روش پروتز سينه

روش پروتز سينه

روش پروتز سينه یکی از روش های محبوب برای رسیدن به اندامی ایده آل برای خانم هاست،بزرگ کردن سینه جزو شایع ترین عمل های جراحی زیبایی محسوب می شود. در این عمل پروتز های مصنوعی برای حجم دادن به سینه در سینه خانم ها جایگذاری می شود.
جز روش پروتز سینه راه های دیگری برای افزایش حجم سینه وجود دارد مانند داروهای هورمونی تزریق ژل که به علت عوارض زیادی که ایجاد میکند روش خوبی نمی باشد.

روش جدیدتر تزریق چربی به داخل سینه ها است در این روشچربی از خود فرد گرفته می شود وبه  پشت سینه و زیر پوست تزریق می شود .به نظر می رسد که اکثر جراحان استفاده از روش پروتز سینه را بهترین روش برای افزایش سایز سینه می دانند.

 

 

 

 

انواع پروتز سینه

 

 

 

 

بزرگ کردن سینه ها با پروتز:

پروتز یک کیسه مانند کیسه گرد و یا اشکی شکل است که جنس آن بیشتر سلیکونی است و داخل آن را با ژل سلیکونی خاصی پر می کنند بعضی روش پروتز سینه داخلشان چیزی نمی باشد که بعدا حین عمل آن ها را با آب نمک (نرمال سالین ) پر می کنند و این نوع پروتز کمتر مورد استفاده قرار می گیرند .

پروتز های ژلی رایج ترین پروتز مورد استفاده می باشد . پوشش آن ها طوری طراحی شده اند که “پارگی جدار” و انتشار مقادیر بسیار کم ژل سیلیکونی (ژل پر کننده) را به کمترین حالت خود می رساند . به خاطر نرم بودن ژل سیلیکونی این نوع بیش از انواع پروتزها همان احساس سینه طبیعی را ایجاد می کند.

پروتزها با سایز های مختلف ساخته می شوند که مهمترین خصوصیت آن ها قطرشان و برجستگی که دارند می باشد پس یک پروتز با یک حجم معین می تواند با قطر و برجستگی متفاوت تولید شود  با این حساب برای هر فرد با هر شکل و فرم سینه می توان پروتز مناسب انتخاب کرد.

 

انواع پروتز های سینه کدام است؟

مهم است که بدانیم پوسته ی خارجی یا پوشش تمام پروتزها از سیلیکون ساخته شده است. اگرچه، ماده ی پر کننده ی موجود می تواند متفاوت و از مواد مختلف باشد که این مواد عبارتند از : آب نمک، ژل سیلیکون خالص که خود به دو دسته ژل ساده و ژل منسجم تقسیم می شود. ژل شکر و نمک (هیدروژل) و روغن سویا (تری لوسنت) که اخیراً کشف شده اند، فعلاً تا بررسی های بیشتر در مورد ایمنی آنها، مورد استفاده قرار نمی گیرند.

ژل سیلیکونی فعلاً رایج ترین نوع مورد استفاده می باشد.

جالب توجه اینکه پروتز ژل سیلیکون استاندارد بیش از انواع پروتزها همان احساس سینه طبیعی را ایجاد می کند؛ که احتمالا این مسئله به خاطر نرمی ذاتی ژل سیلیکونی می باشد.

 

 

جراح پروتز سینه

 

 

 

 

عمل پروتز سینه چگونه است؟

عمل پروتز های سینه دارای عمر موقتی هستند علی رغم اینکه بسیار قوی و مقاوم هستند(حتی در برابر فشار)، ولی مستعد کهنه شدن و فرسایش در طول زمان می باشند.

در چنین مواقعی پروتز پاره می شود و مواد داخل آن به بیرون تراوش می شود . اگرچه در معاینه تشخیص آن مشکل می باشد ولی اگر دقت شود شکل سینه تغییر پیدا می کند و کمی صاف می شود اما اکثراً به ندرت قابل توجه و دید است.

به علت ایجاد یک کپسول طبیعی در اطراف پروتز توسط بدن حتی اگر پروتز پاره شود موادی که به بیرون تراوش پیدا کرده است توسط خود فرد حس می شود .ولی با سونوگرافی یا MRI قابل تشخیص است.

این روند کهنه شدن و فرسایش به مرور زمان  با انجام ورزش ها و تمرین های فیزیکی سنگین و زیاد و به مدت چندین ساعت در روز که سینه ها حرکت زیادی می کند تسریع پیدا می کند.

ولی میانگین عمر پروتز از دوازده سال تا پانزده سال می باشد  توصیه می شود بعد از ۱۰ ـ ۱۵ سال که از عملتان گذشت توسط پزشک متخصص به طور منظم معاینه و اگر نیاز باشد سونوگرافی را انجام دهید .

 

تزریق چربی یکی از روش پروتز سينه:

یکی از راه های افزایش سینه می باشد  که چربی گرفته شده پس از پالایش به تنهایی یا پس از ترکیب با پلاکت غلیظ شده به سینه تزریق خواهدشد.

به مرور زمان مقداری از آن به بدن جذب می شود و اکثرا نیاز به تزریق مجدد دارد . کلا چربی می تواند بین شش ماه تا چند سال در محل تزریق باقی بماند و عوارض خاصی را به وجود نمی آورد.

فرد کاندید این روش باید چربی کافی را در خود برای برداشت داشته باشد  . با این روش سینه را بین نیم تا یک سایز میتوان افزایش داد  .این عمل نیز با بیهوشی و در اتاق عمل انجام می شود.

 

 

 

جراحی پروتز سینه

 

 

 

 

درباره بزرگ کردن و روش پروتز سينه:

تعداد زیادی از زنان فکر می کنند که انجام عمل بزرگ کردن سینه موجب بهتر شدن سایز سینه آن ها می شود ؛ چون بر این باورند که سینه هایشان بسیار کوچک و دارای سایز بسیار کمی است .

بعضی از زنان سینه هایي دارند که کاملا رشد نکرده است یا بعد از حاملگی یا تغییر وزن یا پیر شدن  به اندازه ای تغییر داده شده و فرم خود را از دست داده است.

مانند جراحی های زیبایی دیگر ، روش پروتز سینه هیچ کدام از مشکلات اصلی زندگی را حل نمی‌کند، اما ممکن است به افزایش اعتماد به نفس و شکل ظاهری فرد کمک بسیاری کند.تمام فواید بالفعل مورد بحث، در زمان مشاوره مورد بررسی قرار می گیرند.

خانم هایی که می خواهند روش پروتز سینه را انجام دهند ، حق انتخاب در نوع عمل جراحی را دارد، بدین طریق می‌تواند نمای ظاهری و نتیجه مورد نظر را بدست آورد.

بعضی از این حق انتخاب ها عبارتند از :

نوع، اندازه پروتز، پروتز سينه قبل و بعد و برش ایجاد شده برای  جای دادن  پروتز سینه. مشخصاً برای هر انتخاب فواید و مضراتی را به همراه دارد ، به هرحال به مراجعه کننده اطلاعات داده می‌ شود و بدین گونه اوست که با مشاوره تصمیم می‌گیرد کدام نوع روش برای شما بهترین روش است .

اطلاعات اصلی و اساسی در مورد پروتز سينه قبل و بعد مهم است که بدانیم پوسته ي خارجی یا پوشش تمام پروتزها از سیلیکون ساخته شده است. اگر چه، ماده ای که در آنها پر شده است منفاوت از همدیگر هستند.

 

 

عمل پروتز سینه

 

 

 

 و از مواد مختلف باشد که این مواد عبارتند از :

آب نمک، ژل سیلیکون خالص که خود به دو دسته ژل ساده و ژل منسجم «همبسته» دسته بندی می شود . ژل شکر و نمک «هیدروژل» و روغن سویا «تری لوسنت» که به تازگی کشف شده است ، فعلا تا بررسی هاي‌ بیشتر در مورد ایمنی انها، مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

 

نکات مهم در مورد پروتز سینه:

امروزه استفاده از پروتز ژل سیلیکونی رایج ترین آن ها می باشد.در اروپا نمودارهای فعلی توزیع فروش [۷۰%سیلیکون، ۱۵% آب نمک، ۱۵% بعدی، پر کننده هاي‌ دیگر مثل هیدروژل و روغن هاي‌ سویا] را ثابت کرده است.

چون ژل سیلیکونی از سال ۱۹۶۳در معرض می‌ باشد بنابر این جراح ها در رابطه با این نوع پروتز ها بیشتر از ۴۰ سال تجربه دارند  و در حال حاضر استفاده از آن؛ بیش از هر نوع دیگری معمول است.

 

پروتز سینه قبل و بعد:

به مرور زمان تغییرات و پیشرفت هایی در این زمینه صورت گرفته است  که پوشش هاي‌ سطحی از موادی با فرمولاسیون جدید تر ساخته شده اند و این پوشش ها به گونه ای طراحی شده اند  که “پارگی جدار” و انتشار مقادیر بسیار کم از جزء ژل سیلیکونی «ژل پر کننده» رابه حداقل خود  می‌ رسانند.

قابل توجه است این‌که پروتز ژل سیلیکون استاندارد بیش از انواع پروتزها همان احساس سینه طبیعی را باری هر فرد به وجود می آورد ؛ که احتمالا این مسئله به خاطر نرمی ذاتی ژل سیلیکونی می باشد.

 

 

 

پروتز سینه قبل و بعد

 

 

 

 

پروتز تری لوسنت «روغن سویا» روش پروتز سينه:

علل مهم ساخت پروتز تری لوسنت ایجاد یک محصول رادیولوسنت «نامرئی برای اشعه ي ایکس»بوده می باشد که اجازه می دهد که بافت سینه توسط مکموگرافی به راحتی و خوبی دیده شود .

پروتز تری لوسنت با روغن سویای تری گلیسیریدی، «غیرسیلیکونی» در طی مراحل تصفیه شدن پر خواهد شد که این روغن اجازه می دهد که اشعه ي ایکس به داخل پروتز نفوذ بهتری داشته باشد .

عمل پروتز سينه قيمت:

از عوامل مهمی که در عمل پروتز سینه قیمت تاثیرگذار هستند می تواند نوع پروتز سینه باشد ، هر چه نوع پروتز سینه محکم تر و با دوام تر باشد عمل پروتز سینه قیمت و هزینه ای بالاتر را به همراه دارد، از دیگر فاکتور های عمل پروتز سینه قیمت  می  تواند کشور تولید کننده ای باشد که پروتز را ساخته است .

 

 

 

قیمت پروتز سینه

 

 

 

 

آیا شکل و قوام پروتز متفاوت است؟

شکل های مختلفی از پروتز وجود دارد. بیشترین نوع  پروتزی که فعلاً مورد استفاده قرار می گیرند،  گرد هستند. اگر از روبرو به آن ها نگاه کنیم آن ها مدور هستند و و از نیم رخ بصورت نیمه ی ماه می باشد. قوام اکثر پروتزهای گرد معمولاً  شبیه به یک ژل چسبنده و ضخیم می باشند.

شکل دیگر پروتزها آناتومیک یا اشکی میباشند.چون ترکیب این ژل سفت می باشد، شکلی به خود می گیرد که مشابه نیم رخ سینه های طبیعی می باشد.

این نوع پروتزها به جای این که پهن باشند کمی بلندتر هستند و در قسمت پایین پرتر می باشند. بنابر این به طور کلی آن ها کمی شکل طبیعی تری دارند، در مقایسه، پروتزهای گرد به سینه ها، ظاهری مدورتر و گردتر می دهد.

 

 

پروتز های سینه تا چه مدت باقی می مانند؟

همانند باقی  محصولات ساخت دست بشر، پروتز های سینه نیز تا ابد باقی نمی مانند. با وجود این که بسیار قوی و مقاوم هستند،حتی در برابر فشار، ولی مستعد کهنه شدن و فرسایش در طول زمان می باشند.

به عبارت ساده تر، پوسته ی خارجی پروتز سینه، بالاخره فرسوده و نازک شده و در بعضی موارد نیاز به خارج کردن آن می شویم وباید جایگزین دیگری در همان فضا یا فضای دیگری استفاده شود.

 

 

 

هزینه پروتز سینه

 

 

 

عمل جراحی شامل چه کارهایی می شود؟

اصل مهم در عمل جراحی بزرگ کردن سینه ایجاد یک پاکت در پشت عضله سینه ی ویا در پشت بافت سینه است که پروتز سینه در آن جای خواهد گرفت؛ اگرچه جزئیات زیادی در رابطه با این عمل جراحی وجود دارد که در صورت لزوم در معاینه حضوری خدمتتان توضیح داده خواهد شد.

چه نوع برش هایی وجود دارد؟

به طور کلی سه نوع برش اصلی جراحی برای جاگذاری کردن پروتز سینه وجود دارد.

روش اول:

در برش زیرسینه ای، در زیر سینه، در قسمت چین زیر سینه ایبرش ایجاد می شود. طول برش حدود ۳-۵ سانتیمتر است. این متداولترین برش است و افتادگی طبیعی سینه معمولا به خوبی جای زخم سینه را پنهان می کند.

این نوع زخم همیشه توسط لباس پوشیده می شود؛ چون در این نوع برش دسترسی مستقیم به فضایی که پروتز سینه قرار خواهد گرفت وجود دارد، ایجاد دقیق اندازه و شکل پاکت امکان پذیر است، موقعیت و مکان قرار گرفتن پروتز سینه ی درون پاکت دقیقا کنترل می شود.

 

 

بهترین جراح پروتز سینه

 

 

 

 

روش دوم:

یک روش دیگر برش نزدیک پوست تیره نوک سینه میباشد که در اطراف و دور لبه ی آن ایجاد می شود. اشکال این برش این است که توسط هیچ، چین پوستی پوشیده و مخفی نمی شود و جای زخم ایجاد شده ممکن است ایجاد اختلال در شیر دادن بکند.

روش سوم:

برشی است که روی یکی از خطوط چین زیر بغل ایجاد می شود؛ این برش کمتر استفاده می شود چون پیدا کردن مکان مناسب برای پروتز سینه در بعضی بیماران سخت تر است و اگر در آینده مشکلی به وجود آید یک برش اضافی و دیگر روی سینه ممکن است نیاز پیدا شود.

اگرچه بعضی بیماران فکر می کنند، که این برش کمتر از همه قابل رؤیت است، ولی در حقیقت این موضوع همیشه صدق نمی کند، مخصوصا وقتی لباس بدون آستین پوشیده می شود که ناحیه ی زیر بغل مشخص است.

3
مجموع نظرات

avatar
1 نظرات
2 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
2 نویسندگان دیدگاه
adminعلینژاد آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
علینژاد
مهمان
علینژاد

قیمت پروتزمعمولی رومیخواستم بدونم

admin
مدیر

با سلام
با شماره ی ۰۹۱۲۴۶۳۷۰۹۹ تماس بگیرید قیمت روز به شما داده بشه

admin
مدیر

سلام قیمت پروتز سینه از ۱۸ تا ۲۲ بستگی به برندش داره