Laser skin

لیزر پوست

لیزر پوست

لیزر پوست صورت به منظور بهبود کیفیت آن انجام می‌شود. انواعی از لیزر‌ها برای پوست صورت استفاده می‌شوند که لیزر مو‌های زاید یکی از آنهاست.

صاف و شفاف بودن پوست آرزوی دیرینه همه ماست. از طرفی بافت پوست صورت از همه نقاط دیگر بدن حساس ‌تر است و همین موضوع نگرانی ما را در مورد آن بیشتر می‌کند.

 

Laser skin

 

 

 

زیبایی چهره به میزان زیادی به مرغوبیت و سلامت پوست صورت وابسته است. جوش‌ها و لکه‌های صورت اولین عوامل مخرب پوست صورت و عدم اعتماد به نفس در افراد هستند.

 موهای زائد صورت در جایگاه دوم قرار می‌گیرند و البته وجود آنها نیز در کاهش شفافیت پوست بی‌تاثیر نیست. انواعی از تابش‌های لیزر برای بهبود کیفیت پوست صورت وجود دارد. لیزر پوست که لک‌ ها و جوش‌ها را از بین می‌برند، لیزرهای رفع چین و چروک و البته لیزر موهای زاید.

لیزر پوست چگونه است؟

با افزایش سن قدرت پوست براي از بین بردن سلول‌هاي مرده كاهش مي‌يابد بنابراین با روش های خارجی باید  سلول‌هاي مرده از روي سطح پوست برداشته شوند تا هم مشكلات پوستي حل شوند و هم پوست صاف و زيبا  شود.

عوامل آسیب رساننده به پوست:

به غیر از افزایش سن، عواملی مانند نور خورشید، آلودگی هوا ،کشیدن سیگار ،  مصرف مشروبات الکلی، تغییرات هورمونی باعث آسیب رساندن  پوست صورت و پیری آن می شود. آفتاب  باعث پیری پوست و از بین رفتن لایه کلاژن پوست می شود .و با از بین رفتن این لایه  چین و چروک ها در پوست ایجاد می شود. برای کاهش چین و چروک های و بازسازی آن شما می توانید از لیزر پوست  استفاده کنید.

 

 

 

 

Laser skin

 

 

 

 

مواردی که قبل از لیزر پوست  باید بدانیم:

پزشک شما حتما باید  قبل از لیزر  و شروع درمان صحبت هایی در مورد  لیزر پوست با شما داشته باشد . پزشک باید به بیمار واقعیت ‌‌ها را  بگوید و از دادن امید های واهی خودداری کند.بیمار باید بداند با لیزر پوست چند درصد احتمال بهبودی قسمت آسیب دیده وجود دارد و دوره درمان او چه مدت طول خواهد کشید.

همچنین  پزشک باید شما را از احتمال بازگشت بیماری و همچنین  عوارضی که ممکن است لیزر برای شما داشته باشد، آگاه کند.

طول دوره لیزر پوست:

به‌ طور معمول طول دوره لیزر درمانی پوست  در حدود  سه تا پنج جلسه است. البته دوره لیزر پوست با  تشخیص پزشک شما کم یا زیاد می شود. یکی از عوامل مهم در تعیین جلسات لیزر پوست  آسیب دیدگی پوست و وضعیت هورمونی بدن بیمار است که اغلب با آزمایش مشخص می ‌‌شود.

بعد از هر جلسه لیزر پوست طبق نظر پزشک چند ماه فاصله  بین هر جلسه  لیزر درمانی شما فاصله است. در این فاصله بیمار باید از داروهای خاصی که پزشک تجویز کرده، استفاده کند تا پوست برای انجام لیزردرمانی دوباره آماده شود.

در لیزر پوست به غیر از اینکه  پزشک شما باید ماهر باشد خود بیمار نیز باید  بعد از هر جلسه لیزر پوست مراقبت ‌‌های لازم را در طی دوره درمان و بعد از آن  انجام دهد .در واقع درمان بدون توجه به توصیه‌‌ های پزشک بی ‌‌نتیجه خواهد بود.

بعداز لیزر پوست از نکات حایز اهمیت این است که به هیچ عنوان نباید در معرض  نور مستقیم خورشید قرار گیرد. چون زمانی است که پوست شما  ملتهب است و باید به ‌طور کامل مورد مداوا قرار بگیرید .

در دوره  درمان لازم است بیمار از کرم‌ هایی که توسط پزشک  تجویز شده به طور مرتب استفاده کند و به طور مرتب برای معاینه به پزشک مراجعه کند. البته  بیمار باید قبل از شروع  لیزر درمانی پزشک را از وضعیت بیماری و جسمانی خود به ‌‌طور کامل آگاه کند و بیمار دو هفته قبل از شروع لیزردرمانی  پوست ،از مصرف کرم‌ ها و داروهایی که باعث التهاب می ‌‌شوند خودداری کند.

 

 

Laser skin

 

 

 

انواع لیزر درمانی پوست:

 به طور کلی سه نوع لیزر پوست توسط پزشکان مورد استفاده قرار می گیرد:

  • لیزر دی اکسید کربنCO2
  • لیزر N-lite
  • لیزر اربیوم.

لیزر پوست با دی اکسید کربن به دلیل اثر ماندگاری بلند مدت آن بطور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.برای انجام لیزر پوست با  co2 باید یک دوره با چند جلسه ای 15 تا 90 دقیقه ای توسط پزشک انجام شود.

 

نوع دیگر لیزر پوست لیزر با روش اربیوم است . لیزر اربیوم نسبت به لیزر دی اکسید کربن استفاده  کمتری دارد.

این نوع لیزر پوست، برای افرادی که رنگ پوست تیره تری دارند  بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

آخرین روش لیزر پوست  لیزر N-lite   است  این روش به اندازه دو مورد قبل موثر نیست اما هزینه آن کم است. این روش بیشتر برای از بین رفتن نقص های کوچک صورت مورد استفاده قرار می گیرد.

این روش  برای افراد شاغل خوب است  زیرا نمی توانند وقت زیادی برای دوره نقاهت روش های دیگر  صرف کنند، بسیار مناسب می باشد.لیزر پوست با این روش یک لایت لیزری است که با انرژی بسیار کم رگ های خونی زیر پوستی را مورد هدف قرار می دهد به طوری که  رگ ها آسیب نمی بینند، این فعالیت های شیمیایی باعث می شود که بدن شروع به بازسازی کلاژن و ترمیم پوست شما کند .

Laser skin

 

 

 

 

نکاتی که باید بعد از لیزر پوست باید رعایت کنیم:

بعد از لیزر ممکن است پزشک ناحیه لیزر شده را برای  ساعتی پانسمان کند. بعد از این که پانسمان  شما برداشته شد باید محل جراحی را  به طور مرتب چرب کنید تا پوسته پوسته نشود.تا 72 ساعت پس از عمل شما احساس خارش دارید. روند بهبود ناحیه لیزر شده معمولا تا 21 روز طول می کشد. در این مرحله شما می توانید از لوازم آرایشی برای پوشاندن سطح قرمز پوست استفاده نمایید.

 

فواید لیزر پوست:

– لیزر پوست ،شاید به صورت دائم موهای زائد شما را  را از بین نمی برد اما رشد مو شما کم و کندمی شود، پس از پایان جلسات  لیزر در برخی نقاط بدن امکان رشد موی زائد هست اما بدون شک در قسمت های زیادی از بدن که لیزر کرده اید دیگر مویی رشد نمی کند، رشد اندک موهای باقی مانده نیز کند خواهد بود.

-لیزر در هر ناحیه از بدن انجام می شود. لیزر هم برای پوست صورت و هم برای  دست و پا و برای تمام قسمت های بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

– درد لیزر در بیشتر مواقع کم است. هرچند بدون درد نیست  امابه شدت درد اپیلاسیون نیز نیست . برای کاهش این درد  از کرم های بی حس کننده قبل از لیزر پوست  استفاده می شود. برخی مواقع قرار دادن یخ نیز به بی حسی پوست کمک می کند.

 

Laser skin

 

 

 

 

معایب لیزر پوست:

-نتیجه لیزر پوست کمی طولانی است بنابراین باید  کمی صبور باشید. هر جلسه لیزر پوست شاید بیست دقیقه طول بکشد و شما باید چندین جلسه اینکار را انجام دهید تا بتوانید بعد از سه یا چهار ماه نتیجه بگیرید.

-شاید  هر جلسه لیزر پوست نسبت به هر جلسه اپیلاسیون خیلی گران  باشد  اما در حقیقت اینطور نیست، چون اگر این مساله بتواند شما را داشتن موهای زاید خلاص کند شما برد کرده اید.

– لیزر باید توسط افراد متخصص انجام شود .اگر لیزر پوست توسط فرد غیرمتخصص انجام شود ممکن است باعث سوختن یا زخم شدن پوست گردد. بنابراین این کار باید در مطب دکتر و تحت نظر پزشک متخصص انجام دهید تا دچار چنین مشکلاتی نشوید.

 

 

Laser skin

 

 

 

 

خطرات درمانی لیزر پوست:

باید گفت که عمل لیزر که توسط پزشک متخصص انجام می شود بی خطر است. برای اینکه نتیجه کارشما  به حد مطلوب برسد این عمل باید با دقت بالایی انجام گیرد.

برخی از نتایج نامطلوب لیزر درمانی شامل بروز عفونت ، زخم ، ورم، آکنه ، خارش و…. می باشد.

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن