بهترین روش لاغری

بهترین روش لاغری نوشیدن یک لیوان آب قبل از خوردن یک وعده غذایی میباشد که این روش در مصرف کالری کمتر بسیار موثر است. گاهی اوقات احساس تشنگی با گرسنگی اشتباه گرفته میشود به معنی که اکثر اوقات که شما احساسا گرسنگی میکنید، در واقع تشنه هستید و با نوشیدن یک لیوان آب قادر به بر طرف کردن این حالت خواهید شد.

 بنابراین اگر قبل از میل کردن غذا، آب بنوشید احساس گرسنگی کمتری می‌کنید و در نتیجه کمتر هم می‌خورید و کالری مصرف میکنید. معمولا مصرف انواع چای‌های گیاهی بدون شکر و آب‌های طعم‌دار شده از جمله گزینه‌های مناسب برای بیشتر مصرف کردن مایعات به ویژه آب هستند.

لاغر شدن و بهترین روش لاغری یکی از بزرگ ترین آرزوهای افراد چاق است . اگر تناسب اندام برای شما هم مانند یک آرزو میباشد با بهترین روش لاغری و تناسب اندام آشنا خواهید شد. مثل همیشه قبل از آغاز بحث لاغر شدن این سوال را باید از خود بپرسید که آیا مشکل کاهش وزن دارید؟ و می خواهید سریع تر وزن کم کنید؟

واقعیت غم انگیز و رایج این است که افراد وقت زیادی را صرف رژیم های مختلف می کنند که در نهایت به نتیجه دلخواه نمیرسند بنابراین به فاکتورهایی که در ادامه به آنها اشاره می شود دقت کنید تا به هدف خود توسط بهترین روش لاغری برسید و همچنین به تنظیم هورمون های خود توجه کنید چراکه در صورتی که هورمون انسولین تان کاهش یابد کاهش وزن آسان تری خواهید داشت.

Thebestwaytoloseweight

 

بهترین روش لاغری

در طول روز میان وعده بخورید

احتمالا برای‌تان سخت خواهد بود زمانی که احساس گرسنگی می‌کنید هیچ چیزی نخورید. بیشتر افرادی که در طول روز ۴ تا ۵ وعده غذایی کوچک یا همان میان وعده، مصرف می‌کنند بسیار کمتر احساس گرسنگی خواهند کرد و می‌توانند خیلی راحت‌تر وزن خود را کنترل کنند. فقط کافی‌است میزان غذایی را که روزانه مصرف می‌کنید به وعده‌های کوچک‌تر تقسیم کنید و در ساعات مختلف روز آن‌ها را مصرف کنید. سعی کنید وعده شام‌تان را حتما زودتر بخورید چراکه خوردن غذا در ساعات پایانی شب و قبل از رفتن به تخت‌خواب به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

به مرور وزن کم کنید

یکی از مهمترین نکات بهترین روش لاغری، واقع بین بودن در روال لاغری و کاهش وزن میباشد پس تلاش کنید که تصمیتان برای لاغر شدن معقول و منطقی باشد.

واقع‌ بینانه آن است که هفته‌ای تقریبا ۵۰۰ تا ۹۰۰ گرم وزن کم کنید. همان‌طور که زمان می‌برد تا دچار اضافه وزن شوید، کاهش وزن نیز نیازمند زمان کافی است. پس منتظر نتیجه یک شبه نباشید. توقع بیش از حد داشتن می‌تواند باعث بی‌انگیزگی و مایوس شدن برای ادامه راه شود. نتیجه مفید از زمانی شروع خواهد شد که تنها ۵ الی ۱۰ درصد از وزن بدن‌تان کم شود. به خاطر داشته باشید که فقط یک‌بار در هفته خود را وزن کنید اگر انتظار دارید با بیشتر وزن کردن، بیشتر هم لاغر شوید قطعا اشتباه می‌کنید. هر روز خود را وزن نکنید! این نوسانات و تغییرات سطحی می‌تواند باعث نا‌امیدی و دلسردی شما شود. فقط یکبار در هفته و در یک زمان معینِ روز خود را وزن کنید، برای هربار وزن کردن از یک لباس یکسان و یک ترازوی ثابت نیز استفاده کنید.

 

Thebestwaytoloseweight

 

در مصرف کربوهیدرات ها دقت کنید

رایج ترین اشتباه زمانی که رژیم کم کربو هیدرات را آغاز می کنید، کاهش مصرف کربوهیدرات میباشد در حالی که هنوز از چربی می ترسید.کربوهیدرات ها و چربی دو منبع اصلی انرژی بدن میباشند و بدن برای حفظ و ایجاد انرژی حداقل به یکی از آن ها نیاز دارد.

همیشه این نکته را در ذهن داشته باشید که مصرف کم کربوهیدرات و چربی کم برابر با گرسنگی بیشتر میباشد و گرسنگس یکی از عوامل خطر در بهترین روش لاغری و رسیدن به تناسب اندام میباشد.

پرهیز از کربوهیدرات وچربی هر دو منجر به گرسنگی و خستگی می شود. دیر یا زود افراد نمی توانند تحمل کنند و تسلیم می شوند. اتفاقش که اکثر مواقع در رژیم های لاغری اتفاق می افتد. راه حل این است که چربی طبیعی بیشتری مصرف کنید تا زمانی که احساس رضایت کنید. برای مثال:

  • کره
  • خامه پر چرب
  • روغن زیتون
  • گوشت (همراه با چربی)
  • ماهی چرب
  • تخم مرغ
  • روغن نارگیل و غیره.

یکی از مهمترین نکات بهترین رژیم لاغری مصرف غذا به اندازه کافی است پس همیشه به اندازه کافی غذا بخورید تا زمانی که احساس رضایت کنید، به خصوص در ابتدای فرآیند رسیدن به تناسب اندام. انجام این کار در رژیم غذایی کم کربوهیدرات به این معنی است که چربی که می خورید به عنوان سوخت بدن سوزانده خواهد شد چراکه میزان چربی بدن و هورمون انسولین کاهش خواهد یافت و همچنین وزن اضافی خود را بدون گرسنگی از دست خواهید داد.

ترس از چربی اشباع شده براساس نظریه های منسوخ است که توسط علم مدرن اشتباه ثابت شده اند. کره غذای خوبی است. با این حال، خوردن بیشتر چربی اشباع نشده (به عنوان مثال روغن زیتون، ماهی چرب). اگر گرسنه نیستید احتمالا هنوز نیازی به خوردن ندارید. اما هر موقع احساس گرسنگی کردید غذا بخورید.

همیشه صبحانه بخورید

حذف وعده صبحانه برای افرادی که به دنبال کاهش وزن  و تناسب اندام هستند به هیچ عنوان گزینه مناسبی نیست. بعضی از تحقیقات نشان می‌دهد، صبحانه نخوردن موجب می‌شود سخت‌تر وزن کم کنیم. به این خاطر که وقتی صبحانه نمی‌خوریم در طول روز بیشتر احساس گرسنگی می‌کنیم و در نتیجه بیشتر هم غذا مصرف میکنید. خوردن صبحانه‌ای سالم سرشار از فیبر مثل: میوه‌ها، خوراکی‌هایی که از غلات تهیه شده‌اند و با شیر به ‌عنوان صبحانه مصرف می‌شوند و یا شیر و لبنیات کم‌چرب از بهترین گزینه‌ها هستند.

 

Thebestwaytoloseweight

 

در هر وعده غذایی پروتئین مصرف کنید

امکان دارد زمانی که پروتئین مصرف می‌کنید احساس رضایت بیشتری در مقایسه با خوردن کربوهیدرات‌ها داشته باشید. همچنین مصرف پروتئین باعث می‌شود شما مدت زمان بیشتری احساس سیری کنید. پروتئین‌ها مامور حفظ و نگهداری عضلات بدن نیز هستند. پس مصرف پروتئین‌های سالم مثل: گوشت، غذاهای دریایی، سفیده تخم‌مرغ، گیاه سویا، دانه‌های روغنی، حبوبات و ماست‌های کم چرب را در بهترین روش غذایی خود قرار دهید.

در خوردن اسنک‌های شبانه زیاده‌ روی نکنید

درست بعد از خوردن شام است که اغلب بدون فکر و از سر افراط چیزی می‌خوریم. جلوی تلویزیون می‌نشینیم و بی‌توجه به مقدار کالری که مصرف می‌کنیم، فقط می‌خوریم. تلاش کنید خوردن اسنک‌های بعد از شام را برای خود ممنوع کنید و یا از اسنک‌هایی استفاده کنید که کم کالری باشند. مانند: نصف فنجان بستنی کم چرب و یا خوردن مقداری شیرینی که تنها ۱۰۰ کالری داشته باشد.

 پشت کار داشته باشید

اغلب زمان میبرد تا وزن زیادی به دست آورید و تلاش برای کاهش هر چه سریع تر وزن به ندرت به خوبی کار می کند ؛ شایع است که در هفته اول در رژیم غذایی کم کربوهیدرات 1 تا 3 کیلوگرم از دست رفته و به طور متوسط حدود 0.5 کیلوگرم در هر هفته از دست می رود. این به معنای حدود 23 کیلو در سال است.

هر 5 پوند کاهش چربی تقریبا برابر با 1 اینچ است که دور کمر از دست رفته است (1 کیلو = 1 سانتی متر).مردان جوان گاهی سریع تر از این وزن خود را از دست می دهند، شاید دو برابر سریع تر. زنان یائسه امکان دارد با سرعت کمی وزن خود را از دست بدهند. افراد با رژیم بسیار کم کربوهیدرات، ممکن است وزن را زودتر از دست بدهند، و همچنین آن هایی که مقدار زیادی تمرین می کنند.

هنگامی که به وزن ایده آل خود نزدیک شدید، کاهش ممکن است کم شود، تا زمانی که به وزن ثابت برسید که بدن احساس کند درست است. در رژیم غذایی کم کربوهیدرات، افراد کمی وزن پایین دارند البته اگر تا زمانی که گرسنه هستند غذا بخورند.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 4 =