراحی کمک گرفت اما علاوه بر آن با کمک  لیپوماتیک غبغب  نیز می توان با تخلیه ی چربی های اضافی از این ناحیه ، زیبایی صورت را برگرداند.

عوامل موثر بر نتیجه جراحی لیپوماتیک شکم:

از مهم ترین عاملی که تعیین می کند آیا لیپوماتیک شکم رضایتبخش بوده است یا نه ، میزان رضایت فرد از نتایج عمل است . از عواملی که می تواند در میزان این رضایت موثر باشند ، متعددند نظیر تکنیک و مهارت تخصصی جراح ، توقعات فرد درمان شونده و فرم چربی و نازیبایی ناشی از آن .

 

 

جراحی لیپوماتیک شکم

 

 

 

در ادامه بررسی می کنیم که هر عامل چقدر می تواند در نتایج موثر و یا بی تاثیر باشد :

 

اینکه فرد چند سال دارد:

در انجام لیپوماتیک مهم نیست که بیمار چند سالش است . چرا که این نوع درمان هیچ محددیت سنی ندارد . حتی در مواردی خانم های بالای ۶۰ سال نیز نتایج بسیار رضایت بخش تری از عمل پیکرتراشی شکم گرفته اند .

جنسیت فرد درمان شونده:

از آنجایی که چربی بدن خانم ها نرم ‌تر است و خاصیت فیبری آن نسبت به چربی اقایان کمتر است می توان نتیجه گرفت که انجام لیپوماتیک برای خانم ها  ساده تر و اثر بخش تر است .

سابقه چاقی یا لاغری:

لیپوماتیک شکم ، ‌شکم های لاغر را تخت و صاف کرده و شکم های بزرگ را متناسب و خوش فرم می کند .

محل عمل:

پوست بالای شکم به خصوص در بیماران مسنی که خاصیت ارتجاعی پوست بالای شکمشان کم شده است ، کمی بعد عمل تخلیه چربی شکم ، به شکلی جزئی چروک می‌خورد.

 

 

 

بهترین مرکز لیپوماتیک شکم

 

 

مراقبت های بعد از لیپوماتیک:

نیاز است تا افرادی که دچار چاقی خطرناک هستند با توجه به BMI  یا شاخص توده ی بدنی شان مورد بررسی قرار بگیرند و بعد از کاهش میزان مشخصی از وزن خود این جراحی را انجام دهند .

 • افرادی که الکل و سیگار مصرف می کنند باید دو هفته قبل از جراحی مصرف آن را قطع نمایند .
 • دو روز پیش از انجام لیپوماتیک فرد نباید از آسپیرین ها استفاده کند زیرا باعث رقیق شدن خون و ایجاد برخی مشکلات می شود.
 • از یک ماه پیش از لیپوماتیک فرد باید از استعمال دخانیات و مصرف الکل خودداری کند.
 • روز قبل از عمل فرد به هیچ عنوان نباید از ویتامین E استفاده کند.
 • فرد تقریبا از شب قبل نباید غذا و آب بخورد و صبح عمل باید ناشتا باشد.

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن