لاغری سریع شکم

لاغری سریع شکم همیشه سخت ترین مرحله کاهش وزن بوده است اما آشنایی با ورزش هایی که میتوانند در لاغری سریع شکم به شما کمک کنند و بالا برن آگاهی خود در مورد این موارد، به شما کمک شایانی خواهد کرد.

وقتی حرف از لاغری سریع شکم به میان میایید اکثر افراد تصور می کنند، لاغری سریع شکم فقط شامل همان جلوی شکمشان می شود در صورتی که عضلات شکم تعداد زیادی عضله ی بهم متصل میباشد که تا بالای کمر، پایین باسن و جلوی ران ها ادامه دارد.

 در این مقاله قصد داریم چند نوع ورزش شکم، از آسان تا بسیار سخت را به شما آموزش داده تا بتوانید با چربی های شکم و پهلو خداحافظی کنید و هرچه سریعتر به لاغری سریع شکم دست یابید.

ورزش های موثر در لاغری سریع شکم

از عضلات اصلی خود بیشتر کار بکشید

 زمانی که از عضلات اصلی خود کار بیشتری بکشید، می توانید سریع تر خوش اندام شوید. حالا این ورزش هر چیزی می تواند باشد: پیلاتس، یوگا و انواع ورزش هایی که روی عضلات اصلی متمرکز هستند. نکاتی برای استفاده ی بیشتر از عضلات اصلی هنگام ورزش  هر زمانی که به خود پیچ و تاب می دهید، کمرتان را بچرخانید و سعی کنید این حرکات را از پایین دنده ها شروع کنید. در این حالت، باسن را ثابت نگه دارید.

 عضلات خود را منقبض کنید، در هر حرکت باید احساس انقباض بیشتری کنید. این نوع حرکت را می توانید روی عضلات باسن یا شکم انجام دهید.

 برای اینکه عضلات شکم خود را قوی کنید و از عضلات پایین کمر محافظت کنید با هر دم، یک بازدم عمیق انجام دهید. برای رسیدن به تناسب اندام از طریق ورزش لاغری و بدنسازی مطالعه این مطلب به شما توصیه می شود: بهترین برنامه بدنسازی برای کاهش سایز شکم و پهلو و هم چنین آب کردن شکم توصیه می شود ورزش های زیر را انجام دهید.

کرانچ

طوری روی زمین بنشینید که ران ها و بالا تنه تان شکل V تشکیل دهند. پاها را ضربدری روی هم قرار دهید و بالا بیاورید. یک توپ طبی کوچک ( یا دمبل سبک ) را بین دستان خود نگه دارید. توپ را به همه جای بدن خود ببرید، از چپ به راست و عقب و در این حال شکل V بدن را حفظ کنید. این حرکت را در ۳ ست و در هر ست ۱۵ مرتبه برای ۳ تا ۴ روز در هفته انجام دهید.

fastslimming

 

 

لگد به عقب

یک حرکت بسیار خسته کننده که در حال تاثیر گذاشتن بر روی عضلات اصلی، کالری زیادی می سوزاند. چهار دست و پا زانو بزنید تا انگشتان پا به طرف پایین جمع شوند و کمر را خنثی نگه دارید. شکم خود را در حالی که منقبض کردید به طرف ستون فقرات خود بکشید و در همین حال، زانوها را حدود دو اینچ از زمین بالاتر قرار دهید. عضلات شکم را درگیر نگه دارید و زانوی سمت راست را نزدیک بینی بیاورید . سپس با پای سمت راست به طرف عقب لگد بزنید و باسن خود را منقبض کنید. در حالی که عضلات شکم را منقبض نگه می دارید، لگن را برای محافظت از پشت، روبروی زمین قرار دهید. ۸ بار این حرکت را تکرار کنید، سپس جای پاها را عوض کنید و دوباره ۸ بار انجام دهید.

 حرکت پل معکوس

 با این حرکت که همه جا می توانید آن را انجام دهید، کمرتان را کوچک کنید. به پشت دراز بکشید و زانوی چپ خود را خم کنید. کف پای چپ را صاف روی زمین قرار دهید و پای راست را به طرف سقف بالا ببرید. دست چپ را صاف کنید و به طرف بالا بیاورید و دست راست را پایین و در کنار خود قرار دهید.بدون حرکت دادن باسن یا شانه، پایی که بالا است را به سمت راست و دستی که بالا است را به سمت چپ باز کنید. حالا روی عضلات شکم خود تمرکز کنید و دست و پای خود را سرجای قبلی برگردانید. این حرکت را ۱۰-۱۲ بار انجام دهید. سپس جهت ها را عوض کنید و دوباره آن را انجام دهید.

حرکت شکم آنا کابان

به پشت بخوابید و زانوها را به طرف سینه خم کنید. یک دمبل سبک را با دو دست نگه دارید. پای چپ خود را به حالت ۴۵ درجه برسانید و زانوی سمت راست را خم نگه دارید. سر و شانه های خود را بلند کنید و دمبل را به طرف بیرون زانوی سمت راست ببرید. با فشار، حرکت کرانچ را مانند تصویر انجام دهید. پای چپ را مقابل پای راست بیاورید و وزنه را به طرف سقف بالا ببرید. سر و شانه را بالاتر از زمین نگه دارید. حالا مرحله ی دوم را دوباره تکرار کنید اما این بار پای راست را بالا ببرید و پای چپ را خم نگه دارید. ۸ مرتبه این حرکت را انجام دهید،۴ بار در هفته کافیست. تقریبا بعد از ۳ هفته تغییر را خواهید دید

 

fastslimming

 

حالت قایق

بنشینید و پاهای خود را روی زمین بگذارید. زانوها را خم کنید و دست ها را زیر آنها قرار دهید. قفسه ی سینه را بالا بکشید و شانه ها را عقب بدهید. عضلات شکم خود را درگیر کنید و پاها را بالا بکشید تا به موازات کف زمین درآیند ( زانوها باید همچنان خم باشند )، تعادل خود را باید با استخوان های نشیمنگاه حفظ کنید. اگر تا به اینجای کار احساس بدی نداشتید و راحت بود، می توانید وارد مرحله ی بعد شوید. پاهای خود را بیشتر بکشید ( اگر در پشت خود احساس ناراحتی کردید، حرکت را متوقف کنید ) و دست ها را به طرف جلو بکشید. این حالت را به اندازه ۵-۱۵ نفس کشیدن نگه دارید و سپس رها کنید. حرکت را ۵ مرتبه تکرار کنید.

 نگه داشتن حالت V

بنشینید، زانوهای خود را خم کنید و کف پاها را روی زمین قرار دهید. با هر دو دست، زیر ران هایتان را نگه دارید، خود را عقب بکشید و پاها را بالا بیاورید، تا زمانی که پایین پا به موازات زمین درآید. دست ها را رها کنید و آن ها را به طرف نوک انگشتان پا بکشید. به اندازه ی ۸ بار نفس کشیدن، آنها نگه دارید و سپس رها کنید. ۳ مرتبه  این حرکت را تکرار کنید.

اسکات وزن بدن

بایستید و پاها را به اندازه ی عرض باسن باز کنید. زانوها را آرام خم کنید و دست ها را به صورت ضربدری روی سینه قرار دهید. به طرف پایین اسکات بروید و وزن را به پاها انتقال دهید. مطمئن شوید پاها مستقیم به سمت جلو بروند و زانوها درست بالای انگشتان پا قرار بگیرند. کمی آن ها را نگه دارید و سپس دوباره به حالت اول بازگردید. ۵ مرتبه و در هر مرتبه، ۵ بار این حرکت را انجام دهید.

fastslimming

 

 حرکت پروانه با توپ طبی

در حالی که نشسته اید، توپ را نگه دارید و پاها را از هم دور کنید. سپس آنها را نزدیک کنید و دوباره از هم دور کنید. بایستید و دست چپ را به طرف راست ببرید ( از دست راست استفاده کنید تا توپ را سرجای خودش نگه دارید ). دوباره بنشینید، پاها را جمع کنید و حرکت را با دست دیگر تکرار کنید. این حرکت را ۳ بار و هر بار با ۴ مرتبه تکرار انجام دهید.

حلقه زدن پایه ای ( برای عضلات شکم )

بایستید و یک پای خود را جلو بگذارید، حلقه را دور کمرتان بگذارید، طوری که به قسمت پشت کمر بچسبد. به آرامی زانوها را خم کنید، سپس حلقه را با یک فشار قوی، دور کمر و دقیقا در یک منطقه بچرخانید. وزن خود را بین جلو و عقب پاها تغییر دهید تا باسن بچرخد. باسن و کمر باید حلقه را هل دهند و بکشند تا از حرکت نایستد.

چرخش تاق باز

به پشت بخوابید و پاها را صاف بکشید. در حالی که زانوی چپ خود را خم می کنید و به سمت سینه می آورید، نفس خود را حبس کنید. زانوی راست را با دو دست محکم بغل کنید. درحالی که از دست چپ خود برای بردن زانوی راست به سمت چپ، به آرامی روی آن فشار می دهید نفس خود را بیرون دهید و اجازه دهید نیم تنه بچرخد. دست راست را به ارتفاع شانه ی دست راست بکشید.

 

معجون های لاغری سریع شکم

fruit

لاغری با معجون سرکه سیب و دارچین

مطالعات نشان داده است که معجون سرکه سیب و دارچین، سطح قند خون را کاهش می دهد، متابولیسم بدن را بهبود می بخشد، و با کاهش اشتها از پرخوری جلوگیری میکند و در نهایت باعث لاغری و کاهش وزن می شود. سرکه سیب به دلیل مقادیر بالای استیک اسید که داراست، با کاهش سطح انسولین خون به افزایش سوخت و ساز بدن کمک میکند و با کاهش اشتها باعث لاغری و کاهش وزن می شود.

طرز تهیه معجون 

یک سیب قاچ خورده را با دو قاشق غذا خوری سرکه سیب، یک قاشق چای خوری پودر دارچین، یک قاشق چای خوری آب لیمو ترش تازه، دو قاشق چای خوری عسل و یک لیوان آب در مخلوط کن بریزید و بگذارید خوب با هم مخلوط شوند. این معجون را می توانید قبل از تمرینات ورزشی یا به عنوان یک میان وعده استفاده کنید.

معجون هندوانه و زغال اخته

معجون هندوانه و زغال اخته به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان هایی که دارد باعث افزایش متابولیسم بدن می شود، به سم زدایی کمک می کند و با کاهش اشتها باعث لاغری و کاهش وزن می شود.

طرز تهیه معجون

۷ فنجان هندوانه را با یک فنجان زغال اخته بدون هسته و ۱/۴ فنجان آب لیمو ترش تازه در مخلوط کن بریزید و خوب هم بزنید، از صافی رد کنید و بعد از هر باز تمرینات ورزشی بنوشید.

fruit

معجون انار و عسل

گریپ فروت یکی از بهترین انواع مرکبات برای افزایش چربی سوزی بدن است که منجر به لاغری و کاهش وزن می شود. انار دارای خواص ضد التهابی است و با کاهش قند خون، چربی خون، فشار خون بالا به طور مستقیم یا غیر مستقیم باعث کاهش وزن می شود.

طرز تهیه معجون 

نصف فنجان انار را با نصف فنجان گریپ فروت خرد شده و ۱ قاشق چای خوری عسل طبیعی درون مخلوط کن بریزید و خوب مخلوط کنید. معجون شما آماده است آن را در یک لیوان بریزید و بنوشید.

معجون زنجبیل و لیمو ترش

معجون زنجبیل و لیمو ترش به دلیل مقادیر بالای ویتامین C و آنتی اکسیدان هایی که دارد به سم زدایی بدن کمک کرده و باعث کاهش چربی بدن به ویژه در ناحیه شکم و پهلو کمک می شود.

طرز تهیه معجون

دو بند انگشت زنجبیل تازه را با یک لیمو ترش تازه خرد شده، آب یک لیمو ترش تازه و ۱ لیتر آب در مخلوط کن بریزید و خوب هم بزنید، از صافی رد کنید و هر روز صبح ناشتا آن را بنوشید. شما می توانید به معجون زنجبیل و لیمو ترش، مقداری زیره سبز اضافه کنید؛ زیره سبز آنتی اکسیدان های زیادی دارد و به دلیل اینکه یک دیورتیک طبیعی است باعث لاغری و کاهش وزن می شود.

fruit

معجون نارگیل و آناناس و رازیانه

آب نارگیل یکی از بهترین روش ها برای کاهش اشتهاست که با جلوگیری از پرخوری به لاغری و کاهش وزن کمک می کند. آناناس شامل برملائین است که التهاب را کاهش داده و می تواند به کاهش وزن کمک کند. رازیانه یکی از بهترین دارو های گیاهی برای سم زدایی روده است و با پاک سازی روده به کاهش چربی شکم کمک می کند.

طرز تهیه معجون

۱ فنجان آب نارگیل تازه را با ۱/۴ فنجان آناناس و ۱/۲ قاشق چای خوری رازیانه در مخلوط کن بریزید و خوب هم بزنید. معجون شما آماده است می توانید بنوشید.

 

معجون آناناس و دارچین

برملائین موجود در آناناس به بهبود هضم غذا کمک می کند، التهاب را کاهش داده و باعث کاهش وزن می شود. دارچین یکی از بهترین ادویه ها برای افزایش چربی سوزی و کاهش اشتهاست که با جلوگیری از پرخوری باعث لاغری و کاهش وزن می شود.

طرز تهیه معجون 

۱ فنجان آناناس خرد شده را با ۱/۲ قاشق چای خوری پودر دارچین و ۲ قاشق غذا خوری آب لیمو ترش تازه در مخلوط کن بریزید و خوب هم بزنید. معجون چربی سوز شما آماده است، آن را در یک لیوان بریزید و بنوشید.

معجون لاغری تمشک و لیمو ترش

لیمو ترش حاوی مقادیر بالای ویتامین C و آنتی اکسیدان هاست که برای سم زدایی بدن مفید بوده و به کاهش چربی شکم و پهلو کمک می کند. تمشک دارای مواد شیمیایی طبیعی به نام کتون است که اشتها را کاهش داده و با کاهش کالری مصرفی در طول روز، باعث لاغری خواهد شد.

طرز تهیه معجون

دو فنجان تمشک خرد شده را با نصف فنجان آب و آب یک لیمو ترش تازه در مخلوط کن بریزید و خوب هم بزنید. این معجون را به عنوان میان وعده استفاده کنید.

 

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن