بهترین روش لاغری

بهترین روش لاغری نوشیدن یک لیوان آب قبل از خوردن یک وعده غذایی میباشد که این روش در مصرف کالری کمتر بسیار موثر است. گاهی اوقات احساس تشنگی با گرسنگی اشتباه گرفته میشود به معنی که اکثر اوقات که شما احساسا گرسنگی میکنید، در واقع تشنه هستید و با نوشیدن یک لیوان آب قادر به بر طرف کردن این حالت خواهید شد.

 بنابراین اگر قبل از میل کردن غذا، آب بنوشید احساس گرسنگی کمتری می‌کنید و در نتیجه کمتر هم می‌خورید و کالری مصرف میکنید. معمولا مصرف انواع چای‌های گیاهی بدون شکر و آب‌های طعم‌دار شده از جمله گزینه‌های مناسب برای بیشتر مصرف کردن مایعات به ویژه آب هستند.

لاغر شدن و بهترین روش لاغری یکی از بزرگ ترین آرزوهای افراد چاق است . اگر تناسب اندام برای شما هم مانند یک آرزو میباشد با بهترین روش لاغری و تناسب اندام آشنا خواهید شد. مثل همیشه قبل از آغاز بحث لاغر شدن این سوال را باید از خود بپرسید که آیا مشکل کاهش وزن دارید؟ و می خواهید سریع تر وزن کم کنید؟

واقعیت غم انگیز و رایج این است که افراد وقت زیادی را صرف رژیم های مختلف می کنند که در نهایت به نتیجه دلخواه نمیرسند بنابراین به فاکتورهایی که در ادامه به آنها اشاره می شود دقت کنید تا به هدف خود توسط بهترین روش لاغری برسید و همچنین به تنظیم هورمون های خود توجه کنید چراکه در صورتی که هورمون انسولین تان کاهش یابد کاهش وزن آسان تری خواهید داشت.

Thebestwaytoloseweight

 

بهترین روش لاغری

در طول روز میان وعده بخورید

احتمالا برای‌تان سخت خواهد بود زمانی که احساس گرسنگی می‌کنید هیچ چیزی نخورید. بیشتر افرادی که در طول روز ۴ تا ۵ وعده غذایی کوچک یا همان میان وعده، مصرف می‌کنند بسیار کمتر احساس گرسنگی خواهند کرد و می‌توانند خیلی راحت‌تر وزن خود را کنترل کنند. فقط کافی‌است میزان غذایی را که روزانه مصرف می‌کنید به وعده‌های کوچک‌تر تقسیم کنید و در ساعات مختلف روز آن‌ها را مصرف کنید. سعی کنید وعده شام‌تان را حتما زودتر بخورید چراکه خوردن غذا در ساعات پایانی شب و قبل از رفتن به تخت‌خواب به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

به مرور وزن کم کنید

یکی از مهمترین نکات بهترین روش لاغری، واقع بین بودن در روال لاغری و کاهش وزن میباشد پس تلاش کنید که تصمیتان برای لاغر شدن معقول و منطقی باشد.

واقع‌ بینانه آن است که هفته‌ای تقریبا ۵۰۰ تا ۹۰۰ گرم وزن کم کنید. همان‌طور که زمان می‌برد تا دچار اضافه وزن شوید، کاهش وزن نیز نیازمند زمان کافی است. پس منتظر نتیجه یک شبه نباشید. توقع بیش از حد داشتن می‌تواند باعث بی‌انگیزگی و مایوس شدن برای ادامه راه شود. نتیجه مفید از زمانی شروع خواهد شد که تنها ۵ الی ۱۰ درصد از وزن بدن‌تان کم شود. به خاطر داشته باشید که فقط یک‌بار در هفته خود را وزن کنید اگر انتظار دارید با بیشتر وزن کردن، بیشتر هم لاغر شوید قطعا اشتباه می‌کنید. هر روز خود را وزن نکنید! این نوسانات و تغییرات سطحی می‌تواند باعث نا‌امیدی و دلسردی شما شود. فقط یکبار در هفته و در یک زمان معینِ روز خود را وزن کنید، برای هربار وزن کردن از یک لباس یکسان و یک ترازوی ثابت نیز استفاده کنید.

 

Thebestwaytoloseweight

 

در مصرف کربوهیدرات ها دقت کنید

رایج ترین اشتباه زمانی که رژیم کم کربو هیدرات را آغاز می کنید، کاهش مصرف کربوهیدرات میباشد در حالی که هنوز از چربی می ترسید.کربوهیدرات ها و چربی دو منبع اصلی انرژی بدن میباشند و بدن برای حفظ و ایجاد انرژی حداقل به یکی از آن ها نیاز دارد.

همیشه این نکته را در ذهن داشته باشید که مصرف کم کربوهیدرات و چربی کم برابر با گرسنگی بیشتر میباشد و گرسنگس یکی از عوامل خطر در بهترین روش لاغری و رسیدن به تناسب اندام میباشد.

پرهیز از کربوهیدرات وچربی هر دو منجر به گرسنگی و خستگی می شود. دیر یا زود افراد نمی توانند تحمل کنند و تسلیم می شوند. اتفاقش که اکثر مواقع در رژیم های لاغری اتفاق می افتد. راه حل این است که چربی طبیعی بیشتری مصرف کنید تا زمانی که احساس رضایت کنید. برای مثال:

 • کره
 • خامه پر چرب
 • روغن زیتون
 • گوشت (همراه با چربی)
 • ماهی چرب
 • تخم مرغ
 • روغن نارگیل و غیره.

یکی از مهمترین نکات بهترین رژیم لاغری مصرف غذا به اندازه کافی است پس همیشه به اندازه کافی غذا بخورید تا زمانی که احساس رضایت کنید، به خصوص در ابتدای فرآیند رسیدن به تناسب اندام. انجام این کار در رژیم غذایی کم کربوهیدرات به این معنی است که چربی که می خورید به عنوان سوخت بدن سوزانده خواهد شد چراکه میزان چربی بدن و هورمون انسولین کاهش خواهد یافت و همچنین وزن اضافی خود را بدون گرسنگی از دست خواهید داد.

ترس از چربی اشباع شده براساس نظریه های منسوخ است که توسط علم مدرن اشتباه ثابت شده اند. کره غذای خوبی است. با این حال، خوردن بیشتر چربی اشباع نشده (به عنوان مثال روغن زیتون، ماهی چرب). اگر گرسنه نیستید احتمالا هنوز نیازی به خوردن ندارید. اما هر موقع احساس گرسنگی کردید غذا بخورید.

همیشه صبحانه بخورید

حذف وعده صبحانه برای افرادی که به دنبال کاهش وزن  و تناسب اندام هستند به هیچ عنوان گزینه مناسبی نیست. بعضی از تحقیقات نشان می‌دهد، صبحانه نخوردن موجب می‌شود سخت‌تر وزن کم کنیم. به این خاطر که وقتی صبحانه نمی‌خوریم در طول روز بیشتر احساس گرسنگی می‌کنیم و در نتیجه بیشتر هم غذا مصرف میکنید. خوردن صبحانه‌ای سالم سرشار از فیبر مثل: میوه‌ها، خوراکی‌هایی که از غلات تهیه شده‌اند و با شیر به ‌عنوان صبحانه مصرف می‌شوند و یا شیر و لبنیات کم‌چرب از بهترین گزینه‌ها هستند.

 

Thebestwaytoloseweight

 

در هر وعده غذایی پروتئین مصرف کنید

امکان دارد زمانی که پروتئین مصرف می‌کنید احساس رضایت بیشتری در مقایسه با خوردن کربوهیدرات‌ها داشته باشید. همچنین مصرف پروتئین باعث می‌شود شما مدت زمان بیشتری احساس سیری کنید. پروتئین‌ها مامور حفظ و نگهداری عضلات بدن نیز هستند. پس مصرف پروتئین‌های سالم مثل: گوشت، غذاهای دریایی، سفیده تخم‌مرغ، گیاه سویا، دانه‌های روغنی، حبوبات و ماست‌های کم چرب را در بهترین روش غذایی خود قرار دهید.

در خوردن اسنک‌های شبانه زیاده‌ روی نکنید

درست بعد از خوردن شام است که اغلب بدون فکر و از سر افراط چیزی می‌خوریم. جلوی تلویزیون می‌نشینیم و بی‌توجه به مقدار کالری که مصرف می‌کنیم، فقط می‌خوریم. تلاش کنید خوردن اسنک‌های بعد از شام را برای خود ممنوع کنید و یا از اسنک‌هایی استفاده کنید که کم کالری باشند. مانند: نصف فنجان بستنی کم چرب و یا خوردن مقداری شیرینی که تنها ۱۰۰ کالری داشته باشد.

 پشت کار داشته باشید

اغلب زمان میبرد تا وزن زیادی به دست آورید و تلاش برای کاهش هر چه سریع تر وزن به ندرت به خوبی کار می کند ؛ شایع است که در هفته اول در رژیم غذایی کم کربوهیدرات ۱ تا ۳ کیلوگرم از دست رفته و به طور متوسط حدود ۰٫۵ کیلوگرم در هر هفته از دست می رود. این به معنای حدود ۲۳ کیلو در سال است.

هر ۵ پوند کاهش چربی تقریبا برابر با ۱ اینچ است که دور کمر از دست رفته است (۱ کیلو = ۱ سانتی متر).مردان جوان گاهی سریع تر از این وزن خود را از دست می دهند، شاید دو برابر سریع تر. زنان یائسه امکان دارد با سرعت کمی وزن خود را از دست بدهند. افراد با رژیم بسیار کم کربوهیدرات، ممکن است وزن را زودتر از دست بدهند، و همچنین آن هایی که مقدار زیادی تمرین می کنند.

هنگامی که به وزن ایده آل خود نزدیک شدید، کاهش ممکن است کم شود، تا زمانی که به وزن ثابت برسید که بدن احساس کند درست است. در رژیم غذایی کم کربوهیدرات، افراد کمی وزن پایین دارند البته اگر تا زمانی که گرسنه هستند غذا بخورند.

 

sportt

 

نکاتی مهم برای بهترین روش لاغری، ورزش بدون رفتن به باشگاه در خانه

 • روتین خود را منظم نگاه دارید.
 • برای از دست دادن وزن ورزش را برای حداقل ۶۰ دقیقه برنامه ریزی کنید.
 • از صبحانه صرف نظر نکنید.
 • غذاهایی را بخورید که کالری و چربی پایینی دارند.
 • الگوی غذایی را نگه دارید که سازگار باشد.
 • اگر ورزش نمیکنید، به سرعت فعالیت کنید.
 • از بیرون غذا خوردن پرهیز کنید.
 • استراحت کافی داشته باشید.

 

چه زمانی کاهش وزن شروع می شود؟

اینکه چه زمانی برای شما طول می کشد تا متوجه کاهش وزن شوید، از یک فرد به فرد دیگر متفاوت میباشد. عواملی وجود دارند که چرخه کاهش وزن شما را مشخص خواهند کرد.شما هم چنین روند کاهش وزن را زمانی که شروع به کار می کنید، خواهید دید.  اگر تغییراتی شدید در رژیم غذایی و سطح فعالیت خود ایجاد کرده اید، چند هفته اول زمانی خواهد بود که بیش ترین نتیجه را مشاهده خواهید کرد. مردم هر هفته با ۱ الی ۲ کیلوگرم شروع می کنند.در اغلب موارد، این کاهش اولیه وزن در واقع افت آب بدن میباشد. برای مثال، اگر شما ورزش هوازی در خانه را با رژیم غذایی کم کربوهیدرات داشته باشید، گلیکوژن در ماهیچه ها به تدریج کاهش میابد. علاوه بر این، مقدار آب باقی مانده نیز از دست می رود.اما این زمانی نیست که کاهش چربی شروع می شود.به عبارت دیگر، ترازو همیشه بهترین راهنمای شما نیست. همانطور که در برنامه ورزشی خود پیشرفت می کنید، توده عضلانیتان نیز امکان دارد افزایش یابد.نتایج تمرین های تناسب اندام شما در خانه، در این نقطه آرام به نظر می رسد. بهترین راه برای با انگیزه ماندن، پیگیری روند پیشرفت با یک نوار اندازه گیری است. کمر، بازوها، باسن، ران و سینه خود را اندازه بگیرید.یک سابقه از خود داشته باشید و نتایج را در هر چند هفته باهم مقایسه کنید. همچنین ارتباط بسیار مهمی بین کاهش وزن و سبک زندگی شما وجود دارد. اگر یک برنامه بسیار پر استرس دارید، کاهش وزن انجام نمی شود. شما تفاوتی در سایز لباس و همچنین سلامت کلی خود را خواهید دید.به رغم این احساس است که ورزش بدنی شما در خانه منجر به نتایج گسترده نمی شود.مطمئن شوید که یک حس سلامتی با کاهش وزن دارید. به تدریج با یک برنامه منظم و رژیم غذایی خوب، بهبودی محسوسی در سلامتی خود خواهید دید که شامل کاهش سطح کلسترول و فشار خون نیز می شود. بسیار مهم تر از اعداد واقعی است که شما در مقیاستان می بینید. به عبارت دیگر، تمرین های تناسب اندامی در خانه وجود دارند که بسیار موثرتر از بقیه هستند.گنجاندن آن ها در برنامه ورزشی تان می تواند نتایج شدیدی داشته باشد.

 

sportt

بهترین روش لاغری، ورزش

شنا

شنا یک تمرین عالی برای کار کردن کل بدن، به خصوص سینه است. دست هایتان را روی دو طرف سینه خود قرار دهید. در هنگام دراز کشیدن روی دست خود، از وزن بدنتان پشتیبانی کنید. حالا بدن خود را بلند کنید و آن را با خم کردن آرنج به موقعیت شروع پایین ببرید. شما می توانید این تمرین را برای کار بر روی عضلات سه سر خود با حرکت دادن دست هایتان به کمر خود تغییر دهید.اگر در ابتدا سخت بود می توانید زانوهایتان را خم کنید.

 

پلانک کرال

این ورزش یک ورزش عالی برای عضلات شکم است و یک ورزش کمر خوب در خانه است. بدن خود را به یک موقعیت چوبی با بدن خود بیاورید که توسط انگشتان پا و بازوهای شما حمایت می شود. سپس زانوی خود را به یک طرف تا آرنج در یک طرف قرار دهید. از طرف دیگر تکرار کنید. این باعث می شود که وزن از یک طرف به طرف دیگر تغییر یابد و استقامت و پایداری زیادی به شما بدهد.

 

پرش با طناب 

این یکی از آسان ترین تمرین های کاردیو است که در خانه انجام می شود.شما می توانید با یک مجموعه ساده از چرخاندن طناب شروع کنید و سپس به سمت الگوهای پیچیده بروید.

 

لانگ راه رفتن

لانگ یک ورزش ماهیچه ای بزرگ برای پاها است. همچنین بر روی تنه شما هم کار می کند. با پاهای خود شروع کنید. یک قدم بزرگ با پای راست خود بردارید. سپس زانوی چپ را به پایین خم می کند. زانوی خود را به موقعیت شروع قرار دهید و در طرف مقابل آن را تکرار کنید.

مجموع نظرات

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن