Forehead lift

لیفت پیشانی

لیفت پیشانی

لیفت پیشانی ، رایج ترین متد برای غلبه بر چین و چروک های عمیق روی پیشانی است. این جراحی چه برای زنان و چه برای مردانی که مایل هستند که مانند دلشان ظاهرشان نیز جوان به نظر برسد انجام می شود. این متد در درجه ی اول پوست پیشانی را می کشد و سپس ابرو ها را بالا می برد.

عمل جراحی لیفت پیشانی از طریق جراحی و با جابجایی عضلات زیرین و برداشتن بافت اضافی، پوست قسمت بالایی صورت شما را جوانسازی می کند.

این روش باعث بیشتر شدن قوس ابرو و داشتن پوستی صاف تر می شود. بسیاری از بیماران متوجه شده اند که با انجام این عمل زیرک تر، قابل دسترس تر و آرام تر به نظر می رسند.

 

 

 

Forehead lift

 

 

 

فواید عمل جراحی لیفت پیشانی:

پیشانی صاف و آرام ظاهری جوان را به نمایش می گذارد. متأسفانه در بسیاری از افراد، پیشانی اولین قسمت چهره است که علامت های پیری در آن پدیدار می شود.

ممکن است خطوط اخم و شیار های عمیق در طول پیشانی در اوایل دهه سی ظاهر شوند، زیرا آسیب های ناشی از خورشید، گرانش و استرس موجب کاهش خاصیت ارتجاعی و چروک شدن پوست می شوند.

گرانش علت شایعی برای تغییر حالت پیشانی در بعضی از افراد است.

 در برخی دیگر چین و چروک پیشانی ممکن است ناشی از فعالیت بیش از حد عضلات صورت یا اثر تجمعی سال ها اخم کردن باشد. نتیجه ظاهر خسته ای است که در اثر خواب یا ریلکس کردن، بهبود پیدا نمی کند.

در حالی که بوتاکس و پرکننده های پوستی روش بسیار خوبی برای مقابله با چین و چروک پیشانی هستند تا قبل از نفوذ به پوست، در صورت داشتن چین و چروک زیاد یا شل شدن پوست پیشانی، اثربخشی محدودی دارند.

عمل جراحی لیفت پیشانی یک روش جراحی تهاجمی تر است که می تواند با حذف بافت ها و عضلات، به ویژه پوست افتاده در ناحیه میانی پیشانی، به طور چشمگیری پیشانی را سفت کند.

 

 

 

Forehead lift

 

 

جراحی لیفت پیشانی یک تکنیک قدیمی است که مزایای زیادی دارد:

 • ابروها را به موقعیت بالاتری می برد و باعث می شود که شما زیرک، خوشحال و جوان تر به نظر برسید.
 • افتادگی و چروک های پوستی موجود در پیشانی را صاف می کند.
 • افتادگی پلک ها را بالا می برد.
 • خط اخم بین ابروها را از بین می برد.
 • پوست پیشانی را صاف می کند و چروک های عمیق را از بین می برد.
 • تنش عضلات پیشانی را کاهش می دهد.
 • پس از درمان نتایج تا ۱۰ سال یا بیشتر دوام دارد.

 

 

 

 لیفت پیشانی معمولا در چه سنی انجام می شود؟

اکثر بیماران در دهه های چهل و پنجاه سالگی عمل لیفت پیشانی را انجام می دهند، هنگامی که چروک های زیاد و عمیق در چهره ظاهر می شوند.

با این حال ممکن است بیماران جوان در اواخر دهه بیست سالگی برای برطرف کردن مسائل ارثی مثل خط اخم یا افتادگی پوست پیشانی این عمل را انجام دهند.

 

 

Forehead lift

 

 

 

دلایل موثر بر بروز چین و چروک در پیشانی:

برخی از اتفاقات هستند که سبب می شوند خاصیت ارتجاعی پوست کم شود و در نتیجه پوست پیشانی حتی در دهه ۳۰ زندگی نیز دچار چین و چروک شود . از جمله آنها عبارتند از :

 • گرانش و جاذبه زمین
 • افزایش سن
 • اضطراب و استرس
 • استفاده از عضلات پیشانی بیش از اندازه
 • قرار گرفتن در برابر خورشید به مدت زیاد

 

 

لیفت پیشانی آندوسکوپیک چیست؟

لیفت پیشانی آندوسکوپیک یک تکنیک کمتر تهاجمی است که برای صاف کردن پیشانی استفاده می شود.

یک دوربین کوچک یا آندوسکوپ در زیر پوست قرار می گیرد تا به جراح در انجام لیفت پیشانی و از بین بردن بافت و عضلات کمک کند. این گزینه برای کسانی که مشکل زیادی ندارند، مناسب است.

 

 

 

انواع لیفت پیشانی

 

 

 

از کجا بفهمم که به عمل لیفت پیشانی یا لیفت چشم یا هر دو نیاز دارم؟

در اولین مشاوره جراح آناتومی و فیزیولوژی صورت شما را بررسی می کند و به شما توصیه می کند که کدام گزینه یا ترکیبی از گزینه ها بهترین نتیجه را برای شما ایجاد می کند.

 

 

علاوه بر این، می توانید یک آزمایش ساده انجام دهید:

در مقابل یک آینه بایستید و به آرامی پوست پیشانی خود را به موقعیت دلخواهتان برسانید.

 اگر پوست زیادی در بالای پلک قرار بگیرد، ممکن است لیفت پیشانی برای شما مناسب باشد. در غیر این صورت شاید تنها به عمل جراحی چشم نیاز داشته باشید.

 

 

Forehead lift

 

 

 

 برای دیدن نتایج لیفت پیشانی چه مدت زمان لازم است؟

وقتی تورم از بین رفت، نتایج مشخص می شود. نتایج کامل معمولا در عرض چند ماه قابل مشاهده است، هرچند ممکن است تا برگشتن منطقه درمان شده به حالت عادی، شش ماه زمان لازم باشد.

 

 

آیا می توان از لیفت پیشانی برای اصلاح چشم ها یا ابروهای نامتقارن استفاده کرد؟

می توان از این جراحی همراه با تزریق بوتاکس، برای اصلاح تقارن چشم یا ابرو استفاده کرد.

 

 

 

هزینه لیفت پیشانی

 

 

 

 

  آیا جای زخم های مشخص هستند؟

در بسیاری از عمل های لیفت، خط برش پشت خط مو پنهان می شود. زخم ها معمولا بسته به ضخامت موهای شما، به خوبی پنهان می شوند و در طول زمان بهبود پیدا می کنند.

 

 

قبل از لیفت پیشانی:

اگر در حین مشاوره تشخیص داده شود که این جراحی برای شما مناسب است، برای شما وقتی برای جراحی معین می کنیم، یک نکنته ی مهم این است که به عکس های قبل و بعد از عمل لیفت پیشانی نگاهی بیندازید تا تصویری از آنچه این جراحی می تواند برای شما انجام دهد را در ذهن داشته باشید.

بدین وسیله می توانید انتظارات خود را بر اساس واقعیت و نتایج طبیعی بنا کنید.

جراح پلاستیک در طول مشاوره شما را از روش های مختلف این جراحی مطلع می سازد. در صورت داشتن سوال به خصوصی به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از قرار ملاقات آن ها را یادداشت کنید تا در طول جلسه سوالی از قلم نماند.

 

 

 

Forehead lift

 

 

 

چگونه لیفت پیشانی انجام می شود؟

لیفت پیشانی با لیفت ابرو متفاوت است از آنجا که کل پیشانی به بالا کشیده می شود و فقط ابرو ها کشیده نمی شوند.

دو متد متفاوت برای انجام لیفت پیشانی استفاده می شود. اینکه چه متد جراحی بیشتر برای شما مناسب است توسط شما و جراحتان در جلسه ی اول مشاوره ارزیابی می شود.

 

 

در ادامه لیست مزایا و معایب هر دو متد آورده شده است:

 

متد اول لیفت پیشانی:

در این متد جراح یک برش طولانی در راستای خط مو انجام می دهد، در بعضی موارد کمی بالاتر از خط مو. بعد از آن جراح پوست پیشانی را از برش تا ابرو باز می کند.

 ممکن است لازم باشد جراح قسمتی از ماهیچه ی پیشانی را شکاف دهد. متعاقبا پوست پیشانی به سمت برش کشیده و سفت می شود. پوست اضافه نیزبرداشته می شود.

در بعضی موارد پوست اضافی از بالای پلک برداشته می شود(جراحی پلک یا بلفاروپلاستی). سپس برای مدت چند روز پانسمان می شود. پرستار شما را از مدت دقیق پانسمان مطلع می سازد.

این جراحی به وسیله بیهوشی عمومی و یا یک بیهوشی عمومی سبک بوسیله آرام بخش انجام می شود. اما برای کسانی که نگران بیهوش شودن هستند می توان از بیحسی موضعی و آرام بخش استفاده کرد.

 

 

 

Forehead lift

 

 

 

متد دوم لیفت پیشانی:

در متد دوم چندین برش کوچک در خط مو ایجاد می شود و کشش پیشانی به صورت جراحی سوراخ کلید انجام می شود. تکنیک استفاده شده در لاپاراسکوپی زخم های قابل دیدن کمتری را به جا می گذارد زیرا آن ها روی پوست سر هستند نه رودر راستای خط مو. این متد برای کسانی که موهای نازک تری دارند بسیار سودمند است.

علاوه بر محل و طول برش ها، این متدخیلی با متد قبلی متفاوت نیست.

 این متد اغلب برای مردانی که رشد موی ضعیف تری دارند استفاده می شود چرا که زخم های کوچک تر و محتاطانه تری ایجاد می کند.البته در متد اول با ایجاد برش در راستای کل خط مو دید بهتری در طول جراحی را تضمین می کند و تاثیر آن طولانی مدت تر از جراحی لاپاراسکوپیک است.

این متد می تواند زیر بیهوشی سبک و یا بیهوشی کلی انجام شود و در بعضی مواقع با یک آرام بخش و بیهوشی موضعی انجلم می شود.

لیفت پیشانی با جراحی:

در این روش ، یک برشی در ناحیه معین شده ، ایجاد می گردد و پس از آن لا توجه به اصولی خاص و حرفه ای ، عضلات زیرین پوست جابه جا می شود و درنهایت بافت اضافی برش داده می شود جداسازی می گردد .

 

 

لیفت پیشانی با جراحی

 

 

 

 

روش های غیر جراحی لیفتینگ پیشانی:

این روش ها با کمترین عارضه به جوانسازی قسمت‌های فوقانی صورت منجر شده و ظاهر فرد را چندین سال جوان تر می سازد و بیشتر مناسب افرادی است که تمایل به پرداخت هزینه بالای جراحی و یا تغییرات دائمی ندارند و از طرفی به دلایل مختلف ، زمان کافی برای سپری کردن دوران بهبود ندارند .

 این روش های عبارتند از :

 • کشیدن پوست پیشانی با هایفوتراپی
 • لیفت با تزریق چربی
 • لیفت پیشانی با تزریق ژل
 • لیفت پیشانی با تزریق بوتاکس
 • کشیدن پوست پیشانی با رادیو فرکانسی (RF)
 • لیفت پیشانی با لیزر

لیفت پیشانی با هایفوتراپی:

این تکینک غیر تهاجمی است بدین معنی که بدون استفاده از برش و یا هر وسیله ای نظیر سوزن و یا نخ و تنها از طریق امواجی به خصوص به نام اولتراسوند می تواند چروک های پیشانی را محو سازد و ظرف چند دقیقه به اتمام برسد .

البته برای دیدن نتایج اولیه درمان لازم است حداقل یک هفته منتظر ماند . این در حالی است که برای دیدن نتایج نهایی دست کم ۶۰ روز زمان مورد نیاز است.

جراح لیفت پیشانی

 

 

 

 

لیفت پیشانی با تزریق چربی:

در واقع می توان چربی ها را نوعی فیلر به حساب آورد که به منظور ایمنی بیشتر ، جلوگیری از واکنش بدن و بروز عوارض احتمالی و در نتیجه نتایج طبیعی تر از بدن خود فرد برداشت می شود و سپس با اهداف زیبایی دوباره به بدن فرد اما این بار در نواحی مد نظر تزریق می شوند .

پس از تزریق چربی به پیشانی ، پیشانی گرد و حجیم تر شده و همین امر سبب می شود خطوط عمیق چین و چروک روی پیشانی پر شده و به خوبی محو شوند .

 

لیفت پیشانی با تزریق ژل:

ژل ها و فیلر ها موادی بسیار مؤثری برای جوانسازی پوست هستند که بر خلاف چربی تزریقی ، یک ماده خارجی به حساب می آیند و هر چند امکان آلرژی بدن نسبت به آن ها وجود دارد اما اگر قبل از تزریق تست های لازم انجام شده باشد بدون ایجاد هر گونه مشکلی می تواند می تواند خطوط عمیق پیشانی را پر کرده و ناپدید کند .

لیفت پیشانی با تزریق بوتاکس:

در این روش از طریق تزریق بوتاکس که در واقع همان سم ضعیف شده وتولینیوم می باشد ، عضلات پیشانی و ابرو به صورت موقت محدود شده و نه تنها چین و چروک ها از بین می رود بلکه افتادگی ایجاد شده در ناحیه ابروها نیز برطرف می گردد و ابروها بالاتر می روند .

برای مشاهده نتایج اولیه لازم است ۷ روز منتظر ماند این در حالی است که نتایج نهایی پس از گذشت ۲ هفته از درمان ، نمایان می شوند . نتایج کلی که به واسطه تزریق بوتاکس به پیشانی حاصل می شود بین ۳ تا ۴ ماه ماندگاری دارد .

پس از بوتاکس فرد نیازی به بستری شدن ندارد و ممکن است در طول درمان ممکن است فقط کمی درد را احساس نماید . برای کسب نتایج خوب و پیشگیری از بروز عوارض نباید تا ۱ روز پیشانی بوتاکس شده را ماساژ داد .

علاوه بر این تا ۴ دراز نکشید ، سر خود را خم کنید و هیچ گونه فعالیت ورزشی هم انجام ندهید . تنها علائمی که بلافاصله بعد از درمان مشاهده می شود اندکی قرمزی و کمی تورم می باشد که آن هم پس از چند ساعت برطرف می گردد و کم پیش می آید چیزی بیش از این علائم مگر کمی کبودی اتفاق بیفتد .

 

لیفت پیشانی بدون جراحی

 

 

 

 

 کشیدن پوست پیشانی با رادیو فرکانسی (RF  ):

یکی دیگر از روش های غیر جراحی لیفت کردن پیشانی استفاده از امواج رادیوفرکانسی یا همان آر اف می باشد . این متد گرمایشی است و به سفت شدن پوست پیشانی و قسمت بالایی ابروها و چشم ها ‌می پردازد .

از این رو به وضوح ابروها را به سمت بالا کشیده و به مکان اولیه خودشان باز می‌گرداند . به دنبال این اتفاق ، پلک های بالایی ، بالاتر رفته و از روی چشم ها کنار می روند درنتیجه چشم ها جوان تر و درشت تر به نظر می رسند و حتی در مواردی میدان دید فرد با این کار اصلاح می گردد .

لیفت پیشانی با لیزر

استفاده از لیزر به منظور لیفت کرد نپیشانی روشی است که نسبت به تکنیک های دیگر این کار ، کمتر بین عموم شناخته شده است .

البته این روش اگر چه ناشناس تر است اما نسبت به دیگر روش ها ، مزایای بیشتری دارد . از جمله مزایای لیفت با لیزر این است که برعکس روش های تزریق بوتاکس یا تزریق ژل ، سبب بروز آلرژی و واکنش بدن به مواد تزریقی نمی شود .

از طرفی تفاوتش با لیفت ابرو به روش جراحی این است که لیفت با لیرز نیاز به برش ها بزرگ ندارد و در نتیجه شاهد بروز عفونت پس از درمان نیز نخواهیم بود .

بعد از لیفت پیشانی:

پانسمان بعد از عمل باید به مدت چند روز باقی بماند. اولین معاینه ی بعد از عمل تقریبا یک هفته بعد از جراحی خواهد بود. در طول این جلسه بخیه ها برداشته می شود و بهبود برش ها با دقت چک می شود.

 

 

عمل زیبایی لیفت پیشانی

 

 

 

 

مراقبت های بعد از جراحی لیفت پیشانی و ابرو :

 • پانسمان سر بعد از جراحی نیاز نمی باشد.
 • روی برش های جراحی با پمادهای آنتی بیوتیکی تجویز شده تا ۵ روز پوشانده شود .
 • ۴۸ ساعت بعد از جراحی موهای خود را با شامپو به طور ملایم بشویید.
 • استفاده از سشوار با حرارت سردئ بعد از استحمام مجاز می باشد.
 • تا ۴ روز بعد از جراحی در وضعیت نیمه نشسته بخوابی یا استراحت کنید.
 • بخیه های بیمار ظرف ۷-۱۰ روز بعد از جراحی خارج می شود.
 • جهت تسکین سردرد و درد خفیف ناحیه پیشانی از مسکن های دارای استامینوفن استفاده کنید و از داروهایی مانند ایبوبروفن ،دیکلوفناک،ایندومتاسین،آسپیرین تا حدد امکان اجتناب کنید.
 • در صورت داشتن درد شدید به جراح خود اطلاع دهید.
 • در ۳ هفته اول بعد از جراحی فعالیت های ورزشی خود را محدود کنید ولی بعد از یک ماه می توانید فعالیت های کامل خود را از سر بگیرید.
 • در۳ هفته اول بعد از جراحی استفاده از رنگ مو مجاز نمی باشد.

هزینه لیفت پیشانی :

قیمت و هزینه لیفت پیشانی به روش درمانی، میزان افتادگی پوست پیشانی ، دستمزد متخصص، جلسات درمانی و تعرفه کلینیک بستگی دارد و با توجه به روش درمانی و میان افتادگی ابروها در هر بیماری متفاوت خواهد بود.

1
مجموع نظرات

avatar
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
سید حسن آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
سید حسن
مهمان
سید حسن

ضمن عرض سلام وخسته نباشید کل صورتم باچین وچروک عمیق