قیمت فیزیوتراپی در منزل

قیمت فیزیوتراپی در منزل

قیمت فیزیوتراپی در منزل ، انواع خدمات فیزیوتراپی در منزل شامل درمان دیسک کمر و گردن ، آسیب‌ های مفصلی، پوکی استخوان ، صدمات نورولوژی، مانند ام اس ، پارکینسون ، گیلن باره ، فلج بلز صورت ، فلج مغزی و نخاعی و… می باشند.

 

 

فیزیوتراپی در منزل

 

 

 

چه مواقعی به خدمات فیزیوتراپی در منزل نیاز است؟

فیزیوتراپی این امکان را به وجود می آورد که بیمار بدون نیاز به جراحی و مصرف دارو، توانایی حرکت کردن انجام کارها را که مهم ترین قسمت زدگی هر فرد است را به دست آورد.

در این موارد بیمار می تواند از خدمات فیزیوتراپی در منزل استفاده کند :

زمانی‌ که بیمار پس از جراحی به فیزیوتراپی نیاز دارد، زمانی‌ که فرد مشکلات حرکتی دارد، زمانی ‌که فرد مشکلات ارتوپدیک دارد، زمانی ‌که فرد دچار آسیب ‌دیدگی یا شکستگی شده است.

همچین زمانی که بیمار دچار مشکلات قلبی، ریوی و دیابت است می تواند در منزل از خدمات فیزیوتراپی ریه و یا فیزیوتراپی قلب استفاده کند. در برخی موارد نیز جابجایی سالمندان مشکل است که در این صورت می توان از خدمات فیزیوتراپی سالمندان در منزل بهره برد.

 

 

مزایای فیزیوتراپی در منزل

 

 

 

مزایای فیزیوتراپی در منزل در تهران :

حال فردی را در نظر بگیرید که به دلیل مشکلات عضلانی – اسکلتی قادر به مراجعه ی به موقع و منظم به مراکز درمانی نمی باشد. این فرد نیاز دارد تا تمامی حرکات و نرمش های خود را زیر نظر متخصص فیزیوتراپی در محیطی آرام و مناسب انجام دهد.

در نظر گرفتن شرایط روحی بیمار تاثیر بسزایی در روند بهبودی او دارد. اگر بیمار از نظر روانی در محیطی آرام قرار بگیرد توانایی بیشتری برای پشت سر گذراندن دوره ی درمان خود پیدا می کند.

 

 

 

فیزیوتراپی در منزل تهران

 

 

 

اولین جلسه فیزیوتراپی در منزل :

در اولین جلسه که تقریبا ۴۵ دقیقه طول می کشد، فیزیوتراپیست مشکل بیمار را ارزیابی خواهد کرد.

با ارزیابی سوابق پزشکی و معاینه فیزیکی بیمار ، فیزیوتراپیست به درک کاملی از مشکل بیمار خواهد رسید و برنامه یا طرحی برای درمان او در نظر خواهد گرفت.

 

برای فیزیوتراپی در منزل باید به چند مورد توجه کرد:

انتخاب محل مناسب در منزل :

برای انجام خدمات فیزیوتراپی در منزل باید محیط مناسبی در نظر گرفته شود که نور و دمای مناسبی داشته باشد. همچنین ممکن است فیزیوتراپیست با خود وسیله هایی را به منزل شما بیاورد که می بایست فضای کافی برای جابجا شدن و تمرینات فیزیوتراپی وجود داشته باشد.

آرامش و سکوت منزل :

در طی جلسات فیزیوتراپی باید آرامش و سکوت وجود داشته باشد که این موضوع اهمیت زیادی دارد.

حضور کودکان در محل فیزیوتراپی و یا ورود افراد سرزده به محل میتواند آرامش را از هر دو طرف یعنی هم بیمار و هم فیزیوتراپیست بگیرد.

همچنین باید تلفن و موبایل خاموش باشد تا فیزیوتراپیست بر روی کار خود تمرکز داشته باشد.

 

 

هزینه فیزیوتراپی در منزل

 

 

 

برنامه فیزیوتراپی خود را بدانید :

بیشتر بیماران از فیزیوتراپیست خود برنامه تمرینی دریافت می کنند. زمانی شما به اهداف توانبخشی خود می رسید که برنامه تمرینی و توصیه های فیزیوتراپیست را با دقت گوش کرده و انجام دهید.

اهداف درمانی :

قبل از شروع به فیزیوتراپی باید هدف از این کار مشخص شود. کاهش درد و بهبودی یک هدف کلی در فیزیوتراپی است.

باید هدف دقیقا مشخص شود؛ مثلا اگر قبلا بیمار ورزش خاصی انجام می داده است و می خواهد دوباره ادامه دهد و یا این که می خواهد به راحتی از پله ها بالا و پایین رود و یا بدود. همه این موضوعات باید در جلسه اول به فیزیوتراپیست گفته شود.

 

 

تعرفه فیزیوتراپی در منزل

 

 

 

تعیین قیمت فیزیوتراپی در منزل تهران:

قیمت فیزیوتراپی همیشه برای بیماران از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا در بیشتر مواقع آسیب دیدگی بیمار طوری ست که تعداد این جلسات زیاد است.

بیماران این نگرانی را دارند که آیا قادر به پرداخت هزینه ها هستند یا خیر.

ابتدا متقاضی با مراکز درمانی یا فیزیوتراپ تماس می گیرید. بعد از ثبت درخواست توسط بیمار برای فیزیوتراپی در منزل، متخصص بیمار را ویزیت می کند.

در این مرحله وضعیت بیمار بررسی می شود تا با توجه به وضعیت بیماری، تعداد جلسات فیزیوتراپی تعیین شود. سپس قیمت فیزیوتراپی در منزل به بیمار اعلام می گردد.

این امکان برای بیماران خانم وجود دارد که از یک فیزیوتراپ خانم کمک بگیرند و برای راحتی در درمان خود یک فیزیوتراپ خانم را از مجموعه انتخاب کند. قیمت فیزیوتراپی بستگی به مشکل بیمار و تعداد اعضای درگیر بیماری که نیازمند فیزیوتراپی ست دارد.

 

 

تعیین قیمت فیزیوتراپی در منزل تهران

 

 

 

قیمت فیزیوتراپی در منزل تهران و روش های پرداخت هزینه:

بعد از ویزیت بیمار و تعیین وضعیت او هزینه مشخص می شود. بیمار باید مبلغی از هزینه را پرداخت نماید.

قیمت فیزیوتراپی در منزل تهران برای هر بیمار متفاوت است و به شرایط بیمار بستگی دارد. با توجه به وضعیت بیمار شاید لازم باشد از دستگاه فیزیوتراپی استفاده شود که هزینه آن محاسبه می شود.

البته قیمت فیزیوتراپی در منزل تهران طبق نرخ مصوب محاسبه شده و به بیمار ارائه می شود.

با وجود این هستند مراکزی که هزینه های بالاتری از نرخ مصوب از بیمار درخواست و از این طریق درآمدزایی می کنند.

متاسفانه برخی مراکز با هدف جذب بیمار، هزینه های پایین تر  فیزیوتراپی در منزل را انجام می دهند.

این مراکز یا خدمات خوبی ارائه نمی دهند یا از افراد غیر متخصص استفاده می کنند. و به بیمار آسیب می زنند و یا بیمار بهبود قابل توجهی در بیماری خود احساس نمی کند.

 

 

تعیین قیمت فیزیوتراپی در تهران

 

 

 

 

انواع فیزیوتراپی:

حیطه ی فعالیت فیزیوتراپی بسیار گسترده می شود و در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. حال اگر بخواهیم فیزیوتراپی را بخش بندی کنیم می توانیم به موارد مهم زیر اشاره کنیم:

فیزیوتراپی پیشگیری:

گروه اول از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و مناسب افرادی می باشد که در در محیط کار پشت میز می نشینند و ممکن است دچار آسیب های عضلانی-استخوانی شوند.

افرادی که به صورت مادرزادی دچار اختلالات جسمانی و عضلانی هستند و یا افرادی که سبک زندگی نامناسبی دارند، می توانند از نرمش ها و حرکت های فیزیوتراپی مخصوصی برای جلوگیری از آسیب دیدگی های احتمالی بهره بگیرند.

 

 

انواع فیزیوتراپی

 

 

 

 

فیزیوتراپی درمانی:

نرمش ها و حرکات مخصوص فیزیوتراپی در درمان بسیاری از بیماری های عضلانی – اسکلتی موثر هستند. به طور مثال فردی را در نظر بگیرید که از زانو درد رنج می برد.

مطمئنا این فرد با مراجعه به پزشک متخصص، نیاز دارد تا چندین جلسه فیزیوتراپی برای تقویت دامنه ی حرکتی مفصل زانوی خود و رفع عوارض موجود، انجام دهد.

یا بالعکس ممکن است فردی بعد از انجام جراحی نیاز به فیزیوتراپی پیدا کند تا زودتر مراحل بهبودی خود را طی کند.

 

فیزیوتراپی در منزلفیزیوتراپی در منزل تهران

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن