فیزیوتراپی در منزل شمال تهران

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران یکی از روش های توانبخشی بیمارانی است که بنا بر شرایط ویژه شان مثل سالمندان کم توان ، بیماران مبتلا به سکته مغزی ، بیماران ام اس که در وضعیت حادتری از بیماری خود قرار دارند و انتقال آن ها به مرکز درمانی با مشکلاتی همراه است، استفاده می شود .

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران ، آسان ترین و بهترین راه ، برای استفاده این افراد از خدمات فیزیوتراپی می باشد . چرا که گاهی همن جابجایی و حرکت بیمار به صورت غیر اصولی و انتقال او به کلینیک فیزیوتراپی باعث تشدید شرایط بیمار می شود .

از آن جا که افراد برای انجام خدمات وارد محیط زندگی شما می شوند پس باید قابل اعتماد بوده ، همچنین برای راحتی بیشتر از پرسنل مورد اعتماد آقا و خانم به کار گرفته می شود تا درمان در بهترین شرایط و مناسب حال بیمار انجام شود .

 

 

 

فیزیوتراپی

 

 

 

انجام فیزیوتراپی در منزل غرب تهران و عدم نیاز به مراکز درمانی:

با توجه به این که بیشتر بیمارانی که به خدمات فیزیوتراپی نیاز دارند، مشکلات حرکتی دارند و مراجعه ی به مراکز درمانی برای آن ها مشکل است، همچنین این افراد حوصله کمتری دارند و نمی توانند به راحتی در صف های طولانی بمانند و نوبت دهی های نامنظم در این مراکز نیز بر روی اعصاب آن ها تأثیر بیشتری می گذارد.

از این رو نیاز این افراد به ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل به خوبی حس می شود.

برای دریافت این خدمات آسان و راحت با هزینه مناسب می توان با یک تماس تلفنی به راحتی اقدام به دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل تهران برای عزیزان خود کنید.

خدمات فیزیوتراپی در منزل شمال تهران در مراجعه اول:

طی اولین مراجعه در منزل توسط فیزیوتراپ به طور کامل مشکلات فرد را ارزیابی نموده و سوابق پزشکی و سابقه درمانی او را مطالعه می کند.

سپس با آگاهی کامل و با توجه به تجاربی که دارد یک پلن منظم درمانی را برای بیمار در نظر می گیرد.

 

 

فیزیوتراپی در منزل

 

 

 

خدمات فیزیوتراپی در منزل شرق تهران:

در اولین ویزیت در منزل ، شرایط جسمانی بیمار بررسی می شود و شرح حالی از او گرفته می شود .

شاید اولین جلسه بین ۴۵ تا یک ساعت یا بیشتر به طول انجامد . در این روش نوع درمان شما و تعداد جلسات تخمینی بیمار بررسی می شود .

فیزیوتراپیست کیست؟

 • فیزیوتراپیست ها با در نظر گرفتن شرایط فیزیکی،روانی (سایکولوژیکی) ، عاطفی و اجتماعی افراد کمک می کنند تا کیفیت زندگی آن ها افزایش یابد.
 • فیزیوتراپیست ها بیماران را ارزیابی می کنند، و با توجه به یافته هایشان قضاوت بالینی و پیش آگهی بیماری و برنامه ی درمانی را تعیین می کنند.
 •  فیزیوتراپیست با در نظر گرفتن اولویت های بیمار اهداف درمانی را مشخص می کند و راه کارهایی را برای مدیریت مشکل توسط خود بیمار ارائه می دهد.
 • فیزیوتراپیست ها نیازمند قدرت بدنی مناسب هستند چرا که در بسیاری از مواقع باید پوزیشن های خاصی به بیمار بدهند یا نیروی زیادی مثلا برای کشش بافت وارد کنند.
 • داشتن روابط اجتماعی خوب و توانایی جلب اعتماد بیمار و صبور بودن از دیگر ویژگی های یک فیزیوتراپیست است که او را در جهت رسیدن به اهداف درمانی کمک می کند.

 

فیزیوتراپی منزل تهران

 

 

 

این خدمات می تواند شامل موارد ذیل باشد :

 • سوزن درمانی
 • الکتروتراپی
 • ماساژ درمانی و درمان های دستی
 • آب درمانی
 • تمرین درمانی و ورزش درمانی
 • و….

مکانی که باید برای درمان در منزل اختصاص دهید باید فضای کافی برای قرار دادن برخی وسایل و تجهیزات درمانی که گاها توسط فیزیوتراپ با خود آورده می شود ، موجود باشد . و همچنین باید مکانی باشد که دما و نور مناسب واز آرامش لازم برخوردار باشد.

دستگاه فیزیوتراپی خانگی با استفاده از تکنیک های مختلف، بسته به ماهیت آسیب یا مشکلاتی که در حال درمان هستند استفاده می کنند.

 

 

فیزیوتراپی در منزل غرب تهران

 

 

 

 رایج ترین تکنیک های فیزیوتراپی در منزل غرب تهران عبارت اند از:

دستکاری عضلات:

حرکت مفصل و بافت نرم کمک می کند تا گردش خون را بهبود بخشد، و اسپاسم را کاهش میدهد و عضلات را آرام می کند.

طب سوزنی:

سوزن سیستم عصبی را تحریک می کند و به کاهش درد می پردازد، عضلات را آزاد می کند، سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و تنظیمات مختلف بدن را کنترل می کند.

تحریک عصب الکتریکی:

جریان الکتریسیته الکتریکی که به مناطق آسیب دیده منتقل می شود، باعث می شود تا سیگنال های درد را به مغز متوقف کند.

تست عملکرد:

تست بیمار برای ارزیابی توانایی های جسمی او.

ارائه دستگاه:

نسخه، ساخت و استفاده از وسایل و تجهیزات کمکی، تطبیقی، حمایتی و محافظتی.

 

 

فیزیوتراپی در منزل شمال تهران

 

 

 

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی علمی است که نه تنها در بهبود کیفیت زندگی افراد نقش دارد، بلکه می تواند از ایجاد آسیب هم پیشگیری کند.

هم بخشی از سیستم توانبخشی است و هم در مراقبت های حاد نقش دارد. به علاوه در حفظ عملکرد های حرکتی، مدیریت بیماری های مزمن و آموزش به بیمار و مراقب او، هم فعالیت می کند.

در هر مرحله ای از زندگی افراد، فیزیوتراپی می تواند کمک کننده باشد مثلا وقتی یک نفر بخاطر تصادف، بیماری و … توانایی جسمی و حرکتی اش را از دست داده است.

همچنین فیزیوتراپی به فرد کمک می کند تا توانایی هایش را افزایش دهد، یا در شخصی که بیماری پیش رونده مثل ام اس دارد توانایی هایش را حفظ کند و یا در کسی که یکسری از توانایی هایش را از دست داده است فعالیت ها و توانایی های جایگزین پیدا کند و به فرد آموزش های لازم را جهت حفظ حداکثر استقلال بدهد.

 

از علل مراجعه به فیزیوتراپی می تواند موارد زیر باشد:

 • کاهش درد
 • بهبود توانایی های حرکتی فرد
 • پیشگیری از آسیب های ورزشی یا کمک به ترمیم آن ها
 • یاد گرفتن چگونگی استفاده از عضو مصنوعی
 • یاد گرفتن چگونگی استفاده ی صحیح از وسایل کمکی مثل عصا یا واکر
 • بهبود تعادل فرد برای جلوگیری از زمین خوردن به خصوص در سالمندان
 • پیشگیری از ناتوانی یا برخی از جراحی ها
 • توانبخشی بعد از سکته ی مغزی، تصادف، یا جراحی
 • کنترل ادرار و مدفوع
 • تجویز اسپلینت یا بریس

 

 

فیزیوتراپی در منزل غرب تهران

 

 

 

چه انتظاری از فیزیوتراپی در منزل شرق تهران داشته باشیم؟

برنامه ی شما در هر جلسه کاملا منحصر به فرد خواهد بود، زیرا کاملا بر اساس نیاز های شما تنظیم شده است.

 

 

اما اکثر مواقع روند های زیر معمول هستند:

 • فیزیوتراپیست از سابقه ی پزشکی شما به طور کامل اطلاع پیدا می کند
 • فیزیوتراپیست شرایط شما را مورد ارزیابی و تشخیص قرار می دهد.
 • برنامه درمانی ای دریافت می کنید که برای شما اهدافی را معین می کند.
 • دوره ای از تمرینات مختلف و دیگر دستگاه های کمکی برای شما تجویز می شود.

فیزیوتراپی از جمله روش هایی محسوب می شود که از لحاظ اقتصادی، در مقایسه با جراحی ها بسیار به صرفه است.

فیزیوتراپی به شما کمک می کند که از برخی جراحی ها پرهیز کنید، برای مثال مشکل دیسک کمر شما ممکن است تا حد زیادی توسط فیزیوتراپی بر طرف شود و دیگر نیاز به جراحی و گذراندن دوران نقاهت نداشته باشید.

به همین ترتیب تمارین مربوط به رباط ها نیز می توانند بهبودی قابل توجهی را برای شما به ارمغان بیاورند. همچنین باعث می شود بتوانید مصرف دارو را کاهش دهید، درد خود را مدیریت کنید و خطر مصدومیت را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش دهید.

 

هزینه فیزیوتراپی

 

در مورد سیستم حرکتی انسان فیزیوتراپی در منزل شمال تهران در مواردی مانند موارد زیر کمک می کند:

برگرداندن قدرت به عضلات اندام:

بسیاری از دردها مانند کمردرد و یا درد ناشی از کندرومالاسی کشکک با تقویت عضلات اندام بهبود یافته یا حداقل بهتر می شوند.

همچنین تقویت عضلات اندام در بازپروری بیمار بعد از انجام عمل جراحی و یا مدتی بیحرکتی اندام در گچ بسیار اهمیت دارد.

فیزیوتراپ برای تقویت عضلات از نرمش های خاصی استفاده می کند. وی به بیمار کمک می کند تا این نرمش ها را انجام داده و به وی یاد می دهد تا چگونه آن ها را در منزل انجام دهد.

راه رفتن:

بعد از بسیاری از اعمال جراحی در اندام تحتانی مانند انواع تعویض مفصل ران یا تعویض مفصل زانو و یا بازسازی رباط صلیبی قدامی و یا بعد از بسیاری بیماری ها مانند سکته مغزی بیمار باید یاد بگیرد چگونه با واکر و یا عصا راه برود و سپس یاد بگیرد چگونه بتدریج این وسایل را از خود جدا کرده و راه رفتن مستقل را تجربه کند.

فیزیوتراپ به بیمار آموزش های لازم را می دهد و به وی کمک می کند تا این مراحل را با موفقیت انجام دهد.

 

 

 

 

 

نرمش های تعادلی:

بعد از سکته مغزی یا بعضی آسیب های مغزی و نخاع بیمار باید یاد بگیرد که چگونه در هنگام ایستادن و راه رفتن تعادل خود را حفظ کند.

همچنین بعد از بسیاری از اعمال جراحی ارتوپدی مانند بازسازی رباط صلیبی، به دست آوردن هماهنگی و تعادل بین عضلات اندام اهمیت بسیار دارد.

فیزیوتراپ به بیمار کمک می کند تا با انجام حرکاتی این تعادل و هماهنگی را بدست آورد.

آموزش انتقال:

فیزیوتراپ به بیمار آموزش میدهد که چگونه خود را از تخت به صندلی چرخدار منتقل کند یا چگونه از حالت نشسته به حالت ایستاده درآید یا چگونه وقتی عصا به دست دارد سوار ماشین شود.

این مهارت های انتقال بعد از بسیاری از بیماری ها و یا در هنگام استفاده از وسایل کمکی برای راه رفتن (مانند عصا یا واکر) نیاز به آموزش و تمرین دارند.

ماساژ:

ماساژ کمک می کند تا درد بیمار کاهش یابد و جریان خون اندام را بهبود می دهد. ماساژ همچنین به بیمار آرامش می دهد. فیزیوتراپ برحسب نوع بیماری ماساژ های مناسب آن را برای بیمار انجام می دهد.

 

 

دکتر فیزیوتراپی شرق تهران

 

 

برگرداندن دامنه حرکتی مفاصل:

وقتی بیمار برای مدتی بی حرکت شده و استراحت می کند و یا اندام بیمار مدتی در گچ بی حرکت می شود دچار خشکی مفاصل می گردد.

کاهش دامنه حرکتی مفصلی در بیماری های مفصلی مانند انواع آرتریت ها و ساییدگی ها مفصلی هم وجود دارد. فیزیوتراپ کمک می کند تا این خشکی و محدودیت حرکتی بهتر شود.

بعد از اعمال جراحی بر روی اندام و مفاصل بیمار باید هر چه زودتر حرکت مفاصل اندام را شروع کند وگرنه دچار خشکی خواهد شد. فیزیوتراپ به بیمار کمک می کند تا دچار خشکی مفصلی نشود.

فیزیوتراپ این کار را با انجام دادن حرکات نرمشی خاص در اندام بیمار انجام می دهد. وی همچنین به بیمار آموزش می دهد که چگونه خودش این حرکات را در منزل انجام دهد.

شوک ویوتراپی:

فیزیوتراپ از این روش برای درمان بسیاری از تاندنیت ها مانند تنیس البو یا خار پاشنه استفاده می کند.

 

 

متخصص فیزیوتراپی در منزل

 

 

تحریک الکتریکی عصب و عضله:

فیزیوتراپ با استفاده از دستگاه های تحریک الکتریکی و عبور جریان های ضعیف از بدن بیمار درد بیمار را کاهش داده و یا بعد از جراحی های پیوند اعصاب آسیب دیده، با تحریک الکتریکی عضلات سعی می کند آن ها را کارا و قوی نگه دارد.

 • در فیزیوتراپی از نور، پروتو های فروسرخ و فرا بنفش، ورزش، جریان برق و گرما استفاده می شود.
 • فیزیوتراپی حوزه ای از پزشکی می باشد که درمان، پیشگیری از بیماری ها، بالا بردن سطح سطلامت و توان بخشی از اهداف آن می باشد.
 •  فیزیوتراپی در منزل مدلی از بازپروری فیزیکی می باشد که در کاهش درد اندام ها، درد استخوان و درد مفاصل کمک می کند و باع ث بهبود مشکلات حرکتی و درد می شود.

انجام تمرین درمانی در منزل شرق تهران:

تمرین درمانی یکی از موارد دیگر که در فیزیوتراپی در منزل انجام می شود تمرین درمانی است.

در تمرین درمانی انجام ورزش ها و حرکات مختلف به بیمار آموزش داده می شود یا بر روی او انجام می شود. همچنین انجام ماساژ درمان، آب درمانی و … نیز جزو تمرین درمانی می باشد.

 

تعرفه فیزیوتراپی در منزل تهران

 

 

 

فیزیوتراپی در منزل غرب تهران در دوران بارداری:

فیزیوتراپیست ها می توانند برنامه های ورزشی را تجویز کنند که به آماده سازی بدن شما برای بارداری کمک می کنند و آمادگی جسمانی و تناسب اندام شما را تا قبل از تولد نوزاد حفظ می کند.

درد پایین کمر و اطراف لگن عوارض شایع دوران بارداری است و راه هایی برای کاهش این درد ها وجود دارد مانند درمان های دستی، تمرین های مخصوص، ماساژ، TENS و بریس بندی.

 

فیزیوتراپی در منزلفیزیوتراپی در منزل تهران

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن