جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی یکی از عمل های زیبایی پرطرفدار می باشد و نظر اکثریت  زنان و مردان را به خود جلب کرده است.جراحی بینی روز به روز در حال پیشرفت و افزایش است.

همه ی افراد مخصوصا خانم ها اهمیت زیادی برای زیبایی قائل اند و داشتن یک صورت زیبا برای آنها بسیار مهم است.جراحی بینی از جمله عمل هایی است که روز به روز در حال بیشتر شدن است و خیلی ها دنبال عمل زیبایی بینی هستند و به دنبال آن برای یافتن جراح بینی مجرب و خوب تلاش بسیار می کنند.

 

 

عمل زیبایی بینی گوشتی

 

 

 

 

اما بر طبق نظرات ارائه شده جراحی بینی گوشتی ظاهرا کمی ریسک است و اغلب می پندارند این عمل با شکست روبرو خواهد شد.در این مقاله توضیحات کاملی راجع به جراحی بینی گوشتی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

یکی ازعواملی که ممکن است باعث شود ظاهر یک فرد نا زیبا به نظر برسد بینی با نوک پهن و گوشتی است که تاثیر بسیار بدی بر صورت فرد می گذارد.با انجام جراحی بینی این نازیبایی به سهولت برطرف خواهد شد.

اما پزشک باید توجه کند که نوک بینی به دقت تراش داده شود و در صورت لزوم استخوان های بینی نیز کمی جابجا شوند.یکی دیگر از انواع عمل زیبایی بینی های گوشتی, رینوپلاستی کوچک کننده است که به معنای کوچک کردن بینی گوشتی است.

چگونه بینی گوشتی را کوچک کنیم؟

در این جراحی برداشته شدن غضروف یا جابجا کردن آن و گاهی تراش دادن آن باعث می شود بینی کوچک شود.در این عمل در سوراخ های بینی برش هایی کوچک ایجاد می کنند تا بشود به استخوانی تحتانی دسترسی پیدا کرد و در این عمل به به هیچ وجه به پوست بینی دست زده نمی شود و پوست منقبض می شود و به شکل جدیدی تبدیل خواهد می شود.گاهی لازم است سوراخ های بین هم تنگ شود.

 

Broiler nose surgery

 

 

 

مزایای جراحی بینی گوشتی

دقت کنید که حتما یک پزشک متخصص زیبایی باید این عمل را انجام دهد تا نتیجه مطلوبی عابدتان شود.در زیر برخی از مزایای انجام عمل جراحی بینی گوشتی را ذکر می کنیم:

 • بینی زیباتر می شود.
 • تقارن صورت بهتر می یشود.
 • کیفیت زندگی بهتر می شود.

اگر از بینی خود راضی نیستید و فکر می کنید که اگر یک عمل زیبایی بینی انجام دهید چهره ی شما بهتر می شود لازم است ابتدا یک جلسه ی مشاوره با پزشک متخصص زیبایی ترتیب دهید و با ایشان در این رابطه مشورت کنید.بعد از انجام مشاوره می توانید به زودی صاحب چهره ای زیباتر شوید.

 

 

مزایای جراحی بینی گوشتی

 

 

 

اقدامات پیش از جراحی بینی گوشتی:

 • از مهم ترین اقداماتی که کاندیدا باید پیش از جراحی بینی گوشتی انجام دهند ، انتخاب جراح بینی با مهارت و متبحر است .
 • به مدت دو هفته پیش از عمل بینی ، دارو هایی که منجر به رقیق شدن خون می شوند، مانند آسپرین و اسویکس و ضد التهاب های همچون ایبوپروفن و ایندومتاسین را کنار گذارند .
 • افراد در صورت استفاده از داروی خاص مصرف حتما پزشک خود را پیش از جراحی بینی مطلع کنند .
 • حداقل یک هفته پیش تا دو هفته پس از جراحی بینی ، مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکل دار را کنار گذارند .
 • در جلسه مشاوره تمام توقعات و خواسته های خود را با جراح بینی خود در میان بگذارند تا بعد از جراحی بینی ، دچار مشکل نشوند .
 • جراح بینی برای کاندیدای جراحی بینی گوشتی انجام یک سری آزمایش ها را توصیه می کند که انجام آن پیش از جراحی بینی بسیار ضروری است.
 • در صورتی که فرد دچار تبخال یا سرماخوردگی شد ، حتما و فورا پزشک خود را مطلع کند .
 • حتما روز قبل از جراحی بینی دوش بگیرند.
 • ۸ ساعت پیش از جراحی بینی ، ناشتا باشند .
 • توصیه ما به کاندیدای جراحی بینی این است که برای انجام این جراحی زیبایی لباس راحت و ترجیحا جلو باز بپوشند تا پس از جراحی برای تعویض لباس دچار مشکل نشوند .

 

نتیجه جراحی بینی گوشتی:

بینی های گوشتی دارای یک ظاهر مشخص هستند؛ اغلب این بینی ها پهن بوده و دارای غضروف های ضعیفی هستند که به راحتی خم می شوند و میزان چربی و گوشت این بینی ها بسیار بالا است .جراحی بینی گوشتی هم می تواند یک بینی بسیار زیبا و متناسب ایجاد کند ، اما به شرطی که جراح به قدر کافی دقیق و ماهر باشد.

جراحی بینی گوشتی از حساس ترین جراحی ها در زمینه ی زیبایی بینی است که افراد بسیاری را نگران می کند. بعد از جراحی باید سوراخ های بینی متقارن باشند و تیغه ی میانی آن ظریف و زیبا جراحی شود.

 

 

بیی گوشتی

 

 

 

 

نتیجه جراحی بینی گوشتی باید از نظر موارد مشخصی مورد بررسی قرار بگیرد:

این موارد شامل موارد ذیل می باشد:

 • اندازه
 • شکل
 • ضخامت و تقارن
 • وجود انحراف در تیغه
 • ضخامت پوست روی بینیکاندیدای جراحی بینی گوشتی

غضروف بینی گوشتی دارای غضروف ضعیف و پوست بسیار ضخیم است. از دیگر نشانه های بینی گوشتی، نوک پهن و بزرگ می باشد.

برای جراحی بینی گوشتی، جراح بینی باید به جای برداشتن و کوچک کردن غضروف ها، آن ها را اصلاح و تقویت کند. در جراحی بینی گوشتی تورم بیشتر از جراحی بینی استخوانی است، و بیمار باید خیلی صبر داشته باشد تا ورم بینی کم شود و بتواتد نتیجه نهایی مشاهده نماید.

 

 

نتیجه جراحی بینی گوشتی

 

اگر تصمیم به انجام عمل جراحی بینی داشته باشید و همچنین درباه‌ی بارداری فکر می‌کنید یا به تازگی زایمان داشته‌اید، پیش از جراحی یک جلسه‌ی مشاوره ترتیب داده می‌شود.

در این جلسه می‌ توانید تمام سوالات خود را در رابطه با جراحی بینی و بارداری بپرسید.جراحی بینی در بسیاری از موارد غیر قابل برگشت است. بنابراین باید مطمئن شوید که پیش از انجام آن تمام اطلاعات مورد نیاز درباره‌ی وضعیت خود را کسب کرده‌اید. برخی از سوالات زیر می‌توانند تردیدهای شما را از بین ببرند.

 

 

هزینه عمل بینی گوشتی:

بعد از جراحی، بیماران باید آمادگی پرداخت داروی مسکن مورد نیاز در طول دوره ریکاوری را داشته باشند. این هزینه ها معمولا در محاسبه هزینه جراحی بینی استخوانی منظور نمی شوند.

برای دستیابی به بهبودی سریع تر در این مرحله، می توان از روش های درمانی هموپاتی (هومیوپاتی) نیز استفاده نمود. جراح می تواند به شما درباره داروهای تجویزی و هموپاتی (هومئوپاتی) توضیح دهد و شما می توانید هزینه این داروها را در درمان خود مد نظر بگیرید.

برای افراد با بیماری خاص، می توان از بسته های بعد از عمل جراحی نیز استفاده نمود. این بسته ها شامل آرنیکا و سایر روغن ها، گاز و نوار استریل، یک بسته یخ، و یک اسپری جهت باز کردن بینی است.

اگر جراح شما این اقلام را قبل و بعد از عمل بینی برای شما توصیه نکرد، شما می توانید از آن ها در طول دوره درمان استفاده نمایید. همچنین به بیماران توصیه می شود برای چند روز اول بعد از عمل جراحی زیبایی بینی از داروهای ضد تهوع نیز استفاده کنند.

 

هزینه جراحی بینی گوشتی

 

 

 

 

هزینه های قبل از جراحی بینی گوشتی شامل موارد زیر می باشد:

 • سی تی اسکن
 • آزمایش خون
 • عکس آتلیه

 

هزینه های بعد از جراحی بینی گوشتی نیز شامل:

 • ویزیت ماه اول، هر هفته
 • ویزیت سال اول، هر سه ماه
 • ویزیت سال دوم، هر ۶ ماه

 

 

جراحی بینی گوشتی با لیزر:

جراحی بینی با لیزر روش غیر عملی و تایید نشده ای می باشد. در واقع فناوری لیزر هنوز تا جایی پیشرفت نکرده که بتواند در سطح استخوانی بینی تغییراتی را ایجاد نماید در نتیجه روش تایید شده ای نمی باشد و می توان گفت نتیجه ای ندارد.

اگرچه لیزر ها قادرند روی پوست بینی تغییراتی ایجاد نمایند و جوش ها و آکنه ها را از بین ببرند و جای زخم و لک را برطرف کنند ولی نمی توانند هیچ گونه تغییری را در ساختمان بینی ایجاد کنند.
بسیاری از متخصصان و جراحان معتقدند بهترین روش برای کوچک کردن بینی گوشتی استفاده از روش های جراحی است.

اغلب بیماران بر این باورند که شکل بینی آن ها بعد از انجام جراحی به دلیل پوست ضخیمی دارد بر می گردد. نکته قابل توجه این است که اگر عمل بینی شما توسط جراحی ماهر و توانا انجام شود شاهد نتیحه مطلوبی خواهید بود.

Broiler nose surgery

 

 

 

 

بینی گوشتی بدون عمل:

غضروف نوک بینی در سنین پاببن تر به علت نرم بودن کاملا قابل فرم گیری می باشد. بنابراین کودکان قادرند تقریبا هر شکلی به بینی خود بدهند. به این دلیل انحرافات بینی ناشی از ظربه در این سنین رخ می دهد. البته افراد جوان و حتی مسن نیز می توانند از این ترفند استفاده کنند.
هر روز غضروف بینی خود را با دو دست بگیرید و فشار دهید.این کار را به دفعات زیاد در روز انجام دهید.تا زمانی این کار را انجام دهید که اثرات جزئی کوچک شدن بینی خود را ببینید.

 

بینی گوشتی بدون عمل:

دستگاه های زیادی در بازار وجود دارند که با استفاده از حرارت و حرکات ویبره سعی می کنند بینی را کوچک و فرم دهند . البته تاثیر این دستگاه ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است و نتیجه قطعی ندارد.در این روش پد پلاستیکی را بر روی بینی قرار داده و آن را به منبع انرژی (باتری یا برق) متصل می‌کنید و برای مدتی این کار را انجام می دهید تا تاثیر فرم گیری بینی خود را ببینید.

در حالت معمول پس از یک ماه نتیجه نمایان می شود. این وسایل را میتوانید از بازار تهیه کنید.از آنجایی که بینی بزرگ در خانم ها تاثیر منفی زیادی بر روی اعتماد به نفس و شادابی آن ها دارد، این گزینه یکی از بهترین انتخاب ها برای خانم ها است.

استفاده از لوازم ارایشی درست می تواند تا حد زیادی بینی شما را کوچک تر و خوش فرم تر نشان دهد تا در مجامع و مجالس با اعتماد به نفس رفتار کنید. برای به کار گیری این ترفند توجه کنید که تمام وسایل مورد نیاز را داشته باشید.

 

 

عمل بینی گوشتی

 

 

 

 

جهت انجام این کار به یک یا دو برس آرایش و یک هایلایتر و یک سایه قهوه ای تیره تر نیاز خواهید دارید:

هایلایتر را روی تیغه بینی از بالا، میان ابرو ها تا نوک بینی اداه دهید. مواظب باشید که خط کشیده شده بیش از حد پهن نشود چراکه در این صورت بینی را پهن تر جلوه خواهید داد.
دو سمت تیغه بینی را با سایه قهوه ای تیره کنید. سعی کنید پره های بینی خود را باستقاده از سایه قهوه ای بپوشانید. در نهایت تمام خطوط را محو کنید

 

جراحی زیبایی بینی گوشتی:

برای ایجاد برش های جراحی بینی ، دو روش وجود دارد که شامل جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته می شود.

 

جراحی بینی گوشتی به روش باز:

در جراحی بینی به روش باز ، برش کوچکی در ناحیه کلوملا ( ستون میانی دو حفره بینی ) ایجاد می شود و پس از برداشته شدن پوست بینی اصلاحات مورد نیاز انجام می شود ؛ به دلیل بلند کردن پوست بینی ، دسترسی جراح بینی به قسمت های مختلف بینی بیشتر می شود از این رو می تواند تغییرات گسترده ای را اعمال کند و هم چنین بروز غیر قرینگی در سوراخ های بینی ، مشکلات تنفسی و غیره در جراحی بینی به این روش به حداقل می رشد ؛ به همین دلیل اکثر جراحی های پیچیده به این روش از جراحی بینی انجام می شوند.

از مزایای جراحی بینی باز ، می توان به دید گسترده جراح بینی ، انجام تغییرات گسترده و غیره اشاره کرد.

 

روش های جراحی بینی گوشتی

 

 

 

 

جراحی بینی گوشتی به روش بسته:

برش های مورد نیاز جهت جراحی بینی بسته ، در ساختار داخلی بینی ( لبه داخلی سوراخ های بینی ) ایجاد می شوند ؛ پس از اتمام جراحی بینی ، برش ها با استفاده از نخ های قابل جذب بخیه زده می شوند که نیاز به کشیدن آن ها نمی باشد.

دید جراح بینی ، در این روش بسیار کمتر از روش باز می باشد ؛ به همین دلیل جراحی هایی که نیاز به ایجاد تغییرات زیادی ندارند به این روش انجام می شوند.

مزایای جراحی بینی بسته ، شامل کوتاه بودن مدت زمان جراحی بینی ، بروز تورم و کبودی کمتر در بیماران ، کوتاه بودن دوره نقاهت و غیره می باشد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی و بینی استخوانی :

 •  از فین نمودن پرهیز نمایید.
 • مسواک کردن دندان ها بهتر است به مدت سه هفته با مسواک نرم و ملایم انجام شود .
 • استفاده از عینک به مدت دو ماه توصیه نمی شود ، اگر بیمار عینکی باشد نیاز است از اتصال عینک با چسب استفاده نماید ، پس از کاهش یافتن تورم ها بیمار می تواند از  لنزهای طبی استفاده نماید.
 • قبل از برداشتن گچ توصیه می شود که بیمار از استحمام پرهیز نماید .
 • پس از یا بخار زیاد سبب تورم بیشتر بینی می شود ، علاوه بر آن سبب خیس شدن پانسمان ها می شود.
 • بیمار به مدت دو هفته نیاز است از خندیدن ، انجام حرکات اضافی ، گریه کردن پرهیز نماید .
 • پس از جراحی بینی در زمان عطسه بهتر است با دهان باز این کار انجام شود .
 • بهتر است به مدت دو هفته بیمار از صحبت کردن طولانی مدت و انجام مکالمات تلفنی اجتناب نماید  .

 

 

مراقبت های جراحی بینی گوشتی

 

 

 

بهترین جراح بینی در تهران کیست؟

متخصص ترین و باتجربه ترین جراح بینی کسی است که با کمک علم و تجربه خود بیشترین تاثیر را روی نتیجه جراحی بینی بگذارد.

در طول عمل بینی ، اندازه و ظاهر بینی متناسب با استخوان بندی صورت تغییر شکل می یابد. طی این تغییرات، شاهد باریک شدن سر بینی یا قسمت های بالایی، کوچک یا بزرگ شدن خواهیم بود. علاوه بر این زاویه میان لب و بینی هم تغییر می کند. یک جراح ماهر می تواند هر کدام از این اعمال را خلق کند.

 • بهترین جراح بینی گوشتی
 • توجه زیاد به تناسب بینی با آناتومی صورت
 • حفظ فرآیند تنفسی بینی به همراه تغییر شکل بینی
 • قادر به انجام جراحی انواع بینی ها با شرایط متفاوت
 • توجه کافی داشتن به سلیقه و نظر بیمار
 • سلامت و منفعت بیمار را در اولویت کار خود قرار می دهد.

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن