Eyebrow lift1

لیفت ابرو

لیفت ابرو

لیفت ابرو یکی از روش های جوانسازی صورت محسوب می شود هنگامی که سن بالا می رود پوست صورت شل می شود و ابرو حالت افتادگی پیدا می کند.

همان طور که می دانید این مساله فقط مختص ابرو نیست بلکه شامل دیگر نقاط بدن مانند لیفت گردن ، گونه و …می باشد.

 

 

Eyebrow lift

 

 

 

 

چه زمانی باید برای لیفت ابرو اقدام کنیم ؟

 • زمانی که بین ابرو چین و چروک ایجاد شده باشد.
 • افتادگی ابرو به صورت کامل مشخص باشد به گونه ای که از لحاظ ظاهری کاملاً مشخص باشد.
 • بخواهیم تغییراتی در ظاهر خود دهیم.

هدف از لیفت ابرو چیست ؟

هدف از لیفت  و بالا بردن ابرو کند کردن روند  پیری و برگرداندن به حالت اولیه به صورت طبیعی .

 

 

 

Eyebrow lift

 

 

 

در چه حالتی ابرو به صورت ایده آل است ؟

اگر به دنبال کند کردن روند پیری هستید و می خواهید چهره ی همیشه جذابی داشته باشید بهتر است قبل از هر اقدامی به برای جوانسازی صورت خود اقدام کنید یک ابرو زمانی ایده آل است که در قسمت پیشانی هیچ چین و چروکی وجود نداشته باشد ابرو ها به صورت نرمال بالا باشد و هیچ  گونه اخمی وجود نداشته باشد.

 

کاندید لیفت ابرو:

در صورتی که هر کدام از موارد زیر را دارید شما می توانید بهترین کاندید لیفت و بالا بردن ابرو باشید .

 • ابروهایی که دارای شیب باشند.
 • ابروهای افتاده.
 • افرادی که بین ابرو ها چین و چروک دارند.
 • داشتن پوست اضافه در قسمت ابرو.

 

 

Eyebrow lift

 

 

آمادگی برای عمل لیفت ابرو:

در ابتدا با یک جراح پلاستیک صورت یا جراح پلاستیک در باره لیفت ابرو صحبت کنید.در اولین جلسه مراجعه، احتمالا جراح شما:

بررسی سابقه پزشکی:

برای پاسخ دادن به سوالاتی در مورد شرایط پزشکی فعلی و گذشته خود آمادگی داشته باشید. در مورد هر نوع دارویی که قبلا مصرف کرده اید و یا هر گونه عمل جراحی که داشته ‌اید با پزشک صحبت کنید. اگر نسبت به هر نوع دارویی حساسیت دارید به پزشک خود اطلاع دهید.

انجام یک معاینه فیزیکی:

برای تعیین گزینه ‌های درمان خود، پزشک قسمت‌ های مختلف صورت شما را با چشمان باز و بسته معاینه و اندازه گیری خواهد کرد. پزشک ممکن است از سوابق و پرونده پزشکی شما عکس بگیرد.

صحبت درباره انتظارات خود:

درباره دلیل خود برای انجام لیفت ابرو و اینکه بعد از عمل جراحی، دوست دارید چگونه به نظر برسید، به پزشک خود توضیح دهید.سعی کنید که از مزایا و خطرات این روش سر در بیاورید. 

 

جراحی لیفت ابرو

 

 

 

 

نکات مهم در لیفت ابرو:

 • در صورتی که فردی دارای پلک چروک و ابرو های افتاده باشد باعث می شود چهره ی او خیلی مسن تر به نظر برسد شما می توانید برای جوانسازی صورت خود لیفت ابرو را همراه با بلفاروپلاستی انجام دهید .
 • تصور اشتباه بسیاری از افراد این است که هنگامی که جراحی زیبایی پلک انجام می دهند خود به خود لیفت ابرو هم صورت می گیرد این تصور کاملاً اشتباه است و هیچ گونه ارتباطی به هم ندارد شما عزیزان برای جوانسازی صورت خود می توانید این دو عمل را همزمان با هم انجام دهید .

اقدامات بعد از لیفت ابرو:

 • استراحت لازم را داشته باشید.
 • از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • انجام دادن فعالیت های سبک مانند غذا درست کردن و … مانعی ندارد .
 • لازم است بعد از دو الی سه روز توسط دکتر معاینه شوید.
 • مقدار کمی تورم و کبودی طبیعی است.

 

 

Eyebrow lift

 

 

 

 

انواع لیفت ابرو:

لیفت ابرو با بوتاکس:

اثرات بوتاکس نیز مانند ژل ها موقتی است. تاثیر بوتاکس معمولا حدود ۴ ماه طول می کشد و دوباره باید آن را تکرار کنید.

لیفت ابرو با لیزر:

هدف از لیفت و بالا بردن ابرو از بین بردن چین و چروک های آزار دهنده و خطوطی است که با افزایش سن در پیشانی ظاهر می شوند و یا تنظیم و اصلاح خط ابرو می باشد. استفاده از لیزر یک روش کمتر شناخته شده برای لیفت ابرو است.

در این روش خطر واکنش بدن به مواد وارد شده در پوست ( روش تزریق ژل و بوتاکس ) وجود ندارد اما به دلیل ایجاد برش در محل مورد نظر برای التیام و اصلاح افتادگی ابرو و چین وچروک پیشانی، احتمال ایجاد زخم و عفونت وجود دارد.

لیفت ابرو با نخ:

در روش لیفت با نخ از یک سری ریزرشته هایی استفاده می شود که به منظور بالابردن ابرو، در نواحی به خصوصی از صورت قرار می گیرند و نیز برای محو کردن افتادگی پوست در قسمت های مختلف صورت مثل پوست اطراف لپ ها، خطوط دور لب و افتادگی پوست گردن و غبغب استفاده می شود.

روش قرارگیری رشته ها یا نخ ها به صورتی است که نخ ها درجهت بردارها و خطوطی که برای جوان سازی صورت مشخص شده اند، قرارمی گیرند و ازین رو باعث تحریک کلاژن و سفت کردن پوست خواهند شد.

 

 

 

Eyebrow lift

 

 

 

 

لیفت اندوسکوپی ابرو:

امروزه، لیفت اندوسکوپی ابرو، متداول‌ترین شیوه برای بالا کشیدن ابرو محسوب می‌شود. در این روش ۲ الی ۴ برش کوچک در ناحیه پوست سر یا در بین موها زده می‌شود، سپس با استفاده از یک دوربین کوچک جراح می‌تواند عضلات پیشانی را مشاهده کرده، آن‌ها را تنگ‌تر نموده یا در صورت نیاز چربی‌های اضافی را حذف یا تغییر موقعیت دهد.

 

 

جراحی لیفت ابرو

 

 

 

 

لیفت جانبی یا شقیقه‌ای ابر:

لیفت شقیقه‌ای ابرو که لیفت جانبی ابرو نیز نامیده می‌شود، بیشتر بر روی لیفت یک‌سوم خارجی ابروها در دو طرف صورت متمرکز است. برش‌های مورد نیاز برای این روش، اغلب کوچک‌تر از برش‌های لیفت معمولی ابرو هست و گاها در نزدیک گوش‌ها ایجاد می‌شود.

از طریق این برش، دو طرف ابرو کشیده و کوتاه‌تر می‌گردد، در نتیجه ظاهر ابرو جوان خواهد شد. لیفت جانبی ابروها، دسترسی کاملی برای تغییر ماهیچه‌های موجود بین دو ابرو فراهم نمی‌کند، جایی که در آن خطوط عمودی شکل می‌گیرد، خطوطی که به‌صورت متداول خطوط “۱۱” نامیده می‌شود.

در سال‌های اخیر، ترکیبی از تضعیف این عضلات از طریق برش پلک فوقانی، همراه با لیفت جانبی ابروها، به یک روش جایگزین محبوب تبدیل گشته است.

لیفت جانبی ابرو

 

 

 

 

 

لیفت کلاسیک ابرو

لیفت کلاسیک یا معمول ابرو یک روش جراحی است که عمدتاً به خاطر به وجود آمدن تکنیک‌های جدید جراحی در سال‌های اخیر، استفاده از آن کاهش ‌یافته است، اما با این ‌حال استفاده از این روش هنوز برای برخی از بیماران مناسب است. این تکنیک شامل یک برش طولانی در خط مو است که طول پیشانی را دربر می‌گیرد.

این برش به جراحان اجازه می‌دهد دید و تسلط خوبی بر بافت‌های پیشانی به دست آورند و بتوانند به‌ صورت مطلوب به صاف کردن، کشیدن و تغییر موقعیت ابروها بپردازند. این روش اغلب برای بیمارانی که پیشانی آن‌ها به‌ صورت گسترده دچار آثار پیری شده ست، بکار گرفته می‌شود.

 

 

جراح لیفت ابرو

 

 

 

 

بهبودی پس از لیفت ابرو:

همانند هر نوع عمل جراحی دیگر، لیفت پیشانی و ابروها نیز باعث ایجاد مقداری کبودی و تورم در ناحیه ابروها و پلک فوقانی می‌ شود. میزان این عوارض به بیمار و روش استفاده ‌شده، بستگی خواهد داشت.

در دوران بهبودی لیفت ابرو، بیمار مقداری ناراحتی را تجربه خواهد نمود، که به کمک داروهای مسکن تجویزی توسط پزشک، به‌راحتی قابل ‌کنترل خواهد بود. در طول این مدت برای کمک به کاهش تورم، بیماران باید سر خود را بالا نگه دارند.

بخیه‌ ها ۱۰ الی ۱۴ روز بعد از عمل جراحی، کشیده خواهند شد، هر چند در برخی از موارد از بخیه‌های قابل ‌جذب استفاده می‌شود، در نتیجه به‌مرور زمان خود بخیه‌ها محو خواهند شد.

طی هفته اول بعد از عمل جراحی، بیماران باید سطح فعالیت‌های خود را کاهش دهند، هر چند انجام فعالیت‌های سبک‌تر مانند پیاده‌روی توصیه می‌شود. پس از هفته اول، بسیاری از بیماران می‌ توانند فعالیت‌ های عادی و روزمره خود را از سر بگیرند.

کبودی ایجاد شده پس از حدود ۲ هفته یا بیشتر، محو خواهد شد، برخی بیماران در این مدت که ممکن است حدود ۱۰ روز طول بکشد، از مواد آرایشی استفاده می‌کنند تا ظاهر کبودی‌ ها را پوشش دهند.

تورم نیز به‌ تدریج محو خواهد شد، بیماران می‌ توانند انتظار داشته باشند، تورم عمل لیفت ابرو، ظرف یک ماه اول به مقدار قابل‌ توجهی برطرف گردد، مقدار تورم باقی‌ مانده نیز به‌ طور کامل ظرف ۶ ماه برطرف خواهد شد.

 

 

 

جراح لیفت ابرو

 

 

 

 

لیفت ابرو می‌ تواند چندین نشانه پیری در ناحیه ابروها را تصحیح کند. به‌طور خاص لیفت ابرو می‌تواند:

 • خط اخم و سایر نشانه‌های پیری را در ناحیه پیشانی و ابروها کاهش می‌دهد، باعث نرم و شاداب شدن ظاهر صورت می‌شود.
 • چین‌ و چروک‌ های عرضی پیشانی و یا خطوطی که در بالای پل بینی، بین چشم‌ها ایجاد می‌شود را به حداقل ممکن می‌رساند.
 • افتادگی یا پایین آمدن ابرو که باعث سنگینی پلک بالایی می‌گردد را اصلاح خواهد نمود.
 • موقعیت ابروها را بالا برده تا ظاهر افراد را شاداب و جوان‌تر سازد.

همچنین این عمل می‌ تواند با دیگر روش‌ های زیبایی و درمانی از جمله: لیفت صورت و عمل بلفاروپلاستی پلک‌ ها ترکیب شود.

 

 

مزایای لیفت ابرو:

 • باعث بالارفتن ابرو می‌شود و خیلی زود موجب شادابی و جوانی چهره می‌شود.
 • موقعیت پوست روی ابرو را تغییر داده و سفت می‌کند.
 • افتادگی پلک بالا رو برطرف می‌کند.
 • چین و چروک‌های بین ابروها را صاف می‌کند.
 • پوست پیشانی را سفت کرده و چروک‌های عمیق و خطوط اخم را برطرف می‌کند.
 • تنش عضلات پیشانی را کمتر می‌کند.
 • بعد از اولین درمان نتایج تا ۱۰ سال و شاید بیشتر ماندگاری دارند.
 • بهبود اعتماد به‌ نفس بیمار
 • جوانسازی ظاهر صورت
 • ایجاد هماهنگی و تناسب در صورت

 

 

 

هزینه لیفت ابرو

 

 

 

 

عوارض جانبی:

لیفت ابرو نیز همانند روش‌ های درمانی دیگر بدون خطرات احتمالی نیست. خطرعفونت در این نوع درمان بسیار کم است. اگر بیماران طبق دستورالعمل پزشک ۲ هفته قبل از لیفت ابرو از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنند یا حداقل ۲ تا ۳ هفته قبل از درمان سیگار را ترک کنند عوارض خونریزی آن‌ها بسیار کمتر خواهد بود. هر درمانی که ابرو و پیشانی را شامل باشد ممکن است موجب آسیب‌ عصب صورت در ناحیه پیشانی شود.

همانطور که می‌ دانید این عصب به‌ طور طبیعی به بالارفتن ابروها کمک می‌ کند. خوشبختانه این خطر بسیار کم است چرا که جراحان می‌ توانند مسیر عصب را به‌ درستی پیش بینی کنند و برای پیشگیری از وقوع چنین ناهنجاری رویکرد خود را تغییر دهند.

هزینه لیفت ابرو:

هزینه لیفت پیشانی و  ابرو به میزان قابل ‌توجهی به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نوع و تکنیک بکار گرفته‌شده در درمان
 • هزینه پزشک
 • میزان درمان مورد نیاز
 • شدت چین‌وچروک، خطوط و افتادگی بیمار
 • شهر و مکانی که عمل در آن صورت می‌پذیرد.

 

 

 

لیفت ابرو بدون جراحی

 

 

 

پیدا کردن یک جراح برای انجام عمل لیفت ابرو:

ممکن است بخواهید که با پزشک خود در مورد یک جراح متخصص مناسب و مشهور و یا بیمارستانی که عمل لیفت ابرو را انجام می دهد، مشورت کنید.

در اولین مشاوره خود باید از جراح درباره مهارت و تجربه آن ها سوال کنید. بهتر است این روش توسط جراحی انجام شود که به طور خاصی برای انجام عمل جراحی لیفت ابرو آموزش‌ دیده است و تجربه زیادی در انجام این نوع عمل جراحی دارد.

هنگامی که با جراحان متخصص زیبایی مشورت می کنید، در مورد آموزش و تجربه خاص آنها در جراحی زیبایی صورت سوال کنید. به عکس های قبل و بعد و بیمارانی که شرایطی شبیه شما دارند، توجه ویژه ای داشته باشید.

در حالی که نتایج به صورت جداگانه ارائه می شود، کار قبلی یک جراح زیبایی بهترین شاخص سبک زیبایی شناسی وی است. اگر مرد هستید، جراح شما باید در انجام لیفت ابرو در بیماران مرد تجربه داشته باشد، زیرا باید از روش هایی برای لیفت ابرو استفاده شود که قادر به حفظ ظاهر مردانه فرد باشد.

انتخاب یک جراح زیبایی برای لیفت ابرو :

به دست آوردن نتایج زیبا و طبیعی از جراحی لیفت ابرو به یک جراح زیبایی نیاز دارد که دانش کاملی از آناتومی صورت و نگاه تیزبینی به جزئیات زیبایی شناسی داشته باشد. مهم است که روش های جراحی فرد به گونه ای تنظیم شود که نتایج حاصل از آن به نژاد، سن، جنسیت و ویژگی های منحصر به فرد صورت بیمار احترام بگذارد.

 

 

قیمت لیفت ابرو

 

 

 

پس از لیفت ابرو، بلافاصله در صورت وجود موارد زیر با پزشک خود تماس بگیرید:

 • تنگی نفس
 • درد قفسه سینه
 • ضربان قلب نامنظم
 • تعبیه یک لوله در زخم به منظور جلوگیری از تجمع مایعات کبودی و تورم
 • بی حسی احتمالی
 • درد و ناراحتی
 • پوشاندن یا بانداژ کردن صورت

نتایج:

بعد از بالا بردن ابرو،  ابرو ها کمی بالا تر از حالت نرمال است نگران نباشید و این مساله طبیعی است شما می توانید نتایج نهایی را بعد از چند هفته به خوبی مشاهده کنید .

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن