Slimming machine

لاغری موضعی

لاغری موضعی به منظور آب کردن چربی و لاغری شکم و پهلو ها و سایر نقاط بدن استفاده میشود و در این روش استفاده از دستگاه ها و روش های غیر جراحی الویت دارد.

همه افراد دوست دارند که قادر به تغییر بعضی نواحی بدن خود بدون نیاز به انجام تمرین های حرکتی شدید، باشند. حتی در صورت انجام فعالیت های ورزشی شدید، امکان دارد ازبین بردن بعضی از چربی های جمع شده در نواحی مختلف بدن دشوار باشد.

دستگاه های لاغری موضعی

اولترا کویتیشن

اولترا کویتیشن یک روش سونوگرافی برای از دست دادن وزن و لاغری موضعی در سالن ها میباشد و نیازی به حضور پزشک در محل درمان نیست. بعد از چندین جلسه، کاهش چند اینچی دیده خواهد شد. این روش از تکنولوژی کویتیشن (سونوگرافی) برای حمله به رسوبات چربی استفاده میشود.

مناطقی که نیاز به توجه فوق العاده کویتیشن دارند عبارتند از:

 •  زانوهای داخلی
 •  سینه مرد
 • بالای بازو
 •  باسن
 • پهلوها
 •  شکم

این روش لاغری موضعی  موجب داشتن پوستی نرم تر می شود اما کاهش وزن پایدار نیست. این روش لاغری موضعی با فرکانس پایین کار می کند. یک پیزوالکتریک با استفاده از مواد کوارتز یا سرامیک امواج را تولید می کند، صدا تولید می شود و به راحتی از طریق حالت های مختلف فیزیکی منتقل می شود. بنابراین، اولترا کویتیشن یک برنامه کاربردی میباشد که با استفاده از سونوگرافی، بدون هیچگونه عملیات جراحی برای انتقال سیگنال انرژی از طریق پوست انسان انجام می شود که موجب اختلال در بافت چربی می شود.

Slimming machine

 

نکات مهم پس از لاغری موضعی با روش کویتیشن

از آنجا که سلول های چربی بوسیله امواج اولتراسونیک که فرکانس پایین و شدت بالایی دارند، شکسته و وارد خون می‎شوند، لذا بعد از انجام این روش درمانی، تری‌گلیسرید و کلسترول خون افزایش می‎یابد. به همین خاطر در صورت انجام آزمایش خون و مواجه شدن با این نتیجه نباید نگران بود. در پایان درمان نیز آب درون سلولی توسط سیستم لنفاوی، تخلیه و بوسیله کلیه ها به صورت ادرار از بدن خارج می‎شود. به همین علت پس از انجام این روش، رنگ ادرار تغییر می‎کند و تعداد دفعات آن نیز بیشتر خواهد شد. بافت چربی نمی تواند در برابر لرزش ایجاد شده توسط دستگاه کویتیشن مقاومت کند و در نتیجه شکسته و متلاشی خواهد شد. اما این امواج هیچ تاثیری بر سیستم عصبی، ماهیچه‌ها و بافت عروقی ندارد و از این بابت جای نگرانی نیست. این روش نه تنها برای فرم دادن به بدن بلکه برای زیباسازی اجزای صورت نیز کاربرد دارد. برای این کار، دستگاه کویتیشن در اندازه کوچکتر استفاده می‎شود.

 

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز یا یخچال چربی یک روش جدید لاغری موضعی میباشد که شامل سرد کردن غیر تهاجمی چربی بدن برای تجزیه سلول های چربی است، که کاهش چربی بدن بدون آسیب به دیگر بافت ها رابه دنبال دارد. این اثر چند ماه به طول می انجامد تا دیده شود. اپلیکاتور خلاء روی پوست قرار داده می شود و با پانل های خنک کننده تماس پیدا میکند. بیمار برای چند دقیقه احساس سردی می کند، چراکه باعث ایجاد اثر بیهوشی می شود. چربی حدود یک ساعت سرد می شود. این عمل لاغری موضعی کاملا غیر تهاجمی است و بنابراین در اکثر موارد بیماران می توانند در همان روز به حالت طبیعی خود بازگردند، اگر چه ممکن است بخواهید چند روز استراحت کنید.

 

دلایل بیماران برای انتخاب کرایولیپولیز

بیمارانی که مایل به کاهش چربی های موضعی هستند که به رژیم و ورزش پاسخ نمی دهند ممکن است علاقه مند به انجام کرایولیپولیز باشند.

 

Topical Slimming

 

چه کسی کاندید مناسبی برای کرایولیپولیز نیست؟

بیماران مبتلا به بیماری های مرتبط به سرما مثل کرایوگلوبولینمی، کهیر سرد و هموگلوبینوری حمله ‌ای سرد نباید کرایولپیولیز انجام دهند.بیماران دارای پوست شل و آویزان یا تن پوستی ضعیف نیز ممکن است کاندید مناسبی برای این روش نباشند.

 

آیا کرایولیپولیز نیاز به بی حسی دارد؟

این روش بدون بی حسی انجام می شود.

 

ریکاوری بعد از کرایولیپولیز

محدودیت فعالیت وجود ندارد. بیماران گاهی احساس کوفتگی می کنند، شبیه احساس بعد از انجام تمرینات ورزشی سخت. بیماران به ندرت درد را تجربه می کنند. اگر احساس درد وجود داشته باشد، بیمار باید با جراح پلاستیک خود تماس بگیرد و ممکن است که جراح برای چند روز دارو تجویز کند.

 

نتایج کرایولیپولیز چیست؟

سلول های چربی آسیب دیده به تدریج توسط بدن طی ۴ تا ۶ ماه از بین می روند و تا آن زمان توده چربی تقریبا حدود ۲۰ درصد کاهش سایز خواهد داشت.

 

Topical Slimming

رادیو فراکانسی (RF)

درمان های لاغری موضعی RF موجب گرم شدن سلول های چربی در لایه های چربی می شود. این بافت همبند شکسته، عمدتا از آدیپوسیت ها تشکیل شده و انرژی را در چربی ها ذخیره می کند. گرما از RF آديپوسيت اسیدهای چرب را مجیود به آزاد سازی میکند و انتقال به سیستم لنفاوی می کند. زمانی که اسیدهای چرب از بافت چربی ها آزاد می شوند، آنها کوچک می شوند و موجب لاغر شدن بدن میشود.

علاوه بر لاغری بدن، تکنولوژی لاغری موضعی RF هر دو لایه پوستی و زیر پوستی را نیز گرم می کند. دستگاه Ultra Slim Plus II از فرکانس رادیویی تری پولار استفاده می کند و انرژی یک قطبی و دو قطبی را در یک دستگاه تلفیق می کند. انرژی تری پولار در حین محافظت از لایه سطحی به لایه چندتایی پوست انتقال میابد. این روند گرمایش در طول درمان، موجب می شود فیبر کلاژن در لایه های پوست منقبض شود. انقباض فیبرها پوست را سفت می کند و ظاهری روشن تر و جوان تر به آن می دهد. در نتیجه افزایش متابولیسم فیبروبلاست ها، فیبرهای جدید کلاژن و الاستین زیر سطح پوست ایجاد می شوند. این تولید باعث اثرات طولانی مدت می شود.

 

دلایل بیماران برای انتخاب رادیوفرکانسی

بیمارانی که مایل به کاهش چربی موضعی هستند که به رغم انجام رژیم غذایی و ورزش از بین نرفته اند ممکن است به انجام رادیوفرکانسی علاقه مند باشند. خطرات در این روش لاغری موضعی بسیار کم است. یکی دیگر از مزایای رادیوفرکانسی دو اثر همزمان کاهش چربی و سفت کردن پوست با فرستادن انرژی برای کلاژن پوست است.

 

آیا رادیوفرکانسی نیاز به بی حسی دارد؟

این روش بدون بی حسی انجام می شود.

 

Topical Slimming

ریکاوری بعد از رادیوفرکانسی

هیچ محدودیت فعالیت و دوره استراحتی نیاز نیست.

 

نتایج رادیوفرکانسی چیست؟

بیمارانی که برای چربی ناحیه شکم از آر اف استفاده می کنند به طور متوسط ​​کاهش کمتر از دو اینچ را مشاهده خواهند کرد، اگر چه ممکن است همه ی بیماران شاهد نتایج قابل اندازه گیری نباشند.

 

مزوتراپی

مزوتراپی روشی درمانی  لاغری موضعی برای سلولیت است که هدف آن ذوب کردن چربی است. گرچه مزوتراپی به طور فزاینده ای محبوب شده است، هیچ گونه استاندارد سازی درمانی در بین متخصصین پوست و سایر متخصصان وجود ندارد. بعضی از خطرات بهداشتی و عوارض جانبی نیز با مزوتراپی امکان پذیر هستند، بنابراین قبل از انجام این درمان باید با پزشک یا متخصص پوست تماس بگیرید. این روش لاغری موضعی شامل تزریق یک محلول مخصوص مایع زیر پوست برای تجزیه سلول های چربی است. این  محلول که معمولا ترکیبی از عصاره های گیاهی، هورمون ها، آنزیم ها، ویتامین ها و مواد معدنی، و همچنین مواد شیمیایی مانند آمینوفیلین است تشکیل شده است. متأسفانه، محلول مایع تزريق استاندارد نشده است و اکثر متخصصان مزوتراپي فرمول خاص خود را دارند. این محلول معمولا به مقدار کمی تزریق می شود. به نظر می رسد این عمل برای کمک به تنظیم لنف و گردش خون، و همچنین تجزیه چربی های رسوب کرده از جمله سلولیت می باشد.

 

Slimming machine

مزایای مزوتراپی چیست؟

 • بدون نیاز به جراحی – بدون کمربند یا بانداژ – در نتیجه هیچکدام از خطرات جراحی را ندارد.
 • روشی بدون نیاز به ریکاوری یا با مدت زمان ریکاوری کم. میانگین زمان درمان ۲۰-۵۰ دقیقه است.
 • شما می توانید بلافاصله بعد از مزوتراپی اکثر مناطق بدن به کار یا فعالیت های عادی خود بازگردید.
 • سلولیت را به طور موفقیت آمیز درمان کرده و به طور قابل ملاحظه ای سلولیت را در طولانی مدت بهبود می بخشد.
 • چربی ها را ذوب می کند.
 • بافت اسکلروزی را می شکند.
 • جریان خون محلی را بهبود می بخشد.
 • تخلیه لنفاوی را بهبود می بخشد.
 • جوان کننده پوست است.
 • پوست را نرم می کند.
 • مزوتراپی می تواند شکم، ران، پهلوها و غیره را درمان کند.

 

لیپوساکشن

 لیپوساکشن، علاوه بر روشی برای لاغری موضعی، نوعی جراحی زیبایی هم محسوب میشود که موجب تجزیه چربی بدن می شود. لیپوساکشن در بیشتر موارد بر روی شکم، ران، باسن، گردن، چانه، بالا و پشت بازو و پشت انجام می شود. در طول لیپوساکشن، چربی از طریق یک دستگاه توخالی که زیر پوست قرار می گیرد برداشته می شود. خلاء قوی و فشار بالا برای کانول استفاده می شود. در هنگام انجام لیپوساکشن در مناطق بسیار کوچک بی حسی موضعی استفاده می شود. لیپوساکشن یک روش برای کاهش وزن نیست و نمیتواند سلولیت یا علائم کششی روی بدن را حذف کند. هدف زیبایی شناسی است – بیمار آرزوی تغییر و تقویت بدن خود را دارد.

این روش لاغری موضعی به طور دائم سلول های چربی را حذف می کند و شکل بدن را تغییر می دهد. با این حال، اگر بیمار بعد از عمل از شیوه زندگی سالم استفاده نکند، خطر رشد سلول های باقی مانده چربی وجود دارد.

 

Topical Slimming

اندرمولوژی یا LPG

 اندرمولوژی آخرین درمان پزشکی با تکنولوژی بالا برای سلولیت و شکل دادن بدن است که یکپارچگی پوست را مختل نمی کند. دستگاه CELLU M6 Keymodule  بافت همبند پوست را بازسازی می کند، گردش خون و لنفاوی را تحریک می کند و حذف سموم را راحت می کند. با فعال کردن فرایند طبیعی بدن برای سوختن چربی اضافی، حجم اندومولوژیک سفت تر می شود و این وضعیت منجر به پوستی صاف و لاغری می شود. از دیگر مزایای اندرمولوژی این است که با اثر آرامش بخشی استرس را کاهش میدهد. علاوه بر این، ممکن است با مسائل مربوط به پیر شدن هم مبارزه کند. با افزایش سن، فرایندهای متابولیک بدتر می شود و پوست الاستیسیته خود را از دست می دهد. درمان اندرمولوژی بافت های همبند را بازسازی می کند و به کاهش چین و چروک و محل کیسه های چربی با افزایش گردش خون کمک می کند. بنابراین، این عمل با عواقب ناگوار پیری مبارزه می کند. درمان LPG به زنان آنچه را همیشه می خواهند می دهد: یک روش غیر تهاجمی برای جوان تر و زیباترین شدن بدن.

پرسوتراپی

این دستگاه کارش نوعی تخلیه سیستم لنفاوی با ماساژ است. در طول پرسوتراپی ، حرکت لنف از مرکز به مناطق محیطی بدن فعال شده و رکود برداشته می شود. در نتیجه بدن تعادل آب را بر میگرداند، تنش عضلانی را کم می کند، اکسیژن رسانی را زیاد کرده و خون رسانی را بهبود می بخشد.

Slimming machine

 

شاک ویوها

شاک ویوها امواج صوتی با انرژی بالا هستند که خارج از بدن تولید شده و جهت درمان در نقطه یا ناحیه خاصی از بدن به کار می روند .این امواج با فشارهای مثبت بالا تا ۱۰۰ مگاپاسکال ( تا صد برابر فشار اتمسفر ) و منفی در محدوده ۵ تا ۱۰ مگاپاسکال مشخص می شود  این امواج پس از تولید داخل بدن از محیط مایع و بافت نرم عبور می کنند و اثر آنها در مرز مشترک دو بافت امپدانس متفاوت مانند محل اتصال استخوان و بافت نرم ظاهر می شود . شاک ویوهـا در برخورد با مرز مشترک دو بافت با امپدانس های مختلف صوتی به دو شکل انعکاس و انکسار از مسیر خود منحرف می شوند این دو پدیده منجر به آزاد شدن انرژی جنبشی در محل اتصال بافتها و تغییرات بافتی می گردد.

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن