saftweightlossdiet

رژیم لاغری سریع

 

رژیم لاغری سریع امروزه دغدغه ی بسیار از افرادی که در حال دست و پنجه نرم کردن با چربی های مزاحم بدنشان هستند، میباشد اما متاسفانه به دلیل مشغله زیاد و یا نداشتن توان مالی ، توانایی رفتن به باشگاه و هزینه کردن زیاد را ندارند و همچنین به هر دلیلی قادر به پایبند بودن به رژیم لاغری سریع خود نمیباشند.

در ادامه راه حل هایی در خصوص این دو مشکل را با شما در میان خواهیم گذاشت.

اولین قدم

اولین قدم برای پایبند بودن به رژیم لاغری سریع خود نوشتن برنامه ی رژیمی میباشد چرا که با نوشتن برنامه رژیم سریع، انگیزه خو را حفظ خواهید کرد.

در ابتدا تعیین کنید که چقدر وزن و با چه سرعتی را با استفاده از رژیم لاغری سریع می خواهید از دست بدهید. از داشتن اهداف واقع بینانه خود اطمینان حاصل کنید.

 در صورتی که بتوانید به رژیم لاغری سریع خود بچسبید، می توانید دو کیلو گرم در ماه  با روشی سلامت و موثراز دست بدهید. تاریخ پایان رژیم لاغری سریع شما می تواند یک زمان خاص مانند عروسی ، کباب ساحلی دوستتان یا شروع یک سال تحصیلی جدید باشد.

درک کنید که نقطه شروع شما چیست و الان کجا هستید؟  شما می توانید از یک مربی بدنسازی برای ارزیابی تناسب اندام و داشتن برنامه رژیم لاغری سریع سالم و موثری  کمک بگیرید یا کمر، ناحیه کمر و ران را اندازه گیری کنید تا بتوانید پیشرفت بعدی خود را به جایی که می خواهید برسانید.

یک برنامه رژیم اتغری سریع را برای هر هفته تنظیم کنید چقدر وزن می خواهید در هر هفته از دست بدهید؟ یک روز را انتخاب کنید تا هر هفته خودتان را وزن کنید. هر روز خود را وزن نکنید و یا نسبت به وزن خود وسواس نداشته باشید.

 یک تمرین برای هر هفته تنظیم کنید. اگرچه شما نمیتوانید برنامه رژیم لاغری سریع خود را ماه ها پیش برنامه ریزی کنید، در ابتدای هر هفته، چند تمرین را به برنامه رژیم لاغری خود اضافه کنید.

شما می توانید یک گزارش از آنچه که خورده اید، میزانی که کار کرده اید، و وزنی که هر هفته از دست داده اید داشته باشید. برنامه می تواند مفید باشد، اما اطمینان حاصل کنید که تنها چیزهایی که میخورید را ، ثبت نکنید.

 شما همچنین می توانید یک دفترچه روزانه داشته باشید که تغییرات رژیمی شما را نمودار و تجزیه و تحلیل کند که چه چیزی موثر بوده و چه چیزی نه. این به شما کمک خواهد کرد تا با خودتان بهتر و موثرتر ارتباط برقرار کنید.

 

saftweightlossdiet

 

به تنهایی رژیم نگیرید

اگر یک دوست رژیم گیرنده یا افراد دیگری دارید که با مشکلات برنامه رژیم لاغری سریع مثل شما روبرو باشند، انگیزه بیشتری خواهید داشت. این باعث می شود که شما در مسیر حرکت خود راحت تر باشید، چراکه شما کسی را دارید که بتواند شما را تشویق کند. در اینجا روش هایی برای اطمینان از اینکه به تنهایی رژیم نمیگیرید، وجود دارد:

– دوستان رژیمی با رژیم لاغری سریع خوب پیدا کنید. اگر شما در حال تلاش برای بهبود بدن خود هستید در همان زمان که شخص دیگری نیز هست، پس شما می توانید دانسته هایتان را به اشتراک بگذارید، باهم کار کنید و برای هم انگیزه ایجاد کنید. همراه با او یک برنامه سالن بدنسازی ، یا یک برنامه رژیم غذایی هفتگی سالم تنظیم کنید ، این کار می تواند به شما در مسیر درست کمک کند.

– اگر شما نمیتوانید یک برنامه رژیم لاغری سریع یا یک گروه پیدا کنید، کسی را پیدا کنید که بتوانید به او اعتماد کنید، مانند یک دوست یا دیگر افراد. این فرد می تواند به شما کمک کند تا متمرکز شوید و در صورت رعایت رژیم لاغری سریع،  سخت به شما گوش فرا دهد.

برای رفتار خوب به خود پاداش دهید

در ابتدا طول خواهد کشید تا توانایی ذهنی زیادی برای رژیم لاغری سریع داشته باشید، باید به خودتان مدام یادآوری کنید که در هر زمان کار خوبی انجام می دهید. اگر به خودتان برای رفتار خوب پاداش دهید، انگیزه بیشتری برای ادامه دادن سختی ها و از دست دادن وزن خواهید داشت. برای مثال:

– برای هر دو یا پنچ کیلو گرم به خود پاداش بدهید. بسته به اینکه قصد دارید چقدر وزن از دست بدهید ، باید هر زمان که وزن جدیدی را به دست می آورید، یک سیستم پاداش ایجاد کنید. شما می توانید یک ماساژ یا پدیکور دریافت کنید، یک شلوار کوچکتر خرید کنید یا یک فیلم ببینید.

– اگر در طول هفته واقعا سالم بوده باشید، در تعطیلات آخر هفته به خود پاداش بدهید.

– فراموش نکنید که به خود بگویید که هر بار که وزن از دست می دهید فوق العاده است. پاداش شما برای از دست دادن وزن همیشه نباید مربوط به غذا باشد. شما می توانید به خودتان بگویید که اگر برنامه رژیم لاغری سریع خود را برای یک ماه حفظ کنید یک جفت کفش جدید خواهید خرید.

 

saftweightlossdiet

رژیم لاغری سریع پلانک

این رژیم لاغری سریع به شما کمک میکند که در عرض دو هفته ۹کیلوگرم وزن کم کنید البته بخ این شرط که به مواردی که در بالا برای شما در خصوص پایبند بودن به رژیم لاغری سریع خود، تمام و کمال عمل کنید.

بسیاری از افراد برای کاهش این مقدار زیاد وزن از آنها استفاده می کنند, بنابراین تغییراتی در رژیم غذایی و سبک زندگی شما می تواند به همان اندازه مفید باشد و بسیار سالم تر هم است.

منوی غذایی هفتگی پلانک فقط دو هفته است که طی آن باید رژیم غذایی سفت و سختی را دنبال کنید.در متن زیر می توانید این منوی هفتگی را پیدا کنید و باید در طول هفته دوم برنامه غذایی خود را تکرار کنید.

شنبه:

صبحانه:قهوه و تکه ای نان کامل

نهار:مرغ گریل شده

شام:۲ عدد تخم مرغ آب پز با هویج

یک شنبه:

صبحانه:چای لیمو

ناهار:استیک گریل شده و میوه

شام:هر چیزی که می خواهید.

دوشنبه:

صبحانه:قهوه بدون شکر (شیرین کننده ها مجاز هستند)

نهار:دو عدد تخم مرغ آب پز با اسفناج

شام:استیک گریل شده با سالاد

سه شنبه:

صبحانه:قهوه بدون شکر و یک تکه نان کامل

نهار:گوشت پخته شده

شام:مرغ و سالاد

چهارشنبه:

صبحانه:قهوه بدون شکر و یک تکه نان کامل

نهار:دو عدد تخم مرغ آب پز شده و گوجه فرنگی

شام:گوشت و سالاد.

پنج شنبه:

صبحانه:قهوه بدون شکر و یک تکه نان کامل

نهار:یک عدد تخم مرغ آب پز با هویج؛ سبزیجات خام و ۵۰ گرم پنیر کم چرب

شام:میوه و ماست بدون چربی.

جمعه:

صبحانه:هویج با آب لیمو و قهوه بدون شکر

نهار:ماهی آبپز شده و گوجه

 شام:استیک و سالاد

 

saftweightlossdiet

 

تثبیت فاز پس از دنبال کردن این رژیم لاغری سریع برای دو هفته  وجود ندارد. به همین دلیل ریسک بالایی برای بدست آوردن وزن از دست رفته در کوتاه مدت وجود دارد.برای جلوگیری از این امر، پیروی از رژیم لاغری سریع سالم و ورزش منظم مفید است.

همانند تمام رژیم های لاغری سریع، خیلی مهم است که احساس کنید مجبور هستید از آن ها پیروی کنید.در آخر فکر کنید که شما می توانید هر چیزی که می خواهید بخورید.

به طور خلاصه اگر می خواهید این رژیم لاغری سریع را امتحان کنید به یاد داشته باشید که شما می توانید این فرصت را برای تغییر سبک زندگی خود بگیرید:ورزش کردن، تعادل، و غذاهای سالم باید قانون شما باشند.

اثرات جانبی رژیم پلانک :

  • در این رژیم غذایی، فیبر و کربوهیدراتی وجود ندارد، بنابراین بسیار نامتعادل است و می تواند باعث یبوست و کمبود مواد مغذی شود.
  • هم چنین با توجه به مصرف بالای تخم مرغ ممکن است باعث افزایش سطح کلسترول شود.
  • در این رژیم غذایی شکری وجود ندارد که می تواند به علاوه برای افرادی که شکر زیادی می خورند خوب باشد.
  • با این حال مقدار بالای پروتیین ممکن است اثرات جانبی داشته باشد، به عنوان مثال موجب اضافه بار روی کلیه ها و افزایش خطر حملات قلبی و سکته می شود

حرکات ورزشی رژیم لاغری سریع

اگر فرصت کافی برای باشگاه رفتن را ندارید، می‌توانید با انجام این تمرینات در منزل یا هر مکانی که مایل هستید، در کنار رعایت رژیم غذایی سالم، به تناسب اندام و کاهش چربی بدن دست پیدا کنید.

چگونه این تمرینات را انجام دهید؟

  •  قبل از انجام این تمرینات، ۵ دقیقه بدن را با حرکاتی مانند: اسکوات، حرکات دادن دست و پا در نرمش‌های مانند پرش پروانه و همچنین حرکت دادن کمر، زانو و گردن گرم کنید.
  • تایمر را برای ۱۵ دقیقه تنظیم کنید. تمرینات را پشت سر هم انجام دهید و فقط زمانی که نیاز به استراحت دارید، توقف کنید. این کار را انجام دهید و تمرینات را تا پایان ۱۵ دقیقه ادامه دهید.
  • تمرینات را هر دو روز یک بار انجام دهید و به مرور تعداد تکرارها را افزایش دهید.
  • بعد از سه هفته می‌توانید مدت زمان تمریناتی که به منظور کاهش چربی بدن و تناسب اندام انجام می‌شود را به ۲۰ دقیقه افزایش دهید.

توجه : این تمرینات برای کسانی که اضافه وزن بالا و یا مشکلات زانو دارند توصیه نمی‌شود.

fastweightplan

 

شنا سوئدی با لمس شانه

به وضعیت شنا سوئدی قرار بگیرید، به نحوی که بدن صاف باشد و پاها، کمر و گردن در یک راستا قرار بگیرند. تمام بدن را صاف نگه دارید. یک شنا سوئدی انجام دهید و وقتی که بالا آمدید دست چپ را به سمت شانه راست  حرکت دهید و آن را لمس کنید. سپس یک حرکت شنا سوئدی دیگر و انجام حرکت با تغییر دست. این حرکت را ۱۲ بار تکرار کنید.

پلانک پرشی

مانند وضعیت شنا سوئدی قرار بگیرید، سپس با یک حرکت پاها را به سمت دست‌ها حرکت دهید و در ادامه مستقیم رو به بالا بپرید و به آرامی فرود بیاید، سپس دوباره به حالت شنا سوئدی قرار بگیرید برای ادامه حرکت. ۱۲ بار این حرکت را تکرار کنید.

پلانک کشیدن زانو به داخل

چهارمین حرکت برای کاهش چربی بدن و تناسب اندام از مجموعه حرکات پلانک است، در این حرکت بدن باید کاملاً صاف باشد، پنجه پاها و ساعد با زمین تماس داشته باشند. در این حالت زانو چپ را خم کنید و به طرف آنرج دست چپ حرکت دهید، سپس پا را به وضعیت اول ببرید و برای طرف دیگر بدن نیز انجام دهید. این حرکت را نیز ۱۲ بار تکرار کنید.

پرش به جلو و طرفین

در وضعیت اسکوات قرار بگیرید، سپس رو به بالا و طرفین بپرید. ۱۲ بار تکرار کنید.

 

fastweightplan

 

حرکت کششی در ناحیه شانه

شانه‌های خود را در حالت انعطاپذیری قرار دهید. برای این کار دست راست خود را پشت سر خود قرار داده و دست چپتان را با آن قفل کنید. سعی کنید کمی به بازوهای خود فشار بیاورید تا روی شانه و پشت دست شما کشش ایجاد شود.

حرکتی برای عضلات همسترینگ

روی زمین دراز بکشید و سعی کنید پای خود را به صورت عمود رو به بالا بگیرید با دستان خود پای خود را کنترل کنید تا جایی که به شما فشار نمی‌آید، می توانید پایتان را رو به بالا بکشید. این حرکت برای عضلات همسترینگ پای شما بسیار مفید است. شما می‌توانید در ادامه با پای دیگرتان نیز این کار را انجام دهید. یادتان نرود وقتی تا آخرین حد از توانایی خود پایتان را بالا می‌گیرید، سعی کنید ۳۰ ثانیه در همان حالت بمانید تا عضلات پا به اندازه کافی کش بیاید. به هیچ وجه بیش از توان خود این کار را نکنید، چون ممکن است، گرفتگی عضله که درد بسیار بدی دارد به سراغتان بیاید.

 

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن