هزینه جراحی پلاستیک سینه

جراحی پلاستیک سینه

جراحی پلاستیک سینه

جراحی پلاستیک سینه ، یکی از محبوب ترین جراحی ها در بین بانوان است که شامل انواع  عمل های جراحی زیبایی می باشد.

و هدف جراحی کردن افراد کوچک یا بزرگ تر کردن سینه می باشد.

جراحی پلاستیک سینه برای بازسازی شکل و اندازه و حالت سینه ها می باشد که برحسب سلیقه خود افراد اندازه های مختلفی را برای سینه خود در نظر گرفته و انتخاب می کنند.

پس از جراحی سینه معمولا افرادی که دارای سینه افتاده می باشند به طور حیرت انگیزی تغییر خواهند کرد و زیباتر می شود.

 

 

Breast Plastic Surgery

 

 

جراحی کوچک کردن سینه چه کاری انجام می دهد؟

همانگونه که از نام آن مشخص است، جراحی کوچک کردن سینه باعث کاهش شدن اندازه سینه ها می شود. کاهش وزن سینه باعث از بین رفتن علایم مربوط به سینه های بزرگ می شود (درد گردن و مشکلات دیگر). این روش اندازه سینه را کاهش می دهد و باعث زیبا شدن   قابل توجه سینه ها می شود.و همینطور پس از جراحی سینه سبک تر میشود و باعث حس راحت تر و بهتر بیماران می شود.

و در ظاهر سینه ها هم باعث می شود سینه ها گرد ترو نوک سینه ها در جای اصلی خود یعنی در مرکز قرار بگیرد.

 

 

Breast Plastic Surgery

به طور کلی کوچک کردن سینه می تواند در مواردی مانند موارد زیر در نظر گرفته شود:

۱-بالا بردن سینه

۲-بالا کیدن مجموعه سینه و نوک پستان

۳-کاهش اندازه و وزن کلی سینه

۴-گرد شدن سینه ها

۵-کاهش اندازه هاله دوره سینه

برای چه کسانی جراحی پلاستیک کوچک کردن سینه مناسب است و می تواند آن را انجام دهد؟

۱-وزن سینه های شما باعث ایجاد شیارهایی در شانه شود.

۲-سینه های بزرگی داشته باشید باعث آزارو اذیت در فعالیت های روزمره شما بشوند.

۳-باعث گردن درد و یا پشت درد شود که عامل آن فشار سنگین سینه هاست.

۴-سینه های شما از لحاظ زیبایی و ظاهری بزرگ باشند.

۵-کسانی که نمی خواهند سینه های افتاده داشته باشند و همزمان می خواهند سینه های خود را کوچک کنند.

 

 

 

Breast Plastic Surgery

 

 

انواع روش‌ های جراحی پلاستیک سینه:

در صورتی که از اندازه و یا فرم سینه‌ های خود ناراضی هستید، می‌ توانید با یک جراح پلاستیک مشاوره کنید. اگر فکر می‌کنید سینه‌های شما بی از حد بزرگ یا کوچک و یا حالت افتادگی دارند و یا اگر به خاطر بیماری خاصی یکی یا هر دو سینه‌ی خود را از دست داده اید، می‌توانید با انجام جراحی زیبایی پستان تمامی این مشکلات را برطرف کنید.

روش‌ های جراحی زیبایی سینه را انجام می‌ دهند، از جمله:

بزرگ کردن سینه‌ها با کاشت پروتز:

بزرگ کردن سینه‌ ها با پروتز یکی از عمل‌های جراحی زیبایی بسیار محبوب در بین زنان است که طی آن پروتزی از جنس سالین یا سیلیکون در سینه‌ها قرار داده می‌شود.

در انجام این عمل گزینه‌های بسیار مختلفی برای انتخاب نتایج نهایی جراحی وجود دارد که این گزینه‌ ها بر اساس شرایط و نیاز هر بیمار انتخاب می‌شوند، از جمله اندازه و شکل پروتز و الگوی ایجاد برش روی سینه برای انجام جراحی. در این جراحی، پروتز‌ها از طریق برش‌ های بسیار کوچکی درون سینه جای داده می‌شوند و در زیر بافت سینه قرار می‌گیرند.

 

 

عمل جراحی پلاستیک سینه

 

 

کوچک کردن سینه‌ها:

زنانی که سینه‌ های بسیار بزرگی دارند، اغلب در قفسه سینه‌ی خود احساس درد یا خارش و حساسیت پوستی (عرق سوز شدن) می‌کنند و به خاطر این علائم ناراحت بوده و از ظاهر خود نیز ناراضی هستند. عمل جراحی کوچک کردن سینه این مشکل را حل می‌کند و هم به لحاظ زیبایی و به لحاظ درمانی، وضعیت بیمار را بهبود می‌ دهد.

با انجام این جراحی علاوه بر این که شکل سینه‌ها زیبا می‌شوند، ناراحتی و درد بیمار به خاطر وجود بافت اضافه نیز برطرف می‌شوند. در این جراحی بافت اضافه‌ی سینه برداشته می‌شود و قسمت نوک سینه به موقعیت بالاتری انتقال داده می‌شود تا سینه‌ها ظاهر زیباتر و جوانتری پیدا کنند.

لیفت سینه‌ها یا ماستوپکسی:

ماستوپکسی یا لیفت سینه‌ها جراحی است که طی آن شل شدگی و افتادگی سینه‌ها برطرف می‌شود. میزان شل‌شدگی پوست سینه و افتادگی بافت آن در زنان مختلف فرق می‌کند و ممکن است بسیار خفیف، متوسط و یا شدید باشد.

یک جراح پلاستیک می‌تواند بعد از ارزیابی وضعیت سینه‌ ها، تکنیک مناسب برای انجام جراحی پستان را طرح ریزی کند. جراحی لیفت سینه به طور معمول با ایجاد یک برش در اطراف‌ هاله‌ی نوک سینه و یک برش در قسمت زیر سینه، انجام می‌شود و بدین ترتیب جراح می‌توان هم بافت اضافه و هم پوست اضافی سینه‌ها را بردارد. این جراحی موجب بالا رفتن سینه‌ها و ایجاد ظاهری جوان و زیبا در سینه‌ها می‌شود.

تزریق ژل یا چربی در سینه‌ ها:

با تزریق چربی در سینه می‌توان فرم و سایز سینه‌ها را بهبود داد و یا هر گونه عدم تقارن یا بدشکلی در سینه را اصلاح کرد. برای تزریق چربی در سینه، ابتدا با استفاده از دستگاه لیپوستکشن با فشار کم، از ناحیه ای دیگر از بدن، چربی استخراج می‌ شود.

این چربی سپس با سالین پاکسازی می‌شود و در نواحی از سینه که برجستگی کمتری دارند تزریق می‌شود. این تکنیک دارای خطرات و محدودیت‌هایی است، اما در صورتی که بیمار شرایط مناسب برای این عمل را داشته باشد و کاندید خوبی برای این عمل باشد، نتایج آن بسیار رضایت‌ بخش واهند بود و انجام عمل نیز ایمن است. از روش تزریق ژل نیز برای افزایش حجم سینه‌ها استفاده می‌شود.

بازسازی سینه:

با انجام عمل بازسازی سینه بعد از برداشتن سینه، می‌توان به زنان کمک کرد که دوباره حس خوبی نسبت به بدن خود داشته باشند و فرم سینه‌ های خود را بازیابند.

هر کدام از این تکنیک‌ ها دارای مزیت‌های خاص خودش است و می‌توان به زنان کمک کند با بازسازی سینه‌ی خود دوباره اعتماد به نفس خود را بازیابند.

 

 

 

جراح پلاستیک سینه

 

 

 

 

جراحی ترمیمی سینه‌ ها:

هرچند پروتز‌های سینه بدین منظور طراحی شده‌اند که تا مدت زمان بسیار طولانی دوام بیاورند اما در هر صورت بیمارانی که این عمل جراحی را انجام می‌دهند باید انتظار این را داشته باشند که زمانی در آینده لازم است که جراحی ترمیمی انجام دهند.

طی جراحی ترمیمی ممکن است پروتز سینه تعویض شود و با یک پروتز با شکل یا سایز متفاوت عوض شود و یا و یا برای داشتن ظاهری جوانتر در سینه، تغییراتی در فرم سینه ایجاد شود. این جراحی ممکن است تنها یک تنظیم ساده‌ی پروتز باشد و یا جراحی پیچیده‌ تری باشد که این موضوع به علت انجام جراحی بستگی دارد.

جراحی برداشتن پروتز سینه:

جراحی بزرگ کردن سینه یا کاشت پروتز سینه یکی از پرکاربردترین و محبوب‌ ترین جراحی‌های زیبایی در بین زنان است. گاهی اوقات لازم است که پروتز کاشته شده، برداشته شود.

جراحی برداشتن پروتز سینه با ایجاد یک برش کوچک (معمولا در جای برش قبلی) و بیرون کشیدن پروتز انجام می‌شود. این کار را معمولا می‌توان در مطب یا کلینیک و با اعمال بی حسی موضعی انجام داد. بسته سایز پروتز و میزان کشیدگی پوست بعد از گذاشتن پروتز، ممکن است شما بخواهید بعد از برداشتن پروتز، عمل لیفت سینه را انجام دهید.

 

 

کوچک کردن سینه‌ی مردان:

ژنیکوماستی یا بزرگی بیش از حد سینه‌ها، مشکلی است که ممکن است در هر سنی برای مردان ایجاد شود. نشانه اصلی این مشکل وجود بافت اضافی در سینه‌ها است که ممکن است دردناک یا حساس باشد.

در صورتی که بزرگی بیش از حد سینه‌ ها با ورزش و رژیم غذایی یا دارودرمانی برطرف نشود، دکتر راسخی عمل جراحی کوچک کردن سینه یا ژنیکوماستی را انجام می‌دهد.

در این جراحی، چربی‌ها و یا بافت‌های اضافی سینه توسط لیپوساکشن یا با برش جراحی، برداشته می‌شوند. برش‌های جراحی، نزدیک به‌ هاله‌ی تیره رنگ نوک سینه ایجاد می‌شوند و به همین علت، جای زخم جراحی به خوبی از نظر پنهان می‌شود. این عمل در حدود یک ساعت طول می‌کشد و بیمار به مدت یک یا دو هفته ریکاوری را باید پشت سر بگذارد.

 

بهترین جراح پلاستیک سینه

 

 

 

 

شرایط جراحی پلاستیک سینه برای متقضیان جراحی:

۱-سلامت کامل عمومی بیماران

۲-کسانی که سیگار می کشند باید ۱الی۲ هفته قبل جراحی سیگار را ترک کنند.

۳-خانم هایی که باردار هستند و یا شیر می دهند باید۴الی۸ هفته پس از پایان شیردهی جراحی کنند به طوری که بتوان اندازه واقعی سینه های آن ها را تعیین کرد.

۴- بیمار باید توقعات واقعی در مورد کوچک کردن سینه داشته باشد.

مراحل عمل:

نخستین مرحله تعیین محل مناسب قرارگرفتن سینه است.این عمل با قرار دادن پروتز یا بافت های بدن خود بیمار انجام می گیرد.بازسازی شکل سینه با توجه به سینه طرف مقابل انجام می شود.نوک سینه هم پس از برطرف شدن تورم ناشی از عمل بازسازی می شود.

 

 

Breast Plastic Surgery

 

 

 خطرهای جراحی پلاستیک سینه:

خونریزی شدید، درد شدید و تورم،تشکیل بافت اسکاری عمیق،عفونت های شدید،از بین رفتن حس در ناحیه عمل،ممکن است انقباض های کپسولی هم بروز کند.

عوارض جانبی جراحی پلاستیک سینه:

واکنش های آلرزیک،درد در ناحیه زیر بغل،کبودی،خونریزی، لخته شدن خون، تاخیر در بهبود افتن زخم،خواب آلودگی و حتی افسردگی.

بیهوشی:

عمل جراحی تحت بیهوشی عمومی انحام می شود.همچنین ممکن است جراحی های کوچکی هم بعد از عمل اصلی انجام شود که تحت بی حسی موضعی خواهد بود.در این صورت بیمار در طول عمل هوشیار است و فقط در ناحیه ی مورد نظر بی حس می شود.

 

 

Breast Plastic Surgery

 

 

مزایا جراحی پلاستیک سینه:

عمل جراحی زیبایی سینه سبب اصلاح شکل و اندازه سینه می شود.دیگر نیازی به استفاده از پروتز های خارجی نیست و اعتماد به نفس بیمار افزایش میابد و احساس می کند که یک فرد طبیعی است.

 

نتیجه ها:

بیمار باید باور  داشته باشد یعنی وجود یک سینه مصنوعی به عنوان بخشی از بدن خود را قبول کنند.

*مدت زمان عمل در حدود ۱الی ۲ساعت است.

پس از عمل جراحی پلاستیک سینه:

تا یک روز پس از عمل پانسمان باقی می ماند.برای جلوگیری از بروز عفونت آنتی بیوتیک تجویز می شود.

به معمول یک تا دو سال بعد از انجام چند عمل جراحی دیگر شکل مناسب و ایده آل سینه مشخص می گردد.

 

 

Breast Plastic Surgery

 

 

سرپایی یا بستری؟

انجام این عمل به صورت سرپایی یا بستری به انتخاب بیمار بستگی دارد.سلامتی بیمارو طول مدت جراحی هم تعیین کننده است.

 

فن آوری:

جدیدترین روش فلاپ DIEP است.

در موارد خاصی هم جراحی بازسازی شکل سینه  و کوچک کردن شکم باهم انجام می گیرد.در این صورت برش هایی در اطراف ناف ایجاد شده و چربی های اضافی برداشته می شود.

*بازسازی سینه هم با کمک کانول انحام می شود.

همچنین عمل جراحی  بازسازی سینه نیز یکی دیگر از این موارد است که در زمانی که سینه های بیماران در اثر بیماری هایی مانند سرطان و یا حوادث از دست رفته باشد قابل جایگزینی می باشد.

 

Breast Plastic Surgery

 

دوران نقاهت بعد از عمل جراحی پلاستیک سینه:

در خانه توصیه می شود استراحت کنید و از فعالیت های سنگین اجتناب کنید. برنامه خود را به خوابیدن؛ تماشای تلویزیون یا مطالعه در روز اول محدود کنید. ممکن است سینه شما به مدت ۷-۳ روز درد داشته باشد.

پزشک  برای درد شما دارو می دهد که می توانید استفاده کنید. معمولا بیماران یک هفته بعد به سر کار برمی گردند. ویزیت اول پس از عمل شما در هفته اول بعد از جراحی است.

پزشک بخیه ها را می کشد و محل برش ها را بررسی می کند. دستورالعمل فعالیت نیز داده می شود. بیشتر بیماران می توانند ورزش سبک را ۲-۱ هفته بعد از جراحی انجام دهند و فعالیت سنگین ۶-۴ هفته بعد از جراحی آغاز می شود.

سینه های شما در ۱-۲ هفته اول متورم و اندکی کبود هستند. از سینه بندی که ما فراهم کردیم در ۳ هفته اول استفاده کنید. سینه ها در ابتدا ممکن است کمی شکل غیرعادی داشته باشند. با گذشت زمان متوجه می شوید که سینه هایتان شکل و ظاهر طبیعی می گیرند.

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن