جراح بینی

جراح بینی

جراح بینی چه ویژگی هایی دارد و جراح خوب بینی کیست؟

جراح بینی: امروزه جراحی بینی یکی از مهم ترین و سخت ترین و با ضرافت ترین عمل های جهان می باشد،پس باید در انتخاب بهترین جراح بینی  بسیار دقت کرد.
کسانی که می خواهند عمل جراحی بینی انجام دهند باید در انتخاب جراح خوب بینی خویش حساسیت به خرج دهند.
جراح بینی باید از علم زیباشناسی خوبی بهره ببرد و باید علم زیباشناسی را با معیارهایی مشخص کند که همه مردم جهان ان را بپدیرند و بینی را مطابق آن زیبا شناسی عمل کند.

 

جراح بینی

یکی از مهم‌ترین اعضای بدن، بینی است که عملکرد آن نقش حیاتی برای انسان را ایفا میکند و کوچک‌ترین اختلال برای این عضو می‌تواند مشکلات جدی را به دنبال داشته باشد. با این حال طبق گفته ی بهترین جراح بینی، بینی عضوی است که در وسط صورت قرار دارد و عیوب ظاهری آن بیشتر از دیگر اعضای بدن به چشم می آید.

 

عیوب ظاهری بینی علاوه بر اینکه در بیننده حس ناخوشایندی را ایجاد می‌کند، باعث می‌شود زیبایی دیگر اجزای چهره نیز تحت‌تاثیر قرار بگیرد و در سدد کاهش اعتماد به نفس شخص نیز در می آید. با این حال اکثر اوقات پیش آمده است  که در کنار مشکلات ظاهری، اختلال داخلی از‌جمله پولیپ،  انحراف تیغه بینی و بزرگی شاخک بینی وجود داشته باشد.

به همین خاطر بعضی از افراد در صورتی که امکانش وجود داشته باشد همزمان با عمل بینی، اختلال‌های بینی را هم درمان می‌کنند. با این حال اولین نکته‌ای که بسیار حائز‌اهمیت است  بهبود وضعیت تنفس بینی است.

اولین و مهم ترین اقدام قبل از جراحی بینی ، انتخاب متخصص زیبایی با تجربه و متخصص می باشد که در نتیجه جراحی بسیار موثر است.

جراحی بینی رایج ترین نوع جراحی زیبایی می باشد و طرفداران بسیاری را در خانم ها و حتی آقایان به خود اختصاص داده است.

آنچه پیداست ، جراحی زیبایی بینی جزو جراحی های اورژانسی نیست، بنابراین افراد از زمان کافی برای انتخاب بهترین جراح بيني برخوردار هستند. چنانچه در انتخاب جراح بینی متبحر و با تجربه دقت نداشته باشید ، ممکن است دچار عوارض جانبی شوید و لازم به انجام جراحی بینی ترمیمی باشد.

نحوه انتخاب جراح بینی:

 • یکی از موثر ترین روش های انتخاب جراح زیبایی بینی ، پرس و جو از دوستان و آشنایانی می باشد که قبلا اقدام به جراحی زیبایی بینی نموده اند.
 • همچنین شما می توانید با توجه به موقعیت مکانی خود و با سرچ کردن در موتور های جستجو ، لیستی از جراحان بینی را تهیه نمایید.
 • پس از تهیه این لیست ، به سایت جراحان مراجعه کنید و در قسمت درباره پزشک ، رزومه کاری و سوابق تحصیلی وی را مورد بررسی قرار دهید.
 • توصیه می شود برای اطمینان بیشتر ، حتما نمونه کار های جراح بیني را مشاهده نمایید. از این رو با مراجعه به گالری تصاویر موجود در سایت ، صفحه اینستاگرام ایشان یا مراجعه حضوری به مطب پزشک ،نمونه کارهای جراح بينی را مورد بررسی قرار دهید.

بهترین جراح بینی

برخی از معیار هایی که یک جراح خوب بینی باید آن را رعایت کند عبارت اند از:

 • تناسب اجزای صورت
 • انحراف بینی
 • پهنای بینی
 • ارتباط بینی با چشم های فرد مور عمل
 • زاویه بین بینی و لب
 • زیر لب
 • پشت بینی
 • رابطه بینی و لب ها و چانه

اصلی ترین عاملی که یک جراح عمل خود را با موفقیت انجام داده استضخامت پوست بینی می باشد.
در بعضی از افراد که پوست بینی نازکی دارند کمترین غیر قرینگی پوست بینی نمایان می شود و اگر چنین اتفاقی بیافتد نقص جراح بینی می باشد.

حال اگر پوست بینی فرد مورد عمل پوست ضخیمی داشته باشد(بینی گوشتی) تغییراتی که در بینی فرد داده می شود چندان قابل توجه نخواهد بود.

جراح زیبایی بینی این را می داند که بهترین بینی برای عمل جراحی بینی با پوست با ضخامت متوسط دارد.جراح با انعطاف و ضرافت خاص خود باید تقییراتی در نحوه قرارگیری استخوان و غضروف های بینی ایجاد کند تا ساختار استانداردی برای بینی درست شود و زیباتر دیده شود و متناسب با چهره فرد باشد.

تغییرات روی بینی حدود نود درصد با جراح  می باشد و ده درصد دیگر در اختیار پزشک یا دکتر متخصص نمی باشد که در این موارد باید عمل دیگری در صورت تمایل فرد انجام دهد تا تغییرات ناخواسته اصلاح شود.

جراح بینی بازیگران

آیا یک جراحی زیبایی باید استانداردی برای جراحی خویش داشته باشد؟

استاندارد عمل بینی یک مفهوم علمی است جراح زیبایی  برای به دست اوردن این استاندارد باید زیبایی چهره افراد مورد قبول جامعه را مورد تحقیق و بررسی قرار دهد و نکاتی که یک صورت در جامعه باید داشته باشد که فرد زیبا باشد را یادداشت کند
زاویه بینی و لب و زاویه بینی و پیشانی و نسبت سایز بینی نسبت به صورت و زاویه انحراف و نسبت اندازی بینی با گونه های فرد و … به صورت عدد بیان شده است و در قالب علم زیبایی در جهان معرفی شده است.
یک جراح خوب باید چهره فرد را به استانداردهای بین المللی نزدیک نماید تا از لحاظ زیبایی مورد قبول اکثریت مردم جامعه باشد.

اگر جراح بینی بر طبق استاندارد ها عملکند در ۹۰ درصد حالات باعث رضایت فرد مورد عمل و خانواده و دوستان و … خواهد شد با این حال جراح سعی می کند تا حد امکان نظرات فرد مورد عمل را در نظر گرفته و خواست های فرد نباید از استاندارد ها فاصله داشته باشد.

یک جراح خوب بینی باید یک مشاور قابل در این حوضه کاری باشد:

یکی از معیارهای انتخاب جراح خوب بینی در طرح ریزی زیبا شناسی در نظر گرفته می شود نژاد و قومیت می باشد.این مورد نقش مهمی در این طرح ریزی ایفا خواهد کرد .

با در نظر گرفتن قومیت و نژاد فرد نباید مشخصه های قومی و محلی و اصالت فرد را از بین برد زیرا تناسب بینی با چهره نقش مهمیدارد به همین نسبت نقش مشخصه قومیتی قرد مورد عمل نیز اهمیت دارد این بدان معنی است جهت تناسب بینی با صورت فرد حتما شاخصه قومی و ملیتی را در نظر گرفت.

یک جراح خوب  نباید تنها به منافع خویش اهمیت دهد و منافع و صلاح بیمار را باید در نظر بگیرد.یک دکتر عمل بینی نباید حتما در یک نوع بینی تخصص داشته باشدچون این نوع تخصص ها نشان دهنده عدم تخصص کامل جراح خواهد بود در نتیجه جراحی که تخصصی در یک نوع عمل ندارد حتما باید بیمار را به جراح دیگری ارجاع دهد.

جراح بینی تهران

برای جراحی بینی به نکات زیر توجه کنید:

 • عمل بینی بسیار رایج است و باید در انتخاب جراح خوب دقت کنید که از تجربه کافی برخوردار باشد و انتخاب متخصص جراح زیبایی بینی خوب که بتواند بر اساس یک فرآیند منظم جراحی بینی را انجام دهد بسیار مهم است.
 •  متاسفانه برخی از جراحان یک عمل بینی را برای همه بیماران خود انجام می دهند و این اشتباه است و جراح  و متخصص باید جراحی بینی را با توجه به نیازها و خواسته های بیمار انجام دهد.
 • برخی از جراحان برای جراحی بینی  بیشتر به استفاده از تکنیک های جدید تمایل دارند و این جراحان از احترام بیشتری برخوردارند.
 • در جلسه مشاوره باید بینی به طور کامل ارزیابی شود و در صورتی که مشاوره سریع و در زمان کم انجام شود ممکن است یک فاجعه و یک پرچم قرمز برای شما باشد و باید به این موضوع توجه کنید.
 • جراحی بینی نیاز به دوره های طولانی دارد و در انتخاب دکتر زیبایی خوب توجه کنید که متخصص در این حوزه تخصصی دارای سطح آموزش پیشرفته باشد.
 • جراح زیبایی باید به فرآیند تنفش شما توجه داشته باشد و مسیرهای عبور هوا از بینی را به دقت بررسی کند و در صورتی که معاینات و بررسی های لازم انجام نشود نشان دهنده این است که جراح بینی از جراحی بینی درک مناسبی ندارد.
 • با مشاهده عکس های قبل و بعد از بیماران جراح می توانید به چگونگی انجام جراحی بینی توسط جراح بینی آگاه شوید و از این که آیا نتیجه جراحی بدون هیچ مشکلی طبیعی خواهد شد یا نه پی ببرید.

بهترین جراح بینی تهران

باید از چه جراح بینی دوری کرد؟

معمولا  اکثر جراحان زیبایی کشور ماهر و مورد اطمینان می باشند اما باید از برخی که این صفات ندارند دوری کنید .

باید به این نکات توجه داشته باشید:

 • در مرحله اول مراقب باشید که با قیمت های متفاوت به شما می دهند و قیمت ها ویژه به شما می دهند یا به پیشنهادشان پا فشاری دارند.
 • اگر هزینه عمل انقدر پایین بود و در عین حال کیفیت بالایی که رویایی و دور از واقعیت بود این به شما دروغ می گوید.
 • تصمیم گیرنده اول و اخر باید خود شخص باشد.
 • یک متخصص زیبایی خوب بینی شما را فدای هزینه نمی کند.
 • در بینی های استخوانی نقش متخصص خوب بینی بسیار موثر و مهم می باشد یک جراح  که تبحر و تجربه کافی در عمل بینی استخوانی دارد باید بتواند بهترین عمل و راهکار عمل را پیاده سازی کند.
 • متخصص زیبایی این را می داند که که یک عمل جراحی بینی از علاقه مندی های بین جوانان و نوجوانان است.
 • یک جراح  باید اطمینان حاصل کند که تصمیم گیری برای انجام جراحی زیبایی انتخاب بیمار است نه نتیجه فشار هم سن و سالان یا دوستان وی.
 • یک متخصص زیبایی باید به بیماران نوجوان خود گوشزذ کند که دختران تا ۱۴ یا ۱۵ سالگی صبر کنندو پسران تا ۱۸ سالگی برای انجام رینوپلاستی صبر کنند در این زمان بینی کامل رشد می کند.

جراح بینی فانتزی

هزینه عمل بینی:

هزینه عمل بینی به عواملی نظیر؛دستمزد جراح،دستمزد متخصص بیهوشی،هزینه کلینیک یا بیمارستان و … بستگی دارد و در جلسه مشاوره متخصص زیبایی میزان هزینه جراحی را به اطلاع مراجعین می رساند.

انجام عمل بینی های گوشتی در مقایسه با بینی های استخوانی به مهارت و دقت بالاتری نیاز دارد.لذا هزینه عمل بینی گوشتی بیشتر از بینی استخوانی خواهد بود.

جراح بینی بازیگران

در صورتی که اجزا صورت شما شبیه به هنر پیشه مورد علاقه شما باشد تا حدودى مى توان در خواست شما را مبنی بر حراحی بینی شبیه به بینی هنر پیشه ها را مد نظر قرار داد. اما با این وجود باید اشاره کرد که شبیه سازی بینی هنرپیشه محبوب شما روی صورتتان، انتظاری غیرمنطقی است.

جراح بینی میگویند که اولین نکته ای که باید در نظر داشت در خصوص جراحی بینی، منطقی فکر کردن در مورد ظاهر جدیدی است که بعد از عمل با آن روبرو خواهید شد. و البته باید به این نکته نیز توجه داشت كه بينى حتما بايد متناسب با صورت، جراحى شود .

به همین علت در صورتی که پيشانى ، گونه ها ، چشم ها ، چانه ، پوست و ساير اجزا صورت شما شبيه هنر پيشه مورد علاقه شما باشد تا حدودى مى توان در خواست شما را مد نظر قرار داد .

 

بهترین جراح بینی بازیگران

 

به عبارت ديگر اگر بينى آن هنر پيشه روى صورت شما تعبيه شود و صورت شما شبيه آن فرد نباشد نتيجه بسيار متفاوت خواهد بود. بیماران به علت های مختلفی به جراح بینی مراجعه می کنند. بعضی از افراد به دنبال کاهش اندازه  قوز بینی خود هستند.

در صورتی که دیگر افراد بیشتر به دنبال تغییر در ظاهر نوک بینی می باشند. بسیاری دیگر از بیماران  برای برطرف کردن بلندی بیش از حد، افتادگی نوک بینی، کجی و عدم تقارن بینی مراجعه می کنند.

در میان این افراد، بسیاری از آن ها تحت تأثیر زیبایی بینی هنرپیشه  مورد علاقه خود قرار گرفته اند که البته موردی هم ندارند. اما جراح بینی باز هم تأکید می کند که کپی کردن بینی هنرپیشه مورد علاقه و اعمال آن روی صورت بیمار، انتظاری غیرمنطقی می باشد.

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

یکی از مهم ترین اجزاء بینی، پوست می باشد چراکه پوشاندن ساختمان های زیر بینی، تعیین کننده اصلی نوع بینی از لحاظ گوشتی بودن یا غیر آن است. در صورتیکه پوست بینی شما ضخیم است به آن بینی به اصطلاح بینی گوشتی گفته می شود و در غیر اینصورت غیر گوشتی می باشد.

جراح بینی در خصوص جراحی بینی های گوشتی توضیح میدهند که برای شکل دهی بینی در جراحی بینی های گوشتی روی بافت سخت یعنی استخوان و غضروف کار انجام میشود و اصولا روی پوست صورت هیچگونه دستکاری صورت نمیگیرد.

در پوست از قسمت بسیار ضخیم گاهی مقداری از بافت چربی آزاد را ممکن است که بردارند اما به هیچ وجه نباید خود پوست نازک شود چراکه ممکن است به بینی آسیب وارد کند و به دنبال آن بینی دچار بدشکلی شدیدی شود.

متاسفانه در اینگونه مواردی که بینی آسیب خورده است ترمیم آن بسیار سخت و حتی گاهی غیرممکن می شود. بسیاری از افرادی که به علت بینی گوشتی به جراح بینی مراجعه می کنند این نگرانی را دارند که بعد از جراحی، بینی آن ها افت نداشته باشد که البته این موضوع تا حد بسیار زیادی به تکنیک های جراحی، تخصص جراح بینی و دقت در روش جراحی بستگی دارد.

جراحی که در کار خود مهارت بالایی دارد به آسانی غضروف ها را تقویت کرده و مانع از افتادگی آن بعد از جراحی می شود. این نکته را فراموش نکنید که بینی گوشتی به نسبت بینی های استخوانی مدت زمان بیشتری را برای از بین رفتن تورم احتیاج دارند.

 

جراح بینی طبیعی در تهران

 

و نتیجه نهایی عمل بعد از شش ماه مشخص خواهد شد. به اصطلاح عامیانه بینی های گوشتی در مقابل بینی های استخوانی دیر تر جا می افتند. در صورتی که تکنیک هایی که جراح بینی در طی عمل جراحی از آن استفاده کرده، اصولی و بر اساس استاندارد های جراحی باشد بینی بیمار بعد از عمل به ترمیم نیازی ندارد و عملا افتادگی نخواهد داشت.

پس در بینی های گوشتی افتادگی وجود ندارد. بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی تورم و کبودی بیشتری خواهند داشت و به اصطلاح از بینی های دیگر دیرتر جا می افتد.

تورمی که بعد از جراحی بینی به وجود می آید کاملا طبیعی است. و در هر فردی شدت تورم متفاوت است. احتمال دارد تورم شدید باشد یا خفیف و کبودی در اطراف چشم و زیر گونه ها ، کبودی و تورم بعد عمل جراحی زیبایی بینی موقت بوده و اگر موارد بعد از جراحی رعایت شود ، تورم قابل درمان می باشد. توجه داشته باشید که با سپری کردن دوره ی نقاهت بعد از جراحی بینی، میزان بسیاری از تورمات کم خواهد شد پس نیازی به نگرانی نیست.

البته اندازه ی کبودی و تورم به این بستگی دارد که جراح در عمل جراحی چه تغییراتی را بر روی بینی اعمال کرده است، و همچنین جنس پوست بینی و استخوان های صورت نیز در میزان شدت کبودی و تورمات بعد از جراحی بینی موثر می باشد.

نکات ساده ای که برای از بین بردن تورمات و کبودی ها بسیار حائز اهمیت هستند :

 • استفاده از پمادهای آنتی بیوتیک و نیز پمادهای ضد التهاب می تواند تورمات را کاهش دهد و همچنین جای بخیه های عمل را نیز زودتر بهبود بخشد .
  بعد از برداشتن گچ روی بینی میزان ورم خیلی زیاد است ، اما اصلا نگران نباشید این ها طبیعی هستند و بعد از گذشت یک یا دو هفته به ندرت کم می شوند.
 • به بینی خود ضربه یا آسیب وارد نکنید تا فرم بینی شما تغییر نکند.
 • آب آناناس یا آب کرفس هم برای کاهش تورمات ناشی از عمل مفید و موثر می باشد.
  باید سر بالا بخوابید و می توانید از بالشت های بلند استفاده کنید ( البته اگر به پهلو بخوابید هم مشکلی ایجاد نمی شود.)
 • بعد از گذشت ۲ روز از جراحی باید از کمپرس سرد استفاده کنید، کمپرس منجر به کاهش کبودی ها می شود.
 • بلند کردن اجسام سنگین باعث می شود فشار زیادی به سر وارد شود. ازین کار جلوگیری کنید.
 • از غذاهای حاوی پروتئین و مواد غذایی سالم و سبزیجات استفاده نمایید چرا که تاثیر بسزایی در کاهش تورمات خواهد داشت. چنانچه با مشکلی مواحه شدید می توانید با جراح خود تماس بگیرید.

بهترین جراح بینی استخوانی

برآمدگی های روی بینی استخوانی می تواند به علل متفاوتی به وجود بیاید که این علل میتوان :

عوامل محیطی

بینی ممکن است به علت های متغتوت و همچنین و بر اثر ضربه دچار مشکل شود . عواملی مانند تصادف، ضربه در ورزش می تواند منجر به شکستگی بینی شود که در این موارد معمولا همراه با شکستگی، مشکلات تنفسی نیز برای فرد به وجود می آید

عوامل ارثی

به صورت ژنتیکی و مادرزادی ممکن است بینی استخوانی و غضروفی به ارث برسد. در این موارد با رسیدن به سن بلوغ بزرگی بینی نمایان می شود.

 

چسب توسط جراح بینی

با توجه به نوع بینی عمل زیبایی بینی استخوانی به دو شکل بسته و باز انجام می شود.

 • عمل بینی به روش باز

عمل بینی باز برای ایجاد تغییرات اساسی در ظاهر بینی مورد استفاده قرار می گیرد. در طول این جراحی، جراح بینی با برش تیغه و پره های بینی می تواند با جزییات بر روی آناتومی بینی کار کند. از فواید این روش می توان به تسلط کامل جراح به غضروف و ساختار بینی اشاره کرد که کنترل و دقت وی را دوچندان می کند.

 • عمل بینی به روش بسته

در عمل بینی به روش بسته تیغه بینی برشی ندارد و برش ها در داخل بینی صورت میگیرد. در ادامه مانند روش باز استخوان از غضروف و استخوان جدا می شود تغییرات مدنظر اعمال می شود. از مزایای این روش می توان به عدم ایجاد زخم بر روی تیغه بینی، زمان کمتر جراحی، تورم کمتر و بهبودی سریع تر اشاره کرد. در نهایت جراح بینی مورد نظر شما با توجه به نوع بینی تصمیم می گیرد که کدام روش برای انجام جراحی بینی شما مناسب است.

بهترین جراح بینی طبیعی

همانطور که میدانید در زمان مشاوره جراحی بینی ، توسط جراح بینی ، بینی شما نسبت به دیگر اجزا صورت آنالیز خواهد شد و مورد بررسی قرار میگیرد به علاوه بر نوع بینی ( جراحی ترمیمی بینی ، جراحی بینی گوشتی یا جراحی بینی استخوانی و… ) ، پوست بینی ، غضروف ها و… در نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار خواهند بود.

با در نظر گرفتن همه ی این موارد ، جراح بینی شما را از نتیجه جراحی بینی آگاه خواهد ساخت. در نمونه های عمل بینی طبیعی ، نیمرخ اغلب صاف و یا با قوس کمی همراه است و به فرم بینی های عروسکی انحنا زیادی ندارد .اما در کنار آن،طول بینی ، ارتفاع بینی و حجم کلی بینی زیبایی لازم را به چهره برگردانده است.و نظر بیمار بر حفظ چهره طبیعی اش رعایت خواهد شد.

مزایای جراحی بینی

 • تعادل

در برخی از مواقع بینی می تواند بر روی صورت فردی، انحرافی داشته باشد؛  ظاهرمنحصر به فرد بینی ممکن است منجر به ایجاد عدم تعادل بین بینی و صورت شود. ممکن است یک شخص مشهور به علت  ظاهر بینی اش معروف شود.

افرادی مانند اوون ویلسون، بیل کلینتون، و یا باربارا استرئیس و هرگز در مورد ایجاد تغییرات بر روی بینی شان فکر نمی کنند، چراکه مشخصه های بینی آنها ویژگی هایی است که بواسطه اش در بین عموم مردم شناخته و معروف شده اند. با این حال در حالت عادی برای اشخاصی همانند افراد عادی، یک بینی بزرگ می تواند چیزی باشد که به نظر برسد تعادل چهره را به هم زده و باید فکری در جهت ترمیم آن کرد.

 • بهبود جریان تنفس بینی

ساختارهای متعدد درون بینی می تواند در ایجاد مشکلات جریان تنفس از راه بینی  سهیم باشد. ایجاد ضربه شدید در زمان ورزش یا حوادثی همچون تصادف یا اختلال های دیگر می تواند دلایلی برای ایجاد انحراف و شکستگی در تیغه بینی شخص شود. استخوان اصلی یا تیغه بینی شامل یک دیوار است که سمت چپ و راست بینی را جدا می کند.

در صورتی که این تیغه یا به اصطلاح سپتوم  کج شده باشد، ممکن است یک یا هر دو طرف راه تنفسی بینی فرد که وظیفه ارسال جریان هوا به ریه را بر عهده دارد، را ببندد.

در این موارد معمولا جراحی بینی یا جراحی زیبایی بینی به همراه سپتوپلاستی یا اصلاح انحراف استخوان همزمان برای فرد انجام می شود تا به عبارتی هم هر دو مسیر تنفس برای فرد اصلاح شود و هم ظاهر نامناسب بینی اش بهبود یابد. مخروط های وارونه پایین تر نیز شامل ساختارهای پیچیده تر در داخل بینی می شوند که می تواند موجب انسداد مجاری هوایی بین بینی شود.

جراحی بینی می تواند با هدف کوچک کردن این مخروط ها  و همچنین بهبود جریان هوا انجام شود. در این رابطه هم جراحی به اصطلاح توربینوپلاستی همزمان با آرژینوپلاستی یا اصلاح مجاری تنفسی انجام می شود. مخروط های وارونه بر روی ظاهر بینی تاثیر نمی گذارد.

 • اعتماد به نفس و تجسم ذهنی بهتر از ظاهر خود

در مواردی که افراد از مشکلات روانی همانند خود پنداری های منفی و نبود اعتماد به نفس رنج می برند، تغییرات مثبت در ظاهر بینی می تواند به افزایش اعتماد به نفس به واسطه جراحی بینی منجر شود.

معایب جراحی بینی

 • پوست ضخیم

پوست بینی که ضخیم باشد، سبب می شود نتایج جراحی بینی چالشی تر دیده شود؛ موضوعی که بیشتر در افرادی صدق می کند که  خواستار  نوک بینی جمع و جور شده تر هستند. جراحی های بینی فانتزی یا به اصطلاح ساختن بینی های عروسکی که بیش از حد نرمال نوک بینی را کوچک می کند، ممکن است غضروف نوک بینی فرد را از بین ببرد. با این حال، در صورتی که پوست رویه صورت شما ضخیم باشد، نتایج چالشی تری از جراحی زیبایی بینی به دست خواهید آورد.

 • محدودیت ها

موارد بسیاری است که فرد در فرآیند جراحی بینی با آنها درگیر خواهد بود. ظاهر بینی می تواند با تغییر شکل غضروف و استخوان به اشکال متنوع دستکاری شود. با این حال محدودیت هایی بر اساس آناتومی کلی فردی وجود دارد.

 • هرگز تصویر بینی سلبریتی مورد علاقه تان را مبنا قرار ندهید

حتی اگر فرد با سلبریتی مشهور و محبوبش دو قلوی همسان هم باشد،  این تصور غیر واقعی و غیر منطقی است که بیمار فکر کند می تواند یک بینی مشابه او داشته باشد ؛ بدون توجه به اینکه نتیجه جراحی بینی موفق است یا نه.

بنابراین، هر فردی باید بر جنبه های منحصر به فرد بینی خود تمرکز کند تا با توجه به نگرانی ها و انتظارات و اهداف خود، مطلوب ترین نتیجه را از جراحی بینی بگیرد.

دکترجراح بینی

امروزه افراد بسیار زیادی را به عنوان مراجعه‌کننده برای انجام عمل بینی در مطب های متفاوت جراحی پلاستیک مشاهده می‌کنید . گفتنی است که اکثر آنها بدون تحقیق و بررسی سابقه جراح بینی مورد نظرخود، فقط برای کوچک نمودن بینی خود به آنها مراجعه می‌کنند و بعضی از افراد نیز فقط به چند مورد جراحی موفق پزشک توجه میکنند و بدون آنکه فرم بینی و صورت خود را مورد توجه قرار دهند به عنوان متقاضی به اینگونه  مطب ها مراجعه می‌کنند .

باید توجه داشته باشید که انتخاب بهترین جراح بینی قبل از مراحل اعمال عمل زیبایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و با توجه به اینکه خواسته شما برای کوچک کردن و بهبود وضعیت آن چیست ، می‌بایست به متخصصی مراجعه کنید که از توانایی و تجربه کافی در این رشته برخوردار است و تحصیلات مناسبی را در این زمینه کسب کرده باشد .

در صورتی که شما به عنوان بیمار تمام ویژگی های بهترین جراحان زیبایی بینی را اگر بدانید ، بهترین را انتخاب خواهید کرد و نگرانی در جهت نتیجه ای که به دست خواهد آمد، نخواهید داشت.

 

دکتر جراح بینی

 

  در سالهای پیش افراد بسیاری برای جراحی زیبایی بینی به سراغ متخصصینی می‌رفتند که توانایی جراحی برای رسیدن به بینی هایی با فرم فانتزی و عروسکی داشتند . در واقع متقاضی برای این مدل از بینی ها در گذشته بیشتر از زمان حال بوده است اما امروزه طرفداران جراحی‌های زیبایی طبیعی بینی بیشتر شده است و افراد مراجعه‌کننده اولین درخواست خود را در این حیطه به متخصص جراحی پلاستیک عنوان می‌کنند .

در صورتی که شما هنوز تصمیم نگرفته اید که کدام فرم را انتخاب کنید و یا آشنایی با انواع فرم بینی ندارید حتما در این خصوص تحقیق کنید و با بهترین جراح بینی خود مشورت کنید. انتخاب بهترین جراحی بینی طبیعی کار آسانی نیست ، بسیاری از متخصصین در جلسات اول وعده جراحی طبیعی به بیماران خود می‌دهند و بعد از جراحی و ماه‌ها بعد مراجعه‌ کننده با نارضایتی به مطب متخصص مراجعه کرده و شاید چندین عمل برای بهبود وضعیت بینی او در جهت طبیعی شدن انجام گیرد .

بهترین جراح بینی طبیعی در تهران

برای اینکه بتوانیم به انتخاب بهترین جراح بینی اقدام کنیم نیاز است که آگاهی کافی در خصوص ویژگی های کلی برای انتخاب بهترین جراح بینی را داشته باشیم :

 • توانایی بسیار و مناسب جراحی برای یک جراح بینی امری ضروری است .
 • برخورداری از دانش ریاضی به عنوان یک مهارت لازم برای جراح زیبایی به شمار میرود .
 • برای آنکه جراح زیبایی در کار خود موفق باشد می‌بایست از علوم زیباشناختی در اجزاء صورت به اندازه کافی برخوردار باشد .
 • یکی از مهارت های متخصص ،داشتن قوه تخیل برای ترسیم بینی در قبل از عمل می‌باشد .
 • برای بیمار زمان کافی در جهت مشورت و دادن اطلاعات کافی را در نظر بگیرد و صبور باشد .
 • یک جراح بینی می‌بایست با بیمار خود ارتباط دو طرفه برقرار کند تا مراجعه کننده به او اعتماد کامل از نوع جراحی داشته باشد و قادر باشد که تمام سوالات خود را مبنی بر جراحی با بهترین جراح بینی در میان بگذارد .
 • توجه به سلامت بدنی بیمار توسط متخصص یکی از راه‌ های انتخاب جراح بینی است .
 • جلسات مشاوره را بعد از جراحی بینی نیز تکرار نماید تا وضعیت مناسبی در ظاهر بینی فرد بیمار ایجاد شود .
 • در رابطه با انواع بیماری که مراجعه کننده با آن درگیر است پرس و جو نماید .

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن