بهترین جراح لیفت گردن

لیفت گردن

لیفت گردن

لیفت گردن که با عنوان لیفت چانه شناخته می شود، یک ظاهر نرم و خوشایندتر به پوست زیر چانه و ناحیه ای از گردن که الاستیسیته خود را از دست داده اند، می بخشد.

پیر شدگی گردن معمولا ترکیبی از پوست وچربی اضافه و عضله شل است. این ترکیب منجر به پدیده­ای می شود که اصطلاحا به آن «بوقلمون نر» می گویند.

کسانی که تنها علاقه مند به درمان این ناحیه یعنی گردن و نه تمامی صورت هستند، جراحی لیفت گردن (لیفت چانه) ممکن است برایشان اثربخش باشد. معمولا بیماران محدوده سنی بین ۳۰ تا ۷۰ سال می توانند کاندیدای این جراحی باشند.

 

 

Neck lift

 

 

 

 

کاندیداهای خوب برای جراحی لیفت گردن شامل شرایط زیر هستند:

 • وجود چربی اضافی در ناحیه گردن یا زیر چانه
 • افراد کاندید باید سالم و فاقد مشکل پزشکی باشد چرا که ممکن است ترمیم را با مختل مواجه کند یا خطر جراحی را بالا ببرد.
 • افراد دارای پوست اضافی در زیر چانه یا گردن هستند که الاستیسیته خود را از دست داده اند.

برای لیفت گردن نیاز است که برش از قسمت چانه زده شود. به طور کلی درجه بهبود وضعیت بیش از هر چیز با کیفیت پوست مرتبط است. بنابراین، کاندیدهای خوب برای لیفت گردن از طریق برش چانه دارای شرایط زیر هستند.

 • افراد دارای پوست اضافی کم، ملایم یا متوسط
 • افراد دارای چربی سابپلاتیسم کم تا متوسط
 • افراد جوان یا میانسال

 

 

 

عمل لیفت گردن

 

 

 

چرا جراحی لیفت گردن را انتخاب می کنید؟

بسیاری از افراد، با بروز اثرات پیری بر ظاهر خود مشکل دارند. برخی از اولین نشانه های آشکار پیری می تواند در اطراف فک و ناحیه گردن ظاهر شود که ممکن است به شکل پوست آویزان و شل و یا چروکیده باشد.

در نتیجه، این می تواند باعث شود که شما پیرتر از آن چه باشید که احساس می کنید. اگر این مورد باعث نگرانی شما می شود، ممکن است لیفت گردن را انجام دهید.

کاندیداهای لیفت گردن اینطور احساس می کنند که ظاهر گردن آنها باعث شود که خسته و پیر به نظر برسند. یک لیفت گردن می تواند به رفع علائم پیری کمک کند و بنابراین باعث می شود که شما جوان تر به نظر برسید. 

 

 

 

Neck lift

 

برای اطمینان از بهترین نتایج برای مداخله لیفت گردن خود برای صحبت در رابطه با موارد زیر آماده باشید:

 • دلیل انجام این جراحی، انتظارات شما و نتیجه موردنظر
 • مشکلات پزشکی، آلرژی­ های دارویی و درمان­ های طبی
 • استفاده فعلی از داروها، ویتامین ها و مکمل های گیاهی، الکل تنباکو و مواد مخدر
 • جراحی های پیشین

 

 

Neck lift

 

 

 

مزایای لیفت گردن چیست؟

 • نتایج عمل بسیار طبیعی است و کسی جز خودتان متوجه انجام عمل نخواهد شد.
 • بهبودی پس از عمل بسیار سریع است و ۱ تا ۳ هفته بعد می توانید به زندگی روتین خود بازگردید.
 • داشتن ظاهری زیباتر و جوان تر
 • عوارض بسیار کم
 • عدم نیاز به پوشاندن گردن با دستمال یا لباس یقه دار پس از جراحی
 • عدم نیاز به استفاده از مواد آرایشی برای پوشش نواقص گردن پس از جراحی
 • دستیابی به گردن باریک تر، جوان تر و زیباتر
 • مشخص نبودن جای برش ها و محو شدن آنها با گذشت چند ماه

فراموش نکنید که این جراحی تنها بر روی موضع گردن اثر دارد و به طور کامل صورت شما را جوان نمی کند. برای کاهش علائم پیری در صورتتان، بهتر است همزمان جراحی لیفت صورت نیز انجام دهید.

 

 

 

جراح لیفت گردن

 

 

 

متدهای لیفتینگ گردن:

لیپوساکشن:

لیپوساکشن ناحیه گردن، به خصوص برای اشخاصی که پوست شدیداً شلی دارند، می‌تواند راه مناسبی برای دست ‌یابی به بدنی جوان ‌تر باشد. مانند هر عمل جراحی لیفتینگی، سفت کردن عضله تنها می‌تواند از طریق لیفت گردن صورت پذیرد.

لیپوساکشن صورت حدود ۲۰ دقیقه تا یک ساعت زمان می‌برد و معمولاً تحت مسکن‌های سبک و بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد؛ مگر اینکه عمل دیگری نیز در حال انجام باشد. ممکن است در جلسات مشاوره با پزشک برای انجام لیفت پوست گردن ، تصمیم به انجام درمان ترکیبی نیز گرفته شود.

حتی اگر پوست و صورت‌ تان صاف و بدون چروک باشند، گردن چروکیده می‌تواند سن شما را آشکار سازد. اما ترکیبی از برداشتن چربی از طریق لیپوساکشن یا انجام لیفت پوست گردن به دنبال برداشتن مستقیم چربی از چانه یا گردن می‌تواند ظاهری جوان‌تر به شما ببخشد.

لیپوساکشن، در افرادی که پوست‌ شان کشسانی و تونالیته خوبی دارد، به تنهایی می‌تواند چربی انباشته را درمان کند. با برشی بسیار کوچک به طول کمتر از یک سانتی‌متر، چربی زیر چانه و امتداد استخوان فک، تحت بیهوشی موضعی و با تزریق وریدی خارج می‌شود.

 

 

Neck lift

 

بوتاکس زیبایی:

انجام لیفت پوست گردن با بوتاکس زیبایی با قرار گرفتن در معرض برخی عناصر (آسیب نوری)، کمبود کولاژن و الاستین، و همچنین شلی عضله پلاتیسمای گردن در شکل‌گیری چروک‌ها و خطوط افقی در گردن تأثیرگذارند.

این خطوط افقی در گردن را می‌توان تا حد زیادی با تزریق بوتاکس کاهش داد. اگرچه برای درمان خطوط گردن به بوتاکس بیشتری نسبت به سایر مناطق صورت نیاز است، نتایج این کار می‌بایست مدت طولانی‌تری دوام داشته باشد، زیرا حرکات عضلانی کمتری در گردن وجود دارد.

اگر بیمار به محض اینکه تأثیرات بوتاکس فروکش کرد نسبت به تکرار درمان اهتمام ورزد، پس از مدتی، ممکن است اثر خطوط به کلی از بین رفته، و لیفتینگ گردن بدون جراحی حاصل شود.

با بالا رفتن سن، ممکن است عضله پلاتیسمای گردنی شل یا بزرگ شود. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است وقتی این عضله منقبض می‌شود، برآمدگی‌ها یا نوارهای عمودی بیشتر معلوم شوند.

بوتاکس عضله پلاتیما را شل کرده، تظاهر نوارها را کاهش می‌دهد. همچنین از تزریق بوتاکس در کشیدن ابرو می توان استفاده نمود . به خاطر داشته باشید که انواع بسیار زیادی از محصولات ارزان‌ در بازار موجود است که می‌توان با ارائه نسخه، آنها را تهیه کرد اما اغلب این محصولات، نتایج خوبی حاصل نمی‌کنند و باعث ایجاد عوارض بوتاکس زیادی می شوند.

 

 

 

Neck lift

 

 

لیفت با نخ:

جدیدترین روشی که روند پیری را معکوس می‌نماید تکنیک جوانسازی با نخ (لیفت با نخ) است.

تکنیک جوانسازی(لیفت صورت با نخ)، بر مبنای جاگذاری نخ‌های آهسته جذب‌شونده در زیرپوست هست. نخ لیفت به‌تدریج و طی چهار تا شش ماه تحلیل رفته و سرانجام ناپدید خواهد شد، اما در این مدت، تکثیر سلول‌های فیبروبلاست (سلول‌های سازنده الیاف کلاژن و الاستین که مسئول ایجاد و حفظ شکل و استحکام بافت‌ها هستند) و ساخت‌ و ساز کلاژن و الاستین و گسترش و نوسازی عروق و لیفتینگ صورت را در پیرامون خود به ‌شدت تحریک می‌کند.

عمل لیفت صورت با نخ و کشیدگی پوست برای افرادی مناسب است که می‌خواهند بدون انجام عمل جراحی، پوستشان به ‌طور قابل ‌ملاحظه‌ای کشیده شود. اگر لیفت نخی ، همراه با تزریق ژل و تزریق بوتاکس باشد نتایج آن دوام بیشتری خواهد داشت.

 

Neck lift

 

 

امواج فراصوت قوی و متمرکز (هایفو):

استفاده از امواج فراصوت قوی و متمرکز (هایفو) یک تکنیک مؤثر برای جوانسازی پوست است که به منظور تحریک و تجدید کولاژن پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش می‌تواند به عنوان جایگزینی برای کشیدن پوست گردن مورد استفاده قرار گیرد.

سطوح پایین گرما توسط امواج صدا در محل مورد نظر ایجاد می‌شوند. این روش، با رساندن گرما به بافت‌های عمیق‌تر، کمک می‌کند تولید کولاژن طبیعی بدن و روند جوان‌سازی بافت را تحریک شود.

کولاژن یکی از پروتئین‌ های کلیدی در پوست است که تونالیته و استحکام پوست را فراهم می‌کند. ژل فراصوت روی پوست پاکسازی شده مالیده می‌شود و سپس یک اپلیکاتور فراصوت به شکل یک قطعه دستی برای رساندن انرژی فراصوت به زیر پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر جلسه درمان معمولاً بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.

 

 

 

Neck lift

 

آمادگی های قبل از جراحی لیفت گردن:

 • شب پیش از لیفت ، حمام کنید.
 • از یک هقته پیش از عمل چای سبز و سیر استفاده نکنید.
 • از دو هفته پیش از عمل الکل مصرف نکنید و از استعمال سیگار و دخانیات بپرهیزید.
 • اگر داروهایی مانند قرص های تنظیم فشار خون ، تیروید و قند خون استفاده می کنید ، جراح خود را در جریان قرار دهید.
 • داروهای ضد انعقاد خون ، اسپرین ، ژلوفن ، بروفن ، مفنامیک اسید ، ویتامین E و  C‌و دیکلوفناک را به هیچ وجه مصرف نکنید.

 

 

زمان بهبودی چقدر است؟

مسئله بسیار مهم در رابطه با تقبل هزینه کشیدن پوست گردن با هایفو این است که پس از آن نیاز به استراحت وجود ندارد. ممکن است قرمزی موقتی پوست یا تورم پس از درمان را تجربه کنید، اما این عوارض هایفو بیشتر از چند ساعت به طول نخواهد انجامید.

 

 

 

لیفت گردن و صورت

 

 

 

دوره نقاهت پس از لیفت گردن چقدر طول می کشد؟

دوره نقاهت پس از عمل در هر بیمار متفاوت است که به نوع جراحی و گستردگی آن بستگی دارد. به طور کلی بیماران پس از جراحی باید برای برگشتن به روال عادی زندگی خود صبور باشند. بیشتر افراد پس از یک هفته تا نهایتا ۱۴ روز می توانند به کار و فعالیت روزمره خود بازگردند. شرکت در فعالیت های ورزشی به حداقل سه هفته زمان نیاز دارد.

معمولا، تا چند روز پس از جراحی دچار درد و ناراحتی خواهید بود. بروز تورم و کبودی پس از عمل طبیعی است، اما تمامی این عوارض تا یک هفته پس از جراحی از بین می روند.

با استفاده از کمپرس سرد می توانید تا حد زیادی درد و تورم را کنترل کنید. در برخی از بیماران ممکن است استفاده از بانداژ فشاری پس از جراحی لیفت گردن توصیه شود که به کاهش تورم کمک می کند. این وسیله طبی باید به مدت پنج تا هفت روز در تمامی ساعات شبانه روز استفاده شود.

 

عمل لیفت گردن

 

 

 

 

مراقبت های بعد از لیفت گردن:

 • پس از عمل برای کم کردن تورم و کبودی گردن از کمپرس آب سر یا یخ استفاده نماییید.
 • تا چند هفته  پس از عمل لیفت گردن و غبغب از بلند کردن وسایل سنگین که باعث ایجاد فشار بر روی گردن می شود خودداری نمایید.
 • تا دو هفته پس از لیفت ، ورم و کبودی از بین می رود و در طول بهبودی از پمادهایی که به منظور پیشگیری از باقی ماندن جای اسکار پس از لیفت گردن تجویز شده است ، به طور منظم استفاده نمایید. پرا که اینکار در محو شدن جای زخم و برش ها به شدت موثر است.
 • پس از لیفت گردن و غبغب مراقب باشید وزنتان از حالت ثبات و تعادل خارج نشود تا دوباره به مشکل تجمع چربی و چاق شدن زیر گردن دچار نشوید.
 • ممکن است به مدت یکروز پس از جراحی لیفت گردن ، از یک لوله جهت خارج شدن مایعات اضافه و یا خونابه جهت پیشگیری از بروز عفونت استفاده شود.
 • حتما سر خود را در مکانی بالاتر از قلب نگه دارید و مراقب باشید که سر خود را خم نکرده و به گردن فشار وارد ننمایید ، چرا که باعث بروز ورم و تاثیر بد گذاشتن در نتیجه لیفت گردن می شود. از طرفی سعی کنید بیش از اندازه گردن خود را نچرخانید .
 • از خوردن غذاهایی که سفت هستند و نیاز به جویدن زیاد دارند ، خودداری کنید.
 • لباس هایی که ممکن است بر روی گردن و گلو و ناحیه ای که بخیه شده است فشار بیاورد را به هیچ وجه نپوشید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید بپرهیزید .
 • باید به این نکته توجه داشت که گاهی به دلیل وجود چین زیاد در غبغب و گردن بعضی از بیماران ، لازم است عمل لیفت غبغب با نخ بیش از یک بار انجام شود و یا در کنار بالا کشیدن پوست گردن از روش های مکمل نیز بهره برد.

 

 

 

 

Neck lift

 

جراحی:

لیفت گردن فرمی از جراحی زیبایی است که می‌توان طی آن پوست اطراف گردن و فک را تغییر شکل داد و ظاهر چروک و سایر نشانه‌های قابل مشاهده بالا رفتن سن را کاهش داد.

جراحی لیفتینگ گردن شامل برداشتن پوست اضافی و بافت چربی و صاف‌تر و مشخص‌تر کردن پوست اطراف ناحیه گردن و فک می‌شود.

در طول جراحی پوست شل یا چروکیده، برداشته می‌شود یا سفت می‌گردد. بافت چربی نیز ممکن است با لیپوساکشن برداشته شود. نوارها و خطوط عمودی را نیز می‌توان با استفاده از پلاتیسماپلاستی  عملی که، برای سفت کردن عضلات گردن ، طی آن برش‌هایی کوچک در زیر چانه یا پشت گوش‌ها ایجاد می‌شود،کاهش داد.

 

 

Neck lift

 

هزینه لیفت گردن

برآورد هزینه لیفت گردن به موارد متعددی از جمله تجهیزات پزشکی و لوازمی که در حین عمل استفاده می شود، هزینه هایی که مربوط به بیمارستان می باشد،  میزان نیاز کار بر روی پوست گردن بیمار بسته به مقدار چین و چروک های پوست ، دستمزد جراح پلاستیک و هزینه های مربوط به آزمایشات پیش از عمل جراحی لیفت صورت و گردن ، بستگی دارد.

 اگر بتوان لیپوساکشن رفع غبغب را بدون استفاده از بیهوشی عمومی انجام داد می توان هزینه های اضافی ناشی از خدمات بیهوشی را از هزینه نهایی کم کرد.

نتیجه نهایی لیفت گردن:

نتایج نهایی ممکن است بلافاصله پس از جراحی، نتایجی را که امیدوار به دیدن آنها هستید، میسر نباشد.. فرآیند درمان، به زمان نیاز دارد، در حالی که ورم و کبودی ممکن است پس از چند هفته برطرف شود و گاهی هم می تواند تا ۹ ماه به طول بکشد تا بتوانید مزایای کامل لیفت گردن را احساس کنید زیرا نتایج درمان، به طور کلی در طول زمان بهبود خواهند یافت.

اگر سلامت عمومی خوبی داشته باشید و سیگار یا الکل مصرف نکنید، دوره بهبودی می تواند سریع تر باشد و ممکن است زودتر به نتایج مورد نظر خود برسید. 

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن