,

لیفت لب

لیفت لب

لیفت لب یکی از پرطرفدارترین اعمال زیبایی ما است. با بالا رفتن سن، علاوه بر نازک شدن قسمت صورتی لب ها، فاصله بین بینی و لب ها نیز افزایش می یابد. ترکیب تأثیر این دو تغییر، صورت را بسیار پیر نشان می دهد؛ البته، با انجام یک عمل لیفت لب می توان هر دو مشکل را به طور همزمان رفع کرده و تنها با به جا گذاشتن یک اسکار بسیار ظریف، چهره را با حفظ ظاهری طبیعی آن، دوباره جوان ساخت. این عمل، در کلینیک تحت بیحسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می شود. لیفت لب علاوه بر بالا بردن لب، باعث جوان تر و حجیم تر دیده شدن لب بالا می شود.

 

 

 

Lip lift

 

 

بسیاری از افرادی که تمایل به انجام لیفت لب بالایی یا کوتاه کردن فاصله لب با بینی خود دارند، از زیاد بودن طول لب بالایی خود وقتی که لب آنها ثابت است ناراضی هستند. (بدون حرکت دادن لب).

با لیفت لب ، لب بالا به طور مؤثری بالا رفته و شکل آن بهبود می یابد اما پرتر نمی شود. برای جوانسازی لب یا افزایش حجم لبهای باریک می توانیم لیفت لب را با عمل برجسته سازی لب ترکیب کنیم.

لب‌های جوان، پر، صورتی‌رنگ و زیبا هستند؛ اما وقتی پوست صورت شما شروع به شل شدن می‌کند و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد، لب‌های شما هم مرزهای خود ر ا از دست می‌دهد و ورمیلیوم (قسمت صورتی رنگ لب بالایی) اساساً تشخیص داده نمی‌شود. در این حالت بین لب بالایی و بینی فاصله زیادی ایجاد می‌شود که باعث می‌شود در هنگام خندیدن دندان‌های شما دیده نشوند.

 

 

Lip lift

 

 

جنسیت لب ها:

لب بالای مردان عموماً بلند تر بوده، که این باعث می شود دندان های بالا اصلاً دیده نشده یا تنها کمی دیده شوند. اما در زنان جوان فاصله بین قاعده بینی و لب بالا کوتاه تر بوده و در نتیجه مقدار بیشتری از دندان های بالا دیده می شوند. این یکی از ویژگی های عمومی چهره زنان است که در عین حال یکی از نشانه های جوانی صورت نیز می باشد، چرا که بالا رفتن سن لب بالایی پایین افتاده و دندان ها را می پوشاند.

لب های مردان:

لب بالا بلند تر بوده اما برجستگی کمتری دارد.

 

لب های زنان:

لب بالایی کوتاه تر بوده، اما به طور مشخصی برجسته تر است.

 

 

Lip lift

 

لیفت لب دو نوع دارد:

لیفت لب بالا و لیفت گوشه لب.

روش های لیفت لب:

 • لیفت لب گال – وینگ:

لیفت لب به روش کال – وینگ، ورمیلیوم لب که بین لب بالا و لب پایین قرار گرفته و رنگ آن صورتی است را بهبود می‌بخشد. معمولاً جراحان برای افزایش ورمیلیوم، انجام عمل گال – وینگ را به بیماران توصیه می‌کنند. در این عمل جراحی، یک شکاف کوچک برای برداشتن پوست و بافت اطراف آن در بالای خط سفید پوستی که ورمیلیوم دارد ایجاد می‌شود. از آنجا که قسمتی از بافت برداشته می‌شود، شکل لب‌ها تغییر کرده و هر دو طرف کمان کوپید بالاتر می‌رود. این عمل می‌تواند در لب پایین هم انجام شود.

 

 

Lip lift

 

 

 • لیفت لب از زیر بینی:

یکی دیگر از روش‌های لیفت سانترال لب، لیفت لب از زیر بینی با “لیفت لب بال هورن” است. این روش یک روش لیفت بسیار محبوب است. در وهله اول، قسمتی از پوست زیر بینی برداشته می‌شود و سپس به آرامی پوست بالا کشیده می‌شود تا کمان کوپید تغییر شکل یافته و مشخص‌تر شود. پس از انجام این عمل، حتی در زمانی که دهان بسته است قسمت کوچکی از دندان‌ها دیده شود. نتایج حاصل از انجام این عمل بلافاصله قابل مشاهده است.

 

 

 

Lip lift

 

 

 • لیفت گوشه لب:

شکافی در طول خطوط سمت چپ و سمت راست لب ایجاد می‌شود و باعث ایجاد اسکار و زخم بسیار کوچکی می‌شود که به سختی قابل دیده شدن است. این روش برای بالا بردن گوشه‌های افتاده دهان به کار برده می‌شود و در آن یک قسمت کوچک از پوست محل تلاقی لب‌ها (گوشه‌های دهان) به دقت و با وسواس برداشته می‌شود. بالا کشیدن گوشه‌های لب بالایی که به آن لیف گوشه‌های لب هم گفته می‌شود، باعث پهن‌تر شدن و طبیعی‌تر به نظر رسیدن دهان می‌شود.

 

 

Lip lift

 

 

متقاضی مناسب برای لیفت لب:

 •    لب‌های نازک داشته باشند.
 •   نامشخص بودن مرز لب‌ها یا کاهش حجم لب‌ها.
 •   نسبت لب‌ها با اجزای دیگر صورت متناسب نیست.
 •   از سلامت کلی روانی و فیزیکی برخوردار باشد.
 •   انتظارات واقع‌بینانه‌ای داشته باشند.

 

لیفت لب برای چه کسانی مناسب نیست؟

اگر دارو های رقیق کننده خون (مانند آسپرین و وارفارین) مصرف می کنید در خطر بالاتری برای خونریزی و کبودی قرار دارید، پس باید موضوع را با پزشک مشاور خود در میان بگذارید.

در صورت ابتلا به تاولهای تب خالی، باید به پزشک اطلاع دهید،زیرا در این صورت باید تبخالتان با یک داروی ضد ویروس درمان شود تا احتمال عود کردن آن بعد از جراحی به حداقل برسد (اگر دچار یک تاول تبخالی فعال هستید نباید تحت جراحی قرار بگیرید

 

 

Lip lift

 

 

مزایای لیفت لب:

 •     عمل لیفت لب می‌تواند لب‌های فرد را جذاب‌تر کند.
 •     لبخند فرد جذاب‌تر می‌شود.
 •     تعادل و تناسب بین اجزای صورت برقرار می‌شود.
 •     لب‌ها بزرگ‌تر می‌شوند.
 •     لب‌ها حجم بیشتری پیدا می‌کنند.
 •     ظاهر و برجستگی لب بهبود می‌یابد.
 •     صورت جوان‌تر به نظر می‌رسد.
 •     تناسب بین اجزای صورت بازمی‌گردد.

 

پس از عمل لیفت لب:

عمل لیفت سانترال لب تحت بیهوشی عمومی و در یک مرکز جراحی معتبر انجام می‌شود. این عمل جراحی سرپایی معمولاً ظرف مدت 2 ساعت انجام می‌شود. چند روز پس از انجام عمل جراحی نتایج را می‌توان همراه با کبودی و درد مختصری مشاهده کرد.

 

 

 

Lip lift

 

 

بهبودی و نقاهت:

عمل جراحی لیفت لب یک عمل سرپایی محسوب می‌شود بدان معنا که پس از انجام عمل، بیمار می‌تواند به منزل مراجعت کند. کبودی و تورم موقتی طبیعی بوده و معمولاً چند هفته پس از انجام عمل بهبود می‌یابد. طول دوره استراحت کوتاه بوده و ناراحتی‌های پس از عمل جراحی به کمک داروهای بدون نیاز به نسخه پزشک یا داروهای مسکن تجویزی قابل مدیریت است. طول دوره بهبودی پس از عمل جراحی لیفت لب به روش به کار برده شده برای لیفت بستگی دارد.

 

خطرات احتمالی:

هر نوع عمل جراحی با برخی خطرات احتمالی همراه است. عوارض جانبی خطرناک پس از انجام این عمل نادر بوده و برخی از خطرات احتمالی عبارتند از: به جای ماندن اسکار ناشی از عمل جراحی، باز بودن زخم‌ها، ناراحتی‌های موقتی، خونریزی و کبودی اطراف ناحیه تحت عمل قرار گرفته، از بین رفتن احساس در ناحیه عمل شده و اطراف اسکار به جای مانده، عفونت (به شدت نادر است) و آسیب‌دیدگی‌های عصب یا عروق خونی (که ممکن است در هر عمل جراحی اتفاق بیفتد).

 

 

Lip lift

 

 

هزینه:

هزینه لیفت لب به روش مورد استفاده، هزینه امکانات اتاق عمل، دستمزد جراح، هزینه‌های بیهوشی و محل زندگی شما بستگی دارد.

 

 

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن