جراح بینی عروسکی

جراحی بینی عروسکی و فانتزی

جراحی بینی عروسکی و فانتزی

جراحی بینی عروسکی و فانتزی به عنوان عمل رینوپلاستی،تغییر شکل بینی یا عمل بینی شناخته می شود.

در عمل بینی عروسکی نسبت به عمل بینی طبیعی، بینی کمی بیشتر از حد معمول کوچک می شود، نوک بینی سر بالا شده و از تمام زوایا دارای قوس است ، بینی فانتزی یا عروسکی ممکن است فرم کاملا مصنوعی داشته باشد چون قوس بینی بیش از حد و یا نوک بینی سربالا باعث می شود تا بینی از فرم طبیعی خود کاملا خارج شود.

همچنین در عمل بینی عروسکی ممکن است بینی در تناسب با دیگر اجزای صورت نباشد و حالت غیر طبیعی پیدا کند .

 

 

جراحی بینی فانتزی

 

 

 

ولی با وجود تمامی این موارد این عمل در بین بسیاری از خانم ها محبوبیت دارد و با وجود اطلاع از تمامی مشکلات بعد از عمل جراحی بینی عروسکی باز هم بسیاری از افراد تمایل به انجام این عمل دارند.
اما باید در نظر داشته باشند که در صورتی که پس از انجام عمل از بینی خود رضایت نداشته باشند با توجه به اینکه بینی بیش از حد کوچک شده است عمل مجدد آن بسیار سخت خواهد بود.

همچنین با کوچک شدن بیش از حد بینی امکان اختلال در عملکرد بینی نیز وجود دارد بنابراین کوچک کردن بیش از حد بینی ممکن است سبب اختلال در سیستم تنفسی فرد شود.

چه زمان باید عمل جراحی بینی را مورد توجه قرار داد؟

۱-اگر شما با مشکلات تنفسی ناشی از وجود نارسایی در عملکرد داخل بینی خود مواجه هستید.

۲-اگر شما از اندازه یا زاویه بینی و یا ظاهر بینی راضی نیستید.

۳-اگر مدل بینی شما نقص دارد مانند:بینی عقابی و یا اگر با بقیه اعضای صورتتان تناسب ندارد.

۴-اگر برامدگی بینی دترید و یا نوک بینیتان افتادگی دارد و یا ممکن است سر بینی شما بیش از حد بالا باشد و یا نوک بینی شما پهن باشد.

چه افرادی کاندیدای خوبی برای انجام عمل بینی عروسکی هستند ؟

افرادی که صورت کوچکی دارند و دیگر اجزای صورتشان نیز کوچک است نتیجه عمل بینی عروسکی آنها بهتر و ایده آل تر خواهد بود. نوع بینی نیز بایستی دارای استخوان محکم و پوست نازک باشد به عبارتی بینی استخوانی کاندیدای بهتری برای عمل بینی عروسکی است ولی افرادی که دارای بینی گوشتی هستند با توجه به نوع پوست و ساختار بینی شان کاندیدای خوبی برای عمل بینی عروسکی نیستند.

 

 

جراح بینی عروسکی و فانتزی

 

 

تفاوت های بین جراحی بینی عروسکی با بینی طبیعی :

در عمل بینی طبیعی تنها عیوب بینی بر طرف می شود و نوک بینی بیش از حد بالا برده نمی شود و یا قوس بینی کاملا طبیعی بوده و قوس بیش از حد به آن داده نمی شود.

در عمل بینی طبیعی بین اندازه بینی و دیگر اجزای صورت تناسب بر قرار است در حالیکه در بینی عروسکی ممکن است که بینی بیش از حد کوچک شده باشد به گونه ای که تناسبی با دیگر اجزای صورت نداشته باشد.

همچنین در مدل بینی طبیعی زاویه بین بینی و لب حدود ۹۰ درجه می باشد در حالی که در مدل بینی عروسکی این زاویه حدود ۱۰۵ درجه است.
در عمل بینی طبیعی اندازه سوراخ بینی، ارتفاع بینی، پهنای بینی به اندازه عادی تغییر می کند و نحوه بخیه زدن به گونه ای است که محسوس نمی باشد.

 

دلایلی که اکثر افراد به خاطره آنها جراحی بینی عروسکی و فانتزی انجام می دهند:

۱-بینی بسیار بزرگ و یا بینی بسیار کوچک.

۲-بینی با بقیه اعضای صورت تنتاسب نداشته باشد.

۳-بینی انحراف داشته باشد و از حالت عادی خارج باشد.

۴-می خواهند ظاهر بینی بی نقص و فانتزی داشته باشند.

۵-دارای نقص مادرزادی باشد و قصد برطرف کردن آن را داشته باشد.

 

بهترین جراحی بینی عروسکی

 

 

 

نکاتی در مورد جراحی بینی فانتزی:

 • جراحي بيني فانتزي توسط یک جراح مجرب در زمینه جراحی بینی های فانتزی
 • برخورداری بینی از بافت و غضروف مستحکم و همچنین دارا بودن پوستی نازک از ملزومات جراحي بيني فانتزي می باشد.
 • افرادی که بینی استخوانی دارند و اعضای صورت آن ها کوچک است ، کاندیدای مناسبی برای جراحي يیني فانتزي می باشند.
 • جراح بینی فانتزی باید سلامت فرد را در اولویت کار خود قرار دهد.
 • متقاضیان جراحي بيني فانتزي باید از تحت فشار قرار دادن جراح بینی برای کوچک کردن بینی به میزان بیش از حد خودداری کنند و انتخاب را به عهد جراح بگذارند.
 • افرادی که دارای بینی گوشتی هستند کاندید مناسبی برای جراحي بيني فانتزي نمی باشند و بهترین جراحی بینی برای آن ها جراحی بینی طبیعی می باشد.

در عمل جراحی بینی عروسکی و فانتزی، اقدامات ذیل صورت می گیرد:

بالا بردن پل بینی:

در این عمل جراحی ، بینی های مسطح با ایجاد شکاف در ناحیه داخل بینی برجسته می شوند. در این حالت برای بالا بردن پل بینی از پروتزهای مصنوعی یا اتوپلاستی (خود پیوندی) استفاده می شود. به این ترتیب کل بینی برجسته خواهد شد.

بالا بردن سر بینی:

برای بینی برجسته می توان با استفاده از رینوپلاستی کمی سر بینی را به سمت بالا منتقل کرد. تاثیرات بالا بردن نوک بینی، می تواند یک بینی لاغر و اصلاح شده با ایجاد زاویه علمی نازولابیال باشد.

سر بینی زیبا با زاویه Y :

وضعیت سر بینی در جراحی رینوپلاستی بینی عروسکی یکی از قابل تشخیص ترین موارد در مقایسه با سایر انواع رینوپلاستی است. در این عمل پل بینی به سر بینی بطور طبیعی متصل است و به این ترتیب یک سر بینی فانتزی جذاب برای فرد ایجاد می شود.

 

 

 

جراحی بینی

 

 

 

 

پل بینی هموار و طبیعی:

پل بینی در وسط پیشانی و در مرکز کل صورت قرار دارد و یک نقطه کلیدی است که می تواند بر ویژگی های کلی صورت تاثیر داشته باشد. در عمل جراحی زیبایی بینی عروسکی این پل به صورت طبیعی و برجسته بطور متوازن با سایر اعضای صورت اصلاح می شود.

انواع روش های جراحی:

پس از بی حس کردن ناحیه،جراح برای دسترسی به غضروف  نگهدارنده و استخوان ها شکاف هایی را ایجاد می کند.

اقدامات قبل از جراحی بینی عروسکی و فانتزی:

رعایت اقدامات قبل از جراحي بيني فانتزي در کسب نتایج بهینه از جراحی بینی تاثیر چشمگیری دارد و افراد می توانند با رعایت این اقدامات جراحی بینی مطمئنی داشته باشند.

 

 

بهترین جراح بینی عروسکی

 

 

 

متقاضی جراحي بيني فانتزي می بایست قبل از جراحی بینی مراقبت های ذیل را رعایت نماید :

 • خواسته ها و انتظارات خود از این جراحی را در جلسه مشاوره به طور کامل برای جراح بینی بازگو نماید.
 • باید از جراحی بینی انتظارات واقع گرایانه ای داشته باشد.
 • آزمایش هایی که جراح بینی تجویز می کند را باید دقیقا انجام دهد.
 • مصرف آسپرین و داروهایی که حاوی آن هستند مانند پروفن را حداقل  به مدت ۲ هفته قبل از جراحی بینی قطع نماید ، زیرا مصرف این نوع داروها منجر به مختل شدن گردش خون و افزایش ریسک خونریزی می شوند.
 • از مصرف سیگار و مواد مخدر نیکوتین دار را از ۲ هفته قبل از جراحی بینی به طور کامل اجتناب نماید.
 • مصرف نوشیدنی های حاوی الکل برای متقاضی جراحی بینی ، حداقل به مدت ۲ هفته قبل از جراحی ممنوع می باشد.

جراح بینی در جراحی بینی عروسکی و فانتزی چه اقداماتی می کند ؟

جراح بینی جهت انجام جراحي بيني فانتزي می بایست به منظور کوچک نمودن بینی ساختار بینی را مورد بررسی قرار دهد.

جراح بینی نباید اقدام به کوچک نمودن بینی به صورت غیر طبیعی نماید چرا که کوچک کردن بیش از اندازه بینی منجر به بروز اختلالات تنفسی برای بیمار می گردد.

در جراحي بيني فانتزي تمرکز اصلی روی نوک بینی می باشد و تغییرات ایجاد شده روی نوک بینی می بایست با سایر جراحی های بینی متفاوت باشد به طوری که در این نوع جراحی می بایست نوک بینی حالت دار تر و بارزتر از دیگر انواع جراحی ها باشد.

جراح بینی بر اساس تناسب چهره و مطابق سلیقه بیمار اقدام به گرد نمودن یا زاویه دار کردن نوک بینی می نماید و همچنین جهت عروسکی کردن بینی نوک بینی را کمی سر بالا می کند.

 

 

جراحی بینی فانتزی

 

 

 

برای این کار دو نوع شکاف وجود دارد که عبارتند از:شکاف باز وشکاف داخل بینی:

پزشک جراح با اضافه و یا حذف کردن غضروف و استخوان اصلاح ساختار بینی ،امکان کاهش یا افزایش بینی را می دهد و اینکار باعث می شود بینی کوتاه یا بلند شود.

برای تغییر سر بینی به مدل بینی عروسکی یا همان بینی سربالا از پیوند غضروف استفاده می شود.ومی توان سر بینی را سر بالاتر، کوتاه تر،بزرگ تر و باریک تر کرد.

برای بعضی از بیماران از ژل پرکننده یا پیوند چربی می توان برای افزایش اندازه ناحیه مورد نظر در بینی استفاده کرد.

پوست افراد و بافت های نرم برای شکل گرفتن ساختار زیربنایی خود اصلاح می شوند.

برای جراحی بینی عروسکی و فانتزی به منظور سر بالا کردن بینی، دو روش برای ایجاد شکاف استفاده می شود:

روش عمل جراحی باز بینی و روش داخلی (داخل بینی). علاوه بر گزینه های انتخابی برای ایجاد شکاف، روش های مختلفی برای بزرگ کردن بینی یا مسطح کردن نقص های سطحی بینی وجود دارد.

 

 

 

جراح بینی عروسکی

 

 

این روش ها عبارتند از:

پیوند غضروف از تیغه بینی خود فرد (دیواره ای که ناحیه داخل بینی را به دو مسیر هوای جدا از هم تقسیم می کند) بهترین شانس برای رسیدن به یک نتیجه طبیعی است. اگر قبلاً غضروف و استخوان از تیغه یا دیواره بینی بیمار گرفته شده باشد، می توان از غضروف گوش یا دنده بیمار و گاهی اوقات استخوان جمجمه برای تهیه بافت پیوندی مورد نیاز استفاده کرد.

ایمپلنت سیلیکون ثابت برای جراحی بینی قابل استفاده است، اما این مواد خارجی می توانند باعث ایجاد عفونت و واکنش ضعیف بافت بینی شود که ممکن است نیاز به خارج کردن پیدا کند. به همین خاطر اگر امکان استفاده از غضروف طبیعی وجود داشته باشد،این انتخاب بی درد سر ترین انتخاب در دسترس برای درمان است.

ژل پر کننده یا چربی پیوندی نیز می تواند برای هموار کردن، پوشاندن و پنهان کردن نقص ها یا معایب، یا اضافه کردن حجم به نواحی مورد نظر بینی تزریق شود.

 

عمل بینی عروسکی

 

 

برای ایجاد شکاف در بینی هنگام عمل جراحی بینی   برای بالا بردن نوک بینی دو تکنیک اصلی وجود دارد:

رینوپلاستی باز:

شکاف ها در خارج از بینی ایجاد می شود و در این حالت یک شکاف کوچک برای دسترسی به استخوان ها و غضروف خارج از بینی بین سوراخ های بینی ایجاد می شود در ادامه این شکاف ها به بریدگی های پنهان داخل بینی متصل می شود.

رینوپلاستی داخل بینی:

شکاف ها در داخل مسیر هوای بینی ایجاد می شود. به خاطر اینکه در این حالت شکاف ها در داخل بینی هستند، پس از عمل جراحی این شکاف ها از دید افراد پنهان می ماند.

 

 

جراحی فانتزی بینی

 

 

بلافاصله پس از جراحی بینی عروسکی و فانتزی:

پس از عمل جراحی بالا بردن نوک بینی ممکن است از شما خواسته شود که از آتل بندی برای حفاظت از بینی خود استفاده کنید. این آتل بندی از بینی شما در هنگام خواب حفاظت می کند و حفاظی در برابر ضربه های تصادفی وارد شده به بینی می باشد.

علاوه بر این ممکن است از یک بانداژ سه گوش کوچک سر بینی و پکینگ بینی برای ایجاد حفاظت بیشتر استفاده شود. پکینگ بینی در حقیقت یک محافظ داخلی است که همه چیز را در محل خود نگه داشته و مسیر هوای بینی را تمیز و خالی از جرم نگه می دارد.

جراح ممکن است برای کاهش  ورم و کبودی به شما پیشنهاد کند از کمپرس سرد استفاده کند. همچنین احتمالاً نیاز است که شما سر خود را به سمت بالا و نسبتاً بی حرکت در چند روز اول پس از عمل جراحی نگه دارید.

علاوه بر این دکتر ممکن است به شما استفاده از داروهای مسکن را در زمان احساس درد توصیه کند. به این ترتیب شما مجبور هستید فعالیت های خود را برای چند روز تا چند هفته محدود نمایید.

یک بینی پس از جراحی بینی عروسکی و فانتزی می تواند شامل سه فرم باشد:

 • فرم بینی طبیعی
 • فرم بینی فانتزی
 • فرم بینی نیمه فانتزی

هر کی از مدل های جراحی بینی متقاضیان منحصر به فرد خود را دارند زیرا هر یک از فرم های بینی دارای ویژگی هایی هستند.

 

 

رینوپلاستی بینی عروسکی

 

 

 

هزینه جراحی بینی عروسکی و فانتزی چقدر می باشد؟

معمولا هزینه عمل بینی عروسکی یا عمل بینی طبیعی تفاوتی با یکدیگر ندارد و با توجه به دستمزد جراح بینی، هزینه متخصص بیهوشی و بیمارستان، هزینه جلسات مشاوره و داروهای تجویز شده، عکس های قبل از عمل و آزمایشات لازم  هزینه نهایی تعیین می شود.
در صورتی که تصميم دارید عمل بینی عروسکی انجام دهید، در جلسه ی مشاوره قبل از عمل با جراح خود جهت انجام عمل بینی عروسکی مشورت کنید که آیا امکان این عمل بر اساس نوع بینی شما وجود دارد یا خیر.

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی:

 • مصرف منظم داروهایی که جراح بینی تجویز کرده است.
 • رعایت رژیم صحیح غذایی و شروع برنامه غذایی با مایعات و پرهیز از خوردن غذاهای سفت
 • پرهیز از خیس نمودن پانسمان بینی ، به دلیل پیشگیری از بروز تورم در بینی
 • قرار دادن دو بالشت در زیر سر در مواقع استراحت
 • پرهیز از فین کردن
 • اجتناب از مصرف الکل و استعمال دخانیات حداقل به مدت ۲ هفته بعد از جراحی

رعایت موارد مذکور منجر به تسریع روند بهبودی شده و دستیابی به نتیجه قابل قبول از جراحی بینی را افزایش می دهد. 

توجه داشته باشید بعد از جراحي بيني فانتزي نیز مانند تمامی جراحی های بینی ، نوک بینی به مدت حداقل ۶ ماه متورم خواهد بود ، بنابراین برای مشاهده نتیجه قطعی جراحی می بایست حداقل به مدت یکسال صبر کرد.

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن